Page 167 of 221 FirstFirst ... 67117157163164165166167168169170171177217 ... LastLast
Results 4,151 to 4,175 of 5514

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #4151
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Eo sad cu biznis plan da ti ispišem.
    Važi.

    Kupujte nekretnine, sve ste u pravu
    Ma jok, samo tražimo od tebe danak kažeš okvirno, šta je to lakše od kupiti nekretninu za 100.000 i izdavati je 500e mjesečno.

    Tačnije šta je lakše i šta je nekoliko puta profitabilnije ali da se manje radi?

    Znači da ti ja kažem, ako želiš da od 100.000 napraviš još toliko ni za10 godina nećeš uspjeti ako sve radiš regulano (plate, porez troškovi...).

    Poslato sa kornjo komunikatora P50
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #4152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,465
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Jbg očigledno nijesi vješt Bugi. Kod nas svi u kvartove mogu obrnut 100% na 100k, ni da godina dvije prođe.
    Last edited by avet; 13-08-23 at 20:48.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  3. #4153
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Pa zato tražim savjet.
    Mislim ne biznis plan nego savjet tipa uloži u lubenice, ili učlani se u partiju.
    Čisto neki znak...

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  5. #4154
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Razne veleprodaje lavaboa i kosilica, IT firme sto posreduju u advertajzingu saudijskim maleverzatorima, razne sljunkare, higijenicari, saloni keramike, advokatske firme sto imaju ugovore sa drzavnim preduzecima... su dokazali da se ulaganjem u izgradnju npr. zgrada (napokon on topic) moze zaraditi mnogo vise od 500€ mjesecno, a da ne rade bukvalno nista.

    Mozda nije ulozeno 100k nego par miliona i mozda nije sve regularno sa stanovista Zakona o sprecavanju pranja novca, ali jbg...

    Necete vidjeti direktora Coinisa kako zida na 40stepeni u centru PG, to je sigurno.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Rigodo For This Useful Post:


  7. #4155
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    E kad bi se od gradjevine tako pare zaradjivale. Odje ljudi misle da napravis dvije zgrade i milioner si. Znam neke što su krenuli u gradjevinu sa dosta para pa se nabodoše na glavu. Zarade nijesu ni približne onima iz 2007-2008, tada si mogao da nabodeš x2 x3 na zgradu, sad ako uzmes 20%, sve nogama u guzicu.
    Slazem se.

  8. The Following User Says Thank You to El_NiNhO For This Useful Post:

    NSX

  9. #4156
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Ne mora biti ulaganje u zgrade... Vrsta biznisa koji bi pokrenuo zavisi od ulaznih parametara koje imas u racunici.

    Evo npr, ako imas dobre jarane u Upravnom odboru Plantaza, pa jos jarane plus familiju u upravnom odboru banke koja drzi clana u upravnom odboru Plantaza i finansira tu firmu povoljnim kreditima... onda ti kao investitor recimo mozes da budes iz svijeta IT, komunikacija ili ministar odbrane drzave CG, pa osnujes firmu za prozivodnju, recimo.... peleta.
    Em veze nemas sta je pelet, em nikad nisi ulozio dinar u biznis, a zaradis pola miliona od drzave.
    To nije profit od 20%-30%, već od beskonacno %.
    Ti kao vlasnik nepostojece firme za proizvodnju nepostojeceg peleta ne mozes biti tuzen ni gonjen jer si neznaven (formalno i pravno obrazlozenje je upravo to).

    Ovo su sve ideje koje forumasi traze za pokretanje biznisa sa malo ili nimalo para, a da se ne radi nista.
    Ne morate mi zahvaljivati..

  10. The Following User Says Thank You to Rigodo For This Useful Post:


  11. #4157
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ma jok, samo tražimo od tebe danak kažeš okvirno, šta je to lakše od kupiti nekretninu za 100.000 i izdavati je 500e mjesečno.

    Tačnije šta je lakše i šta je nekoliko puta profitabilnije ali da se manje radi?

    Znači da ti ja kažem, ako želiš da od 100.000 napraviš još toliko ni za10 godina nećeš uspjeti ako sve radiš regulano (plate, porez troškovi...).

    Poslato sa kornjo komunikatora P50
    Ne moze se hiljada obrnut bez muke, a ne stotinu, nekretnine su najbolje za ulaganje i povrat novca u CG, a da ne oderes capru. Da se ozbiljne pare zarade trebaju ozbiljne i da se uloze, i masu rada i truda i da imas srece. Biznis je delikatna stvar.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  12. #4158
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    https://estitor.com/me/nekretnine/na...m_term=estitor

    Verde Village.
    Povoljno je jer je cijena za prve kupce + velika je kvadratura.

  13. #4159
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Ja bih mozda kupio da je neki drugi investitor tj da znam da ce 100% biti u roku, ali ovako…

  14. #4160
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Upravo tako. On da uopste izgura ovaj projekat do kraja je veliko pitanje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  15. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  16. #4161
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ja bih mozda kupio da je neki drugi investitor tj da znam da ce 100% biti u roku, ali ovako…
    I garaza obavezna jos 15-20K....

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  18. #4162
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Sve i da nije obavezna, bolje kupiti 5-6-7 m2 manje stana pa da imaš garažu…

    Bar ja tako gledam, kupe ljudi 150 000€ stan, auto 50 000€ ali im je za garažu žao dati, pa traže oko zgrade po 20 min pa …..

  19. The Following 2 Users Say Thank You to stefke For This Useful Post:


  20. #4163
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Možda im nije žao nego im nenormalno da komad ravnice od 5 kvadrata košta 4000e po m2 dok je stan duplo jeftiniji...

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #4164
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

    Nešto si kiksao, parking mjesto je obično 13-15m2

    Pitaj investitora nekog koliko plati on za komunalije za to parking mjesto…
    Last edited by stefke; 16-08-23 at 07:33.

  22. #4165
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    u nove zgrade je bez parking mjesta bas tesko zivjeti jer jednostavno je bas mali broj parking mjesta oko zgrada predvidjenih za stanare a i danas kola nisu vise luksuz pa ima familija koliko hoces da imaju po dvoje kola a neki i vise .

    Ali na zalost i garaze nisu jeftine kao nekad . Nekad si mogao kupit lagano garazno mjesto za 3000-4000e , a sad su sa stanovima i garaze podigli u nebo. Kad vidim da se ponedje prodaju garazna mjesta po 15k to je pakao
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  23. #4166
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default



    Brat ga izdaje skoro po cijeni po kojoj je kupljen...

  24. #4167
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Moj brat je u Tv prije 3 god platio dva garazna 14k, zatvorio ih, sad moze to ka stan prodati

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  25. #4168
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Garaža je danas bukvalno neophodna a i skoro sve novogradnje se grade na tom principu. Ono što ostane napolje je taman dovoljno za eventualno drugi auto, goste i sl..
    Bolje kupit nekoliko kvadrata manji stan sa garažom, nego bez. Naravno, razumijem da se ljudi jedva skrpe i uzimaju najmanje stanove, ali bolje umjesto ugradne kuhinje i plakara uzet one obične, gotove, pa kad se malo stane na noge zamijeniti. Eto pola vrijednosti garaze minimum.
    Po meni je čak bolje i auto zamijeniti za neki jeftiniji pa za tu razliku uzet garazu.
    Moje garazno mjesto je u trenutku kupovine koštalo 3x skuplje nego auto što sam vozio. I nisam se pokajao zere-auto sam zamijenio, dok garazno mjesto danas ne bih mogao naći trika nema, jednostavno niko neće da ga proda, ili ga prodaju skoro po cijeni neke garsonjerice

  26. The Following 2 Users Say Thank You to 357 For This Useful Post:


  27. #4169
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Ovaj tip razmisljanja je ok ako imas dosta para. Tipa kupujes stan od 140 pa nema veze kupicu trosoban od 120. A ovo cu dat za garazu.

    Druga je situacija kada se krpis pa onda mozes za cijenu garaze mozes da kupus umjesto jednosoban dvosoban. To je nor uradio moj drug. Stan ces tesko prosirit a garazu ces i kupit.

    On je posle dvije godine izgubio 5-10K na kupovinu garaze (toliko skocila) ali sigurno nije mogao da dokupi sobu.

  28. #4170
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Ja nisam kupio garažno mjesto zato što je mudri investitor prodao nekoliko mjesta ljudima koji nemaju stan u zgradi i nekolicini stanara po dva-tri garažna mjesta.
    Ili ova jedna sezonka koja je spojila dva garažna, zatvorila i napravila garsonjeru
    A ja sam bukvalno jedini stalni stanar u cijeloj zgradi (što je vrh neviđeni), a nemam svoje garažno mjesto. Niti iko hoće da ostavi daljinski od vrata da makar preko kišne sezone mogu kao čovjek da se sklonim, 7-8 mjesta bleji prazno non stop.
    Sad čekam priliku da neko izrazi želju da proda.

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Last edited by guvarana; 16-08-23 at 12:23.
    Those about to rock, we salute you!

  29. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  30. #4171
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    @guarana Podsjeti me sa ovim zvrjanjem u prazno parking mjesta na dvije situacije(pričali ljudi pa može bit i da nije istina)
    1.kupci sezonskih VIP karata za Nou kamp,uredno plate karte,a onda se ta mjesta prodaju osim kad ti vlasnici karata se najave da će doći da gledaju.
    2.zgrada u centru BG,imaju svoj parking u dvorištu(nedovoljan broj mjesta za sve stanare),stavili rampu,iscrtali max.broj mjesta,a onda se klinac programer dosjetio da optimizuje sistem i napravio apk gdje možeš vidjeti ima li koje slob.mjesto proje nego što uđeš na parking,kad se oslobađa...Od inputa je stavio sve i svašta,ja sam zapamtio samo da je uzeo radno vrijeme svih koji idu na posao kolima,kad su odsutni vikendom i praznicima...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 16-08-23 at 13:38.

  31. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  32. #4172
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ovaj tip razmisljanja je ok ako imas dosta para. Tipa kupujes stan od 140 pa nema veze kupicu trosoban od 120. A ovo cu dat za garazu.

    Druga je situacija kada se krpis pa onda mozes za cijenu garaze mozes da kupus umjesto jednosoban dvosoban. To je nor uradio moj drug. Stan ces tesko prosirit a garazu ces i kupit.

    On je posle dvije godine izgubio 5-10K na kupovinu garaze (toliko skocila) ali sigurno nije mogao da dokupi sobu.
    Kao što sam napisao, znam odlično koliko se ljudi muče da bi se skućili, krediti i čuda.
    Dodatna soba je dodatna soba, ko ima djecu zna odlično koliko je neophodna. (Off- primjećujem da su 90% stanova jednosobni i dvosobni, trosobnih je jako malo ili su po 130m2-ne znam što će ljudi sa dvoje-troje ili više djece, jedino da spajaju dva stana)

    Ali sam napisao da je bolje uzeti tipa stan od 65m2 sa garazom umjesto stana od 70m2 bez garaže.
    Ili uštedjet na kuhinji, opremanju, zamijenit auto malo lošijim i skrpit se za to garažno mjesto.
    Ovo pišem baš zbog situacije od mog druga- kupio je stan bez garaže, a kuhinja i plakari su ga koštali 7-8 hiljada eura. Kuhinja koju i ne koriste prečesto još je tada vozio kola od 15 hiljada.
    Da je zamijenio za neki malo lošiji auto, ili stavio običnu gotovu kuhinju mogao je uzet to mjesto.
    Sad pizdi zbog toga i gleda da kupi mjesto, čak i u zgradama pored, ali bukvalno niko ne prodaje
    Da ne pominjem da su mu 10x cuknuli i očešali auto i da ga redovno parkira 500m od zgrade, nakon pola sata kruženja.
    Mada, kod nas su kola statusni simboli tako da bi se malo ko zrtvovao i vozio privremeno neku kantu dok se ne skrpi za bolje

  33. #4173
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Ima i ta prica, mislim rijetka ali ima. Problem koji nisko spomenuli, ne biras kvadraturu vec onako kako je arhitekta smislio. Tj ne kupujes kao tresnje daj mi 65m2 neg vec imas zakucane kvadrature inmanje vise svi stanovi isti i nekad ti samo ostaje odluka da promijenis zgradu/lokaciju.

  34. The Following 2 Users Say Thank You to GaD For This Useful Post:


  35. #4174
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Meni je i ovo baš zapalo za oko-trosobnih stanova je jako malo, ili su duplexi (čitaj potkrovlja koja će ih kad tad o jadu zabavit), ili neki baš ogromni stanovi za koje treba 200-300 hiljada eura. Četvorosobnih stanova mislim da i nema u ponudi ili baš rijetko.
    Ok, mladji ljudi ili parovi krenu od jednosobnih, onda mijenjaju za dvosoban, ali što ako imaju troje-četvoro djece? Ili djecu različitog pola?
    Jedino da se spajaju dva manja stana ili kupuju kuće, ili da se trpa dvoje-troje djece u sobu od 12m2 i tako da odrastaju

  36. The Following User Says Thank You to 357 For This Useful Post:


  37. #4175
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Zavisi kako je ko u mogućnosti. Znam drugove sa po 3-4 braće i sestara koji su se podizali u 50-60 kvadrata.
    Ja i brat u 40. Može se. Muka je, ali može.

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

Page 167 of 221 FirstFirst ... 67117157163164165166167168169170171177217 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •