Quote Originally Posted by joni View Post
Pazite kako sami mjerite kvadraturu.Treba pitat nekog geodetu za sitne detalje.Meni su recimo pragovi na dvoje unutrašnjih vrata(ta vrata su na nekom zidu od ~40cm debljine,starogradnja je u pitanju) ukupno 0,64m˛,ima još unutrašnjih vrata ali sitnije to dođe,mada kad se sabira,pa na drugu decimalu...nakupi se.
Onda recimo mjeriš li laserskim metrom pa mjeriš od zida do zida ili običnim metrom pa lajsne parketa skrate prostoriju po par cm na svaku dimenziju.
Kod mojih na stan su recimo ulazna vrata na zidu koji je dilatacija a blind vrata su stavljena u ravni sa spoljnjom ivicom zida,nekad su stara drvena vrata bila uvučena i postavljena na ivicu tog zida prema stanu.Tim se "dobilo" tačno 0.5m˛ itd itd

Sent from my 2201117TY using Tapatalk

mjereno je laserskim metrom po vazecem standardu (JUS) i racunato na 3 decimale... tacno se zna sta ulazi u kvadraturu, mjeri se u visini poda, a iznad svih lajsni/cokli itd
vrata/pragovi se ne mjere (ne racunaju u kvadraturu) jer se smatraju dijelom zida (budimo realni, novogradnja, nema pregradnog zida debljeg od 15cm ))... na jedno mjesto dje su siroka noseca platna nema vrata nego je samo otvor

za sve konsultovani i geometar i dokumentacija prije mjerenja


kao sto rekoh, u ugovoru postoji klauzula od +-1m2, ali ja smatram da sam namjerno doveden u zabludu i da se ne bi trebala primjenjivati, ali mi treba misljenje advokata pa trazim nekog ko mozda vise poznaje materiju
Imam cak i glavni projekat po kojem stvarna kvadratura stana odstupa 0.12m2
Ovo sto su predali notaru je bila sad vec ocigledna prevara

inace, u odnosu na glavni projekat oni imaju jos nekih izmjena na zgradi - ima li ko nadlezan za to da kaze sta se smije, a sta ne?? npr dodali su naknadno komine/ventilacije za neke poslovne prostore na fasadu zgrade (pa ih oblozili fasadom stvarno), ali su zbog toga kuda su odabrali da ih provuku suzili neke prolaze sa ~1.3m na mozda 80cm