View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 145 of 156 FirstFirst ... 4595135141142143144145146147148149155 ... LastLast
Results 3,601 to 3,625 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #3601
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    881
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    374
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Omicron, kolega. Da naučimo prvo naziv, pa da dijelimo znanje sa drugima.

  2. #3602
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,389
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    864
    Thanked in
    573 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Omicron, kolega. Da naučimo prvo naziv, pa da dijelimo znanje sa drugima.
    Aham... Znaci klasika, vracamo se na troll mod.

    Mislim da ti je jasno da je u pitanju lapsus (i to potpuno ocekivan, ostavljam ti da istrazis iz kojih razloga), al' ne, ne, ajmo da izigravamo "grammar police" u nedostatku argumenata za iole normalnu konverzaciju. Nista manje nisam ni ocekivao. :P

  3. #3603
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default







    We show that, beyond the first 30 d after infection, individuals with COVID-19 are at increased risk of incident cardiovascular disease spanning several categories, including cerebrovascular disorders, dysrhythmias, ischemic and non-ischemic heart disease, pericarditis, myocarditis, heart failure and thromboembolic disease.
    https://www.nature.com/articles/s41591-022-01689-3#Abs1

  4. #3604
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    Hmm, zanimljiv set rizika... Pitam se kako se ta spoznaja uklapa sa onom Drostenovom preporukom da se treba zaraziti nakon vaxxa za što duži imunitet? Realno, omikron to i sprovodi u djelo a politika popuštanja mjera u dijelovima Svijeta mu ubrzano pomaže.
    Na tom tragu otvara se jednan totalni mind ****: vakcinisani treba da očekuje da će ga, iako zaraženog koronom, vakcina (koja ima miokarditis ( i sl) na listi nus pojava), zaštiti od miokarditisa (i sl.) uzrokovanog koronom? Whoa!
    What about udružene posljedice korone i nuspojave vakcine?
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #3605
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,513
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    1,730
    Thanked in
    1,037 Posts

    Default

    Surpuga pozitvna,samo grlo malo peckalo. I posla bzv da se testira,jer vecina u zgradi je pozitivna. Nema nikakve siptome ..
    Ja suvi kasalj,sekret,starije dijete isto. Ja negativan,brzi. Sjutra oboje idemo na PCR.
    Veselo,i ako bude negativan nemam kud da bjezim pa ces nas sve pospremit u stanu...

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

  6. #3606
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    221
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Drugari, zanima me kako mogu da vadim antitijela besplatno i dje ima najeftinije privatno?

    Sledece; htio sam da trazim vizu za ameriku, nisam vakcinisan, kolike su sanse da ce do ljeta ukinut covid19 potvrdu?

    Hvala

  7. #3607
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Nisam siguran ali mislim da je oko 15-20 €

    Bez vakcinacije i pcr testa mislim da 99% nećeš moći nigdje da udješ a pogotovo USA

    Meni je sestra prije mjesec dana otišla u barselonu da radi ...2 pfizer vakcine pcr test i to je to



    poslato sa Ultra Galaxy mašine S21

  8. The Following User Says Thank You to cardozo For This Useful Post:


  9. #3608
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,140
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,421
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Surpuga pozitvna,samo grlo malo peckalo. I posla bzv da se testira,jer vecina u zgradi je pozitivna. Nema nikakve siptome ..
    Ja suvi kasalj,sekret,starije dijete isto. Ja negativan,brzi. Sjutra oboje idemo na PCR.
    Veselo,i ako bude negativan nemam kud da bjezim pa ces nas sve pospremit u stanu...

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk
    Muž nos iz čista mira, temperatura 37.4 i ama baš ništa drugo. Brzi test odmah pozitivan. Ja sam se testirala nakon dva dana, iako bez ikakvih simptoma ali za svaki slučaj i ništa. On je imao dv adana tu temperaturu malu, malo nos i ama baš ništa drugo a ja ništa. Jedino smo razdvojili kupatila i sobe a sve ostalo skupa, cio dan u dnevni. Taman mi je dobro došlo da cio stan sredim generalno iako nisam bila pozitivna i vakcinisana i iako su nam rekli iz IZJZ da ne idem u izolaciju, ipak nekako nije mi bilo ok da izlazim osim ako je bilo nešto baš hitno i to sa maskom KN95.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  11. #3609
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,389
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    864
    Thanked in
    573 Posts

    Default

    Poslije drugog COVID19 "lezanja" uopste nisam zaveden u sistem kao da sam imao COVID19 ponovo. Jos dvoje poznanika imam sa istom situacijom, svi smo vakcinisani . Nismo svi radili testove na istom mjestu al' su smo svi dobili rjesenje za izolaciju sto bi trebalo da znaci da je sve u sistemu.

    Da nije neko imao slicnu situaciju?

  12. #3610
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,921
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Nisam zvanicno imao nista vakcinu sam primio u septembar. Izgubio bugi nisam nista no 1600 vise ili ne razumijem kako to ide

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Moja drugarica je imala na nekom testu za antitijela neku količinu od 5000+ da joj se maltene laborant zabezeknuo pa je ispitivao koju je kombinaciju vakcina primila...maltene, ne može ti korona ništa, ono ludilo od antitijela i posle manje od mjesec dana dobi žena koronu...niti je iko u njenoj blizini bio bolestan niti zna dje je to pokupila jedino ako je u banci ili radnji, pekari u nekoj dnevnoj brzoj trgovini.....tako da nemojte s mnogo uzdati u antitijela
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  14. #3611
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,513
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    1,730
    Thanked in
    1,037 Posts

    Default

    Ja negativan , sinoc vidio rezultat.
    Suvi kasalj me ubi,uzeo u apoteci neke tablete.
    Žena sada dobro, cak pritom ona ne kaslje a ja i djeca katastrofa. Ovo nema pravila

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

  15. #3612
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Moja drugarica je imala na nekom testu za antitijela neku količinu od 5000+ da joj se maltene laborant zabezeknuo pa je ispitivao koju je kombinaciju vakcina primila...maltene, ne može ti korona ništa, ono ludilo od antitijela i posle manje od mjesec dana dobi žena koronu...niti je iko u njenoj blizini bio bolestan niti zna dje je to pokupila jedino ako je u banci ili radnji, pekari u nekoj dnevnoj brzoj trgovini.....tako da nemojte s mnogo uzdati u antitijela
    Pričasmo mi neki na konto antitijela i da ne znače puno ali...dok nam se individualno ne nacrtaju neke stvari ne kapiramo ništa. Čak ni tada.

  16. #3613
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Pozdrav, primio sam dvije doze fajzera prije 7. mjeseci, u periodu oko nove godine dosta ljudi iz mog neposrednog okruženja je imalo koronu, nisam imao nikakvih simptoma, pretpostavljam da sam bio u kontaktu sa virusom. Planiram da narednih dana uradim antitijela i u zavisnosti od nivoa da primim buster dozu. Da li će me sistem poslije više od 7. mjeseci od kompletne vakcinacije "prepoznati" kao treću dozu ili je ponovo prva

  17. #3614
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,274
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,636
    Thanked in
    1,278 Posts

    Default

    nemaju ti sad veze antitijela sa busterom, kad si vec uzeo dvije doze vakcine ako zelis zastitu moras uzet i trecu
    She is only here to annoy herself!

  18. #3615
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,921
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Surpuga pozitvna,samo grlo malo peckalo. I posla bzv da se testira,jer vecina u zgradi je pozitivna. Nema nikakve siptome ..
    Ja suvi kasalj,sekret,starije dijete isto. Ja negativan,brzi. Sjutra oboje idemo na PCR.
    Veselo,i ako bude negativan nemam kud da bjezim pa ces nas sve pospremit u stanu...

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk
    Kod tašte? preko puta jel?

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pričasmo mi neki na konto antitijela i da ne znače puno ali...dok nam se individualno ne nacrtaju neke stvari ne kapiramo ništa. Čak ni tada.
    Ma jos negdje na startu su čak i ljekari komentarisali da ne treba bacati novac na te testove za antitijela, jer niti znači da ako ih nemaš na testu, nemaš neki dublji nivo zaštite koji taj test ne registruje, niti ako su ti visoka antitijela da nećeš dpbiti koronu....ja se dosad nijesam kontrolisala, bolovala koronu, jaku obostranu upalu, primila nakon tri mjeseca vakcinu pa revakcinu i nakon 4 mjeseca buster (planiran je bio za februar, nakon 6 mjeseci, pa nakon 5 u januaru medjutim u decembru dodje preporuka da je ipak na 4 mjeseca validno te je primismo u decembru tačno 4 mjeseca nakon revakcine....ono što znam jeste da sam u avgustu bila okružena sa više od desetak ljudi koji su neko posle dan, neko posle dva dobili temperaturu...bila sam izložena duže vrijeme, nekoliko sati, a bukvalno sam bila okruzena tim ljudima nekih pola sata, slavlje je bilo u zatvorenom prostoru, i prezivjeh....drugi je bio kontakt sa kolegom počev od zagrljaja kad smo se sreli, višesatnog posla u zatvorenom prostoru klimatizovanom, i sjutradan mi javlja da je dobio temperaturu....odmah nakon toga, nekih desetak dana moj član porodice se razbolio, ali smo samo posredno preko drugog člana bili u kontaktu pošto ne zivimo pod istim krovom ali svakodnevno provedemo barem po par sati zajedno....pa sa prijateljicom svakodnevni kontakt u tom periodu inkubacije kad ona nije znala da je zarazena i opet sve ok...to je da znam kontakata sa koronom...i mogla bih reći da se zasad dobro držim
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #3616
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Moja drugarica je imala na nekom testu za antitijela neku količinu od 5000+ da joj se maltene laborant zabezeknuo pa je ispitivao koju je kombinaciju vakcina primila...maltene, ne može ti korona ništa, ono ludilo od antitijela i posle manje od mjesec dana dobi žena koronu...niti je iko u njenoj blizini bio bolestan niti zna dje je to pokupila jedino ako je u banci ili radnji, pekari u nekoj dnevnoj brzoj trgovini.....tako da nemojte s mnogo uzdati u antitijela
    to je odlican primer da nisu antitela jednako imunitet
    ljudi su prevareni da ce vakcinama dobiti antitela, i oni su ih i dobili, ali nisu antitela ta kojima smo pobedili pandemiju, pa neka i imaju antitela, imunitet je slozeni mehanizam... molim vas, da li razumete english:L
    antibody dependent enhancement, a phenomenon where antibodies can enhance virus entry and replication in cells.
    https://dailyexpose.uk/2022/02/01/phs-data-covd-death-rates-highest-vaccinated/
    Last edited by antivakser; 23-02-22 at 17:02.

  20. #3617
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    gdje u Podgorici je najjeftinije odraditi brzi test ?

  21. #3618
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    805
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by marko.ni View Post
    gdje u Podgorici je najjeftinije odraditi brzi test ?
    Bio je 16 u Dijagnostiku.

  22. #3619
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,723
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    926
    Thanked in
    473 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by marko.ni View Post
    gdje u Podgorici je najjeftinije odraditi brzi test ?
    Najjetinije je kući...kupiš ga u Montefarm, ima dvije vrste, iz pljuvačke i iz nosa, košta 6 oera i nešto.

  23. #3620
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    https://www.b92.net/zdravlje/vesti.p...nav_id=2113538

    Korona i posle tri doze – dr Kon: "To zbunjuje samo one koji ne znaju da je tako sa svim vakcinama"

    Pa dobro je rekao.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  24. #3621
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,438
    Thanks Thanks Given 
    5,576
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,096 Posts

    Default

    Pitanje za vakcinisane.

    Da li primate booster doze redovno i zasto ne?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #3622
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Nema više vakcinisanih...

    Evo i dobre vijesti vezano za imunitet nakon preležanog omikrona.


    Od 1.800.000 slučajeva ponovo se zarazilo 47 ili 0,0026%.

    Nadajmo se da je imunitet dugog vijeka.
    Last edited by Rada; 03-03-22 at 15:18.

  26. #3623
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,140
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,421
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Pitanje za vakcinisane.

    Da li primate booster doze redovno i zasto ne?
    Taman kad nam je došao booster, muž dobije koronu a ja negativna. bez simptoma i sad on ima potvrdu a ja ne znam što da činim haha. Možda sam imala blage simtome, okle znam, da li da se vakcinišem ili ne. Jedino sad radi potvrde bih....tačno sma znala da će mi nešto smjestiti, on lagana a ja na muku

    Kaad skeniram novu potvrdu ništa mi ne uzbacuje nego smao nekakav slova, milion slova. Stara mi kaže da je još valid. 16 marta je 6 mjeseci od druge doze, sda ne znam koliko važi nova potvrda, je li mi ovo znači da je istekla, e muke

  27. #3624
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,372
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Ako radis u nekoj nasoj firmi ja se plasim da ces dobiti otkaz ako ne primis buster, vidis li kako su nasi rigorozni po tom pitanju 😂😂😂 od kad je korone svuda sam isao kao i prije, nigdje vracen nisam bio, toliko o tome 😂

  28. #3625
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,140
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,421
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Do pola korone za nase a od pola za Njemce
    Niko nas ni tada ni sada nije nista pitao vezano za vakcinu,

Page 145 of 156 FirstFirst ... 4595135141142143144145146147148149155 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 15:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 07:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 18:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •