Page 22 of 25 FirstFirst ... 121819202122232425 LastLast
Results 526 to 550 of 601

Thread: Grijanje na invertorsku klimu

  1. #526
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Dobio si odgovor, druga je stvar što ti se ne sviđa (tj čini ti se da je skupo, a daleko je od toga).

    Pitaj fino "šta najjeftinije da uzmem da mi radi posao za izdavanje", dobićeš odgovor u skladu sa tim. Vivax, Azuri, Sinclair.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #527
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    3,263
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Dobio si odgovor, druga je stvar što ti se ne sviđa (tj čini ti se da je skupo, a daleko je od toga).

    Pitaj fino "šta najjeftinije da uzmem da mi radi posao za izdavanje", dobićeš odgovor u skladu sa tim. Vivax, Azuri, Sinclair.

    Sent using Tapatalk
    Vidis da nije bilo tesko
    Ako moze i ponuda na PM

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    Last edited by crane_operator; 31-12-23 at 00:16.
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  4. #528
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Da si odmah rekao budžetska varijanta

    Ne radim te brendove. Home Systems, Mikromont, Plam inženjering, oni su ti zastupnici ili distributeri, pa provjeri sa njima. Možda neke brendove imaš i u Multicom/Tehnomax.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  5. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  6. #529
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Vidis da nije bilo tesko
    Ako moze i ponuda na PM

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    Da ti napisem da imam tri komada Sinclair-a, zadovoljan, grijem, hladim 120m2 kuce (Podgorica). Koristim, ja mislim vec 5 godina nemam ni jedan problem, racuni normalni. Grijanje 24/7h

    Pocetna investicija manja ja mislim 50% od Samsunga koja je npr Opel medju klimama ako bi uporedio kolima, ipak su oni prvenstveno proizvodjavi Tv, Audio, Frizider, Masina za sudje itd itd…

    P.S.

    Moje Sinclair su serije FOCUS PLUS, mislim da je ta serija sada promijenjenja sa nekim novim.

  7. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  8. #530
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    podgorica
    Posts
    344
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ako koga zanima Gree saljite u poruke

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  9. #531
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Valjali ovo šta, 35-40 kvadrata prostorija, Nikšić

    Forever young, i want to be forever young

  10. #532
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,924
    Thanks Thanks Received 
    4,198
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Uzmi za Nikšić model AERI. Ako ti nije trka sačekaj 9ti završiću ti dobar popust. A koliko se sjećam ovo je i jaka cijena za ovaj model. Mislim da ja imam AERI (koji je skuplji) ispod 700. Ovo sad otprilike pričam ne znam tačno cijene.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Last edited by extravaganca; 01-01-24 at 16:47.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  12. #533
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Oçu bate, nije trka slobodno
    Forever young, i want to be forever young

  13. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  14. #534
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nije samo na papiru. Ima klima koje mogu da rade i na dosta niskim temperaturama. Ali ih treba tako i isprojektovati. Prilagoditi veličini prostora, izolaciji, poziciji, spoljašnjim uslovima itd. Tako da može. Takođe, treba gledati koliko često imaš nestanak struje u mjestu gdje je vikendica, koliki je napon, noviji inverteri su prilično osetljivi na pad napona i uopšte nestabilan. Kao što gore neđe napisah, veća je to matematika od prostog 12ica je za 20 kvadrata i slično, posebno za to što tebi treba. I idi na varijantu parapetne/podne.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Miran sam sto se struje i napona tice, to je sve ok.
    Postoji li neka opcija da jedna jedinica grije cijeli prostor, tipa da je stavim u hodnik kao centralnu poziciju? Pa da duva u sve prostorije, nekih 70m2. Moze li ijedna to ugrijat
    Ako je podna klima, kuda idu instalacije, onda spoljna jedinica isto mora dolje da dodje?

  15. #535
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Meni je na podnu spoljna iste visine. Samo pravo kroz zid rupa.

  16. #536
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,924
    Thanks Thanks Received 
    4,198
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 357 View Post
    Miran sam sto se struje i napona tice, to je sve ok.
    Postoji li neka opcija da jedna jedinica grije cijeli prostor, tipa da je stavim u hodnik kao centralnu poziciju? Pa da duva u sve prostorije, nekih 70m2. Moze li ijedna to ugrijat
    Ako je podna klima, kuda idu instalacije, onda spoljna jedinica isto mora dolje da dodje?
    Ne mora na pod spoljašnja.
    A postoji mogućnost, ali bi bilo bolje ići na dvije. 70m2, planina..uhh. Još posebno što bi ti da ti zagrije što prije koliko shvatih. Ja bih išao na dvije. Evo možda @MeDo_JE ima više iskustva sa sličnim pa ti pomogne.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  17. #537
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 357 View Post
    Miran sam sto se struje i napona tice, to je sve ok.
    Postoji li neka opcija da jedna jedinica grije cijeli prostor, tipa da je stavim u hodnik kao centralnu poziciju? Pa da duva u sve prostorije, nekih 70m2. Moze li ijedna to ugrijat
    Ako je podna klima, kuda idu instalacije, onda spoljna jedinica isto mora dolje da dodje?
    Centralna jedino da ide kanalska, pa da razvedeš ventilacione kanale do svake prostorije (a pretpostavljam da ti se o tome ne radi), ostala ne vjerujem nijedna da može dobro zagrijati, jer nijesam do sad naišao na objekat da je isprojektovan tako da iz hodnika ima optimalan protok vazduha u sve prostorije.

    Najbolje ti je ići na 2 odvojene u tom slučaju.

    Ja imam jedan model koji je do -30 (provjereno), na -15 daje pun kapacitet 3.5kW. imamo ih po Žb i Kl. S tim što je zidna, i najsnažnija koja je proizvodi se 3.5kW tj 12ica.

    Podnu/parapetnu imam do -20.

    P.S. Ako se u vikendici ne boravi duže od 15-20 dana zimi, razmisli i o smart radijatorima ili nekom jeftinijem brendu.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  18. #538
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Odje je najbolje reci imam budzet 500 eura , 2k, 3k... sta najbolje za te pare.... cuva se vrijeme ljudi na ovaj forum koji rade sa tim uredjajima i koji znaju posao!

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  19. The Following 3 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  20. #539
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Centralna jedino da ide kanalska, pa da razvedeš ventilacione kanale do svake prostorije (a pretpostavljam da ti se o tome ne radi), ostala ne vjerujem nijedna da može dobro zagrijati, jer nijesam do sad naišao na objekat da je isprojektovan tako da iz hodnika ima optimalan protok vazduha u sve prostorije.

    Najbolje ti je ići na 2 odvojene u tom slučaju.

    Ja imam jedan model koji je do -30 (provjereno), na -15 daje pun kapacitet 3.5kW. imamo ih po Žb i Kl. S tim što je zidna, i najsnažnija koja je proizvodi se 3.5kW tj 12ica.

    Podnu/parapetnu imam do -20.

    P.S. Ako se u vikendici ne boravi duže od 15-20 dana zimi, razmisli i o smart radijatorima ili nekom jeftinijem brendu.

    Sent using Tapatalk
    Pa mozda najbolje tako, jedna klima u glavnu prostoriju a zidni radijator u sobu. Naravno, peć i drva ostaju.
    Koji je to model sto radi na -15? I ako moze preporuka za radijatore. Mi smo zadnje radijatore na pjacu uzimali, nema potrebe da pominjem da se nijesu osjecali pa sam malo skeptican, ali mozda je tehnika napredovala.

    A sto se cijene tice, napisah da mi nije zao dobro platit kvalitetnu stvar. Ali ipak, te klime od 2-3 hiljade sigurno ne bih uzimao u razmatranje, to mi je malo mnogo
    Prije 10 godina smo u stan ugradili LG invertorsku, kostala je oko 550€, odma ugrije i kad je najveci sjever.
    Dosta je godina proslo, sigurno je sve skuplje ali je valjda i tehnika bolja nego tad, valjda se do 1000€ moze nesto uzet.
    Ako ne, bakcacu se sa drvima i dalje

  21. #540
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    451
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja stavio neku AUX do -25 grije ubija.

  22. #541
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,721
    Thanks Thanks Given 
    347
    Thanks Thanks Received 
    926
    Thanked in
    473 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post

    Pitaj fino "šta najjeftinije da uzmem da mi radi posao za izdavanje", dobićeš odgovor u skladu sa tim. Vivax, Azuri, Sinclair.
    Koji Vivax ili što drugo da uzmem, da mi radi posao za izdavanje?

    Podgorica, dvije odvojene kancelarije, 20m2 sjever-istok i 16m2 jug-istok nastrojene.

    Zgrada posleratna, prizemlje, vitaut isolation, pvc stolarija...

    Pitam fino...
    Last edited by bayo; 20-02-24 at 07:35.

  23. #542
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Kakva su vam iskustva sa invertorskim Gree klimama?
    Imam u dnevnom boravku (gornji sprat kuce) Gree Muse 12 evo 3-4 godine. (GWH12AFC-K6DNA1 12K)
    U poslednje vrijeme ove zime cesto ne izduvava vruc vazduh, mlak do hladan.
    Nema nikakav error na klimi.
    Ponekad grije fino a cesto jednostavno izlazi samo kao sto sam napisao najvise mlak vazduh, nema toploga.
    Stara obicna klima Midea na prizemlju kuce u dnevnoj sobi kod mojih u istom trenutku grije kao luda.
    Kakva su vasa iskustva i misljenje o ovom problemu ?

  24. #543
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Imam istu tu gree muse evo 12k black, takodje ni meni ne grije niti hladi onako kako bi trebala. Ista stvar kod moji doma je neka jeftina Vivax aemi koliko se sjecam i grije i hladi bas bas dobro i 3x bolje nego moja.
    Ako Gree ne moze da ugrije nekih 25 do 30m2 onda ne znam.
    Dolazio mi je serviser kod koga sam je i kupio i koji je montirao, kaze sve je okej sa klimom, dodao 50gr freona i to je to.
    Kad je napolje oko 5 do 10 stepeni ona izduvava mlako cak vise prohladno i gasim klimu jer se ne mogu ugrijat na taj nacin.
    Sledece sto cekam jeste da je skida i stavlja drugu, a otvorena je opcija da mi vrati pare pa neka cini sa njom sto oce.
    Klima placena 750 eura i da se ne mozes normalno ugrijat.

  25. #544
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    A citao sam dosta o njoj i svi su je hvalili, drug mi ima istu i grije duplo veci prostor i to lagano. Tako da nesto tu ne valja.
    Jos sam na primorje dje nema tolike zime, kako bi tek ovakva radila nedje na Zabljak...

  26. #545
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Ja mislim (nisam siguran) da sam bas citao ove probleme za Muse, kao da je lose isprogramirana pa kada su neke granicne vrijednosti brlja.

    Potrazite na benchmark forumu bas su tu pisali dosta o klimama i iskustvima.

  27. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  28. #546
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Platio sam je oko 650e, istekla joj je garancija. Zovnem ovlascenog majstora i objasnim mu sve ovo i covjek kaze te invertorske klime su pravo s..nje.
    Ja ne vjerujem sto prica...
    Sto je cudno nekad grije fino ...

  29. #547
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Moja Gree ima problem sa senzorima temperature. Namjestis je na 23( da cita sa senzora daljinskog), temperatura u prostoriji na 25,ona i dalje grije. Onda smanjim na 21 ili 22 i stane i nekad se ne upali ponovo da grije cak ni kada temp padne na 19. Povezivanje preko wifi i aplikacije takodje lose, svako resetovanje rutera ili sl i mora se nanovo obaviti proces povezivanja klime i telefona itd.

  30. #548
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Moja Gree ima problem sa senzorima temperature. Namjestis je na 23( da cita sa senzora daljinskog), temperatura u prostoriji na 25,ona i dalje grije. Onda smanjim na 21 ili 22 i stane i nekad se ne upali ponovo da grije cak ni kada temp padne na 19. Povezivanje preko wifi i aplikacije takodje lose, svako resetovanje rutera ili sl i mora se nanovo obaviti proces povezivanja klime i telefona itd.
    slične simptome sam imao sa mojim vivax multisplitom. doduše, potonji put kad je bio serviser nešto je čačkao i sad rade odlično (zidna 12 i podna 18). od decembra čak nijesmo ni palili podnu nego se grijali na zidnu 12 (prostorija je oko 45 kvadrata). istina je da je zima bila blaga ali svakako radi mnogo bolje. pojma nemam što je promijenio na njoj.
    ali se ranije dešavalo da stane da radi iako nije postigla zadatu temperaturu. ovo se posebno dešavalo kod podne klime. jedini način da počne ponovo da radi je da se promijeni mod na fan i vrati na grijanje.

    pretpostavljam da si svjestan, ali nije zgoreg podsjetit: kad koristiš follow me funkciju, da li ti je daljinski u takvom položaju da može da da signal unutrašnjoj jedinici?

  31. #549
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,958
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Kakva su vam iskustva sa invertorskim Gree klimama?
    Imam u dnevnom boravku (gornji sprat kuce) Gree Muse 12 evo 3-4 godine. (GWH12AFC-K6DNA1 12K)
    U poslednje vrijeme ove zime cesto ne izduvava vruc vazduh, mlak do hladan.
    Nema nikakav error na klimi.
    Ponekad grije fino a cesto jednostavno izlazi samo kao sto sam napisao najvise mlak vazduh, nema toploga.
    Stara obicna klima Midea na prizemlju kuce u dnevnoj sobi kod mojih u istom trenutku grije kao luda.
    Kakva su vasa iskustva i misljenje o ovom problemu ?
    Probaj(ako ima tu funkciju),da uključiš da klima prati temp.na daljinskom.Možda brlja temp.senzor u unutrašnjoj jedinici pa kkima prepozna da je dostigla temperaturu koju si zadao a u stvari je mnogo niža temperatura u sobi i onda(invertorska) izbača mlaki vazduh.
    Sličan 'problem' imam sa Aeri Vivax,ali se da riješiti sa uključivanjem funkcije "follow me" i zadavanjem temperaturw na daljinskom 22-23°C
    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 07-03-24 at 13:57.

  32. #550
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default Grijanje na invertorsku klimu

    Da znate da postoji neka razlika u podesavanju temperature, kao da mu kazes ako je 25 nemoinda gledas da je 25 nego 28. Da me ubijete ne mogu se sjetiti prave rijeci koja to definise lijepo

    U sustini mislim da te klime nemaju problem sa hardware-om vec software-om koji kinezi nece sigurno updatovat, ne rade to ni mnogo zvucnije marke.

Page 22 of 25 FirstFirst ... 121819202122232425 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Drva za grijanje +majstor za klimu
    By brodomaketar in forum Ostali oglasi
    Replies: 23
    Last Post: 17-09-16, 05:53
  2. cpu!?grijanje?!
    By Tico in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 29-11-08, 01:15
  3. Prodajem kotao za parno grijanje
    By the Genius in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 17-11-08, 21:14
  4. Grijanje-Golf III
    By Kutuzov in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-06, 08:10
  5. grijanje...
    By Seka Alexic in forum Centralni
    Replies: 29
    Last Post: 18-10-04, 22:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •