Page 70 of 124 FirstFirst ... 206066676869707172737480120 ... LastLast
Results 1,726 to 1,750 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #1726
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,832
    Thanks Thanks Given 
    3,613
    Thanks Thanks Received 
    8,744
    Thanked in
    4,716 Posts

    Default

    a u pravu je @technus ti apstinenti su najgora fela
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #1727
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,433
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    znači i ti obavi transfer u Srbe, ako ako. valja je dps mora si se tad pisat Crnogorcem. drugo vrijeme sad, pa si već po štabova dfa moraš se i njima odužit
    Haha, dobar pokušaj.
    Neću ti reći šta sam pisao na popis 2011 kao ni šta ću 2023, ali će biti identično. Pa koga zanima neka razmišlja, mada eto osim tebe, baš ne znam što bi to nekog zanimalo al ajd, umobolnika vazda ima...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  3. #1728
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,565
    Thanked in
    2,295 Posts

    Default

    Potpuno je svejedno, svakako spc priznaje i Crnogorce i Srbe kao pravoslavce, to su više puta ponovili spc funkcioneri zadnjih dana. Tako da je svejedno kako se ko piše.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #1729
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    701
    Thanks Thanks Given 
    218
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    237 Posts

    Default

    Meni rece jedan ako nisi svetosavac nisi pravoslavac

  5. #1730
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,565
    Thanked in
    2,295 Posts

    Default

    To je već razrada teme, nisam dosad to čujao. Rusi da svetosave ili da se gube iz pravoslavlja.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #1731
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,433
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Zašto dps ne odredi kontrolore u komisijama itd u drugim tijelima, eo 10 dana do popisa, lagano to mogu zavrsit... prpa.

    E zato će pući bojkot.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  7. #1732
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    701
    Thanks Thanks Given 
    218
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    237 Posts

    Default

    I ne samo Rusi, ali ostali nisu bitni toliko

  8. #1733
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,347
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,705
    Thanked in
    1,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Najprostije rečeno, niko ne mora da vam lično i direktno traži podatke, oni su od vas već traženi kada je popis raspisan, a obaveza da ih date postoji od momenta kada je predmetni Zakon stupio na snagu.
    Nije bas tacno. Tvoja obaveza je da podatke das popisivacu. Ti ne znas ko je popisivac i ne moras da trcis unaokolo da se trazis sa njim sve dok ne dodje kod tebe. Apsolutno nikakvu obavezu nemas da budes proaktivan. Tako da obaveza za gradjane ne postoji dok se popisivac ne pojavi. Postoji obaveza popisivaca da te nadje i popise, a ako te ne nadje, da uzme podatke od drugih clanova porodice. Da nije ovako, imali bismo opciju da se popisemo putem interneta.

    Tako da tvoja obaveza nastaje onog momenta kad na bilo koji nacin stupis u kontakt sa popisivacem koji je zaduzen da te popise tj. najcesce kad mu otvoris vrata, ali i kad na bilo koji drugi nacin saznas da je popisivac pokusao da stupi u kontakt sa tobom ako nisi bio kuci kad je dolazio. Na primjer, ako vidis napomenu na vratima ili ti komsija kaze da je popisivac dolazio, kad te popisivac pozove telefonom itd. Problem je sto nije lako dokazati da neko izbjegava popis.

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Bojkotuju crnogorci, rusi se izjasne kao srbi i nadoknade taj broj bojkotaša, srbi odu na 50+%, saldo je 0 propao bojkot...
    Ti stvarno ne znas kako statistika funkcionise? Ne da stranci ne mogu da nadoknade nista jer popis tako ne funkcionise, nego ni regularno stanovnistvo to ne moze da uradi. Ako rezultati popisa budu drasticno drugaciji nego sto su bili 2011. godine, bice nevalidni do te mjere da ce i medjunarodna zajednica morati da reaguje. Fingiranje popisa je u sustini izuzetno glupa stvar koju bi samo debil pokusao da sprovede u djelo. Tako da od toga nema nista. Ovo samo DPS pokusava da zastrasi gradjane jer nista drugo nemaju da ponude osim podjela.
    Last edited by VanjaTheMan; 21-10-23 at 22:08.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #1734
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,137
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,685
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Zašto dps ne odredi kontrolore u komisijama itd u drugim tijelima, eo 10 dana do popisa, lagano to mogu zavrsit... prpa.

    E zato će pući bojkot.
    Ovaj popis je samo bacanje para. Luckej ima vec rezultate. Samo prepisu od njega

  10. #1735
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,791
    Thanks Thanks Given 
    2,150
    Thanks Thanks Received 
    4,693
    Thanked in
    2,506 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Danas sam doživio baš zanimljivu stvar.

    Prvo mi je ovđe @technus spočitao da vodim kampanju za bojkot (https://forum.cdm.me/showthread.php?...61#post5965861), a zbog ovoga (https://forum.cdm.me/showthread.php?...39#post5965639).

    U isto vrijeme mi je neko jako blizak, i ko mnogo bolje razumije što pričam, spočitao zašto ja ovuda vodim kampanju protiv bojkota

    A ne radim ni jedno ni drugo. Nego sam evo deset dana povrijedio leđa, pa ležinjam ko mačketina neka i baš imam vremena. I komentarišem ono što znam, i kako mislim da je istina.


    Pa još jednom da pojasnim zašto tvrdim da je bojkot popisa kažnjiv, možda malo formalnije i suvoparnije, praštajte zbog toga, i da time okončam priču koju imam na ovu temu.


    DPS, i struka koju imaju uz sebe, daju dva obrazloženja teze da bojkot popisa nije zakonski kažnjiv.

    1) Jer popisivač nema pravo da vam uđe u kuću ako ga ne puštite

    Ova je neozbiljnija. Popisivač ne mora niđe ni ulazit da bi vas pozvao da date podatke (npr. može to uradit poštom), isto kao ni da bi vam se dostavilo kazneno rješenje.


    2) Jer Zakon ne predviđa kaznu za bojkot popisa

    Ovo je mnogo mnogo ozbiljnije. Autor je Dražen Cerović. Čoek je profesor prava, i to odličan, sa baš klasnim pedigreom, i dao je toliko lijepo i vrhunsko obrazloženje da sam ga jedno milion puta pročitao sa istinskim guštom, iako tvrdim da je neispravno. Ali bi od njega sigurno mogao napravit jedno od najkvalitetnijih predavanja na temu formalno-jezičkog tumačenja norme koje može bit, najiskrenije.

    Dao ga je ovđe (https://www.cdm.me/politika/sto-se-g...da-kaznjivost/), a glasi ovako



    Ovo je ono što technus nije razumio kad me ubačio u pro-bojkotašaJ, pretpostavljam jer laiku niije lako da, prostom logikom, razumije tezu koju Profesor ovđe iznosi.

    A ta teza je sledeća:

    1. U smislu Zakona o popisu stanovništva, domaćinstava i stanova CG, nije pitanje ko je obavezan da se popiše (čl.3 – svi), kao ni da li je obavezan (čl.26, st.1 – jeste obavezan), i Profesor to uopšte ne spori.
    2. Pitanje je tačno i precizno- ko se i za šta kažnjava po istom Zakonu

    A Zakon kaže (čl.35, st.1)



    Teza je sledeća:

    - U čl.35 Zakona ne postoji eksplicitno predviđena kaznena odredba za lice koje ne pristane, odnosno bojkotuje popis (tačno), i zbog toga takvo lice ne može biti kažjeno (netačno)

    - Kažjeno može biti samo lice koje ne da podatke koji mu se traže (tačno). Što formalno-jezički ishodi da neko te podatke mora prvo da mu traži, da bi ono to odbilo (tačno).
    Zaključak: ako lice nije pristalo na popis (bojkot), zbog čega mu popisivač i nije došao u kuću, a zbog čega nije ni nastala situacija da mu neko traži podatke pa da ovaj to odbije, (koja je po čl.35 eksplicitno kažnjiva), onda takvo lice nije moguće kazniti, jer nije počinilo prekršaj koji Zakon eksplicitno normira, a ovo što jeste učinilo Zakonom niđe nije predviđeno za kaznu. (netačno)

    Vrhunsko obrazloženje, baš, najiskrenije. Ono zbog čega je neispravno je:

    Obaveza učestvovanja lica u popisu konstituisana je samim Zakonom, čl.3, st.1 i čl.26, st.1, i potpuno je jasna. Ono što izaziva (neosnovanu) dvojbu je momenat nastajanja te obaveze (kada se i kako tačno podaci traže).

    A to je, u vrlo jasnom smislu predmetnog Zakona, momenat samog raspisivanja popisa. Odnosno, od tog momenta nam svima teče obaveza da tražene podatke damo, a ne od momenta kada nam popisivač uđe u kuću i traži podatke.

    Upravo iz ovog razloga sam još u komentaru, koji je bio povod prepiske sa technusom, naglasio onaj ključni dio koji je Profesor prilagodio svm tumačenju. To je ono što sam u njegovim navodima gore označio crvenom.

    On kaže:




    Zakon kaže:




    Najprostije rečeno, niko ne mora da vam lično i direktno traži podatke, oni su od vas već traženi kada je popis raspisan, a obaveza da ih date postoji od momenta kada je predmetni Zakon stupio na snagu.
    I to ne samo jer u Zakonu piše ‘’popisom’’, već i zato što je ta obaveza konstituisana na takav način da je po naravi prinudna. Odnosno, Zakon vam tu ne ostavlja prostor da birate da li pristajete ili ne.

    Ne stigoh danas da ti odgovorim, a nisam ni želio na onoj temi.
    Naravno, za agendu sam se sprdao, ali vjerujem da u suštini podržavaš bojkot.

    Da ne dužim, da idem direkt na tezu, kojom se ti oduševi i koja pokušava nekim izvrnutim jezičkim tumačenjima da opravda bojkot (ne ti, već autor teze, ko god da je, da ne tražim sad ko je).

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post

    A ta teza je sledeća:

    1. U smislu Zakona o popisu stanovništva, domaćinstava i stanova CG, nije pitanje ko je obavezan da se popiše (čl.3 – svi), kao ni da li je obavezan (čl.26, st.1 – jeste obavezan), i Profesor to uopšte ne spori.
    2. Pitanje je tačno i precizno- ko se i za šta kažnjava po istom Zakonu

    A Zakon kaže (čl.35, st.1)



    Teza je sledeća:

    - U čl.35 Zakona ne postoji eksplicitno predviđena kaznena odredba za lice koje ne pristane, odnosno bojkotuje popis (tačno), i zbog toga takvo lice ne može biti kažjeno (netačno)

    - Kažjeno može biti samo lice koje ne da podatke koji mu se traže (tačno). Što formalno-jezički ishodi da neko te podatke mora prvo da mu traži, da bi ono to odbilo (tačno).
    Zaključak: ako lice nije pristalo na popis (bojkot), zbog čega mu popisivač i nije došao u kuću, a zbog čega nije ni nastala situacija da mu neko traži podatke pa da ovaj to odbije, (koja je po čl.35 eksplicitno kažnjiva), onda takvo lice nije moguće kazniti, jer nije počinilo prekršaj koji Zakon eksplicitno normira, a ovo što jeste učinilo Zakonom niđe nije predviđeno za kaznu. (netačno)

    Vrhunsko obrazloženje, baš, najiskrenije.
    Dakle, ono na šta on zasniva svoju tezu, a tebe oduševilo, nije baš tačno, a to je na pozivanje nedostatka eksplicitno predvidjene kazne za lica koja bojkotuju, odnosno ne pristanu na popis, a kazna je predvidjena, ne direktni, ali povezanim članom.

    Stvar je u tome da član 35. Zakona nema samo jedan stav, a 5. stav člana 35. kaže sledeće :

    Novčanom kaznom u iznosu od 100 eura do 500 eura kazniće se za prekršaj fizičko lice, ako:


    5) ne postupi shodno ostavljenom pisanom obavještenju kako je to propisano članom 27 stav 3 ovog zakona.



    A član 27. stav 3 kaže sledeće :


    Član 27

    3) Ako popisivač u vrijeme popisa ne zatekne u domaćinstvu lice obuhvaćeno popisom, a podatke ne može prikupiti na način iz st. 1 i 2 ovog člana, ostaviće pisano obavještenje da je to lice dužno da se javi na kontakt telefon iz obavještenja, radi dogovora oko ponovnog dolaska popisivača.


    Ne znam kako je ovo uspjelo jednom profesionalcu poput tebe da promakne, a laiku poput mene da pristupi ovome ključnom povezanom članu, koji u potpunosti poništava tezu datog, ko god da je.
    Last edited by technus; 21-10-23 at 22:23.
    Forever young, i want to be forever young

  11. #1736
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,433
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ti stvarno ne znas kako statistika funkcionise? Ne da stranci ne mogu da nadoknade nista jer popis tako ne funkcionise, nego ni regularno stanovnistvo to ne moze da uradi. Ako rezultati popisa budu drasticno drugaciji nego sto su bili 2011. godine, bice nevalidni do te mjere da ce i medjunarodna zajednica morati da reaguje. Fingiranje popisa je u sustini izuzetno glupa stvar koju bi samo debil pokusao da sprovede u djelo. Tako da od toga nema nista. Ovo samo DPS pokusava da zastrasi gradjane jer nista drugo nemaju da ponude osim podjela.
    Znam kako funkcionise popis i zakon o popisu, koji isto kao 2011te tako i sada kaze da u popis ulaze i stranci koji imaju legalan boravak, a ministri u vladi kovač, adžić i joković rekoše prije neki dan da je takvih 160-180 hiljada zbog rata u ukrajini, kao i doliva turaka...
    Tako da tu nema fingiranja, a ne vidim što bi medjunarodna zajednica reagovala kad isti oni imaju milione tih istih izbjeglica u svojim državama...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  12. #1737
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,565
    Thanked in
    2,295 Posts

    Default

    Koji se na popisu izjašnjavaju kao pripadnici domicilnog naroda?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #1738
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,791
    Thanks Thanks Given 
    2,150
    Thanks Thanks Received 
    4,693
    Thanked in
    2,506 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nije bas tacno. Tvoja obaveza je da podatke das popisivacu. Ti ne znas ko je popisivac i ne moras da trcis unaokolo da se trazis sa njim sve dok ne dodje kod tebe. Apsolutno nikakvu obavezu nemas da budes proaktivan. Tako da obaveza za gradjane ne postoji dok se popisivac ne pojavi. Postoji obaveza popisivaca da te nadje i popise, a ako te ne nadje, da uzme podatke od drugih clanova porodice. Da nije ovako, imali bismo opciju da se popisemo putem interneta.

    Tako da tvoja obaveza nastaje onog momenta kad na bilo koji nacin stupis u kontakt sa popisivacem koji je zaduzen da te popise tj. najcesce kad mu otvoris vrata, ali i kad na bilo koji drugi nacin saznas da je popisivac pokusao da stupi u kontakt sa tobom ako nisi bio kuci kad je dolazio. Na primjer, ako vidis napomenu na vratima ili ti komsija kaze da je popisivac dolazio, kad te popisivac pozove telefonom itd. Problem je sto nije lako dokazati da neko izbjegava popis.


    E, taman u isto vrijeme se aktivirasmo.
    Koliko shavtam, ti si pravnik.
    Zanima me šta misliš o ovom članu stavu zakona.

    Član 27

    3) Ako popisivač u vrijeme popisa ne zatekne u domaćinstvu lice obuhvaćeno popisom, a podatke ne može prikupiti na način iz st. 1 i 2 ovog člana, ostaviće pisano obavještenje da je to lice dužno da se javi na kontakt telefon iz obavještenja, radi dogovora oko ponovnog dolaska popisivača.



    Da li je ovim članom pravno-obavezujuće da se gradjanin javi
    popisivaču, tj. odgovori na poziv, kao uostalom kao na bilo koji lpoziv državnih organa, tipa policija, sudski poziv itd.?
    Last edited by technus; 21-10-23 at 22:38.
    Forever young, i want to be forever young

  14. #1739
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,347
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,705
    Thanked in
    1,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    E, taman u isto vrijeme se aktivirasmo.
    Koliko shavtam, ti si pravnik.
    Zanima me šta misliš o ovom članu stavu zakona.

    Član 27

    3) Ako popisivač u vrijeme popisa ne zatekne u domaćinstvu lice obuhvaćeno popisom, a podatke ne može prikupiti na način iz st. 1 i 2 ovog člana, ostaviće pisano obavještenje da je to lice dužno da se javi na kontakt telefon iz obavještenja, radi dogovora oko ponovnog dolaska popisivača.



    Da li je ovim članom pravno-obavezujuće da se gradjanin javi
    popisivaču, tj. odgovori na poziv, kao uostalom kao na bilo koji lpoziv državnih organa, tipa policija, sudski poziv itd.?
    I jeste i nije. Jeste, jer je propisano zakonom da jeste. Nije, jer za razliku od sudskog poziva niko ti nece poslati policiju da te prinudno dovede na popis niti mogu dokazati da si primio poziv. Ne moras nikome da se pravdas zasto nisi bio kuci kad je popisivac dolazio niti da objasnjavas gdje si bio.

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Znam kako funkcionise popis i zakon o popisu, koji isto kao 2011te tako i sada kaze da u popis ulaze i stranci koji imaju legalan boravak, a ministri u vladi kovač, adžić i joković rekoše prije neki dan da je takvih 160-180 hiljada zbog rata u ukrajini, kao i doliva turaka...
    Tako da tu nema fingiranja, a ne vidim što bi medjunarodna zajednica reagovala kad isti oni imaju milione tih istih izbjeglica u svojim državama...
    Ne kapiras. Ali necu da ti objasnjavam jer je razlog zbog kojeg nisi ukapirao prethodni post tuzan.

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Koji se na popisu izjašnjavaju kao pripadnici domicilnog naroda?
    Rekao bih da je nevjerovatno sto nije ukapirao post koji je napisan tako da i malo dijete moze da ga shvati. Ali me od ovog naroda vise nista ne cudi. Posebno ne od ovih koji misljenje mijenjaju za 180 stepeni.
    Last edited by VanjaTheMan; 21-10-23 at 22:45.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  16. #1740
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,433
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Koji se na popisu izjašnjavaju kao pripadnici domicilnog naroda?
    Može li im ko zabranit?
    Mada svakako to je rekla kazala priča, tako da laganezi...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  17. #1741
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,347
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,705
    Thanked in
    1,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Može li im ko zabranit?
    I dalje lik ne kapira poentu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #1742
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,791
    Thanks Thanks Given 
    2,150
    Thanks Thanks Received 
    4,693
    Thanked in
    2,506 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    I jeste i nije. Jeste, jer je propisano zakonom da jeste. Nije, jer za razliku od sudskog poziva niko ti nece poslati policiju da te prinudno dovede na popis niti mogu dokazati da si primio poziv. Ne moras nikome da se pravdas zasto nisi bio kuci kad je popisivac dolazio niti da objasnjavas gdje si bio.

    Da, kapiram, nije propisano da ćeš biti priveden ili prisilno popisan , ali je propisana novčana kazna zakonom u slučaju da se ne odazoveš na pisano obavještenje koje ostavio popisivač
    Last edited by technus; 21-10-23 at 22:54.
    Forever young, i want to be forever young

  19. #1743
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,347
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,705
    Thanked in
    1,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Da, kapiram, nije propisano da ćeš biti priveden ili prisilno popisan , ali je propisana novčana kazna zakonom u slučaju da se ne odazoveš na pisano obavještenje koje ostavio popisivač
    Problem je sto ne mogu da dokazu da si vidio obavjestenje.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #1744
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,791
    Thanks Thanks Given 
    2,150
    Thanks Thanks Received 
    4,693
    Thanked in
    2,506 Posts

    Default

    Pa pretpostavljam da to funkcioniše na principu i drugih službenih pisanih obavještenja ostavljenih na vratima mjesta prebivališta, imaš toliki i toliki rok da vidiš obavještenje i da se javiš ili ćeš biti prinudno doveden u slučaju Suda, policije, u ovom slučaju bi bio kažnjen.
    Forever young, i want to be forever young

  21. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  22. #1745
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,065
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,355
    Thanked in
    1,879 Posts

    Default

    Mene zanima hoće li se i ovi Turci što su došli pisati kao Srbi?
    Šta kaže @lucke91?

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  24. #1746
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,433
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Mene zanima hoće li se i ovi Turci što su došli pisati kao Srbi?
    Šta kaže @lucke91?

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Oni ce ka bosnjaci
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #1747
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    2,015
    Thanked in
    867 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ne stigoh danas da ti odgovorim, a nisam ni želio na onoj temi.
    Naravno, za agendu sam se sprdao, ali vjerujem da u suštini podržavaš bojkot.

    Da ne dužim, da idem direkt na tezu, kojom se ti oduševi i koja pokušava nekim izvrnutim jezičkim tumačenjima da opravda bojkot (ne ti, već autor teze, ko god da je, da ne tražim sad ko je).



    Dakle, ono na šta on zasniva svoju tezu, a tebe oduševilo, nije baš tačno, a to je na pozivanje nedostatka eksplicitno predvidjene kazne za lica koja bojkotuju, odnosno ne pristanu na popis, a kazna je predvidjena, ne direktni, ali povezanim članom.

    Stvar je u tome da član 35. Zakona nema samo jedan stav, a 5. stav člana 35. kaže sledeće :

    Novčanom kaznom u iznosu od 100 eura do 500 eura kazniće se za prekršaj fizičko lice, ako:


    5) ne postupi shodno ostavljenom pisanom obavještenju kako je to propisano članom 27 stav 3 ovog zakona.



    A član 27. stav 3 kaže sledeće :


    Član 27

    3) Ako popisivač u vrijeme popisa ne zatekne u domaćinstvu lice obuhvaćeno popisom, a podatke ne može prikupiti na način iz st. 1 i 2 ovog člana, ostaviće pisano obavještenje da je to lice dužno da se javi na kontakt telefon iz obavještenja, radi dogovora oko ponovnog dolaska popisivača.


    Ne znam kako je ovo uspjelo jednom profesionalcu poput tebe da promakne, a laiku poput mene da pristupi ovome ključnom povezanom članu, koji u potpunosti poništava tezu datog, ko god da je.


    Ne skači sa lica koje popisivač nije zatekao u kući prilikom potpisa na lice koje je odbilo da ga pusti u kuću (ili odbilo da mu da podatke). To zahtijeva isuviše gimnastike i za kakvog super-heroja, a ne za nas.

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Da, kapiram, nije propisano da ćeš biti priveden ili prisilno popisan , ali je propisana novčana kazna zakonom u slučaju da se ne odazoveš na pisano obavještenje koje ostavio popisivač
    Da, jer je u tom konkretnom slučaju, ako je dokazivo da je predmetno obavještenje primilo, a nije postupilo po njemu, to lice postalo upravo ono iz st.1, čl.35- ''lice koje nije dalo tražene podatke''.

    Odnosno, i dalje pričaš isto što i ja, i nikako da provalim sa kime se to oštriš
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  26. #1748
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    2,015
    Thanked in
    867 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nije bas tacno. Tvoja obaveza je da podatke das popisivacu. Ti ne znas ko je popisivac i ne moras da trcis unaokolo da se trazis sa njim sve dok ne dodje kod tebe. Apsolutno nikakvu obavezu nemas da budes proaktivan. Tako da obaveza za gradjane ne postoji dok se popisivac ne pojavi. Postoji obaveza popisivaca da te nadje i popise, a ako te ne nadje, da uzme podatke od drugih clanova porodice. Da nije ovako, imali bismo opciju da se popisemo putem interneta.

    Tako da tvoja obaveza nastaje onog momenta kad na bilo koji nacin stupis u kontakt sa popisivacem koji je zaduzen da te popise tj. najcesce kad mu otvoris vrata, ali i kad na bilo koji drugi nacin saznas da je popisivac pokusao da stupi u kontakt sa tobom ako nisi bio kuci kad je dolazio. Na primjer, ako vidis napomenu na vratima ili ti komsija kaze da je popisivac dolazio, kad te popisivac pozove telefonom itd. Problem je sto nije lako dokazati da neko izbjegava popis.
    Tehnički, postoji više načina da bojkotuješ popis. Od toga da odeš na put, ili zaključaš kapiju, ili ga prosto vratiš sa ulaza, ili, na kraju, pustiš ga unutra i kažeš da ne pristaješ da se popišeš.

    Koji god od načina nastao, to ne mijenja pravnu suštinu. Obaveza koju imaš konstituisana je prinudnim pravnim propisom, nastaje momentom kada je akt o raspisivanju popisa proizveo pravno dejstvo, okončava momentom okončanja dejstva istog akta, a prekršena je u trenutku kada si odbio da je ispuniš, na koji god način da si to uradio.

    Naravno, i ti i ja bi umjeli ovđe reć način kako da se to izigra, i dođe do situacije da se predviđena kaznena odredba materijalno ne može izvršiti.
    Ali to bi značilo da učimo narod kako se zakon lagano izigrava kad su procedure nezaokružene.
    A, u mom slučaju, to bi me ovđe tek napravilo dokazanim prvakom bojkotaškog pokreta
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  27. #1749
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    2,015
    Thanked in
    867 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Bojkot će biti fijasko, i samo će nacionalne crnogorce da nagrdi.

    Dps i sateliti svi moguci (bez manjina jer oni nece bojkot) imaju 25% i to na izlaznost od 56% na zadnjim izborima i to je 80.000 ljudi... a to je oko 14,5% ukupnog broja stanovnika....

    U najboljem slučaju bojkotovaće pola od toga tj 40.000 ljudi, mada i to je prevelika cifra, narod prosto oće da se izjasni, a i dosta njih se boji kazne...

    Dps će bojkotom samo smanjit broj crnogoraca i potencijalno dovesti do toga da (uz one koji su pobjegli na zapad) srba bude više od crnogoraca, da velika većina priča srpski itd...

    Za godinu dvije niko se bojkota sjećat neće, a na osnovu rezultata popisa sprovodiće se razne politike, zakoni, izmjene ustava itd koje prave CG državu po mjeri koja odgovara srbima...
    za 10 godina dps vjerovatno ce biti na cenzusu, a bojkota se sjecat niko nece, i tad ce na popis biti tek drasticno losi rezultati po crnogorce....

    Dps ovim bojkotom neće ništa postići, a štetu koju će napraviti crnogorcima će biti ogromna dugoročno...
    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ma kakvi 5-7% maximum ce bojkot od ovih 44% sto su imali, plus ce jos toliko cg preci u srbe, plus je bilo 5% neizjasnjenih za koje se prognozira da ce ovaj put biti srbi...

    Sve to zbog bojkota moze dovesti do toga da se cg i srb izjednace ili da ih prestignu... a jos ako rusi stvarno sprovedu instrukcije da se izjasne kao srbi, biće veselo...

    Mijenjam mišljenje, bojkotujem milion posto jbg, lucke, nisi se treba tako vrtat, ti i prijeki u kombinaciji ste mi nekako totalno overkill

    Šala, ne srdi se, ubi me sa ovim ciframa
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  28. #1750
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,347
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,705
    Thanked in
    1,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Tehnički, postoji više načina da bojkotuješ popis. Od toga da odeš na put, ili zaključaš kapiju, ili ga prosto vratiš sa ulaza, ili, na kraju, pustiš ga unutra i kažeš da ne pristaješ da se popišeš.

    Koji god od načina nastao, to ne mijenja pravnu suštinu. Obaveza koju imaš konstituisana je prinudnim pravnim propisom, nastaje momentom kada je akt o raspisivanju popisa proizveo pravno dejstvo, okončava momentom okončanja dejstva istog akta, a prekršena je u trenutku kada si odbio da je ispuniš, na koji god način da si to uradio.

    Naravno, i ti i ja bi umjeli ovđe reć način kako da se to izigra, i dođe do situacije da se predviđena kaznena odredba materijalno ne može izvršiti.
    Ali to bi značilo da učimo narod kako se zakon lagano izigrava kad su procedure nezaokružene.
    A, u mom slučaju, to bi me ovđe tek napravilo dokazanim prvakom bojkotaškog pokreta
    Ja ne pricam o bojkotu nego o zakonskoj obavezi na nacin na koji ista moze da postoji. Popisivac je onaj koji je obavezan da te popise. Njemu moze da se desi da nece da te popise iz nekog razloga. Takva okolnost ne moze tebi da nametne njegovu obavezu. Takodje, tebi moze da se desi da nisi u drzavi da bi bio popisan itd. Zato je nemoguce i nelogicno da obaveza da se popises postoji od momenta donosenja zakona. Obaveza mora da proizidje iz tvoje mogucnosti da uopste budes popisan. A ona moze da nastane tek kad na bilo koji nacin saznas da je popisivac ispunio svoju obavezu prema tebi.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 70 of 124 FirstFirst ... 206066676869707172737480120 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 10:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •