Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 94

Thread: Poslusnost,Dresura,Postupanje prema njemu

  1. #51
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shep View Post
    Pa mogao bih i ja da se nadovezem na ovu pricu.Nije mi jasno zasto se na forumima pominju samo losi dreseri ili los uticaj dresera na psa.Ne mogu da kazem sa sigurnoscu da su svi dreseri dobri dreseri i da sa psima postupaju kako treba.Pitam se da li je neko od vas vodio psa kod dresera pa mozete govoriti o losim i dobrim dreserima a ovako pojedini vlasnici pasa stalno kukaju"kako cu ovo,kako cu ono"pa onda najbolje uzet novinu pa izmlatit svoga psa.Pojedinci,rade sa svojim psom 10-ak minuta pa odustanu,normalno pas nece nauciti da sjedne ili legne za jedan dan "sa psom treba raditi svakodnevno minimum pola sata do sat vremena".Pas se mora posmatrati,da vlasnik psa primjeti sta je njegov pas naumio u tom momentu.I psi imaju lose trenutke u toku dana,pa ne moze se raditi sa psom ako je pas tuzan,umoran ili ne znam sta vec.Neko je ranije pomenuo da ima rota starog dva mjeseca i da je taj isti "strasno tvrdoglav".Pa jel moguce da se to danas jos radi.Pas je takav kakav mu je i gazda u najcescem slucaju i nesto jos da dodam, rotovi vaze za tvrdoglave pse,oni su jadnici samo svojeglavi a obicno smo mi tvrdoglavi.Ukoliko neko hoce sam da dresira svog psa neka mi se obrati na PM pa cu mu poslati neke smernice sto se ticu dresure pasa,ne dresira se svaki pas isto,sve zavisi i od uzrasta,rase itd,ja sa svojim psima provedem u toku dana 4-6 sati u radu sa njima.Za sve koji bi da dresiraju svojega psa jedan savjet:
    "Puno strplenja i bez batina ,samo puno strpljenja"
    Pozdrav Shep.

    Nisam baš shvatila poentu tvog posta. Reklama ili želja da pomogneš vlasnicima i budućim vlasnicima pasa?
    Ukoliko imaš iskustva u dresuri i radu sa psima, više si nego dobrodošao da komentarišeš i učestvuješ u radu ovog podforuma i da podijeliš znanje sa ostalima. ;)

    Što se tiče dresera i dresure, MOJE mišljenje je da svaki vlasnik može da nauči svog psa sve što jedan pas treba da zna. Ukoliko je u pitanju pas kojeg držiš kao kućnog ljubimca.
    E sad, ako ćeš psa koji će da ti čuva kuću ili ne znam što, treba da bude dresiran od strane profesionalnog dresera. Što se tiče profesionalnih dresera kroz Crnu Goru, nisam sigurna da se mogu pobrojati na prste jedne ruke.
    Igrom slučaja, ja sam imala iskustvo sa jednim od popularnijih, koji mi je štene od 8 MJESECI učio rukav!!! Iako je moj pas ostao samo jednu noć tu u pansionu (ne dresuri) zbog smrtnog slučaja u porodici.
    To je moje iskustvo sa dreserom.

    Eto.

  2. #52
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li dje da se kupi ova knjiga?

  3. #53
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiGor View Post
    Na ovom spisku radnih pasa nidje moga srecka
    tvoj srecko je crnogorac
    btw, moj macak mene slusa, al slabo sto cuje
    SMILE

    because it's the second best thing u can do with your lips...

  4. #54
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bar
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O.K.Bio sam odsutan pa nisam Tatjani mogao odmah da odgovorim.Mozda sam pogresno odreagovao na neke postove ali me strasno nervira kada pojedini ljudi govore o dreserima pasa na los nacin,kao dreser moze ovo moze ono,moze da vam unisti psa itd.U redu,postoje losi dreseri odnosno ljudi koji su uvjereni da znaju sta rade pa zbog toga ljudi imaju los odnos prema dreserima.No dosta o tome, izmedju ostalog nije mi bila namjera da se reklamiram.Ukoliko neko zeli da dobije dobre savjete o vaspitanju pasa slobodno neka postavi pitanje a ja cu mu rado pomoci.A,za pocetak savjet za sve "vlasnike"(mnogo ruzna rijec)pasa :Posmatrajte svog psa,iz njegovog ponasanja saznat cete da li je vas pas spreman da saradjuje sa vama u namjeri da ga nesto naucite,mozda je vas pas taj momenat umoran,lose raspolozen itd."Posmatrajte i slusajte vase pse sta svojim ponasanjem zele da vam kazu!!!!"

  5. #55
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koje ste metode koristili da bi psa naucili na povodac?Moj grize li grize...

  6. #56
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    vezano za dresere u PG i dresere uopste...cinjenica je da dreseri na ovim prostorima znacajno koriste mjere prisile pri dresuri, sto se meni ne svidja...a kod pasa koji imaju jaci temperament moze izazvati posledice u vidu agresivnosti...
    mislim da vlasnik koji ima malo volje i vremena moze nauciti psa osnovne komande, cak i brze nego sto to moze uraditi dreser...imamo dovoljno literature na Internetu, i mozemo procitati vise nego sto to je uradio prosjecan dreser u CG...sa druge strane oni imaju puno vise iskustva.
    dresura, socijalizacija i ponasanje psa se uce od malih nogu...ko pravilno se ponasa sa psom obicno nema problema...mada sve ovo moze i da zavisi od temperamenta i karaktera psa, moze ici lako ili tesko...

  7. #57
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Koje ste metode koristili da bi psa naucili na povodac?Moj grize li grize...
    kada te nesto zanima proguglaj...

    http://www.zivotinjsko-carstvo.com/p...sa_povocem.php

    http://www.zivotinjsko-carstvo.com/p...%20povodac.php

  8. #58
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Guglam brate,vise sam oguglao.Koliko citam o psima,pocecu da lajem.Ne pitam bez razloga.Imam cane corso koji je izuzetno aktivan,kad sam ga vodio na skidanje konaca posle kupiranja u Bar,morali su da mu daju malo anestezije da mu ih skinu.Rekli su mi da je to najljući pas koji je ikad dolazio kod njih.Imacu dosta muke da ga dresiram kako valja

  9. #59
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bar
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pravu si zanzibar,mnogo dsresera koriste mjere prisile pri radu a to moze kod pasa izazvati psihofizicke poremecaje kao sto su :strah,stres,anaksioznost,nepovjerenje i mnogo toga jos.Pogotovu kad se kod dresure koriste batine,vjerujte mi da psa mozete dresirati bez fizicke prisile i koriscenje raznih strujnih pomagala.
    Nino_pg mora da mi objasni u par recenica na koji nacin je njegov cane corso aktivan.
    Sto se tice uspavljivanja pasa prilikom vadjena konaca ja to ne bi dozvolio(nije tema)jer svako vjestacko uspavljivanje pasa stvara blagi edem mozga koji se kasnije povuce,a tvoj pas nino verovatno je imao lose iskustvo kod prve posjete veterinaru pa je bio najluci pas koga su oni vidjeli.Bez muke nema ni nauke,najlakse je dresirati svog psa

  10. #60
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Koje ste metode koristili da bi psa naucili na povodac?Moj grize li grize...
    Sto u sali naravno kaze jedan moj drug..., '' namazi povodac pregorelim uljem iz Tamica i ne boj se '' xaxaxaxaa

  11. #61
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Drug je kupio vucijaka u neku odgajivacnicu , bila je na in emisija vezana za to,i kad je doslo vrijeme poveo ga kod istog covjeka na dresuru, posle dresure ni on sam nije smio da mu pridje ,morao je da ga proda.

    A ja sam ovu moju naucio sjedi, lezi ...Ponekad slusa, ponekad bi autobus povukla i ogluvi totalno...Jedino sto je nikako ne mogu nauciti "fuj to" ..
    Last edited by simkee; 09-04-09 at 19:32.

  12. #62
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ok,moj komsija dodje danas vas iscijepan kuci ... i ja ga pitam ''jesi li opet pokusava tigra da kresnes'' a on poce pricu ... ''pitam ja dresera bije li mi psa,on se kune u djecu da nije nijednog nikad udario i nece,nije on ka neki trta vrta ono ovo i tako to ... i podjem ja da vidim psa ali se sakrijem malo da me on ne vidi jer mi je dreser rekao da ce ga to uznemiriti kad imam sto da vidim,pas mi puzi ka pizda a ovaj ga udara ... ''

    pretpostavljate da je iscijepan jer se tukao sa dre***** i na zalost nije ga izbio no aj sad ... ipak,povedite vi psa kod nekoga i jos mu platite bolje je tako no sami da potrosite 80-100 minuta na dan ...
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  13. #63
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eto tako View Post
    Ok,moj komsija dodje danas vas iscijepan kuci ... i ja ga pitam ''jesi li opet pokusava tigra da kresnes'' a on poce pricu ... ''pitam ja dresera bije li mi psa,on se kune u djecu da nije nijednog nikad udario i nece,nije on ka neki trta vrta ono ovo i tako to ... i podjem ja da vidim psa ali se sakrijem malo da me on ne vidi jer mi je dreser rekao da ce ga to uznemiriti kad imam sto da vidim,pas mi puzi ka pizda a ovaj ga udara ... ''

    pretpostavljate da je iscijepan jer se tukao sa dre***** i na zalost nije ga izbio no aj sad ... ipak,povedite vi psa kod nekoga i jos mu platite bolje je tako no sami da potrosite 80-100 minuta na dan ...
    Pa sto se nije vratio pa mu bezbolkom glavu otvorio?Kakve su to bitange ljudske,povedes psa i onda ti se neko izivljava na njega.Strasno...Bitno je ds pas nauci osnovne komande:sjedi,lezi,cekaj ,dodji,fuj.Mislim da to svaki malo strpljiviji gazda moze sam da odradi,a ostale postepeno i vremenom,samo bez nervoze.Pojedini kao da oce da vode psa u cirkus,pa da im dubi na glavu na komandu.A makse

  14. #64
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kazna i nagrada su sastavni dio dresure..ozbiljnu dresuru je tesko sprovesti bez obije metode..
    Samo neki dreseri nemaju mjeru...
    Ja mogu kazniti psa tako sto galamim na njega, otjeram ga i zatvorim u box...mogu ga prodrmati po shiji/vratu, udariti novinom...mogu ga i tuci kaisem, nogama i rukama...
    Ja sam protiv primjene sile u dresuri i inace, ali nekad se mora pribjeci i tome..ako pas zasluzi nekad moras upotrijebiti i silu...mora shvatiti da nije alfa jedinka, da je covjek iznad njega..bolje to uraditi jednom ili par puta u mladosti, nego strecati cio zivot...

  15. #65
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne velim ja,treba ga bit,posebno ove velike rase,ali platit nekom majmunu da ti se izivljava na psa,pa ja mislim da nema nista ruznije

  16. #66
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A najbolje bi bilo da mog azijata moze neki dreser da bije.Moze jedino ako oce da ostane bez ruke.Kod vaseg psa VI imate najveci autoritet i najbolje ga VI mozete vaspitati.Da se moj mali paco "ojha" tamo sa nekom budalom.Da moze da prica reko bi "Ko je ovaj,sto me odje dovede?"Dresura je jedna obicna teorija,koja se nauci iz knjige,a od sposobnosti dresera da prochita psihu psa zavisi kvalitet postignutog.Imajte strpljenja,jer ako primjeti da vi unosite nervozu dje je nepotrebna,okrenuce i on svoju politiku.Ja sam mog tigra malog udario 2-3 puta bas fino kad je izaso iz ograde.Ima 2 mjeseca,okolo su neke macketine grdne,svaka se nakostrijesi kad ga vidi.E kad je izasao iz dvorista jednom,morao je da nauci lekciju.Vise ne izlazi,jer je shvatio da je to za njegovo bolje i da mu ne mislim nista loshe.Prolazio je kroz resetke,a sad samo probaci glavu,osmotri okolinu i vrati se.Sa komandom "Ne" (moje misljenje) uvijek treba poceti,jer tako pas nauchi da ste vi autoritet.To je jedina komanda u kojoj treba primjeniti silu...Ne smije da jede *****,ne smije da grize kablove,ne smije da izlazi iz dvorista.Mora da nauci da je to za njegovo bolje i da vi bolje znate nego on.

    Bas prije nekoliko dana sam mu davao kalcijum i on nece da proguta tabletu...Nakon sto je ispljunuo 3ci put,ja odustanem,a on se sagne i pojede je...Od tada jede iz ruke.Nista na silu.Pogotovo ne glupe komande "Sjedi,lezi.." .

    Sve je od rase do rase.Ubijedjen sam da rase tipa "SAO,Kavkaski ovcar,Sarplaninac itd",koje se bore za mjesto alfe u choporu,ne moze da dresira veliki broj dresera,pogotovo ako se radi o dresuri nakon 10 mjeseci uzrasta,jer su psi tada imaju vec manje-vise izgradjen karakter...i velicinu naravno

    Nijesam neki strucnjak i nemam neko preveliko iskustvo,ali sam iz jedne situacije dosta naucio.Naime,jednom sam mom Brunu rekao "Dodji kod gazde",a jedna osoba,koja je bila prisutna je prokomentarisala "E vidis,ti ga ne volis.Ti ne trebas da mu budes gazda nego prijatelj". Sad se ispravim svaki put ili mu kazem "Dodji,prijatelju moj" Bitna je ljubav,a ako nekog volite morate imati strpljenja.
    Last edited by Zodiac; 10-04-09 at 01:56.

  17. #67
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I pricajte sa psom..pricajte dok ga mazite ili dok mu stavljate do znanja da ne valja to sto radi.Sve oni shvataju.

  18. #68
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    I pricajte sa psom..pricajte dok ga mazite ili dok mu stavljate do znanja da ne valja to sto radi.Sve oni shvataju.
    u sustini, ovo je sve sto treba da znamo
    budite sigurni da sve razumiju.

  19. #69
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bar
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bravo,Zodiac,kao sto rekoh sa psom se ne moze drugacije nego da se prica sa njim i da se posmatra.Slazem se sa tobom u vezi Molosa planinskog tipa kao sto su Sarplaninac i drugi koje si naveo,veoma je tesko dresirati te pse.
    Tokom dresure postoje nacini kojima se psi kaznjavaju ali ne onako ko sto je gore opisao "eto tako".Zato su takozvani dreseri pa oni bili sa in televizije ili cnn televizije na losem glasu,jer vecinu njih interesuje samo novac a ne vode se u tom poslu ljubavlju prema psima.Dovoljno je povisti ton i ponoviti vjezbu .Kada radite sa svojim psom pronadjite"okidac"koji pali kod vaseg psa,nebitno dali je to pohvala ili mu date keks kao nagradu nakon dobro odradjene vjezbe.Psa je uvijek potrebno pohvaliti nakon dobro odradjene vjezbe.Uvijek ponavljajte vjezbu i po nekoliko puta zaredom,nemojte lako odustajati.

  20. #70
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bar
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukoliko zelite da psa uvjezbate da ne koristim rijec dresirati nekako grubo zvuci i ako je Vas pas starosto 7 -8 mjeseci(ne manje) pocnite sa vjezbom -pored-(k nozi).
    A to cete uciniti na sljedeci nacin:krenite sa psom u uobicajnu setnju pustite povodac citavom duzinom.U najcescem slucaju vas pas ce krenuti da vas vuce.U tom momentu
    koristite naredbu "pored" koja mora biti jasno ,glasno i kratko izgovorena(sa autoritetom).
    Povucite povodnik tako da pas oseti trzaj i povucite ga nazad,tako da pas bude ispred vas za duzinu njegove glave.Zaboravio sam da se pas najcesce ili uvijek vodi sa lijeve strane.Kad to uvjezbate nekoliko dana i kad pas reaguje na naredbu pored i povlaci se sam unazad, onda se prelazi na sljedecu vjezbu(sjedi).

  21. #71
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvih 7-8 mjeseci???Moj je danas presao setnje 2 km,i sve lagano uz lijevu nogu.Jos zna i komandu sjedi,a ima tacno 3 ipo mjeseca

  22. #72
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bar
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hmm.Ti sa tvojim psom mozes radit kad god hoces,ja sam samo rekao da je taj period najbolji za rad sa psima.

  23. #73
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li neko kontakt ili da zna ime dresera mileusnica sa ct?
    My karma just ran over your dogma.

  24. #74
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne radi vishe on,prvi mi je komshija.mada rekao mi je da ce da poradi sa mojm Snupijem(bull terrier)
    Future man shoot me with your poison arrow but i dance on vaseline...

  25. #75
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam dva psa iz Nikšića, koji su normalni otišli kod dresera, a vratili se dibidus ludi- prvi je ujeo gazdu i njegovog oca,poklonili su ga nekom ko ga drži u kavezu, a drugog još uvijek liječe kao psihičkog bolsnika, i sva se familija dala na liječenje- pas je isprepadan i agresivan, kao da je došao sa fronta. Radi se o nekom popularnom dreseru iz PG.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 01-12-10, 14:55
  2. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 17:45
  3. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 12-09-10, 21:49
  4. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  5. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •