Page 94 of 126 FirstFirst ... 4484909192939495969798104 ... LastLast
Results 2,326 to 2,350 of 3140

Thread: Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

  1. #2326
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Znači, od Džo saznasmo i da za rušenje Vlade moraš imat podršku da sastaviš iduću Vladu, inače bez toga je neodgovorno, ma kakve katastrofalne poteze vukla ta Vlada koja treba da se obali.
    Ništa izbori i to.
    Izbori su, čuo si ako si slupao Bečića nočas na Vijesti, tek treća opcija.

    Da su rekli rušimo vladu idemo na izbore, pozdravio bih.

    No su im opcije:

    -vlada od većine od 30.08. sa manjinama pride
    -prelazna vlada bez lica koja izazivaju negativne emocije
    -izbori

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  2. #2327
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    ^pa ako usliju da dogovore većinu od 30.08, bujrum, samo da nije nešto što zavisi od DPS-a, mada bi izbori i prekomponovanje snaga bilo najbolje rešenje izlaska iz političke krize.
    Forever young, i want to be forever young

  3. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  4. #2328
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    ^pa ako usliju da dogovore većinu od 30.08, bujrum, samo da nije nešto što zavisi od DPS-a, mada bi izbori i prekomponovanje snaga bilo najbolje rešenje izlaska iz političke krize.
    Ovo prvo nije opcija, URA im je rekla ili pravite nešto sa DPS ili ajmo na izbore.

    Dakle izbori...


    Da vidimo može li Crna Gora da formira većinu bez DPSa i DFa. Jesmo li dovoljno sazreli kao društvo.

    Problem je opcija 2, prelazna vlada.

    Ono što je Baća pominjao kao opciju.

    Ne znaju kako to da upakuju biračima.
    Last edited by kimmi; 21-08-22 at 18:49.

  5. #2329
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ovo prvo nije opcija, URA im je rekla ili pravite nešto sa DPS ili ajmo na izbore.

    Dakle izbori...


    Da vidimo može li Crna Gora da formira većinu bez DPSa i DFa. Jesmo li dovoljno sazreli kao društvo.

    Problem je opcija 2, prelazna vlada.

    Ono što je Baća pominjao kao opciju.

    Ne znaju kako to da upakuju biračima.
    A Ura je do sada bas onako ozbiljno drzala svoju rec…

    Mozew ovako da gledas… da ti mrzni Aleksa nije glasao kako je glasao, sad bi mi ovde raspravljali da li Manda ministar a mozda Jovan Jole Vucurovic…

    Kao sto rekoh… bilo sta sto nema veze sa DPSom… to je prvi princip… a ako hoce da pobedi Aleksa bi trebao da izgura pricu izbora

  6. #2330
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Znaci Dzo, i dalje ti je Drile vrh. Ugasila si ga i ti Dzo. Dzabe bilo kakvo krecenje i prebacivanje lopte.
    Zemlja foteljasa. Pi.
    Lako je pričati (kritikovati) iz udobne unosne think-tank pozicije. Kad se pređe sa riječi na djela, dobijemo kao ključni rezultat u integracijama - temeljni ugovor i Viber stikere.

    Jelušić i ona su možda jedine osobe od kojih sam nešto očekivao da naprave u nesrećnoj URI. Nažalost, sada je već trenutak da konstatujem da mogu samo biti saučesnici Abazovića i ništa drugo.

    Generalno, razlog zašto je URA epski propala je zato što je pod Abazovićem partija postala samo neka interesna grupa, okupljena da izliječi frustracije otpadaka prethodnih režima.

    Od Abazovića smo čuli juče konačno: "ja nisam ni četnik, ni partizan, ni bjelaš ni zelenaš, ni komita ni litijaš". I simbolički, u tome je problem. Ako nisi antifašista, onda si fašista. Ili, ako nemaš vrijednosti, onda nemaš ideologiju, ako nemaš ideologiju, nemaš viziju, ako nemaš viziju - nemaš ni politiku. I kada se redom ogoli sve - ostaju samo interesi i lične ambicije.

    U suštini, stvari su potpuno ogoljene sinoć - javno, očigledno i brutalno iskreno. Onaj grčeviti trzaj i javna kompromitacija u vidu ponude za rekonstrukcijom samo sa jednim uslovom - da Abazović ostane premijer, govori o svemu šta je URA sada. Ako je ikada i bilo nečega u njoj.

    Jer, šta imamo od deklarativno pro-NATO partije koja jednu pro-NATO tribinu nije organizovala, nikakvoj pro-NATO aktivnosti se nije pridružila... Ma, jedan bilbord nije platila da promoviše najkrupniji državni interes od nezavisnosti? I povrh svega, sabotira sopstvenu NATO vojsku, uzimajuću joj poligon za vježbu i postavljajući Injac na čelo MO.

    Šta znači biti zelena partija, a lider partije ore gliserima morsko dno za zabavu, vozika se helikopterima i turbo-dizelima?

    Šta znači biti prozapadna partija, a biti u otvorenom partnerstvu (koaliciji) i najvećoj ljubavi sa pro-putinovskim DF-om svuda - i na lokalu i državnom nivou? Koliko juče su im nudili i ministarska mjesta u rekonstruisanoj vladi.

    Šta znači biti na strani Ukrajine, posjetiti Ukrajinu, kada si u najvećem talu sa SPC, DF-om, Noćnim vukovima, IN4S?

    Šta znači biti demokrata, pluralista, kada svakom kritičkom mišljenu prišiješ ili kriminal ili korupciju ili oportunizam?

    Da li su to onda iskrene vrijednosti ili samo fasada, koja se po potrebi prikazuje zainteresovanim partnerima. Zarad?

    Sve je to zato što vrijednosti ne postoje. Kad nema vrijednosti i ubjeđenja, onda si spreman na sve. Abazović je samo iskoristio lični šarm i harizmu, pohvatao ove lijep buzz-riječi, svima ispričao šta žele da čuju, ne vjerujeći sam ni u šta od toga.

    Zato je URA prešla put od velike nade za kvalitativno unaprjeđenje crnogorske politčke scene do najveće opasnosti za crnogorske nacionalne interese. I zato joj želim ostanak ispod cenzusa.
    In vino veritas

  7. The Following 6 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  8. #2331
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,464
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,548
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    A Ura je do sada bas onako ozbiljno drzala svoju rec…

    Mozew ovako da gledas… da ti mrzni Aleksa nije glasao kako je glasao, sad bi mi ovde raspravljali da li Manda ministar a mozda Jovan Jole Vucurovic…

    Kao sto rekoh… bilo sta sto nema veze sa DPSom… to je prvi princip… a ako hoce da pobedi Aleksa bi trebao da izgura pricu izbora

    I pored toga sto je Aleksa glasao kako je glasao oni jos uvijek mogu raspravljati da li Manda ministar odbrane, Medo ANB, Pipun prosvjeta.....vracanju izbornoj volji 30.08. Samo da se zna da je bez dileme Ljeksa Premijer.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  9. #2332
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    I pored toga sto je Aleksa glasao kako je glasao oni jos uvijek mogu raspravljati da li Manda ministar odbrane, Medo ANB, Pipun prosvjeta.....vracanju izbornoj volji 30.08. Samo da se zna da je bez dileme Ljeksa Premijer.
    Naravno… samo sto je ovo sto ti pricas opcija, a ono sto ja kazem bi se desilo 100% s obzirom na izlive ljubavi iznedju Dritana i Mande…

  10. The Following User Says Thank You to zaro For This Useful Post:


  11. #2333
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    a ako hoce da pobedi Aleksa bi trebao da izgura pricu izbora
    Ja ne znam, ali evo Aleksa reče noćas da što se njih tiče 44. vlada može trajati do 2024.

    Toliko o spremnosti na izbore.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 21-08-22 at 19:06.

  12. #2334
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja ne znam, ali evo Aleksa reče noćas da što se njih tiče 44. vlada može trajati do 2024.

    Toliko o spremnosti na izbore.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lepo rekoh, da je to moja zelja, a narwvno da moze do 2024 ako bi bio on premijer…

    Ja ovde ne idealizujem nikog, za razliku od mnogih ovde sto su uzdizali Dritana (ukljucujuci i mene na pocetku) gde se svaki njegov idiotluk opravdava…

    Pljuvani su najvise a ispali su najkonzistentniji od svih…

  13. #2335
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ova je bila jedan od osnivaca CIVISa zajedno sa Dr. Pavicevicem. Presla kod Perica vec neko vrijeme.
    Zena je jedan od poznatijih crnogorskih sahista i jedna od rijetkih koja je sacuvala da sah ne umre potpuno u CG
    Kod nas je sahovski savez bio teren za malverzacije od kojih je par pojedinaca profitralo, i ako tad sah nije umro nece ni sa ili bez Radmile.
    Uostalom, ko je imao prilike da cita Sah-Mat listu mogao je i da procita veoma malo o toj temi, a iza kulisa se radilo podosta sa jednim od bivsih predsjenika SSCG. Usotalom, i za te stvari znali su nasi organizatori, poneki sahisti i clanovi SSCG (pa i Radmila) pa je to zaboralvjeno i gurnuto pod tepih jer realno nikoga nije briga jer nam mediji i insitucije nisu ni za k. Ne znam je li se ista promijenilo u medjuvremenu, nadam se da jeste i da ga urpalvjaju posteni ljudi.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #2336
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ovo prvo nije opcija, URA im je rekla ili pravite nešto sa DPS ili ajmo na izbore.

    Dakle izbori...


    Da vidimo može li Crna Gora da formira većinu bez DPSa i DFa. Jesmo li dovoljno sazreli kao društvo.

    Problem je opcija 2, prelazna vlada.

    Ono što je Baća pominjao kao opciju.

    Ne znaju kako to da upakuju biračima.

    Prvi ja bih volio bez DPS-a i DF-a, ali realno mislim da je to za sad nemoguće, ali vidjećemo.
    Što se tiče prelazne Vlade, tek ne znam kako će to Vrzino kolo rasplesti, ali najbolje je što prije raspuštit Skupštinu, mislim da je onda Predsjednik dužan da dan posle raspiše izbore.
    Forever young, i want to be forever young

  15. #2337
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Izbori su, čuo si ako si slupao Bečića nočas na Vijesti, tek treća opcija.

    Da su rekli rušimo vladu idemo na izbore, pozdravio bih.

    No su im opcije:

    -vlada od većine od 30.08. sa manjinama pride
    -prelazna vlada bez lica koja izazivaju negativne emocije
    -izbori

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Prirodno je što neće pravo na izbore sa Dritanom premijerom. To niko osim URA i SNP neće. Tako da prelazna vlada u stvari isto znači izbori, ali ne sa URA i SNP koji lopatama ubacuju zaposlene u državnu administraciju.

  16. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  17. #2338
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Ne mogu da vjerujem da je ura takva sekta. Cak jovana i ove pridoslice klanjaju se dritanu i slijepo ga slusaju, iako im je zapad prakticno rekao da ga micu. Uostalom lik je prakticno kompromitovan i politicki potrosen, ne moze vise nijednu funkciju obavljati najvisu
    Podgorica Podgoricanima!

  18. #2339
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja ne znam, ali evo Aleksa reče noćas da što se njih tiče 44. vlada može trajati do 2024.

    Toliko o spremnosti na izbore.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Hhehehe....bjese li se prosle godine u ovo doba Dcg i DF dogovorili za politicku vladu a u URI dozivjeli instant mozdanu kap od toga? E ta vlada vecine od 30.08 (opcija 1) moze do kraja mandata skupstine, oduvjek su to pricali.
    Ako toga nema jedino izbori(opcije 2 i 3, bolje 2 iz opravdanih razloga, objasnio SKOJ cini mi se).

    I to je veca spremnost za izbore nego sto su je pokazali svi ucesnici 43 vlade+DF.

    Sent from my phone

  19. The Following User Says Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


  20. #2340
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Prirodno je što neće pravo na izbore sa Dritanom premijerom. To niko osim URA i SNP neće. Tako da prelazna vlada u stvari isto znači izbori, ali ne sa URA i SNP koji lopatama ubacuju zaposlene u državnu administraciju.
    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Hhehehe....bjese li se prosle godine u ovo doba Dcg i DF dogovorili za politicku vladu a u URI dozivjeli instant mozdanu kap od toga? E ta vlada vecine od 30.08 (opcija 1) moze do kraja mandata skupstine, oduvjek su to pricali.
    Ako toga nema jedino izbori(opcije 2 i 3, bolje 2 iz opravdanih razloga, objasnio SKOJ cini mi se).

    I to je veca spremnost za izbore nego sto su je pokazali svi ucesnici 43 vlade+DF.

    Sent from my phone
    Samo mi objasnite šta znači ta prelazna vlada, ako nema u njoj URA+SNP 9 poslanika.

    Može li to kako bez DPS podrške?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. #2341
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Jesam li ja loš sa matematikom, ili je sva ova prdnjava o Demokratama zaludna priča jer bi Vlada pala i bez njihovih glasova?
    Forever young, i want to be forever young

  22. #2342
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    zaludna je priča kako god okreneš

  23. #2343
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Jesam li ja loš sa matematikom, ili je sva ova prdnjava o Demokratama zaludna priča jer bi Vlada pala i bez njihovih glasova?
    Od 51 glasa 50 je glasalo za nepovjerenje.

    DPS, SDP, SD, manjine = 40 glasova

    Demokrate +8
    Milačić +1
    I onaj iz UCG +1

    To je 50.

    Protiv nepovjerenja je jedino bila D. Đurović.
    Love, peace and respect.

  24. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  25. #2344
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Dakle, i bez Demokrata bi Vlada pala, iako je koliko rezonujem DCG njihov prišlepak.
    Forever young, i want to be forever young

  26. #2345
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Jesam li ja loš sa matematikom, ili je sva ova prdnjava o Demokratama zaludna priča jer bi Vlada pala i bez njihovih glasova?
    Naravno, ali treba sad sto vecu paljbu napraviti po njima i predstaviti ih kao nove DPS partnere, da bi 86IQ zaboravio da si ustvari ti bio DPS partner, odbacen ko kondom

    Sent from my phone

  27. The Following 2 Users Say Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


  28. #2346
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Samo mi objasnite šta znači ta prelazna vlada, ako nema u njoj URA+SNP 9 poslanika.

    Može li to kako bez DPS podrške?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ne, ali ako bi URA i SNP jedini ostali van vlade (a ponuđeno im je mjesto) onda bi to bila vlada koju podržava 72 poslanika, sa jasnim mandatom da pripremi izbore. Učešće DPS tu teško da bi bilo problem.

  29. #2347
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne, ali ako bi URA i SNP jedini ostali van vlade (a ponuđeno im je mjesto) onda bi to bila vlada koju podržava 72 poslanika, sa jasnim mandatom da pripremi izbore. Učešće DPS tu teško da bi bilo problem.
    Ne mislim da je to realna opcija.

    Prvo, DPS ne smije dić ruku za DF ministre, inače slijedi samouništenje. Dakle DF otpada, ionako "nije partner", dakle nema ko to da gura.

    Ostaje varijanta manjinske Demokrata i manjina, uz podršku DPS (i DFa?). DF ne znam što bi to podržao, ionako se komate sa Dem za glasove, ne vidim kako i zašto bi im to odgovaralo, kad sad imaju SNP i dubinu.

    Ili misliš da uđu i DPS i DF kao ministri?

    To bi tek plač bio.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  30. #2348
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Bogomi becic isturi ovu ideju o nekoj vladi nestranackih licnosti, nesto sto je baca pomenuo u onome sto je kimmi okacio
    Evo malo gasa vezano za tačku 2. by Bojan Baća.

    https://www.vijesti.me/v/618314?utm_..._share_counter

    Ponoviću je da ne skrolujete




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  31. #2349
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Samo mi objasnite šta znači ta prelazna vlada, ako nema u njoj URA+SNP 9 poslanika.

    Može li to kako bez DPS podrške?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Šta znači prelazna vlada ako nema DF I DPSa u njoj, ja ne znam ljudi svi hoćete vladu bezbte dvije grupacije a oni čine 2/3 ( na zalost) parlamenta.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  32. #2350
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Zato su izbori neophodni.

Page 94 of 126 FirstFirst ... 4484909192939495969798104 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-01-13, 10:48
  2. tempo zivota
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 21-12-04, 18:58
  3. Samo jedan dan zivota?
    By Kapo in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-04, 15:27
  4. Nauka za i protiv zivota
    By flash in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-04, 12:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •