Page 120 of 487 FirstFirst ... 2070110116117118119120121122123124130170220 ... LastLast
Results 2,976 to 3,000 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #2976
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Posto nisam neki strucnjak za politiku, mozete li da mi obasnite par stvari.
    Da li SDP ide sa dps, tj jesu li zaista to najavili?
    Kolike su sanse da sdp predje cenzus?
    Koliko mandata uzimaju Hrvati i Albanci?
    Sd i Bs sigurno prelaze cenzus to znam i ja.
    Koliko onda glasova i mandata traba da dps padne, koje bi projekcije bile?
    - Najavili su da postoji mogućnost, a to je u prošlosti otprilike značilo da se ide s njima. URA ih dosta napada, Demokrate i DF dosta manje, tako da ko zna što će bit' i o čemu se tu radi. - https://www.vijesti.me/vijesti/polit...amske-principe
    - Šanse su, bar po CEDEM-u, minimum 95%. Jer im je najniža projekcija za njih 3.1%, sa sigurnošću od 95%. Ali isto kao i sledeća stavka, može dosta zavisiti od izlaznosti. CEDEM i većina ostalih istraživanja očekuju između 65 i 70%, ali ne mora ništa da znači, takve stvari bukvalno znaju da zavise od vremenskih prilika.
    - Hrvati sigurno neće preko 1 mandata, Albanci maksimum 3, ali vjerovatno 2.
    - Ovo mi je već neko vrijeme muka računati, jer manjine kvare ljepotu računa. Ali, u suštini ako DF, Demokrate i URA uzmu 41 mandat, računaj da je DPS pao 100%, bar ako ne kupe poslanika nakon mjesec dana. Ako uzmu 39, što je, čini mi se, projekcija po CEDEM-u, zavisiće od SDP-a.
    Last edited by LostInHollywood; 19-08-20 at 20:02.

  2. The Following User Says Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  3. #2977
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Dakle, posto manjine imaju manji cenzus, potrebno je da Ura, Df i Demokorate uzmu oko 55% glasova jer ce SDP ici sa dps.
    Jesam li pretjerao ili bi im bilo dovoljno i manje glasova?

  4. #2978
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    posle mugija taman se doselilo 50 000 vikinga i zaposlilo se

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Taman tako nekako,samo je razlika shto vikinzi ne biraju,a mi ostadosmo suva...
    ...

  5. The Following 2 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  6. #2979
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Što je ovo Amfi ubačio u petu, koja je muka zna li se?
    Možda ima veze sa ovim:

    https://www.novosti.rs/vesti/drustvo...rmiranja-vlade

  7. #2980
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Imam pitanje za dps-ovce, ovo kad vam iz mjesne zajednice i sa terena daju ocjene, što se dešava kad se preseli neko, vodi li ga i dalje matična mjesna zajednica ili prelazi u novu?
    PS popiškim vam se u dnevnik sa ocjenama.
    Kako ovo banalno i skoro pa nestvarno zvuci, a kako nam jeba majku.

  8. #2981
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    onaj osjecaj kad znas da lazes pa oces da se nasmijes pa se obuzdas pa se uozbiljis... pa jel realno da neko vjeruje ovu bajku?




    Sent from my iPad using Tapatalk

  9. #2982
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,433
    Thanks Thanks Given 
    14,920
    Thanks Thanks Received 
    4,194
    Thanked in
    2,122 Posts

    Default

    Povraća mi se

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  10. #2983
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Dakle, posto manjine imaju manji cenzus, potrebno je da Ura, Df i Demokorate uzmu oko 55% glasova jer ce SDP ici sa dps.
    Jesam li pretjerao ili bi im bilo dovoljno i manje glasova?
    Mislim da si taman blizu sa tom odokativnom procjenom, jer Hrvati i Albanci uzimaju 2-3 mandata sa nekih 2-2.5% ukupno, koji zagarantovano idu DPS-u. Dakle opoziciji bi bez SDP-a trebalo nekih 52-53% da nije d'Hondt-a, tako da možda taman nekih 55%. Neka me neko ispravi ako bolje barata raspodjelom manjinskih mandata, jer ja čitah par puta i opet mi nije baš najjasnije koliko procenata Albancima treba za 1, koliko za 2, a koliko za 3 mandata.
    Trenutno su, po CEDEM-u, na nekih 48%, s tim što su 2016-e DF-u predviđali nekih 11%, a ovi uzeše skoro duplo (mada je tada istraživanje rađeno 2-3 mjeseca ranije), tako da se ništa ne zna, i ko priča da je bilo šta "završeno", laže i sa jedne i sa druge strane.

    Jedno je sigurno, neizvjesnije i klimavije DPS-u nije bilo od januara 2016-e, kada ga je Pozitivna spasila.
    Last edited by LostInHollywood; 19-08-20 at 21:28.

  11. #2984
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Neka me neko ispravi ako bolje barata raspodjelom manjinskih mandata, jer ja čitah par puta i opet mi nije baš najjasnije koliko procenata Albancima treba za 1, koliko za 2, a koliko za 3 mandata.
    Ja nesto mislim da te manjinske partije za 2, 3 ili vise mandata moraju da imaju glasova koliko i svaka druga partija. Manjinski cenzus bi trebalo da vazi samo za taj prvi mandat, u slucaju da ne mogu da namaknu onoliko glasova koliko bi inace trebalo za taj jedan.


  12. #2985
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    914
    Thanked in
    487 Posts

    Default

    Albanci x2, HR x2 i BS su 5 stranaka koji su se prijavili od ovih manjinskih. BS i jedna Albanska ce preci cenzus vjerovatno tako da se one ne racunaju u manjinske i u tom slucaju ce imati najmanje 5 startnih mandata manjina koje su za DPS :-(
    Zato ne znam sta se desilo sa Jonicinom partijom jer ona moze biti protivteg. Pored ovih startnih mandata tu je i SD i DPS tako da dobijaju lagano sa dijasporom i KS glasacima :-)
    Nema se sta kalkulisati tu po meni :-)

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  13. #2986
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ja nesto mislim da te manjinske partije za 2, 3 ili vise mandata moraju da imaju glasova koliko i svaka druga partija. Manjinski cenzus bi trebalo da vazi samo za taj prvi mandat, u slucaju da ne mogu da namaknu onoliko glasova koliko bi inace trebalo za taj jedan.
    Izgleda da si u pravu, da sam ja pogrešno tumačio ovaj dio:
    1) izborne liste za izbor poslanika pripadnika određenog manjinskog naroda ili manjinske nacionalne zajednice, naznačenog u izbornoj prijavi ili nazivu izborne liste, u slučaju da ni jedna od njih ne ispuni uslov iz stava 1 ovog člana, a pojedinačno dobiju najmanje 0,7% važećih glasova, stiču pravo na učešće u raspodjeli mandata kao jedna - zbirna izborna lista sa ukupno dobijenim brojem važećih glasova, s tim što će se za obračun mandata priznavati zbrajanje koje obezbjeđuje osvajanje do tri mandata;
    Znači li da ovo važi samo ako se zbraja više partija, da mogu uzeti do 3? Dakle ispada da manjinska partija koja je između 0.7 i 3% svejedno ima samo 1 mandat?
    Last edited by LostInHollywood; 19-08-20 at 21:44.

  14. #2987
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Mislim da si taman blizu sa tom odokativnom procjenom, jer Hrvati i Albanci uzimaju 2-3 mandata sa nekih 2-2.5% ukupno, koji zagarantovano idu DPS-u. Dakle opoziciji bi bez SDP-a trebalo nekih 52-53% da nije d'Hondt-a, tako da možda taman nekih 55%. Neka me neko ispravi ako bolje barata raspodjelom manjinskih mandata, jer ja čitah par puta i opet mi nije baš najjasnije koliko procenata Albancima treba za 1, koliko za 2, a koliko za 3 mandata.
    Trenutno su, po CEDEM-u, na nekih 48%, s tim što su 2016-e DF-u predviđali nekih 11%, a ovi uzeše skoro duplo (mada je tada istraživanje rađeno 2-3 mjeseca ranije), tako da se ništa ne zna, i ko priča da je bilo šta "završeno", laže i sa jedne i sa druge strane.

    Jedno je sigurno, neizvjesnije i klimavije DPS-u nije bilo od januara 2016-e, kada ga je Pozitivna spasila.
    Partije koje predstavljaju hrvatske manjine mogu imati maksimalno 1 mandat (da bi ga dobili minimum je 0,35% od izašlih).
    Ostale partije koje predstavljaju manjine (Albance i Bošnjake) mogu imati maksimalno tri mandata, za mandat je potrebno minimum 0,7% od izašlih. Kako se predviđa da će BS imati preko 3% oni će učestvovati u preraspodjeli mandata bez manjinskog cenzusa. Ostaju dvije albanske liste, ako jedna osvoji 0,7% od izašlih, a druga 0,8% od izašlih onda obije liste dobijaju po jedan mandat, ukoliko obije budu ispod 0,7% nema mandata.
    Kako su to mali procenti neko predviđanje i na osnovu reprezentativnog uzorka je teško, a može značiti maksimalno 4 mandata, ili 0 (nula) mandata (ni jedna hrvatska stranka ne osvoji 0,35%, ni jedna albanska stranka ne osvoji 0,7%, BS osvoji više od 3%).

    Sent from my Motorola 8400

  15. #2988
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    914
    Thanked in
    487 Posts

    Default

    @wulfy evo zapamti moj post iznad pa da vidimo koliko ce manjine imati mandata :-)
    Volio bih da si ti u pravu ali se bojim da sam ja.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  16. #2989
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Partije koje predstavljaju hrvatske manjine mogu imati maksimalno 1 mandat (da bi ga dobili minimum je 0,35% od izašlih).
    Ostale partije koje predstavljaju manjine (Albance i Bošnjake) mogu imati maksimalno tri mandata, za mandat je potrebno minimum 0,7% od izašlih. Kako se predviđa da će BS imati preko 3% oni će učestvovati u preraspodjeli mandata bez manjinskog cenzusa. Ostaju dvije albanske liste, ako jedna osvoji 0,7% od izašlih, a druga 0,8% od izašlih onda obije liste dobijaju po jedan mandat, ukoliko obije budu ispod 0,7% nema mandata.
    Kako su to mali procenti neko predviđanje i na osnovu reprezentativnog uzorka je teško, a može značiti maksimalno 4 mandata, ili 0 (nula) mandata (ni jedna hrvatska stranka ne osvoji 0,35%, ni jedna albanska stranka ne osvoji 0,7%, BS osvoji više od 3%).
    Da! Znam da sam prije neki dan računao Albancima više mandata od jednog, evo sad me ti podsjeti i zašto. Dakle zbrajanjem mogu uzeti maksimalno 2. A BS-u ne računam manjinske mandate uopšte, mnogo bi me iznenadilo da ne izađu na preko 3%.

  17. #2990
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    @wulfy evo zapamti moj post iznad pa da vidimo koliko ce manjine imati mandata :-)
    Volio bih da si ti u pravu ali se bojim da sam ja.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    Ne može po zakonu više od 4 mandata osim ako se ne broji i BS koji neće uzeti te manjinske mandate, već po redovnoj preraspodjeli (imaće preko 3%). Hrvati maksimalno 1, ostali maksimalno 3. U ovoj temi smo baš imali raspravu o manjinskim mandatima.

    Sent from my Motorola 8400

  18. #2991
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Da bi skinuli Mila ne treba im ni pametan ni mudar. Treba da nadju visokog, zgodnog coeka koji umine lijepo da zbori (laze), i da ima tu neku harizmu. Nista vise od toga.

  19. #2992
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by qwert View Post
    onaj osjecaj kad znas da lazes pa oces da se nasmijes pa se obuzdas pa se uozbiljis... pa jel realno da neko vjeruje ovu bajku?




    Sent from my iPad using Tapatalk
    Na kojim je ovaj opijatima... Ima li ko da proslijedi ovaj snimak relevantnim psiholoskim ustanovama, ovo treba izucavati na klinickoj patologiji.
    Poligraf bi prosa bez po muke.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  20. #2993
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    914
    Thanked in
    487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ne može po zakonu više od 4 mandata osim ako se ne broji i BS koji neće uzeti te manjinske mandate, već po redovnoj preraspodjeli (imaće preko 3%). Hrvati maksimalno 1, ostali maksimalno 3. U ovoj temi smo baš imali raspravu o manjinskim mandatima.

    Sent from my Motorola 8400
    Koliko ja razumijem to, ukoliko predju 3% ne dijele mandate koji im pripadaju kao manjinskim. Ako je tako onda ce prebaciti to sto fali DPS i izgurace startnih 5 mandata najmanje :-)

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  21. #2994
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Sto se tice Albanaca na proslim izborima su im liste imale 1.27%, 0.89%, 0.40%. To sve u zbiru nije preko cenzusa od 3% (2 mandata) a na ovim izborima nastupaju u dvije kolone. Tu je realno ocekivati 1 mandat.
    Čekaj, šta se desilo sa Albanskom koalicijom, zašto nisu dobili mandat na tih 0.89%? Ovaj prag od 0.7% važi samo za jednu nacionalnu partiju, istog nacionalnog predznaka?

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ne, treba da uzmu 50% glasova i sa tim imaju 41 mandat.
    Kako ovo računaš, ako manjine imaju "jeftinije" mandate?

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Koliko ja razumijem to, ukoliko predju 3% ne dijele mandate koji im pripadaju kao manjinskim. Ako je tako onda ce prebaciti to sto fali DPS i izgurace startnih 5 mandata najmanje
    DPS-u nije u interesu da manjine pređu cenzus od 3%, zato što onda mandati nisu jeftiniji.
    Last edited by LostInHollywood; 19-08-20 at 22:30.

  22. #2995
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    914
    Thanked in
    487 Posts

    Default

    Jesu jeftini jer ako albanci skupe 2.5 onda im je bolje da im prespu to sto fali nego da imaju na njihove dps procente dodatnih 0.5%. Ovamo za 0.5 "dobiju" mandat a ovamo za 0.5 ne dobijaju najvjerovatnije.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  23. #2996
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Možda si u pravu, ali mislim da se tu uključuje i d'Hondt, koji favorizuje veće partije. Rekoh ja da manjinske partije komplikuju računicu, ali evo se svejedno upustih u računanje i muku.

  24. #2997
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Koliko ih napadaju ovi iz DPS rekao bi čovjek da URA ide na 30% podrške.
    Ovo je vec totalna panika: https://www.cdm.me/politika/kako-i-k...ima-crne-gore/
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #2998
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ušla im URA u biračko tijelo pa je frka...
    A opleo je i po Statisu oko Možure, a zna se čiji je CDM

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  26. #2999
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ovaj, na Jaz se već parkiraju veliki kamioni (damperi) koji će ponjet Crnu Goru u... jedan dio ide u Užice, manji dio ka Nišu, najveći ka Beogradu, a jedan dio i u Vojvodinu. Nije šala, stvarno su veliki, evo snimka



    Sent from my Motorola 8400

  27. The Following 5 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  28. #3000
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Koliko komentara, bot mašinerija je stekla radnu temperaturu
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

Page 120 of 487 FirstFirst ... 2070110116117118119120121122123124130170220 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •