Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 38 of 38

Thread: AMD RX 580 Nittro+ 4GB

  1. #26
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    Eo kakve gluposti ja moram isto da citam , i da se na kraju uzdrzim da ne iskomentarisem. Pakao vjeruj mi kroz sta prolazim!
    A sto je najjace polemise se o RX580...o rx580...aloooo
    Nista evo ja sam glup,imam samo 15 godina iskustva u racunarskom hardveru,elektronici i gamingu.Ne na youtube-u nego u praksi.Ja ne znam da li vi gospodo citate sta ja pisem uopste,ja sam rekao na normalnim detaljima ni jedna jedina igra nece preko 3 giga rama uzeti u igrama i to dajem glavu,drugo taj koji hoce na ultra i extreme detalje da igra u bilo kojoj igri ce minimum kupiti kartu kao 2070 super ili RX 5700XT.A mi ovdje govorimo o mid range kartici.Lupate gluposti pravite se previse pametni.A ti Zeox druze malo se edukuj u praksi pa onda pisi sta hoces da mi je milina da procitam pametno nesto.Sad ti ovdje otvoreno kazem da blage veze nemas sto pricas,da se ja ne bih prepucavao sa botovima dalji me komentari ne zanimaju.(Za bolan momka vazi takodje).

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dukileus View Post
    Nikakav problem nije kupiti direktno od proizvodjaca, eto ako hoces mogu da ti narucim koju god karticu hoces. Minimalna kolicina je 1 paleta ( 500 komada ) i narudzba ide za sledeci kvartal ( ako trazeni model ima u proizvodnji ). Placanje avansno. Transport -brodom (naravno ne nasim), putuju skoro 2 mjeseca. Nikakvi insajderi. Hoces da napravimo opkladu - npr u 1000 eura vezano za bilo koju moju tvrdnju ovdje?
    I ova graficka je tako stigla u CG? Pa kod nas ne samo sto stigne poslednje bilo sto, no kod nas dodje ono sto "pretekne" u magacinima po Srbiji, necemo se zavaravat, ja znam da sve to moze, ali smo malo trziste i sve sto je kod nas stiglo stiglo je preko Srbije, a ne brodom u Bar. I kad smo vec kod brodova ne znam sto ti znaci "naravno ne nasim", kao da mi inace imamo kontenjerase...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  3. #28
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chuck Norris View Post
    Nista evo ja sam glup,imam samo 15 godina iskustva u racunarskom hardveru,elektronici i gamingu.Ne na youtube-u nego u praksi.Ja ne znam da li vi gospodo citate sta ja pisem uopste,ja sam rekao na normalnim detaljima ni jedna jedina igra nece preko 3 giga rama uzeti u igrama i to dajem glavu,drugo taj koji hoce na ultra i extreme detalje da igra u bilo kojoj igri ce minimum kupiti kartu kao 2070 super ili RX 5700XT.A mi ovdje govorimo o mid range kartici.Lupate gluposti pravite se previse pametni.A ti Zeox druze malo se edukuj u praksi pa onda pisi sta hoces da mi je milina da procitam pametno nesto.Sad ti ovdje otvoreno kazem da blage veze nemas sto pricas,da se ja ne bih prepucavao sa botovima dalji me komentari ne zanimaju.(Za bolan momka vazi takodje).

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Probaj sa grafikom od 3gb (1060) da igras Warzone, na bilo kojim podesavanjima imace mnogo manji fps od rx580 4gb ili 1060 6gb, jednostavno ta igra trazi dosta vrama to znam iz iskustva, a da je 4gb vrama dovoljno za sve igre, to se slazem da jeste i bice jos koju godinu, izmedju rx570 4gb i rx580 8gb ja ne vidjeh ama bas nikakvu razliku u gejmingu mozda u par procenata ali je to totalno nebitna razlika, svejedno mi je da li igra radi na 90 ili 93 fpsa i da kupujem budzet pc isao bih prije na grafiku sa 4gb memorije koja se kod nas na forumu prodaje za nekih 110-120 eura nego ovu od 8gb koju ne mozes naci ispod 150 eura, tu razliku u cijeni od 30-40 eura bih ulozio u neki veci ssd ili jos jedan stap ram memorije, no ovo nije hardver tema...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  4. #29
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    777
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chuck Norris View Post
    Nista evo ja sam glup,imam samo 15 godina iskustva u racunarskom hardveru,elektronici i gamingu.Ne na youtube-u nego u praksi.Ja ne znam da li vi gospodo citate sta ja pisem uopste,ja sam rekao na normalnim detaljima ni jedna jedina igra nece preko 3 giga rama uzeti u igrama i to dajem glavu,drugo taj koji hoce na ultra i extreme detalje da igra u bilo kojoj igri ce minimum kupiti kartu kao 2070 super ili RX 5700XT.A mi ovdje govorimo o mid range kartici.Lupate gluposti pravite se previse pametni.A ti Zeox druze malo se edukuj u praksi pa onda pisi sta hoces da mi je milina da procitam pametno nesto.Sad ti ovdje otvoreno kazem da blage veze nemas sto pricas,da se ja ne bih prepucavao sa botovima dalji me komentari ne zanimaju.(Za bolan momka vazi takodje).

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Eo cekam da ti nesto pametno napises ...No (''nego'' da me ovaj lektor ne ispravi) nikako da docekam. Znaci bez rtx 2070 i/ili rx5700xt ne moze da igras na high extreme detalje? eo vidis li sto pises.... posebno mi je milo , ne obracam se samo tebi nego vecini koji prozivaju ''dokone'' youtubere , sto imate vece znanje od ljudi koji su zivot posvetili hardveru i dolaze u kontakt sa tehnikom koju vi mozete samo da sanjate , da je ispitaju , testiraju, naprave recenzije , grade karijere na tome itd... fasciniran sam strucnjacima sa ovog foruma i njihovim ''iskustvom'' (prodate 20 gtx''750ti'' i dajete sebi za pravo da prozivate likove koji se spoticu kroz kucu na rtx2080ti)

    Au praksi i mi nesretnici ponesto znamo , nismo giganti kao vi....priznajem!...ali eto znamo ponesto...imamo ponesto para , pa vrtimo taj hardver, eto za kucu da se ima

    No da se proda daj boze ova graficka sto prije i da se zatvori ovaj oglas
    Last edited by zeox; 21-06-20 at 23:14.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    Eo cekam da ti nesto pametno napises ...No (''nego'' da me ovaj lektor ne ispravi) nikako da docekam. Znaci bez rtx 2070 i/ili rx5700xt ne moze da igras na high extreme detalje? eo vidis li sto pises....

    Au praksi i mi nesretnici ponesto znamo , nismo giganti kao vi...ali eto znamo ponesto...imamo ponesto para , pa vrtimo taj hardver, eto za kucu da se ima
    Pa cemu sluze 5700XT i 2700/2070 super ? Da uzimaju narodu pare proizvođaci je li ?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  6. #31
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,609
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    Eo cekam da ti nesto pametno napises ...No (''nego'' da me ovaj lektor ne ispravi) nikako da docekam. Znaci bez rtx 2070 i/ili rx5700xt ne moze da igras na high extreme detalje? eo vidis li sto pises....

    Au praksi i mi nesretnici ponesto znamo , nismo giganti kao vi....priznajem!...ali eto znamo ponesto...imamo ponesto para , pa vrtimo taj hardver, eto za kucu da se ima

    Ja sam prvenstveno gejmer i to preko 20godina , a ova trgovina i to mi je samo hobi, koji sam batalio, tako da pricam iz gejmerskog iskustva najvise...ostala mi je jedna gtx770 koju cu mozda nekad da prodam , ali citajuci ovaj post i kako vi postavljate cijene, taman cu nedje 100e da ga procijenim
    Spamujes coeku oglas od pocetka. Stavio je cijenu, sve po pravilu, relax...

  7. #32
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    777
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chuck Norris View Post
    Pa cemu sluze 5700XT i 2700/2070 super ? Da uzimaju narodu pare proizvođaci je li ?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Pa u sustini ... jedini i pravi generacijski ''leap'' koji dozivljavamo u svijetu grafickih nakon 1080Ti ce da bude , nadam se RTX3000 serija i dugo ocekivani big NAVI (rtx2000 serija je bila samo eksperiment , a rx5600xt , rx 5700 i rx5700xt nisu ni morale da postoje)
    Last edited by zeox; 21-06-20 at 23:23.

  8. #33
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    I ova graficka je tako stigla u CG? Pa kod nas ne samo sto stigne poslednje bilo sto, no kod nas dodje ono sto "pretekne" u magacinima po Srbiji, necemo se zavaravat, ja znam da sve to moze, ali smo malo trziste i sve sto je kod nas stiglo stiglo je preko Srbije, a ne brodom u Bar. I kad smo vec kod brodova ne znam sto ti znaci "naravno ne nasim", kao da mi inace imamo kontenjerase...
    Sad smo totalno jadno trziste ali bilo vrijeme kad su ovdasnje firme radile, sad svi da se skupe ne bi 1 paket narucili. Isto, da se pojavi neko sa parama ( a ima ih u cg dosta ) lagano bi se narucilo direktno od fabrike...
    " ne nasim" znaci da je nije neki pomorac svercovao nego je placena preko 400 eura ( sa PDV ), regularno uvezena. Ja je raspakovao. Dolazi full pakovanje njeno, moze u prodavnicu, sto bi rekli forumasi 10/10.
    I evo trazim po svijetu i ne mogu naci ove kartice nidje naci, samo varijante sa elpidom, hynix i micronom...

    mozda napravimo malo testiranje da vidimo dje tacno stoji u odnosu na 8GB varijante - ako se bude imalo vremena. Msm da bi to bilo korisno forumasima, a napravili bismo i malu anketu da svako da predlog koje kartice i koje igrice/sofvere da koristimo. Svaka sugestija je dobrodosla. Dobili bismo tabelu i ugasili ovakve rasprave a i popeglali cijene, mozda cak novi tread na forumu?
    Last edited by Dukileus; 21-06-20 at 23:30.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default



    Evo

  10. #35
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo081 View Post


    Evo
    Hvala Danilo ali opet nije od velike koristi. Ako se pogleda Gigabyte sajt sa RX580 ( i to bez AORUS) tamo je 5 modela sa 8GB i 3 sa 4GB. Svaki sa razlicitim memorijama i biosima ( klokovima i latencijama ) a kod Gigabyte-a su sve 3 sa 4GB klokovane na 7000!. Uopste ne pise tvoj YouTuber koje tacno kartice je koristio. Da ponovim, klok memorija moze biti od 7000 do 8400 sto je od velike vaznosti tako da ako se uzme 4GB sa brzom memorijom , ona moze u dosta testova biti brza nego 8GB sa sporijom memorijom.
    Nitro+4GB koju prodajem ima Samsung memoriju klokovanu na 8000 sta skoro nijedna druga 580/4GB nema. I nidje ne nadjoh test OVE NITRO+/4GB kartice koji bi potvrdio ili opovrgao moju tvrdnju pa ga mozda uradim sam, jedino mi treba spisak igara koje vecinu zanimaju da bi se uporedilo.
    Last edited by Dukileus; 22-06-20 at 19:38.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Nitro+/ 4 GB je bila meni skuoplja nego xfx 8gb [pricam za novo ne za minerske]... mislim toliko o tome, ovo je top kartica za gejmere entuziaste [ne racunam cs go, ovo je overkill za cs go koliko je dobra]
    Last edited by Danilo081; 22-06-20 at 11:21.

  12. #37
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic,prinudni rad PG
    Posts
    1,602
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Igram samo quake champions zadje godinu i nesto i 1080p pojede 3gb sve na low. A ti se pazi da ne salomis palac nedje o te silne 2080ti, cuo sam o tom fenomenu da u CG neko narucuje karte toga ranga, no su sumnjali na Tonija Starka.

  13. #38
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    prodato

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sapphire AMD Radeon RX 580 PULSE OC 8GB GDDR5
    By zeox in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 11-04-20, 10:35
  2. Prodajem Amd xfx rx 580 8gb
    By zeox in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 01-11-19, 22:35
  3. Prodajem Notebook HP 15 | AMD E1-2100 | 4GB DDR3L | 750GB HDD | AMD Radeon 8210 HD | 150E
    By Pekmen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 4
    Last Post: 04-08-17, 21:00
  4. Prodajem Laptop Lenovo G50-45 (80E301PTYA) 15.6",AMD A4-6210/4GB/500GB/AMD R3/HDMI/ 159,99€
    By TCK in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 4
    Last Post: 11-01-17, 18:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •