Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 47

Thread: Bioskop

  1. #1
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Thumbs up Bioskop

    Da li Cetinju treba bioskop???Mislim da je tema zahvalna za komentarisanje,buduci da se u ovaj postojecji malo ko svrcje!!!Evo, sad ce bit' rijetka prilika da se napuni (Pogled s Ajfelovog tornja je od 16.-19.11.).Mije licho mishljenje je da je greota da prostor ka' sto je onaj u sprtskom centru tek tako stoji prazan.No, piraterija chini svoje...Vashe misljenje!?
    Last edited by david_coverdale; 10-11-05 at 17:10.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pogledaj moj topic pod FILM-cinema yes or no-....ima zanimljivih komentara.....slicna je tema.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kao sto kazes, piraterija cini svoje, nazalost ili na srecu... kako kome. Nazalost iskrenim ljubiteljima velikog ekrana koji nikako ne mogu poistovjetiti dozivljaj filmske projekcije u bioskopu i u kuci, makar to bio ekran tv 130cm i kusur, a na srecu onima koji su se obogatili razmnozavajuci bioskopske snimke onima kojima je svejedno dje ce odgledati film. Ipak mislim da pored piraterije svoje cini i losa navika nas Cetinjana a bogami i tanak dzep. Sve kad se sabere mislim da ti je pitanje na mjestu jer treba samo uzeti pa izracunati dnevni ili nedjeljni pazar cetinjskih DVD klubova i ovog jednog jedinog bioskopa kojeg imamo i sve je jasno ko na dlanu... Bioskop kao jedini u gradu nema konkureniciju, a DVD klubovi zaratise izmedju sebe utrkujuci se ko ce prije doci do bioskopskog hita, i onaj sa najmanje pazara ima neuporedivo vecu zaradu od nesrecnog bioskopa. Mislim da tu nedje treba pronaci odgovor da li nam, ovakvima kakvi smo, bioskop treba ili ne
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gabol ok je to sto kazes ali i pored svega veci je problem u publici ili bolje reci onima koji dadju da gledaju film i onima koji dadju da izgube 2 sata pa ne znaju sto ce od sebe nego vriste zvijucu i ko zna sto vec ne rade. A ruku na srce toliko su neudobna sjedista da se ukocen dignes poslije proekcije a i problem noga dje sa njima ili da ih ostavim nedje ispred sale dok se film ne zavrsi Problem cigareta da i ne pominjem jer ima i naroda kome smeta ali bi i to trebalo rijesiti a ne kaznjavati one koji bi rado zapalili


    ps. i pored svega volim otici da pogledam neki dobar film
    pun energije i volje za zivotom ali zasto... otom potom

  5. #5
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E, sad chi,do'vatio si se teme koja stavrno jeste za razmatranje ali bih te morao malo "skresati u korijenu":evil: .Shto se pushenja tiche, imas prostor predvidjen za to pa ga iskoristi (onaj gornji sektor, na sprat). Jes da je malo sjedishta, ali ako si zainteresovan da odgledash film, cigare ostavi doma.Shalim se, naravno.Shto se publike tiche potpuno si u pravu.Bogu fala, nash je grad izrodio takvih talenata da ne znaju shto ce s njima ni doma no ih shalju na ulicu.Jedan broj istih zavrshi i u bioskop.Ima' sam prilike da $edim i gledam film a da se moj rodjeni drug primi na neke chetnichke pjesme i da mii cio film pri$edne od njega.Vishe ga nijesmo u bioskop zajedno odili!Sto se noga tiche uzmi moju taktiku.Jes da ne divanim, ali $ednem gore pa opruzimm noge i izmerachim ti se uru i po, dvije.
    gabol, sto se piraterije tiche, to je problem kojem je i ova nasha nesrecna drazava (iako je ne mogu tako nazvat') josh uvijek nedorasla.Boze moj, mene je veci merak odgledat neki zezeni film ako glavnom glumcu glava metar sa metar no chkiljit je li ovo harison ford ili vesko masni na velikom platnu.Eto, ja toliko.Chekam i dalje na komentare
    ...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    LocalHost
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sinoc smo malo i pricali o tome, evo samo da ponovim ono sto sam ti rekao dok smo ispijali sok mudrosti (koji mi pre$ednu i to dobro sinoc)... Ovaj, ja licno mislim da je bioskop jedno kulturno zdanja poput pozorista i da ne spominjem dalje. Takodje mislim da ga NAJMANJE mjesecno treba posjetiti 2 puta, znaci 2 ili vishe... 2 bi bila neka donja norma. Medjutim, naravno se uvodi u pitanje koji se filmovi daju, kakva je projekcija, je li hladno u bioskop, kakav je ambijent, itd... Ja licno mislim da je nas bioskop odlican kao sam takav, odnosno ima gore lozhu, dolje dosta siceva, mislim pravi je bioskop, ne zaostaje ni za jednim podgorickim, budvanskim, beogradskim (po svojoj samoj strukturi, o ostalom necu da govorim).

    Sto se piraterije tiche, ja mnim da ona ne moze toliko da utiche na bioskop jer ipak je 'veliko platno' veliko platno....Jedini problem dje prednjachi piraterija jeste taj sto prije ima film neko u video klub nego bioskop...to je vec problem s kupovinom filmova, a kako je posjecen nas bioskop jasno mi je zasto neamju para da kupuju dobre filmove.


    U svakom slucaju mislim da je bioskop mjesto koje definitivno treba posjetiti, rekao sam vec, 2 puta mjesecno, vala se za ta 2 puta mogu potrefit dva solidna filma. Bioskop je naravno IN uvijek bio, uvijek ce ostati, jer on mora biti . Jako volim to, samo tu ideju odlaska u bioskop, mislim ljepse nego mlatit po ulici, ic po kafana ili sjedjet po parkova i ljubavit.

    Bioskop IN!
    If I had a world of mine, everything would be non-sense. Nothing would it be what it is, because everything would be what it isnt, and contrary-wise, what it is, it wouldn be, and what it wouldnt be, IT WOULD... - You see?
    Alice In WonderLand.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Biskop IN svakako se slazem s tim ali koliko je Cetinju potreban i bioskop, i pozoriste, i ljetna pozornica...nesto nisam siguran. Ne sad ni sa aspekta para, svako ce naci 2-3 eura u 15 dana, ali, moje je misljenje a nek me isprave ako grijesim, Cetinje nema publiku za takve dogadjaje. Otkad se Zetski dom otvorio ja sam na prste mogao izbrojati publiku koja je posjećivala predstave, posebno koncerte ozbiljne muzike, sa izuzetkom nekih premijernih izvodjenja. Ljetna pozornica koja se aktivirala pocetkom sezone 2-3 puta je okupila naroda, uglavnom djece, a vec kad su poceli gostovati manje komercijalni pjevaci tipa cubismo... nije bilo 50 ljudi. S toga mislim da je Randomu na mjesto ono da ce posjecenost zavisiti od filma koji se prikazuje. Ali opet, ako bioskopske projekcije u prosjeku odgleda 20 ljudi, koncerte i pozorisne predstave 40 (od cega je 30 rodjaka i najuzih clanova obitelji glavnih aktera), a primjecujem da su i sportski dogadjaji drasticno manje posjecuju, onda je stvarno pitanje da li nama sve to treba? Sto nek mi neko kaze da bioskop treba da postoji zbog 20 ili 50 ljudi koji su ''najredovniji'' posjetioci a da ostalih 16.90... stanovnika nemaju pojma ni da imaju bioskop u gradu
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    LocalHost
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Izvini gabole, ja ipak nijesam odgovorio na kljucno pitanje, a gledajuci iz tvog aspekta s kojim se moram slozhit i ja i svako, odgovor naravno glasi:

    Cetinju bioskop NE TREBA!
    If I had a world of mine, everything would be non-sense. Nothing would it be what it is, because everything would be what it isnt, and contrary-wise, what it is, it wouldn be, and what it wouldnt be, IT WOULD... - You see?
    Alice In WonderLand.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Random
    ...to je vec problem s kupovinom filmova, a kako je posjecen nas bioskop jasno mi je zasto neamju para da kupuju dobre filmove.


    U svakom slucaju mislim da je bioskop mjesto koje definitivno treba posjetiti, rekao sam vec, 2 puta mjesecno, vala se za ta 2 puta mogu potrefit dva solidna filma.
    Bioskop IN!
    Radi se o tome da se filmovi ne kupuju, vec na nivou CG zavise od distributera iz Srbije.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    LocalHost
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam bash, iz tog shto si ti reka gore proizislo bi da se svudje u CG gledaju isti filmovi!? Na isti dan./
    If I had a world of mine, everything would be non-sense. Nothing would it be what it is, because everything would be what it isnt, and contrary-wise, what it is, it wouldn be, and what it wouldnt be, IT WOULD... - You see?
    Alice In WonderLand.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne, ne, nego kad se zavrshi sa projekcijom filma u PG, recimo, onda dolazi kod nas na tapet (platno).

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    E prije pola sata sam se vratio iz bioskopa ogledavsi film ''pogled s ajfelovog tornja'' i mora sam odma uleceti da prenesem utiske. Ako sam do sad iz bilo kog razloga imalo sumnjao, sad sam uvjeren da Cetinju, odnosno Cetinjanima bioskop NE TREBA!!! Evo samo par napomena zasto mislim da je to tako.
    1. Grupica djevojaka u redu iza mene cijelo vrijeme trajanja filma se cerekala i razglabala o nekim stvarima koje vjerovatno imaju vrlo malo veze i sa zivotom uopste, a da ne kazem sa filmom.
    2. Malo dalje od njih druga grupica mijesane populacije je takodje, uz nasilne osmjehe i dje treba i dje ne treba (jer civilizovani covjek se ne moze smijati u trenutku kad se sanduk spusta u raku), cijelo vrijeme vodila polemiku oko toga kako je ko na filmu bio obucen i kako kome pristoji koja faca.
    3. Pod desno od mene i mog drustva prilikom zavrsetka filma i paljenja svijetla vise je licio na prasadarnik nego na pod nekog bioskopa jer se po istome moglo naci brdo sjemenki, smokija, papira...
    4. Ocito da su mobilni telefoni nekim ljudima toliko potrebni da ne mogu ni sat i po vremana koliko traje film da ga ugase vec svako malo ili pisu poruke, ili otvaraju ekran da svi vide boje njihovih telefona... Ja razumijem da nekome film moze biti dosadan pa onda alternativu za ubijanje vremena trazi u telefonu ali je zbog drugih postenije da izadje i da ide kuci da telefonira ako vec film nije zaokupio njegovu paznju.
    Ima jos dosta toga sto sam mogao pomenuti a nisam ali mislim da i ovo dovoljno oslikava nas primitivizam i dokazuje koliko ustvari nismo ni za sto, a pobismo se utrkujuci se rijecima ko je veci evropljanin od koga
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Nema toga grada kome ustanove kao sto su pozoriste ili bioskop ne trebaju. I nema toga grada koji se ne bi trebao ponositi necim kao sto je Ljetnja pozornica.

    Problemi koje vi navodite su isti svuda, i ne mogu se rijesiti ako se nesto jednostavno ukine. Da bi se rijesili potrebno je insistiranje ne necemu kao sto je bioskop ili pozoriste i uticanje, da ne kazem edukacija, ne one koji tamo idu.

    Bioskop je bioskop i ne moze da ga zamijeni ni jedan DVD club. To sto se odjednom ocekuje prelazak iz poslijeratnog stanja 45te u svemirsko 2005 je druga prica. Tacno je da proces prevazilazenja svih problema dugo traje, a traje jer se samo prica a nista ne radi. I svi sve znaju, i svima sve smeta, i nista nije dobro. Cak se i najsitniji pokusaji odmah osudjuju... Podsjeticu vas na pricu vezano za ljetnja desavanja na Cetinju.

    Logika koju ste primjenili ako bi se upotrijebila mogla bi lako da diskvalifikuje mnoge institucije i ustanove, raznih kalibara.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ako institucije tipa bioskop, pozoriste i slicno treba da postoje zbog Cetinja kao grada i kao prijestonice onda je to ok, slazem se da treba da budu tu. Ja govorim o drugoj stvari. Ako te institucije postoje samo figurativno da bi opravdale ime grada prijestonice, a ne postoje da bi sluzile svrsi (sto je svakako podizanje kulture naroda a ne jos vece srozavanje), onda bolje da ih nema. One treba da su tu koliko zbog grada toliko i zbog građana (cak jos vise zbog gradjana jer prazne ne trebaju nikome), a ako mi kao gradjani (cast izuzecima) ne znamo da se ponasamo onako kako dolikuje takvim institucijama onda je nesto tu visak... ili mi ili te ustanove.
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  15. #15
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sto se tiche ljetnje pozornice, ona je imala svoju posebnu svrhu i necu o tome.Kad je bioskop u pitanju, ja cvrsto stojim iza toga da je potrebno i neophodno da postoji, a kad su u pitanju stvari koje si ti gabol gore pomenuo (nevaspitana djeca i sl.) to je stvarsame organizacije u istom.Ne mislis valjda da ce onaj Vasko blentavi zavikat na koga.

    AN, da bi edukovala ove nashe giliptere, treba bi ti jedan rmpalija da ih za ushi vuche i cjera napolje, vjeruj mi.Glupo je da ti navodim sad neke primjere, jer bih skrenuo sa teme (znachi, ode post ) ali ja ne znam dje ovakvo ponashanje vodi.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Giliptera vazda i svuda ima. Je li im mjesto u bioskopu, nebitno je.

    Bioskopa treba da ima. A ako ima volje, onda ima i vremena da se gilipteri posalju dje im je mjesto. [samo bih ja na Cetinju ovu kategoriju prije nazvala fakinima ]
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  17. #17
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svejedno je kako ih nazvati.E, sad, sto se tiche gabolove zhalbe na ponashanje djece tokom projekcije "Pogleda sa Ajfelovog tornja", ja bih to ovako objasnio (posto sam tek sinocj gleda film).Ne ochekujesh valjda da ona djechurlija razumiju poentu, svrhu, motiv ili bilo shto od filma.A, muchi, njima je bitno da se izasmiju, a to da su oni ishta skontali...jesu matrak!!!Doduse, imao sam jednu intervenciju kod "fakina" da zachepi jer nijesam moga pratit film.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uvjek treba intervenisati sto se tiche djece, ja sam morala intervenisati na film "Opet pakujemo majmune"! A inache shto ce nama bioskop, ljetnja, muzeji, biblioteke, neka sve to nose za PG, a nama neka otvore shto vishe ovih kafana (prchvara) i super poshto je nashim sugradjanima izgleda milije tamo! I neka ugase Radio/TV stanice samo neka ostave "Pobjedu" radi one prezadnje strane!


  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Potpuno se slazem sa malom dopunom kad su u pitanju kafane koja bi mozda mogla i da bude praktican savjet vlasniku bioskopa da privuce narod. U okviru bioskopa otvoriti kafanu u koju bi se ljudi okupljali i razmjenjivali misljenja poslije odgledanog filma,ili pricali o ko zna cemu prije projekcije. To je ja mislim jedini nacin da se nesto naroda navuce na veliki ekran (jos bolje kad bi se u toku projekcije posluzivalo pivo koje ulazi u cijenu karte, e to bi bio pun pogodak sigurno)
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by gabol
    Potpuno se slazem sa malom dopunom kad su u pitanju kafane koja bi mozda mogla i da bude praktican savjet vlasniku bioskopa da privuce narod. U okviru bioskopa otvoriti kafanu u koju bi se ljudi okupljali i razmjenjivali misljenja poslije odgledanog filma,ili pricali o ko zna cemu prije projekcije. To je ja mislim jedini nacin da se nesto naroda navuce na veliki ekran (jos bolje kad bi se u toku projekcije posluzivalo pivo koje ulazi u cijenu karte, e to bi bio pun pogodak sigurno)

    Mogu da organizuju i veceru, nije problem... a mozda nije lose i kakva pjevaljka da se ubaci
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  21. #21
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    Mogu da organizuju i veceru, nije problem... a mozda nije lose i kakva pjevaljka da se ubaci
    Hahahahahahah, izasmijah se posteno.Jos bih doda da ne bi lose bilo da im se na ulaz daje po jedan waucher od 5e.Shalu na stranu, brzo ce "Ivkova slava", pa eto prilike da se koljete sa maloljetnim delikventima
    Last edited by david_coverdale; 30-11-05 at 23:35.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedva cekam "Ivkovu slavu" a do tada mozhete poci i vidjeti film o Hitleru. A za raspjevanu djecu uvijek postoji nacin da se umire!


  23. #23
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Informacije radi, "Ivkova slava" je od 22. do 25.12.

  24. #24
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koje razocharenje!!!Gledam u bioskop Ivkovu slavu 5 dana pred novu godinu, a oni ga daju na pink na veche nove

    Moze li neki komentar na rachun filma.Meni se stvarno svidio...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Meni je ... nemam pojma. Film za pogledati i nista vise od toga :S
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bioskop!!!
    By Sailoreagle in forum Centralni
    Replies: 41
    Last Post: 31-05-08, 23:51
  2. Kućni bioskop
    By Yugo-55 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-05, 22:17
  3. "Novi" bioskop u amfiteatru srednje shkole!
    By kIkICa in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 06-09-05, 11:43
  4. jOPET u bioskop
    By Danijela in forum Primorski
    Replies: 12
    Last Post: 03-02-05, 15:19
  5. Replies: 18
    Last Post: 12-09-04, 16:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •