Page 93 of 131 FirstFirst ... 4383899091929394959697103 ... LastLast
Results 2,301 to 2,325 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #2301
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    To su oni preslatkiši 'koji znaju svashta neshto'? <3
    A od tog nasijedanja na "dobronamjerne izvore iz ANB" koji su im privatno rekli da se masakr sprema vec me muka hvata.

  2. #2302
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,190
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default

    Ni na jedan od ovih skupova nije bilo ni trećina policije kao 2015. Ma ni četvrtina. Tako da ako policija ikad više krene onako na protestante lako će se prepoznati.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  3. #2303
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ni na jedan od ovih skupova nije bilo ni trećina policije kao 2015. Ma ni četvrtina. Tako da ako policija ikad više krene onako na protestante lako će se prepoznati.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Policija je 2015. "krenula na demonstrante" tek nakon što su demonstranti nju počeli da gađaju kamenjem, bocama, molotovljevim koktelima i obalili zaštitnu ogradu preko koje su krenuli da preskaču u jurišu na Skupštinu.

    Doista će se lako prepoznati ako policija opet "krene na demonstrante".
    Last edited by ASC; 25-03-19 at 12:03.

  4. #2304
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,190
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default

    Aooo. Sigurno je i Mijo Martinović krenuo na ogradu pa su morali da ga prebiju. Ili onog novinara u ulici Slobode itd. Ili što je onaj Kalićev Hamer prošao na pola metra od mene. Itd itd.
    Zašto onda sad nema ni približno toliko policije a ima kao više naroda?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  5. #2305
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li ijedan od onih 10 momaka te su započeli nerede procesuiran ?

  6. #2306
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    703
    Thanked in
    410 Posts

    Default

    Sinoć ispred skupštine.

    Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

  7. #2307
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,267
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ni na jedan od ovih skupova nije bilo ni trećina policije kao 2015. Ma ni četvrtina. Tako da ako policija ikad više krene onako na protestante lako će se prepoznati.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Taj put su se vidjeli ovaj put se ne vide a tu su.
    --------------------------------------------------------
    Podzemna garaza ti je puna njih nisi ni svjestan koliko ih ima - ako bude potrebe da se reaguje.

  8. #2308
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,190
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default

    Bila je i tada podzemna garaža puna, i sad su tu naravno, ali ni približno kao tada.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  9. #2309
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Sinoć ispred skupštine.

    Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
    I narod presrecan sto su sinoc zatvorili bulevar da bi njih deset odigrali malo fudbalice. Ne moraju ljudi vise ni da se trose za termin. Najavi protestni mec, zatvori ulicu i sve pet. Koji je bio smisao onog sinocnjeg okupljanja?

  10. #2310
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Taj put su znali ko organizuje i sto ce bit. Nahuskase narod na policiju i pobjegose ka piz.. u Kristal. I sad im ne valja sporazum. Nevaljalo im nista dok su zivi.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  11. #2311
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Dok Slaven Radunovic i Nova ne objasne svoja ponasanja od one noci ne interesuje me nijedna prica a oni nijednu jedinu rijec o tome nisu prozborili niti ih iko vise pita o tome.


  12. #2312
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Aooo. Sigurno je i Mijo Martinović krenuo na ogradu pa su morali da ga prebiju. Ili onog novinara u ulici Slobode itd. Ili što je onaj Kalićev Hamer prošao na pola metra od mene. Itd itd.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Aooo, ne aooo....

    Incidenti su započeti od strane pristalica Demokratskog fronta.
    Prebijanje Mija Martinovića, i nekoliko drugih učesnika protesta nakon razbijanja mase jeste bilo kršenje zakona, ali je generalno akcija policije u cilju razbijanja demonstranata bila zakonski opravdana nakon incidenata ispred skupštine.

    Tako da mi priča "onomad kad policija napade narod" izaziva obrtanje stomaka.

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Zašto onda sad nema ni približno toliko policije a ima kao više naroda?
    Naroda ima više, ali niko od organizatora nije direktno ili indirektno najavljivao da će da upadne u Skupštinu.
    Last edited by ASC; 25-03-19 at 13:21.

  13. #2313
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,190
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Aooo, ne aooo....

    Incidenti su započeti od strane pristalica Demokratskog fronta.
    Prebijanje Mija Martinovića, i drugih učesnika protesta nakon razbijanja mase jeste bilo kršenje zakona, ali je generalno akcija policije u cilju razbijanja demonstranata bila zakonski opravdana nakon incidenata ispred skupštine.

    Tako da mi priča "onomad kad policija napade narod" izaziva obrtanje stomaka.
    Meni tvoja priča izaziva prevrtanje stomaka. Znači po tebi su svi na onim protestima bili pristalice DF a jel? Čije su onda ovo sad pristalice? A da nisu nemire izazvali možda oni momci što izlaze iz zgrade stare vlade? I onda je da bi se rašćeralo onoliko naroda bilo potrebno sve ono?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  14. #2314
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vec sam ranije kimmiju odgovorio na ovo. Sta dje i kako da ne dodje do scenarija o kojem pricamo.
    Sustina je da se pritiska dok se sve iz toga ne procesuira i da tuzilastvo pokrene istragu o porijeklu novca i imovine za Miga i 20 pomagaca, smjena sa politicke funkcije koju sada obavlja.
    I istrajati na tome dok optuznica u tom formatu nije potvrdjena od suda. Ne moze se otezati jer em imas narod na ulici em bi i iz EU to pritiskali jer ne smiju da dozvole da se vladavina prava dovodi u pitanje.
    Ovako su ih pospremili da Orav vidi sta im fali i imate skupstinu da rjesavate politicke nesuglasice.
    I sta bude? Procesuiraju ih, osude uslovno I onda poslije godinu dana ili dvije ih caste drzavnim funkcijama, ko one u Pljevljima sto su pozaposljavali nedavno, a sve osudjeni za kupovinu licnih karata. Smiju nam se u facu I sta, nista??? Treba li svoju djecu da ucimo da ako hoce da rade u drzavnim organima da moraju da budu clanovi neke od partija???

    Pazi, samo corav ne vidi da je izborna utakmica namjestena, a da je namjestaljka organizovana upravo sa najviseg vrha vlasti. Pa ljudi moji I DPSovci, oni upuceniji, znaju da je Lekic dobio Vujanovica, pa sta je bilo??? Nista, izio vuk magarca.

    Meni samo nije jasno zasto opozicija sve ove godine nije podnijela predlog za usvajanje novog izbornog zakonodavstva, sa mozda banalnim ali realno neophodnim predlozima da se zabrane razne boje hemijskih olovaka I crtanje raznih geometrijskih oblika, I predlog da se izmijeni krivicno zakonodavstvo uvodjenjem drakonskih kazni za krsenje ustavom zagarantovanog prava gradjana za slobodno pravo glasa na izborima.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  15. #2315
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Taj put su se vidjeli ovaj put se ne vide a tu su.
    --------------------------------------------------------
    Podzemna garaza ti je puna njih nisi ni svjestan koliko ih ima - ako bude potrebe da se reaguje.
    A ovi kao Bizbi su mi najgori.

    Srbovali su ovuda "ka ipojedni", a onda su nedje preko neke politicke veze zakucili neki sitni ćar I obrnuli ćurak. Ka oni iz Andrijevice, sve Srbi, sto glasaju DPS sa preko 65% podrske.

    A brate, makar pusti pricu I cuti.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  16. #2316
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    Meni samo nije jasno zasto opozicija sve ove godine nije podnijela predlog za usvajanje novog izbornog zakonodavstva, sa mozda banalnim ali realno neophodnim predlozima da se zabrane razne boje hemijskih olovaka I crtanje raznih geometrijskih oblika, I predlog da se izmijeni krivicno zakonodavstvo uvodjenjem drakonskih kazni za krsenje ustavom zagarantovanog prava gradjana za slobodno pravo glasa na izborima.
    To je bar jasno. Nikome ne odgovara da se uvede red u taj dio. Oni koji su i bili zainteresovani da predlažu izmjene u tom dijelu nijesu imali dovoljno podrške ili su bili preglasavani, čak i od strane ljudi iz sopstvenih partija. Ili su bili u situaciji da ne mogu da daju podršku takvom predlogu iz razloga što je predlog došao iz suparničke partije. To je naša tužna zbilja, niko ni iz jedne partije nije spreman da stavi javni interes ispred partijskog.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  17. #2317
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Meni tvoja priča izaziva prevrtanje stomaka. Znači po tebi su svi na onim protestima bili pristalice DF a jel? Čije su onda ovo sad pristalice?
    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Nisu svi ali jeste većina.
    Na sadašnjim protestima je znatno širi krug nezadovoljnih ljudi koju obuhvata pristalice svih opozicionih partija i apstinente.

    Inače, DF je prije nekoliko mjeseci na protestima zbog hapšenja Medojevića uspijevao da skupi tek 500-1000 ljudi, dok sada na proteste izlazi 10,000-15,000.

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A da nisu nemire izazvali možda oni momci što izlaze iz zgrade stare vlade? I onda je da bi se rašćeralo onoliko naroda bilo potrebno sve ono?
    Nemoj mi prodavat muda za bubrege. Nemam tri godine.

    Udarni transparent koji je korišten na tim demonstracijama sa sloganom "Sloboda traži ljude" je sadržao prikaz demonstranata koji obaljuju zaštitnu ogradu.
    Plakati i posteri koji su korišteni za pozivanje ljudi na te proteste su svi sadržali taj isti motiv - demonstrante koji obaljuju ogradu.

    Da nisu možda ljudi koji su im radili grafički dizajn i marketing ubačeni elementi?


    Da se ne ponavljam, pisao sam i tada da je sasvim jasno da su neredi osmišljeni od strane DF-a, a ne nikakva spontana reakcija ili proizvod "ubačenih elemenata":
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...t=#post4232023
    Last edited by ASC; 25-03-19 at 13:39.

  18. #2318
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,190
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default

    E pa dobro. Ako si ti pisao i ako ti tako kažeš sigurno je tako. Isti si kao tajnovidac.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  19. #2319
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Pojavila su se i imena tih koji su počeli... da bi vrlo brzo nestao spisak jer... tako je bolje, valjda...

  20. #2320
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    E pa dobro. Ako si ti pisao i ako ti tako kažeš sigurno je tako. Isti si kao tajnovidac.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Na loptu momak, na loptu...

    Ako imaš neke kontra argumente na ono što sam pisao, ili tvrdiš da nešto nije tačno, samo izvoli.
    Ako nemaš, onda se slobodno hvataj za tajnovidce.
    Last edited by ASC; 25-03-19 at 13:44.

  21. #2321
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A ovi kao Bizbi su mi najgori.

    Srbovali su ovuda "ka ipojedni", a onda su nedje preko neke politicke veze zakucili neki sitni ćar I obrnuli ćurak. Ka oni iz Andrijevice, sve Srbi, sto glasaju DPS sa preko 65% podrske.

    A brate, makar pusti pricu I cuti.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    I ja prije neki dan kontam dje li je ovo balavche nashlo uhlebljenje pa trabunja sad,no dobro,kad sam davno Gandushu ovdje rekao da ih ima na tone takvih,chudio se jbg.
    ...

  22. #2322
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,190
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Na loptu momak, na loptu...

    Ako imaš neke kontra argumente na ono što sam pisao, ili tvrdiš da nešto nije tačno, samo izvoli.
    Ako nemaš, onda se slobodno hvataj za tajnovidce.
    Koje si ti argumente dao? To da su ovi sa transportom prevrnuli ogradu? I onda se zbog prevrnute ograde sve ono desilo. Ma sigurno. Taman kao da imaš tri godine ako misliš da je DF mogao da organizuje državni udar. Ni onu noć ne bi bilo ni 1000 ljudi da policija nije noć prije toga demonstrirala svoju silu. I zbog toga je narod izašao, ne zbog DF a. Kao što ni sad ne izlazi zbog ovih organizatora.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  23. #2323
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Hronološki postavljena pitanja i odgovori:
    Da li je policija imala povod da reaguje? Jeste, vidjelo se na snimku.
    Da li je policija onda prekoračila svoja ovlašćenja? Jeste, debelo, i u normalnoj državi bi tu bilo snošenja odgovornosti.
    Da li su indetifikovana lica koja su započela to, odnosno pružila povod? Jesu, ali se zarad nekih ,,viših intersa'' (šta li već?) odlučilo da se ne procesuiraju.
    Odgovor na zadnja dva pitanja zapravo pokazuju nemoć države (kao institucije).
    No, to nije tema, nadam se da ovdje neće biti povoda (a nije da se ne čeka).

  24. #2324
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,267
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A ovi kao Bizbi su mi najgori.

    Srbovali su ovuda "ka ipojedni", a onda su nedje preko neke politicke veze zakucili neki sitni ćar I obrnuli ćurak. Ka oni iz Andrijevice, sve Srbi, sto glasaju DPS sa preko 65% podrske.

    A brate, makar pusti pricu I cuti.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    I ja prije neki dan kontam dje li je ovo balavche nashlo uhlebljenje pa trabunja sad,no dobro,kad sam davno Gandushu ovdje rekao da ih ima na tone takvih,chudio se jbg.
    Treba malo drugacije da iznosite cinjenice ipak je ovo forum > ne znate ko je ko i ko sto misli.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ja samo volim da pricam istinu sad sto se drugima to ne svidja nije do mene.

  25. #2325
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default #OdupriSe - 97000

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    I sta bude? Procesuiraju ih, osude uslovno I onda poslije godinu dana ili dvije ih caste drzavnim funkcijama, ko one u Pljevljima sto su pozaposljavali nedavno, a sve osudjeni za kupovinu licnih karata. Smiju nam se u facu I sta, nista??? Treba li svoju djecu da ucimo da ako hoce da rade u drzavnim organima da moraju da budu clanovi neke od partija???

    Pazi, samo corav ne vidi da je izborna utakmica namjestena, a da je namjestaljka organizovana upravo sa najviseg vrha vlasti. Pa ljudi moji I DPSovci, oni upuceniji, znaju da je Lekic dobio Vujanovica, pa sta je bilo??? Nista, izio vuk magarca.

    Meni samo nije jasno zasto opozicija sve ove godine nije podnijela predlog za usvajanje novog izbornog zakonodavstva, sa mozda banalnim ali realno neophodnim predlozima da se zabrane razne boje hemijskih olovaka I crtanje raznih geometrijskih oblika, I predlog da se izmijeni krivicno zakonodavstvo uvodjenjem drakonskih kazni za krsenje ustavom zagarantovanog prava gradjana za slobodno pravo glasa na izborima.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Pa vidis dao sam ti vec sta treba da ih procesuiraju. Je li problem da se izlazi na ulicu dok tuzilastvo ne pocne da radi svoj posao.
    Je li problem da se nadje 2 pravnika koja mogu da nadju u CG zakonu sta je sve ondje prekrseno. Je li problem da se izlazi dok VDT ne uradi to jer SDT nece. Je li problem da se izlazi dokle god sudije ne potvrde takvu optuznicu, ne onu sprdnju sto je SDT jedva sklepao da smanji tenziju. Je li problem da se izlazi dokle god ga Milo ne smijeni sa mjesta savjetnika koji prima platu od nasih poreza. Je li problem da se izlazi dokle god VDT ne blokira imovinu za Miga i 20 ljudi dokle god ne pokazu dokaze kako su ih zaradili.
    Je li to nesto sto se moze smatrati pobjedom, i da narodu pruzi nadu da nesto mogu da promijene. Pa ce sledeci put biti svima lakse i da se pobune i da izadju.
    Ovako kako su ovi zamislili imamo proteste ko izborni ciklus. Svake 4 godine se pobuni narod, izvisi i osjeti se prevarenim, a DPS i dalje ima auru nedodirljivosti. I svaki put su poslije toga sve bezocniji i donose jos gore zakone.
    Kad ovo na zalost propadne, a oce, DPS ce da oduva sledece izbore. Narod ce da se ili seli ili zapada u apatiju jer se uvijek poslije ovoga osjeca malim i beznacajnim, sa malim sansama da ista uradi.
    Stvarno bih volio da grijesim, ali stvarno. Niko od mene ne bi bio srecniji da se dokaze da grijesim, ali se stvarno bojim da ce mjeseci pred nama pokazati da sam ja bio u pravu, ne ti
    Last edited by Hell Raiser; 25-03-19 at 14:26.

Page 93 of 131 FirstFirst ... 4383899091929394959697103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •