Page 116 of 131 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126 ... LastLast
Results 2,876 to 2,900 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #2876
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,091
    Thanks Thanks Given 
    971
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Dajte ganda na pipunovim naocarama



    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


  2. #2877
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,967
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    164
    Thanked in
    82 Posts

  3. #2878
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Neka ne popaljujte ))

    Taman sam se bio razocarao sto ce DPS pasti bez mene.

    Ali evo "poteskoce" pa nece ovo do jeseni

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #2879
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Momentum izgubljen. Osedlajte se, Milo će da još da jaše.

  5. #2880
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pusti sad te price, dje sta i kako. Evo si trazio i dat ti je odgovor oko suficita i deficita, kako nastaju i sta se desava. Pitao si odakle mi informacija, em sam ti ih dao em i obrazlozio.
    CG ,bez kad je susa kao 2017, nema apsulutnu potrebu da uvozi struju. Njima je u distributivnom sistemu gubitak koliko je mjesecna proizvodnja. I to u distributivnom sistemu. CEDIS upravlja 10kw trafostanicama i 20kw( to su ti one koje vidis u zgradama i na ulici u kucicama) i ne postoji mogucnost da se za godinu izgubi mjesecna proizvodnja CG proizvodjaca struje.
    Plus lupetanje godinama sa prenaduvavanjem direktne potrosnje velikih potrosaca.
    I kad ga saberes na povecanje direktne potrosnje od 1-2% plus gubitci u distributivnom od 9%(ukupno potrebnih kolicina) dodjes do toga da ti nedostaje oko 6% ukupne potrosnje, i onda se prica o komercijalnom poslovanju i da to nije socijalna kategorija. A nije ni komercijalna nego je klasicni CG lopovluk
    Ja obećavam da ću da se informišem detaljno, jer nemam ništa protiv da budem demantovan, i da nešto naučim na forumu.

    Sad nisam ekspert na temu, i ja to gledam pojednostavljeno - potpuno zanemarim planove, i gledam da mi je 1 + 1 = 2.

    Dakle, za mene je gubitak na mreži 20kwh, ako CG proizvede + uveze 100kwh, a potrošači stuku 80kwh. Vrlo jednostavno. Zajebi planove, to se zna na kraju godine koliko je, iz realnog života, sa mjerača, a ne sa papaira.

    Ja prosto pitam đe su tih 20kwh? Zna li se tačno? Ja bez te informacije ne mogu da usmjerim oštricu kritike. Ako se ne zna - na šta ti sumnjaš? Da je mreža neefikasna, "curi"? Da kradu domaćinstva i firme struju? Da CEDIS / EPCG lažu građane da su gubici toliki? Od svega po malo?

    Ponavljam, informisaću se bolje, ali i bez toga se svodi na ovo moje - đe je taj gubitak?

  6. #2881
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default #OdupriSe - 97000

    Poenta je da se cijena formira na osnovu projekcije. Jer se struja kao berzanska roba pametno ugovara na pocetku kvartala, a ne na osnovu dnevne potrosnje. Tako da nema veze koliko je ta struja juce ili koliko je bila danas. EPCG na pocetku godine na osnovu projekcija ugovori potrebne kolicine, a ne koliko joj treba danas ili sjutra.
    Tako da planiranje ne mozes ignorisati.
    Evo ovako. Prosle godine je struja povecana na osnovu projekcija kupovine po odredjenoj cijeni. Na kraju se prodavala jeftinije i pored svih “gubitaka” oko 20 dana proizvodnje je otislo za izvoz. Tebi niti je smanjena struja ove godine, niti su ti vratiii nazad pare jer su pogresno procijenili....
    Bas se malo raspitaj o ovome, pa mozemo onda tek razglabati oko toga kako gubici na mrezi moguce nastaju

  7. #2882
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Ja ću ti to vjerovati na riječ, i to jeste problem. Kao što je problem arogantan stav da struja i gorivo nisu socijalne kategorije - vala nisu ni tržišne, jer je u pitanju em monopol, em nešto što je potrebno svakom građaninu.

    Ako sam ja ovo dobro razumio, "gubici na mreži" se meni ne fakturišu na računu za januar kao stvarni broj kwh koji je u tom januaru na mreži "ispario" iz ovog ili onog razloga, već kao rezultat procjene iz plana? I EPCG / CEDIS nema nikakvu posledicu ako se ispostavi da ta procjena značajno odstupa od stvarne vrijednosti, tj da oni mogu da te gubitke fulaju kako im milo? I da se to u praksi redovno dešava?

    Čekaj, majka mu stara, ako je tako, onda se ja najdublje izvinjavam.

    Ako se redovno dešava da oni precijene gubitke, a koji su istorijski stabilni kao procenat ukupne potrošnje; i ako to dovodi da su oni profitabilni - onda idem na idući protest na temu "struja"

    Ako li pak oni to rade, a opet su neđe na granici rentabilnosti, onda je samo u pitanju njihovo pogrešno formiranje cijene. Povećaj cijenu kilovata, ognjem gorelo. Na kraju krajeva, zašto se gubici obračunavaju tako, a ne kao podatak u realnom vremenu, kad već imaju svačiju stvarnu potrošnju s jedne, i uvoz + proizvodnja podatak s druge strane, već oko 3-4 dana svakog mjeseca?

  8. #2883
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default




    Isto ovo samo Mila stavite na vrh
    One Ring to Rule them all...

  9. #2884
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ja ću ti to vjerovati na riječ, i to jeste problem. Kao što je problem arogantan stav da struja i gorivo nisu socijalne kategorije - vala nisu ni tržišne, jer je u pitanju em monopol, em nešto što je potrebno svakom građaninu.

    Ako sam ja ovo dobro razumio, "gubici na mreži" se meni ne fakturišu na računu za januar kao stvarni broj kwh koji je u tom januaru na mreži "ispario" iz ovog ili onog razloga, već kao rezultat procjene iz plana? I EPCG / CEDIS nema nikakvu posledicu ako se ispostavi da ta procjena značajno odstupa od stvarne vrijednosti, tj da oni mogu da te gubitke fulaju kako im milo? I da se to u praksi redovno dešava?

    Čekaj, majka mu stara, ako je tako, onda se ja najdublje izvinjavam.

    Ako se redovno dešava da oni precijene gubitke, a koji su istorijski stabilni kao procenat ukupne potrošnje; i ako to dovodi da su oni profitabilni - onda idem na idući protest na temu "struja"

    Ako li pak oni to rade, a opet su neđe na granici rentabilnosti, onda je samo u pitanju njihovo pogrešno formiranje cijene. Povećaj cijenu kilovata, ognjem gorelo. Na kraju krajeva, zašto se gubici obračunavaju tako, a ne kao podatak u realnom vremenu, kad već imaju svačiju stvarnu potrošnju s jedne, i uvoz + proizvodnja podatak s druge strane, već oko 3-4 dana svakog mjeseca?
    Nisi me shvatio. Tebi se obracunava realni obracun za januar “gubitaka na mrezi”. Ako su izgubili 28GW za mjesec, toliko ce i obracunati. Podijelice 28GW na sve korisnike koji imaju brojila.
    Ono sto zavisi od tih projekcija je po kojoj cijeni ces platiti te gubitke. Tipa ova sad povecanja u 2019. godini su nastala na osnovu projekcija potrebnih kolicina struje sa kraja decembra 2018. Procjena potrebnog uvoza i procjena cijene struje u potpisivanju ugovora na berzi.
    Tipa 2017. godine su fulali za oko 700GW i bili su primorani da kupuju po trenutnoj trzisnoj cijeni u trenutku preuzimanja, kada su svi bili u deficitu i prodavali po paprenoj cijeni.
    Zbog tih kikseva u 2017.godini imali smo ona povecanja u 2018.godini. Monopol pa mogu da lose poslovanje presele na nas da im placamo.
    Ono sto je problematicno sa rim gubicima je sledece. Oni konstantno smanjuju vrijednost gubitaka u distributivnom sistemu(bolja naplata, smanjivanje nelegalnih potrosaca, zamjena dotrajale opreme...) dok se realno ta cifra iz godine u godinu povecava(ono sto ti pitas koliko se stvarno izgubilo)

  10. #2885
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Rak rana
    Mandic jos jednom priskace u pomoc DPS-u upravo u trenutku kada im je najteze. Situacija u kojoj smo je iznad svake nacije, svake politike i iznad svakog naroda. Ovo je borba za CG !
    Nizom prozivki, saopstenja i pokusaja da se razbiju organizacija protesta "Odupri se" od strane DF-a, samo pokazuje da funkcionerima DF-a nije u interesu sloboda CG vec spas svojih fotelja. Za spas tih fotelja decenijama vec prinose najvecu zrtvu - jedinstvo gradjana. Gradjani odbijaju da budu zrtva pa je tako DF na lokalnim izborima za samo 18 mjeseci i u samo 8 opstina izgubio 53% biraca u odnosu na parlamentarne izbore. I umjesto da vide da ta prica skodi kako njihovom savezu tako i gradjanima, oni je uprono forsiraju.
    Odupri se ludilu !



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 18-04-19 at 09:55.
    One Ring to Rule them all...

  11. #2886
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Najbolji nacin da se smanji masovnost skupa u subotu.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  12. #2887
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moguce da je tako,
    ali malo mi je povrsan ovaj tvoj osvrt.
    Za dvije nedjelje Mandic ce vjerovatno biti osudjen na 15 godina zatvora za nesto sto svi znamo (koliko ga god voljeli ili mrzjeli ) da nije ucinio.
    U takvoj situaciji mozda ni on nije najpribraniji, a mozda i ne vjeruje recimo Abazovicu koji je 2012 kad je recimo Niksic porazio DPS to razbio glupom pricom.
    Ili Ranku , ili mnogim drugim. T
    Mandic se bukvalno bori za zivot.
    i ako hocemo tvojom logikom, zasto i on ne bi jednu rundu produzio zivot DPS-u da bi sacuvao svoj.





    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Rak rana
    Mandic jos jednom priskace u pomoc DPS-u upravo u trenutku kada im je najteze. Situacija u kojoj smo je iznad svake nacije, svake politike i iznad svakog naroda. Ovo je borba za CG !
    Nizom prozivki, saopstenja i pokusaja da se razbiju organizacija protesta "Odupri se" od strane DF-a, samo pokazuje da funkcionerima DF-a nije u interesu sloboda CG vec spas svojih fotelja. Za spas tih fotelja decenijama vec prinose najvecu zrtvu - jedinstvo gradjana. Gradjani odbijaju da budu zrtva pa je tako DF na lokalnim izborima za samo 18 mjeseci i u samo 8 opstina izgubio 53% biraca u odnosu na parlamentarne izbore. I umjesto da vide da ta prica skodi kako njihovom savezu tako i gradjanima, oni je uprono forsiraju.
    Odupri se ludilu !



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  13. #2888
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ja ću ti to vjerovati na riječ, i to jeste problem. Kao što je problem arogantan stav da struja i gorivo nisu socijalne kategorije - vala nisu ni tržišne, jer je u pitanju em monopol, em nešto što je potrebno svakom građaninu.

    Ako sam ja ovo dobro razumio, "gubici na mreži" se meni ne fakturišu na računu za januar kao stvarni broj kwh koji je u tom januaru na mreži "ispario" iz ovog ili onog razloga, već kao rezultat procjene iz plana? I EPCG / CEDIS nema nikakvu posledicu ako se ispostavi da ta procjena značajno odstupa od stvarne vrijednosti, tj da oni mogu da te gubitke fulaju kako im milo? I da se to u praksi redovno dešava?

    Čekaj, majka mu stara, ako je tako, onda se ja najdublje izvinjavam.

    Ako se redovno dešava da oni precijene gubitke, a koji su istorijski stabilni kao procenat ukupne potrošnje; i ako to dovodi da su oni profitabilni - onda idem na idući protest na temu "struja"

    Ako li pak oni to rade, a opet su neđe na granici rentabilnosti, onda je samo u pitanju njihovo pogrešno formiranje cijene. Povećaj cijenu kilovata, ognjem gorelo. Na kraju krajeva, zašto se gubici obračunavaju tako, a ne kao podatak u realnom vremenu, kad već imaju svačiju stvarnu potrošnju s jedne, i uvoz + proizvodnja podatak s druge strane, već oko 3-4 dana svakog mjeseca?
    Odgovor na tvoje pitanje je da RAE priznaje samo 9% gubitaka, a u stvarnosti su nedje oko 11-13%.

    Ovo je cak po ljudima iz sturke najbolji i najtransparentniji nacin naplate struje.

  14. #2889
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oduprise97001 View Post
    Mandic se bukvalno bori za zivot.
    i ako hocemo tvojom logikom, zasto i on ne bi jednu rundu produzio zivot DPS-u da bi sacuvao svoj.

    Mozda da bi mu se dozvolilo kao svetu da bude disident i da utekne za Srbiju ?

    Mozda da se DF ne bi poslije sudjenja izgasila kao partija ?

    Mozda da mu se ne bi plijenila imovina ?

    Ko ce znati sta je

    Ali ovo je klasican rad za DPS

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  15. #2890
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Oj

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  16. #2891
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mozda da bi mu se dozvolilo kao svetu da bude disident i da utekne za Srbiju ?

    Mozda da se DF ne bi poslije sudjenja izgasila kao partija ?

    Mozda da mu se ne bi plijenila imovina ?

    Ko ce znati sta je

    Ali ovo je klasican rad za DPS

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    I ti sjutra nećeš da izađeš na proteste ili na izbore zbog toga što Mandić kaže jel?
    I još jedna stvar, zašto bi se na kraju Mandić ili Abazovović sjekirali mnogi oko građana koji 30 godina dozvoljavaju Đukanoviću da pobjeđuje na izborima, a nije da se tim istim građanima nije kazalo ko su ovi i šta rade?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. #2892
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    I ti sjutra nećeš da izađeš na proteste ili na izbore zbog toga što Mandić kaže jel?
    I još jedna stvar, zašto bi se na kraju Mandić ili Abazovović sjekirali mnogi oko građana koji 30 godina dozvoljavaju Đukanoviću da pobjeđuje na izborima, a nije da se tim istim građanima nije kazalo ko su ovi i šta rade?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ko kaze da necu ?

    Mislim da si promasio poentu mog posta.

    Kad god zagusti DPS-u desava se nesto od strane DF-a, prave se neke akcije da se prodube podjele i da se podgira DPS-u.

    DPS to vjesto iskoristi i imamo 30 godina vlasti

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #2893
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,881
    Thanks Thanks Given 
    839
    Thanks Thanks Received 
    816
    Thanked in
    542 Posts

    Default

    Ko kaze da je poskupjela struja ? 70ak mjesecno prosjek, prosli mjesec 32e... Bojkot

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  19. #2894
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ko kaze da necu ?

    Mislim da si promasio poentu mog posta.

    Kad god zagusti DPS-u desava se nesto od strane DF-a, prave se neke akcije da se prodube podjele i da se podgira DPS-u.

    DPS to vjesto iskoristi i imamo 30 godina vlasti

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Nisam rekao da nećeš, nego pitao. Ti pretpostavljam da oćeš. Ali zašto tamo neku Marko ne bi izašao na proteste zbog Manfičevih riječi. Ako ima išta u glavu. Ako ga 30 godina ovakvog vladanja nije ubijedilo onda i ne treba da izlazi. I ako mu je dovoljno nekoliko izjava Mandića da ga pokoleba.
    Drugo, zašto bi Mandić vjerovao jednom Abazoviću koji je dojučerašnji kolega Darka Pajovića? Realno. Da me pogrešno ne shvatiš, ne branim Mandića. Ali ja da sam na njegovom mjestu ili na mjestu bilo kog opozicionog političara, koji se toliko dugo bori protiv ove vlasti i pokazuje narodu šta vlast radi i koliko krade, a taj isti narod glasa za to, rekao bih ma ko vas hebe, ako je vama dobro meni može biti još bolje. Ili ću da rizikujem da me Katnić osudi na 15 godina zatvora. I dobar dio naroda će da kaže i treba vojvodu poslati u zatvor pa neka srbuje po Srbiji. Razumiješ...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  20. #2895
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Razumijem sta hoces da kazes.


    Ono sto ne razumijem je kako neko moze da odabere ovaj put ?

    Kritika, miniranje protesta, pljuvanje po kolegama, gradjanima druge vjere ili nacije.

    Naravno da ce ovo da proizvede kontraefekat

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #2896
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,524
    Thanked in
    759 Posts

    Default

    On je ucijenjen, druze. On mora sad da pjeva kako mu se kaze. Oni odose na robiju...


  22. #2897
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,152
    Thanks Thanks Given 
    722
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Aman neka odu, i zasluzili su! 30 godina rade kao placenici iste ove vlasti koja ih je sada, u poslednjem činu, izigrala i salje ih na robiju. Neka odu za primjer ostalima placenicima kako se završava priča kada kapu zatrebaš, ili ne trebaš...

    Poslato s Jadrana

  23. #2898
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,524
    Thanked in
    759 Posts

    Default

    Pa mozda i ne odu, ako dobro odrade ovaj zadnji posao. Valjace oni jos. Tacnije, DPS-u moze biti vrlo nezgodno bez Mande..


  24. #2899
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Sigurno je Mandić kriv što DPS vlada 30 godina. Nije narod. Mandić bre. Cijelo vrijeme Mandić.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  25. #2900
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,524
    Thanked in
    759 Posts

    Default

    Ko je rekao da je samo Mandic kriv? Ko je rekao da narod nema svoj dio krivice? Raspravljas se sam sa sobom..


Page 116 of 131 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •