Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 41

Thread: Pješaci vs. vozači vs. "vozači"

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    743
    Thanks Thanks Given 
    818
    Thanks Thanks Received 
    446
    Thanked in
    148 Posts

    Default Pješaci vs. vozači vs. "vozači"

    Desilo mi se 3-4 puta dosad da stanem da propustim pješaka a neki stručnjak iza mene krene da me obilazi...
    Zadnji put mi se ovo desilo jutros, propustio sam pješake NA PJEŠAČKOM PRELAZU a neki majmun iza mene je zasvirao, obišao me, uletio među pješake, nekako zakačio jednu ženu (nije je udario već baš zakačio, dovoljno da je sruši)... Elem, žena je ustala, majmun je stao i došao da vidi što je napravio, ljudi su pritrčali, ja pošao za poslom...

    Ne znam ni što pišem ovo... Da izdušim, valjda...
    Mislim, jebo te, životi npr. đaka prvaka zavise od ovakve magaradi koja ima vozačku a ne zna ni da vozi ni da razmišlja o mogućim posljedicama svog kurčenja... Ufff...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve je to ok da se pjesaci puste na mjestima gdje ne postoji semafor ali u pg pjesaci ladno prelaze ulicu kada je crveno za pjesake pa kad neko nastrada onda obicno kazu "e kako voze divljaci".... u pg treba na bulevar da stave ogranicenje 140 da narod ima dje da izdusi :mrgreen:

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Stvarno dobijam nervne napade od pjesaka koji se uopste ne obaziru na to da li ima kola na saobracajnica,nego zapucaju ka srecni,bez uzbudjenja.
    Doduse ni vozaci nam bas nijesu preuvidjavni i stvarno je prava lutrija sjest u auto.
    Najsmjesnije mi je kad vidim onamo kod zgrade opstine na bulevaru od Staroga ka hotelu CG,stoji policajac a tip ladno obilazi kolonu koja ceka na semaforu,ulijece u raskrsnicu i na crveno nastavlja pravo a onaj vo stoji,gleda i ne reaguje?!

  4. #4
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa nije mu niko rekao...
    to su ti nashi "push the button" policajci
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  5. #5
    Join Date
    May 2006
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    postoji vrlo velika vjerovatnoca da ce ti ulecet neki ćetalj otpozadi ako se zaustavis da propustis pjesake, koji su takodje kao ovce koje su na ispasu. postoji i treca grupa (koja proizilazi iz prve) a to su likovi koji na semaforima stoje iza tebe i krenu da sviraju cim se upali zuto. njima bih glave otvarao.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Znas kako ima ljudi koji zure...
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Mene se ne isplati udarit auto. Veca je steta na auto nego na mene :-)
    Pomamim se kad mi neko od pozadi svira a ja propustam pjesake.
    Jos vise kad je upaljena strelica za desno a ja ocu tom trakom pravo da idem kako je i znacima horizontalnim i vertikalnim naznacheno.
    Grrrrr
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,022
    Thanks Thanks Given 
    4,845
    Thanks Thanks Received 
    9,929
    Thanked in
    3,763 Posts

    Default

    ti se prestroj lijevo fucmutu ;p

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    postoji vrlo velika vjerovatnoca da ce ti ulecet neki ćetalj otpozadi ako se zaustavis da propustis pjesake, koji su takodje kao ovce koje su na ispasu. postoji i treca grupa (koja proizilazi iz prve) a to su likovi koji na semaforima stoje iza tebe i krenu da sviraju cim se upali zuto. njima bih glave otvarao.

    ahahahhahahhahahahhaha jes jes :lolblue: e koliko sam se presmija uh

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to se zove podgoricka milisekunda :PPP

    epa i ja sam poceo kao pjesak da postujem zeleno/crveno na semafore za pjesake
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Uvijek, ali uvijek kada vidim pjesaka na pjesacki pogledam da li je njemu zeleno ili crveno (cesta je pojava zelenog svijetla za pjesake dok je meni npr. zelena strelica upaljena za skretanje)... Ako je crveno, naslonim se na sirenu i jos ja njega obilazim ali mu NIKAKO ne stajem! Ukoliko mu je zeleno, vazda stane i propustim...

    Naravno, van pjesackih prelaza stajem samo starijima i djeci... Ostalima opet na svirenu...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sviranje kad se pali zuto
    Prolaz kroz crveno
    Nepropisno parkiranje
    Pjesaci i njihova kultura


    Stanem prvi na semafor i lik iza mene, vozi limenku 101, bez prednje tablice, bez lijevog fara, cim se pali zuto - svira kao idiot, ja ga gledam na retrac, podignem rucnu, palim 4 zmigavca i izlazim iz auta, kad ono za volanom stojadina sjedi matorina od 100 i kusur godina (svi su na sirenu, naravno) i pitam ja lika cemu frka, kaze koji si ti idiot da blokiras kolonu, pa cekaj coce da li si vidio zuto, to znaci saltaj u prvu i cekaj green light. Pokvario mi se auto, ne ide s mjesta, sto cemo sad? Kaze ma idi bre u **** i ti i auto, salta on i zamalo da mi udari branik prelijepog Avea.

    Tri trake, jedna ide desno, jedna pravo a druga lijevo, pali se zeleno svijetlo i ja idem do sredine, cekam kolonu koja dolazi iz suprotnog smjera, cekam i cekam....meni se pali zelena strelica za lijevo a kolona jos ide.....ja ni tamo ni ovamo, posle se pali crveno, drugim vozacima sa strane se pali zelena a ja jos cekam....naravno blue momak zvizdi i rukom mi pokazuje gdje treba da se parkiram a u novcanik jedna desetka je spremna da ide kod drota.

    Jednosmjerna ulica, sa obje strane krivo parkirani automobili, pjesaci trce iz jedne u drugu stranu ulice, naravno ulice nisu osvijetljene, posle idem da se parkiram u handicap place pored crne Corse ali tu je parkiran bijeli Golf III koji je na prodaju, znaci ja moram da trazim parking a frajer nema potrebe za to.

    Pjesaci i nisu toliko losi, ja nisam imao problema s njima. Najvise mi smetaju *****ikane u kante koji jedva cekaju da ti ugrabe prednost. Pa svima nama se zuri ali moramo imat malo kulture. Ovo je 21. vijek i nema vise ludorije.

    Ma sve je u banani!
    Last edited by Fabia_Elegance!; 05-10-06 at 22:05.
    TAKUMI

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,891
    Thanks Thanks Given 
    1,666
    Thanks Thanks Received 
    2,848
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    postoji vrlo velika vjerovatnoca da ce ti ulecet neki ćetalj otpozadi ako se zaustavis da propustis pjesake, koji su takodje kao ovce koje su na ispasu. postoji i treca grupa (koja proizilazi iz prve) a to su likovi koji na semaforima stoje iza tebe i krenu da sviraju cim se upali zuto. njima bih glave otvarao.
    da da i to on stoji kao zapeta puska cijelo crveno , sa rukom na sirenu , i jedva ceka da ti svirne eto cisto ono .. i kad ti krenes on ce naravno krenut polako.
    2. stare zenetine koje su ljute na sve i svasta koja prolazi kad joj je crveno na pjesacki i kad joj ti stajes ona te ono psuje tacno vidis.
    3. prelazenje ulice izmedju torza i pumpe u centar znaci gimnazijalci bukvalno ne gledaju
    4. i prestrojavanje po bulevaru zatupjenog naroda ka da voze skije pa idu na slalom ono , ne ebe on zivu silu ako oce on lijevo desno bez zmigavca
    f6

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,891
    Thanks Thanks Given 
    1,666
    Thanks Thanks Received 
    2,848
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    i naravno zaboravih : 10 ljudi ceka semafor na pjesacki i naravno nadje se jedan da prelazi i ti mu stajes, jer neces da ga nosis na dusu ( i na haubu) a ono ono prelazi znas pun sebe i gleda te onim pogledom alla ,, sad sam iz teretane imas da stanes,, vrh
    f6

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a nije da nema irvasa od vozaca tj nevozaca... recimo, mnogi semafori kratko traju, e sad ima likova koji krecu na zeleno ali bukvalno 5 na sat e tim likovima bi ja glave otvarao, i onda zbog takvih debila cekas drugo zeleno....i likovi koji turiraju 5 minuta na semafore i krecu pod punim gasom....maxe.....sve to mogu nekako ponijet ali saobracajnu policiju nikako ne mogi podnijet....da cu ostat bez vozacke, necu kroz radanovice 50 da vozim :mrgreen:

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Koja je poenta fakin cekanja na zutom oce li mi iko objasnit?!
    She is only here to annoy herself!

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam prije neki dan utekla policajcu, nesto sam se iznervirala bila, i mislim se "e sad cu taman tebi da stanem. keako ne!!!" i gas... ne znam je li mi tablice zapisao, ali sto mi moze ako jes?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Koja je poenta fakin cekanja na zutom oce li mi iko objasnit?!
    Zuto kaze:
    Saltaj u prvu i cekaj zeleno.

    U USA recimo nemas zuto, jer 95% automobila su automatik.
    TAKUMI

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Pa koliko to treba da usaltas u prvu, 5 sekundi?! Ko ne moze za sekundu da usalta prvu ne treba u auto da sijeda (kao vozac).
    She is only here to annoy herself!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    valjda zuto znaci pripremu za start
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Pa koliko to treba da usaltas u prvu, 5 sekundi?! Ko ne moze za sekundu da usalta prvu ne treba u auto da sijeda (kao vozac).
    90% frajera koji voze u CG su takvi vozaci, tj. nevozaci.
    TAKUMI

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bLaCkEr View Post
    ti se prestroj lijevo fucmutu ;p
    Cuti oloshu. Citaj fino sto napisah. Da te ne pokupim nedje sa motora.
    Meni su najjaci likovi ovi sa strane sto doju pa kad oce od Hotela Crne Gore da skrenu lijevo prema mostu brace Zalticanin i naprave kolonu do staroga skroz
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    postoji vrlo velika vjerovatnoca da ce ti ulecet neki ćetalj otpozadi ako se zaustavis da propustis pjesake, koji su takodje kao ovce koje su na ispasu. postoji i treca grupa (koja proizilazi iz prve) a to su likovi koji na semaforima stoje iza tebe i krenu da sviraju cim se upali zuto. njima bih glave otvarao.

    Quote Originally Posted by NSX
    Koja je poenta fakin cekanja na zutom oce li mi iko objasnit?!

    Ne znam podgoricke obicaje, ali moja drugarica iz Zagreba je skoro glavom platila to sto je htjela prikociti na zuto (tek je bila polozila vozacki...).
    Vozi ona tako, i vidi parsto metara ispred kako se pali zuto na semaforu. Pocne da koci, a na nju naleti punim gasom neko otpozadi (koji je jos bio dodao gas kad je vidio da se pali zuto..). Da nije imala podupirac za vrat (tad ih jos nije svaki auto imao), bio bi joj pukao i ostala bi na mjestu mrtva.
    Auto je bio potpuno slupan i otiso je na staro gvozdje. Kad su poslije pred policijom raspravljali o tome, ovaj tip sto je naletio na nju je rekao "pa zar ona ne zna da u Zagrebu niko ne staje na zuto..."...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Zuto kaze:
    Saltaj u prvu i cekaj zeleno.

    U USA recimo nemas zuto, jer 95% automobila su automatik.
    Zuto svijetlo na semaforu (kako nas zakon kaze) znaci ZABRANJEN PROLAZ. I gotova prica.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Zuto svijetlo na semaforu (kako nas zakon kaze) znaci ZABRANJEN PROLAZ. I gotova prica.
    Cuj, to je ful greska. To nema nigdje na svijetu. U USA zuto posle zelene traje 10 sec i za to vrijeme mos prolazit i niko ti nece nista.
    Za sta sluzi zuto kod nas? Znaci pali se zuto i prolaz je zabranjen. A sto se ne pali odmah crveno?

    Kao nasa posrana posla.....



    Imas po PG dosta STOP-ova. Tu treba da stanes iako si sam u PG, a niko ne stane, osim ja, i onda TIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIT.
    TAKUMI

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •