Results 1 to 24 of 24

Thread: Drzavna potrosnja

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default Drzavna potrosnja

    Opste je poznato da je drzavna potrosnja u Cnoj Gori velika. Do nedavno je bila > 50% budzeta republike. Sad je nesto ispod toga nivo, negdje oko 47%.
    Da ste u mogucnosti, kako bi ste je smanjili?
    Ako mozete konkretne prijedloge bez ikakvih hvalospjeva, monologa, 10teraca, personifikacija i svega ostaloga.

    Treba li napominjat da EU i EMU traze mnogo nizu stopu drzavne potroasnje.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Treba prvo viđet đe idu pare.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    U dobrotvorne svrhe ja mislim. U Bill & Melinda fond.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Preformulisi pitanje da te onaj americki ekonomista shrek ne ispravlja da se
    državna potrošnja racuna kao neki procenat ukupne potrošnje ili koji je to dio GDP... a cijeli je budzet u sustini za potrosnju.
    Izgleda da si skoro slusao Vesovo predavanje da je kljucna prepreka biznisu
    visoka državna potrošnja Ja mislim da su toj visokoj potrosnji krivi sezonci iz Srbije i kad bi to zabranili bilo bi sve dobro.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Hahaha diplomato :-)
    Da iskazuje se kao procenat GDP ja sam napisao da skoro pola budzeta potrosi drzava sto dodje na isto :-)
    Vesove barijere sam slusao jos na prvoj godini to mi je odavno poznato.
    Mislim da me svi razumiju sto je drzavna potrosnja.Ali.
    Za neupucene
    BDP = C + I + G + X, gdje je
    BDP = Bruto Drustveni Proizvod
    C = licna potrosnja,
    I = investicije,
    G = drzavna potrosnja i
    X je razlika izvoza i uvoza jedne drzave
    Last edited by hercules; 29-09-06 at 23:38.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Preformulisi pitanje da te onaj americki ekonomista shrek ne ispravlja da se
    državna potrošnja racuna kao neki procenat ukupne potrošnje ili koji je to dio GDP... a cijeli je budzet u sustini za potrosnju.
    Izgleda da si skoro slusao Vesovo predavanje da je kljucna prepreka biznisu
    visoka državna potrošnja Ja mislim da su toj visokoj potrosnji krivi sezonci iz Srbije i kad bi to zabranili bilo bi sve dobro.
    hahahhaa! A sto mi Hari radi

    Hercules, jos kad bi nam procentualno iznio dje drzava najvise trosi odma bi se bacili na predloge...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Konkretno...

    Sve sto je moguce potpuno digitalizovati... Vadjenje dokumenata (pasos i univerzalna, identifikaciona kartica) preko interneta, placanje poreza, novcanih kazni, opet preko interneta... Ukidanje zdravstvenih knjizica, licnih karti, vozackih dozvola i spajanje u jedinstveni, elektronski naravno, dokumenat. Uvodjenje digitalnog potpisa, online verifikaciju validnosti dokumenata... Samo ovo bi smanjilo drzavnu administraciju za makar 10-20% u pocetku sprovodjenja, odnosno 30-40% kad se ljudi naviknu.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Drzava ima minimum dva budzeta, iz kojih troshe bez kontrole i po svojem nahodjenju.

    Uzmimo primjer EPCG,
    4,5 miliardi KWh, puta 0,10 eura, minus MASHAN i DRUGI KUMOVI I RODJACI DPS, da necemo nishta jes, shto JES,JES, i minus 50 miliona savjetniku PREDSJEDNIKA VUJANOVICA koje redovno shalju u Londonu, GODISHNJE, i tako 20 punijeh godina, da ne potezemo ostale izvore prihoda, kriminal, shverc, stechane uprave i upravnici, rasprodaja vojne imovine, prihodi od imovine SAVEZA KOMUNISTA CRNE CRNE GORE i ODMARALISHTA NA SINJE MORE.

    Ruku na SRCE,
    potroshnja DRZAVE CRNE GORE,
    da SE SVE KNJIZI I VODI EVIDENCIJA, NIJESU ISPOD DVIJE MILIJARDE EURA, ALI NEMA TE REVIZORSKE KUCE, KOJA CE POHVATAT SVE KONCHEVE KOJE VUKU BIVSHI KOMUNISTI,
    NASE, USE I PODASE,
    KAD NAS VUKOVI CHUVAJU OVCE I JAGNJAD.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    PRIHODI I RASHODI DRZAVE CRNE GORE,

    na godishnjem nivou,
    bi trebali da iznose oko 9,5 milijardi eura,
    ako poreske stope uskladimo sa DANSKIM i privrednu aktivnost podignemo na DANSKI nivo.

    To je najbolji pokazatelj,
    bijede nashega budzeta i nemoci drzave da OPOREZUJE TAJKUNE I BOGATUNE,
    i njene svemoci da unishti svaku inicijativu za POSHTENI RAD I PROIZVODNJU,
    a da sve svede na KRADJU JAVNIH DOBARA i TRANZICIJU TIH DOBARA NA PRIVATNA KONTA NA EGZOTICHNA OSTRVA I SHVAJCARSKU, dje banke garantuju TAJNOST.

    Ovo nije EKONOMIJA,
    DJE SE PROIZVODI I TI PROIZVODI PRODAJU,
    ROBA ILI SERVISNE USLUGE,
    NEGO RASPRODAJA,
    OVO JE JEVROPSKA TUSHKA DZADA ILI BUVLJAK,
    DJE SU ONI NAVIJACHI SA BERZE,
    REKO LI JA , DA CE BALON DA PUKNE OD SAPUNICE,
    I POSLIJE DAFINE I GAZDE JEZDE,
    PONOVO CE MNOGI DA POPIZDE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    milovane ako Vam nije problem vratite se na prvi post i procitajte ga opet.
    Pogotovo onu napomenu.

    I jako bih volio kad bi mi objasnili kako drzava CG sa budzetom nesto preko 450 miliona i sa svim stranim donacijama moze da potrosi 2 milijarde?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Drzava ima minimum dva budzeta, iz kojih troshe bez kontrole i po svojem nahodjenju.

    Uzmimo primjer EPCG,
    4,5 miliardi KWh, puta 0,10 eura, minus MASHAN i DRUGI KUMOVI I RODJACI DPS, da necemo nishta jes, shto JES,JES, i minus 50 miliona savjetniku PREDSJEDNIKA VUJANOVICA koje redovno shalju u Londonu, GODISHNJE, i tako 20 punijeh godina, da ne potezemo ostale izvore prihoda, kriminal, shverc, stechane uprave i upravnici, rasprodaja vojne imovine, prihodi od imovine SAVEZA KOMUNISTA CRNE CRNE GORE i ODMARALISHTA NA SINJE MORE.

    Ruku na SRCE,
    potroshnja DRZAVE CRNE GORE,
    da SE SVE KNJIZI I VODI EVIDENCIJA, NIJESU ISPOD DVIJE MILIJARDE EURA, ALI NEMA TE REVIZORSKE KUCE, KOJA CE POHVATAT SVE KONCHEVE KOJE VUKU BIVSHI KOMUNISTI,
    NASE, USE I PODASE,
    KAD NAS VUKOVI CHUVAJU OVCE I JAGNJAD.
    Kojem to savjetniku tolike pare silju, zaboga?
    Prvi put to cujem......
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Kojem to savjetniku tolike pare silju, zaboga?
    Prvi put to cujem......
    E MOJ DOBRI BONE,
    JELI MOGUCE DA nijesi chuo od koga mi kupujemo KWh, pune dvije decenije, za cijenu od 3-15 centi, a prodajemo istu DERIKOZI za 2 centa.

    DVOJAC,

    LAZAREVIC & HAMOVIC,
    OSNIVACHU NARODNE STRANKE, PO IZJAVI KILIBARDE SA TASHNOM ZELEMBACA,
    KOJI UZ ASISTENCIJU DPS, DA NECEMO NISHTA JES, SHTO JES, JES, ZAMALO POTOPISHE TARU I NAPRAVISHE BRUKU CRNU,
    ILI B(R)UK(U) BIJELU U TUDJU ZEMLJU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Frske informacije
    MINISTARSTVO FINANSIJA PLANIRA SMANJENJE UČEŠĆA JAVNE POTROŠNJE U BDP

    Država će manje trošiti

    Podgorica(MINA-BUSINESS) - Učešće javne potrošnje u crnogorskom bruto domaćem proizvodu (BDP) biće naredne godine sa ovogodišnjih 43 smanjeno na 41 odsto, plan je Ministarstva finansija.
    Pomoćnik ministra za sektor budžeta Nikola Vukićević saopštio je da je plan budžeta Crne Gore za narednu godinu zasnovan na procijenjenim podacima o kretanju BDP-a i budžetskom ostvarenju u ovoj i prethodnim godinama.
    - U skladu sa procijenjenim fiskalnim potencijalom Crne Gore i makroekonomskim trendovima predviđeno je uravnoteženje budžeta u narednoj godini i dalje smanjenje učešća budžetske potrošnje u BDP-u - kazao je on agenciji Mina-business.
    Plan podrazumijeva i uvođenje kapitalnog budžeta odvojeno od tekućeg.
    U cilju neto smanjenja fiskalnog opterećenja predviđeno je obaranje i uvođenje jedinstvene stope poreza na dohodak fizičkih lica od 15 odsto i ukidanje poreza na kapitalnu dobit.
    Planirano je i smanjenje javnog duga Crne Gore, u cilju njegovog svođenja na nivo ispod 30 odsto učešća u BDP-u do kraja 2010. godine.
    Vukićević je rekao da je priprema budžeta za narednu godinu počela, u skladu sa Zakonom o budžetu, u junu, kada je urađen izvještaj o realizaciji makroekonomske i fiskalne politike u prvih pet mjeseci ove godine sa predlogom smjernica za narednu.
    Za osam mjeseci ove godine budžetski izvorni prihodi nadmašili su plan za 13 odsto, a naplata poreza za 18.
    Najveći porast u odnosu na plan ostvaren je kod poreza na dodatu vrijednost, od 29 odsto. Do septembra suficit budžeta iznosio je 19,6 miliona eura.
    Umjesto planiranog zaduženja od 21 milion eura, zahvaljujući boljoj naplati budžetskih prihoda, otplaćeno je 19 miliona stranog i domaćeg duga, od čega polovinu čini stara devizna štednja.
    Rashodi su ostvareni 95 odsto u odnosu na plan, otplata neizmirenih obaveza veća je od njega za 60, a transferi za socijalnu zaštitu 12 odsto.
    Ukupni rashodi za osam mjeseci ove godine veći su za 35 odsto u odnosu na isti period prošle.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    E MOJ DOBRI BONE,
    JELI MOGUCE DA nijesi chuo od koga mi kupujemo KWh, pune dvije decenije, za cijenu od 3-15 centi, a prodajemo istu DERIKOZI za 2 centa.

    DVOJAC,

    LAZAREVIC & HAMOVIC,
    OSNIVACHU NARODNE STRANKE, PO IZJAVI KILIBARDE SA TASHNOM ZELEMBACA,
    KOJI UZ ASISTENCIJU DPS, DA NECEMO NISHTA JES, SHTO JES, JES, ZAMALO POTOPISHE TARU I NAPRAVISHE BRUKU CRNU,
    ILI B(R)UK(U) BIJELU U TUDJU ZEMLJU.
    Tacno....ex-savjetniku Lazarevicu!
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Sto je ljudi, ne bojite se valjda da izlozite planove?:-)
    Za pocetak smanjit broj policajaca.
    Ukinu auta ministrima, sekretaricama, pomocnicima ministara i ostalo.
    Mobilne telefone naravno ukinut.
    Aj da ne iznosim ja sve, ima li ko od vas planova?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Raspushtiti vladu i ukinuti ministrarstva, raspushtiti opshtinske sluzbe.
    Raspisati MEDJUNARODNI KONKURS,
    za izbor MENACHERA na drzavnom i na opshtinoskom nivou,
    od ushteda u DRZAVNOM I OPSHTINSKOM BUDZETU,
    MENADZERU se uplacuje 1%.

    Pravo ucheshca na konkursu imaju BIVSHI USPJESHNI RUKOVODIOCI DRZAVA I VECIH OPSHTINA, PENZIONERI DOBROGA Z>DRAVLJA.

    Ushtedjeni novac investirati u kupovinu GOVEDA i BRAVA,
    za BIVSHE DRZAVNE I OPSHTINSKE SLUZBENIKE,
    za prevoz istih u svoje VUKOHEBINE za kupovinu OPANAKA KOD OPANCHARA i za NABAVKU VUNJENIH DZEMPERA.

    Pod hitno organizovat TECHAJ ZA MUZU NA CHETIRI SISE,
    za sve DRZAVNE I OPSHTINSKE SLUZBENIKE I SLUZBENICE,
    pod hitno im ODUZETI PECHATE I SHTAMBILJE,
    zatvoriti KANCELARIJE, UGASITI SVIJETLO I ISKLJUCHITI KLIMA UREDJAJE, NAMJESHTAJ I DUBOREZE RASPRODATI NA TUSHKU DZADU,
    NOVAC UPLATITI DOMU ZA SIROCHAD U BIJELOJ I SIGURNOJ ZENSKOJ KUCI:
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Radiklano nema sto :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Radiklano nema sto :-)
    DO KRAJA GODINE,
    BI AKCIJE, OBLIGACIJE I FONDOVI U DRZAVI CRNOJ GORI, SKOCHILI ZA 1000% ILI DESETOROSTRUKA VRIJEDNOST.

    NAS NESPOSOBNA I LIJENA BIROKRATIJA UKOPA,
    BERANE CHEKAJU DVIJE GODINE NA DOZVOLU ZA GRADNJU MINI-HIDRO CENTRALE, TA NISHTAVILA I KOCHNICHARE TREBA OBJESIT U IME NARODA NA TRGU REPUBLIKE.

    ZAMISLI KOLIKO MILIJARDI KWh, PROTICHE PORED NASHIH NOSEVA, ZBOG TIH NESOJA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Opste je poznato da je drzavna potrosnja u Cnoj Gori velika. Do nedavno je bila > 50% budzeta republike. Sad je nesto ispod toga nivo, negdje oko 47%.
    Da ste u mogucnosti, kako bi ste je smanjili?
    Ako mozete konkretne prijedloge bez ikakvih hvalospjeva, monologa, 10teraca, personifikacija i svega ostaloga.

    Treba li napominjat da EU i EMU traze mnogo nizu stopu drzavne potroasnje.
    EVo kako:
    Razgovarao sam nedavno sa jednom prijateljicom koja je stažirala u Opštini. Posao koji je, po njenom mišljenju, mogla da obavlja jedna osoba i to da radi pola radnog vremena, obavljalo je njih 6. Naravno, ostalih pet koje su bile u stalnom radnom odnosu su po cijeli dan slagale pasijans, a sav posao je obavljala ona, ipak je tu bila najmlađa. Kad su šefovi primjetili da se ona tu zalaže i počeli da joj nabacuju neke stvari za koje se primaju dnevnice došlo je do izliva pravednog gnjeva ostalih koleginica i otvorenog revolta tako da je u roku od 10-15 dana prebačena na neki šalter.
    Ja bih smanjenje potrošnje države počeo sa otkazima tih 6 žena i zapošljavanjem jedne osobe da to radi kojoj bih duplirao platu. Jel bilo dovoljno konkretno?

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Corwin upravo to trazim.
    Kokretne slucajeve.
    Da mi je samo znat ko je odgovoran za izdavanje licnih karata.
    I koja je to bistrina postavila 2 saltera za podgoricu koja ima preko 100 000 punoljetnih osoba.
    Dobro je da svaki ministar ima sofera, svaki zamjenik ministra isto sofera, a strucni savjetnik kola.

    Znate li da Holandska Vlada ima samo 2 sluzbena auta koja koriste za neke zvanicne posjete. U svim ostalim slucajevima ako je potrebno iznajmljuju auto.
    Premijer i ministri o svom trosku na posao.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    E shto rade ti DZEMPERASHKI SKOROJEVICI,
    toj sirotinji RAJI,
    josh poshalju PATROLU POLICIJE da im chisti put,
    tako uvazenim MINISTRIMA,
    PI PROPALO SE DABOGDA,
    OVAKVIH UDVARACHA I PODANIKA, KAO NASHIH STANOVNIKA, NEMA POD KAPOM NEBESKOM.
    3,14 3,14 3,14
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko sto veli jedan moj prijatelj: "U Crnu Goru je jedino kriminal organizovan; sve ostalo je neorganizovano".

    Tako da... aktuelna parola za privlacenje stranih investitora glasi: "avanti prevaranti".

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NIkad mi nece biti jasno kako neko kome je KPJ omogucio da ode u inostranstvo i tamo napravi to sto je napravio ima pravo da toliko pljuje na ovaj nas komunizam i komuniste.
    A to sto su ovi iz PZP prali novac kome su stigli, i sto one optuzbe Bebe Popovica ostase neodgovorene, to nikom nista.
    I kod komunista nije bilo tajnih budzeta nego se trosilo iz jednog, jest da se trosilo i trosilo ali bogme imalo je odakle!

    -------

    Kao prvo gruhnut jedno 20 mil e i informatizovati citavu drzavu ali citavu, tako da bi se sve radilo preko neta... Otpuistiti sve sluzbenike koji su bespotrebni u novoj sistematizaciji mjesta i eto. Pare bi se vratile za manje od godinu dana
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki View Post
    NIkad mi nece biti jasno kako neko kome je KPJ omogucio da ode u inostranstvo i tamo napravi to sto je napravio ima pravo da toliko pljuje na ovaj nas komunizam i komuniste.

    A shto su KOMUNISTI TREBALI,
    da nas USHKOPE prije izdavanja pasosha i noge u junachko pechalbarsko dupe, sa kojeg su shkolovali svoju djecu po odabranim shkolama , shirom Jevrope i dijeli jedni drugima STANOVE o drzavnome troshku.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Potrosnja ?
    By Dovla in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 20
    Last Post: 02-06-06, 09:27
  2. gRAFITI...
    By rain_wind_storm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 78
    Last Post: 25-02-06, 14:51
  3. Potrosnja struje...
    By mmmm in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 20-10-04, 18:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •