Page 16 of 16 FirstFirst ... 61213141516
Results 376 to 379 of 379

Thread: Bosna i Hercegovina - politički sistem i situacija

  1. #376
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,062
    Thanks Thanks Given 
    5,066
    Thanks Thanks Received 
    2,456
    Thanked in
    1,322 Posts

    Default

    Kao neki sanatorijum.
    ...

  2. The Following 2 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  3. #377
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,373
    Thanks Thanks Given 
    15,246
    Thanks Thanks Received 
    3,821
    Thanked in
    2,732 Posts

    Default

    A dvorac Draškovića u Trebinje?Što ga je vladika Grigorije osvješta.

    Brat njegov kupio vinograde u Vršac.










    Nije lako nije đe lako biti wannabe Srbin.
    Last edited by Bluemoon; 19-04-24 at 21:13.
    No pasaran!

  4. #378
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,923
    Thanks Thanks Given 
    2,724
    Thanks Thanks Received 
    2,609
    Thanked in
    1,467 Posts

    Default

    Braćo, ako se ovako nastavi, mi ćemo cijelu Specijalnu jedinicu zaposliti“, napisat je 21. aprila 2020. godine u kasnim večernjim satima Edin Gačanin Tito.

    Nekoliko minuta ranije, Gačanin pita svoje pratioce, inače bivše pripadnike Specijalne jedinice FUP-a Ibrahima Miladina i Dženisa Kadrića, da li poznaju Adnana Došlića Dolu.

    “Pa, ja ga znam meni je dobar sad brate ja ga ne poznajem bas dovoljno”, odgovara Dženis
    Kakav je“, pita Tito.

    “Brate i ja ga znam kratko nije ni dvije godine bio u jedinici“, odgovara Ibrahim Miladin.
    “Ok, braćo. On je drug našeg jednog brata. Dobio valjda otkaz. Eto imamo jednog za firmu odma dole“, piše Tito.

    Ibrahim Miladin, potom, odgovara: “Ma odmah ću ga ja za firme dolje, brate. Dok je svjež. A on mene poštuje i sluša“.

    “Ok. Onda ćemo ga kod nas. Braćo, ako ovo nastavi, mi ćemo cijelu Specijalnu jedinicu zaposliti“, piše Tito, nakon čega u Sky stavlja “hahaha”.


    ISTAKNUTOISTRAGE
    Objavljujemo Sky prepiske Edina Gačanina Tita: “Braćo, ako se ovako nastavi, mi ćemo cijelu Specijalnu jedinicu FUP-a zaposliti”
    Piše: Avdo Avdić - 28.04.2024 11386

    “Braćo, ako se ovako nastavi, mi ćemo cijelu Specijalnu jedinicu zaposliti“, napisat je 21. aprila 2020. godine u kasnim večernjim satima Edin Gačanin Tito.

    Nekoliko minuta ranije, Gačanin pita svoje pratioce, inače bivše pripadnike Specijalne jedinice FUP-a Ibrahima Miladina i Dženisa Kadrića, da li poznaju Adnana Došlića Dolu.

    “Pa, ja ga znam meni je dobar sad brate ja ga ne poznajem bas dovoljno”, odgovara Dženis Kadrić.


    “Kakav je“, pita Tito.

    “Brate i ja ga znam kratko nije ni dvije godine bio u jedinici“, odgovara Ibrahim Miladin.
    “Ok, braćo. On je drug našeg jednog brata. Dobio valjda otkaz. Eto imamo jednog za firmu odma dole“, piše Tito.

    Ibrahim Miladin, potom, odgovara: “Ma odmah ću ga ja za firme dolje, brate. Dok je svjež. A on mene poštuje i sluša“.

    “Ok. Onda ćemo ga kod nas. Braćo, ako ovo nastavi, mi ćemo cijelu Specijalnu jedinicu zaposliti“, piše Tito, nakon čega u Sky stavlja “hahaha”.



    “To je Dola“, odgovara Miladin dok šalje fotografiju Adnana Došlića Dole, bivšeg pripadnika Specijalne jedinice FUP-a koji je dobio otkaz zbog lažne diplome.

    “Nemoj sa ulice neke. Samo iz jedinica neke iz vojske”, piše Gačanin, stvarajući, tako, posebnu jedinicu.

    Kada su u srijedu navečer iz pritvora pušteni pripadnici Specijalne jedinice FUP-a sa Mustafom Selmanovićem na čelu, Adnan Došlić Dola je, iako nije formalno pripadnik FUP-a, došao na proslavu u bazu Specijalne jedinice.

    Inače, Adnan Došlić Dola, zajedno sa Ibrahimom Miladinom radi zaštitarske poslove za firmu Monetize AD koja je u posljednje dvije godine doživjela nevjerovatnu ekspanziju baveći se, navodno, prodajom čajeva. Pravni zastupnici Monetize AD-a su advokati Mirsad Crnovršanin i Alena Begović. Crnovršanin je zaposlen u advokatskoj kancelariji Maide Čampare, supruge državnog tužioca Dubravka Čampare. On je jedan od branilaca sarajevskih specijalaca koji su pod istragom zbog saradnje sa kartelom Edina Gačanina. Alena Begović je kćerka Mustafe Selmanovića, šefa Specijalne policijske jedinice.

    Aljoša Čampara je, podsjećamo, bio federalni ministar unutrašnjih poslova BiH koji je primio donaciju od firme RHEA EXPRESS. U pitanju su bile uniforme za Specijalnu jedinicu FUP-a koje su kupljene novcem koji je, kako sumnja Tužilaštvo, preko Gordana Memije, poslao u BiH. Da Tito smatra Čamparu “boljom opcijom” pokazuju druge prepiske koje se odnose na politički angažman.

    “SDA gubi Zenicu , jer je ovaj prišao NIP-u. Sarajevo im je labavo , pogotovo zbog ove afere zadnje sa Sarajlićem Mostar imaju zbog vas brate a to je čak struja Čampare ne Bakir. U suštini imaju Mostar , i ostale gradove a Sarajevo ako izgube i Zenicu to im je početak kraja. Sada nam je momenat”, napisao je 20. aprila 2020. godine Edin Gačanin Tito obraćajući se Mostarcu Harisu Behramu.

    “Sarajevo im pada i pravo im je negativna slika a Mostar će im biti faktor iznenađenja. Jer neće znati da njihovi ljudi rade za nas, a ovaj Nermin na njega su prešle izbore digli SIPU kao da namješta radna mjesta i prisluškivali mu mob to je taktika SDA da prepadnu konkurenciju al nisu uspjeli. Njega pomaze firma HP Investing najjača gradjavinska firma u Hercegovini imaju 500-600 radnika. On je prije gurao SDA al vise nije, al Nermin će uticat na njega. Vjerujte jedva čekam da sjednemo s Nerminom. Hiljadu korisnih informacija”, naveo je Behram.

    Nermin je, zapravo, Nermin Kljako, brat Arnela Kljake, kadra NES-a iz Mostara.

    “Braćo poslije Sarajeva, Tuzlanski kanton je najbitniji na njega moramo jako udariti. I to nam gledam neke ljude od politike nego mi u Mostaru još imamo zabranu kretanja van grada”, pisao je Haris Behram tokom razgovora sa Edinom Gačaninom i njegovim saradnika.

    “Ok, braćo, idemo. Ali plan ostaje isti mi ćemo im prići i razmišljao sam Habib brate mislim da si upravu bio. Bolje sjesti i sa Baketom i sa Čamparom. I reći im mi ćemo uz vas , hajde da očistimo sve ostale partije. Njima je samo NIp trn u oku !! Samo on jer znaju da on im uzima Sarajevo i Zenicu”, piše Edin Gačanin TIto.

    Skoro godinu kasnije, u februaru 2021. godine, Dženis Kadrić putem Sky aplikacije piše HArisu Behramu: “Nismo mogli da završimo da dođu iz NiP-a ovamo. Jedva sam završio da dođe predsjednik te stranke kako bi s njima vidjeli šta i kako. Ako žele, neka kažu, ako ne žele mi idemo svojim putem. Ne vjerujem da neće biti s nama jer nemaju finansije. Mi možemo sve jer nam je ova država (UAE) Oni su krajem marta ovamo i tada ću te upoznati šta i kako, da li su s nama ili ne. Kad budu izbori i kad budu imali na državnom nivou koju ministarsku poziciju mogu onda puno toga i na federalnom niovu,oni već u kantonu imaju 4 ministarske pozicije. Kad budu imali ministra, naprimjer turizma ili slično, odmah će im pomoći ovi iz Emirata. Oni su krajem marta ovamo i tad ćemo znati šta i kako”.

    “Ja ću ostati blizak s ovima u SDA kako bih prenosio sve“, kaže Behram.

    “Kad budemo imali ministra lupam turizma na federalnom ili šta ja znam drzavnom ili tako nešta slično onda će nam odmah pomoći ovi iz UAE. E brate moj. Idemo dalje. Prošlost ne možemo promjeniti. Ali možemo se truditi za budućnost”, piše Kadrić.

    “Tako je zato sam rekao onda bratu polahko”, odgovara Behram.

    “Onda kupujemo klix. Imamo cijeli plan kako i šta. Projekte. Kontaš”, napisao je Kadrić.

    “Kontam”, uzvraća Behram.

    “Brate, rekao sam ti dok oni ne dođu i sa njima sastanak kad se sve završi vidjet ćemo. Oni su krajem marta ovamo abd. U aprilu ćeš znati šta i kako. Ili smo sa njima ili ne. Cilj nam je da napravimo najjaču stranku, a ostale da počistimo i poubijaju ako treba jer narodu „samo može sila“, a ne priča, jer žive za ovaj svijet, boje se za svoje živote i kad ih čistiš onda je puno lakše kad mu zapališ auto, pa na kuću bombe, pa ga upozoriš, sve pomalo do krajnje granice smrti”, napisao je Kadrić.

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  5. #379
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,923
    Thanks Thanks Given 
    2,724
    Thanks Thanks Received 
    2,609
    Thanked in
    1,467 Posts

    Default

    Hmmm a ministar policije doktor kvalitetnih nauka sa privatnog fakulteta travnik....
    I onda neko kaze razliciti smo....samo zamijeni imena ljudi,imena partije i drzave,drzava... i eto tacnost ko prenatalni test....!

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Page 16 of 16 FirstFirst ... 61213141516

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Da li je Hercegovina tuđina?
    By El Re in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 146
    Last Post: 20-01-13, 01:19
  2. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  3. Bosna i Hercegovina - najkomplikovanija opšta tema
    By MonterO in forum Politika generalno
    Replies: 42
    Last Post: 15-07-11, 21:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •