Results 1 to 4 of 4

Thread: YouTube Gameplay

  1. #1
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default YouTube Gameplay

    Pozdrav,
    Otvorio sam neki kanal na YT,gameplay je u pitanju.
    Zanima me od iskusnih na sta treba obracati paznju,koje programe koristiti za edit videa ,reklamiranja kanala itd.

    Posto me trema nesto stisla starog konja,pa se zbunim ne znam ni sta pricati :-)

    Znam da sve to ide sporo i sub i pregledi...

    Ima li ko sta za posavjetovati? :-)

  2. #2
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zavisi, ako radiš to čisto jer ti je merak onda radi što ti je volja. Ako misliš da ljudi aktivno počnu da te gledaju i možda nešto i zaradiš, moraš se posvetit tome kao poslu sa punim radnim vremenom i definisat par stvari. Potrudi se da su ti profilna i cover fino dizajnirani i privlačni. Nije na odmet i da imaš neki kraći intro za kanal. Isto važi za ime kanala, smisli nešto što nakon pretrage neće potonut na 15-tu stranicu. U određenoj mjeri stavljaj clickbait naslove, isto važi i za thumbnailove, probaj da napraviš svoje a ne da ih vadiš iz klipova. Potrudi se da ti svaki video isto traje i da izbačaš po nekom rasporedu koji ti odgovara. Nije bitno je li jednom nedeljno ili mjesečno, samo nemoj da izbačiš tri videa dnevno pa onda nedelju dana ništa. Ako te puca trema slobodno za početak napiši to što imaš da kažeš pa čitaj dok igraš. Vjeruj mi neki od najpoznatijih gejmera na YT prvo snime gameplay pa onda rade voice-over. Nađi neki kondenzatorski mikrofon sa sunđerom ili pop filterom jer ne želiš da neko umre kad kažeš "P" u mikrofon od 3e. Program koji bih ti preporučio za snimanje je OBS Studio - ima dosta opcija, lak je za upotrebu i skoro da se ne primjećuje pad FPS-a tokom igre. Takođe output fajlovi ne zauzimaju previše za razliku od nekih drugih programa kao što je Fraps koji ti za 30 sekundi snimanja izbači fajl od 10GB. Ako ti to ne bude dovoljno i baš imaš želju da ti kanal procvjeta, nađi neku kameru i stavljaj facecam u klipove jer ljudi sa facecam-om uvijek imaju prednost, barem ovi sa Balkana. Za neko jednostavno editovanje možeš skinut Sony Vegas ili Camtasia Studio.

    To su neke sitnice koje mi prve padoše na pamet. Iskreno, čak i ako sve ove stvari uradiš pravilno vrlo je moguće da ti kanal ne uspije. Gejming YT na našim prostorima se svodi na par nekih igrica. Ljudi se boje da igraju stvari za koje ti treba mozak. Doživotno će se snimat GTA i Minecraft, publika će ti bit trinaestogodišnjaci i što si iritantniji to ćeš se lakše probit na scenu. Pa čak i da se probiješ na scenu, ne može ti niko garantovat da ćeš zarađivat isto kao da snimaš na engleski, jer su na našim prostorima reklame koje kačiš na video baš smiješno plaćene. Rijetko koji od ovih naših youtubera živi od suvih reklama, svi imaju neki merch, sponzore i ostale gluposti.

    To ti je to, pošalji link kanala, imaš sub od mene i nek ti je sa srećom.


  3. #3
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Imaš uspješne gejmere iz CG - AdnanBro i još par momaka

  4. #4
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da da, ima ih par. Skoro upoznah Adnana dobar je momak baš. On je primjer dobrog YT gejmera, svaki video mu je dobro promišljen i kvalitetan i eto isplatilo mu se to, sad je jedan od poznatijih na našim prostorima.


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. YouTube
    By oktagon in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 10-07-12, 17:49
  2. Youtube
    By Goran69 in forum CdM INFO
    Replies: 3
    Last Post: 03-06-11, 13:05
  3. youtube
    By oktagon in forum Internet
    Replies: 32
    Last Post: 01-02-08, 09:19
  4. Crysis gameplay video
    By aCid_cOokiE in forum Game Server CG
    Replies: 5
    Last Post: 14-05-06, 21:25
  5. NFSU2 HELP!NE GAMEPLAY NO U INSTALACIJI
    By No_LiMiT in forum Game Server CG
    Replies: 19
    Last Post: 26-01-05, 17:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •