Page 16 of 21 FirstFirst ... 6121314151617181920 ... LastLast
Results 376 to 400 of 521

Thread: Silom tata

  1. #376
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Takođe Kliker ovaj slučaj djevojke koja je imala dva abortusa sa čovjekom koji nije želio dijete i on se posle oženio i ima četvoro djece......nije mi jasno kako abortusi? Može jednom slučajno da se omakne, ali dva puta teško....ako je ona imala sex bez zaštite svojom voljom, onda se uvijek nadala da će ga trudnoćom vezati, a ako je on neko ko nije želio dijete a nije želio ni zaštitu da koristi....onda je ona u svakom smislu ***ena strana jer ne vjerujem da je toliko bez mozga mogla da bude....
    Eeee, mlada, neupucena o posljedicama ocigledno, a duga veza pa su vjerovatno odlagali roditeljstvo za kasnije (ovo je bilo prije 30-40g, pa nije ni bilo svijesti o zastiti ili je bilo sramota da se kupuje).

    To sam navela primjer za ovaj muski predlog da ako djevojka ostane trudna sa prvim momkom i on nece, ona abortira.
    Udje u vezu s drugim ili istim momkom i opet se desi ona opet abortira jer momak be zeli (ili jos uvijek ne zeli)


    I tako dok be sretne onog koji zeli?

    A posljedice?

    Niko da pomene apstinenciju kao sigurnu metodu zastite od nezeljene trudnoce, ali promiskuitet, uzivanje, moderna zadovoljstva i raznovrsnost ne smijemo dovoditi u pitanje, a kamoli ih uskratiti mladim ljudima.
    Last edited by Kliker17; 20-04-17 at 20:08.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #377
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,464
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Ne treba pravit djecu. Što će nam to?
    To su muke, u položaju desno sam upravo sad.

  3. #378
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Za ovakve slučajeve nema drugog rješenja.
    Ovako pricas, jer skupljas poene od muskog dijela foruma, je li. Prebistro sa tvoje strane.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    A koliko vas bi htjelo da ima posla sa vama ? Mislim da se to da vidjeti po odnosu broja lezbača u odnosu na broj peškira
    Jel postoji neka evidencija o lezbejkama i gejevima? Da ti to licno ne vodis evidenciju?

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    E cus donor. Vrijedjas kompletnu musku populaciju.
    Cak i gejeve?

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    onda ste drage moje glupe, i taman ste za sobu da vam sto vise "donora" dolazi i plodi
    A ne moras to umeksavat, reci slobodno: glupe kur&ve.

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pitam čisto da ukapiram neke stvari.
    Po nekim ocjenama ti vrludas okolo i ne izjasnjavas se bas najeksplicitnije na ovu temu kao svi ovi bukaci ovuda, a negdje bi se reklo da imas prilicno korektan stav. Mora da su ti zaprijetili kakvim nezeljenim djetetom.

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Ili bolje receno glupe zene.
    Nismo to prvi put pazljivo procitali, pa nije zgorega da ponovis jos koji put. Mozda da stavis tu sentencu u svoj potpis? Evo ideja: Sve zene su glupe kur&ve, obrni okreni.

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Naravno da nije. Evo ja se prijavljujem kao donor, svakoj koja bi takav scenario. S tim sto ja ocu da placam alimnetaciju, i dijete da nosi moje prezime
    Svaka preko 35 sigurno sa tobom ne bi pravila dijete.

  4. #379
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Inace imam brata od strica (koji nije imao oca), majka ga sama podizala, i danas je vrh. Ima dobar posao, ozenjen je itd...i nista mu na fali.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  5. #380
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    N-i-k-o, ne slazem sa "djetetu trebaju oba roditelja". Moji su se razveli prekasno po meni. Imala sam 16god. Do tad sam trpljela oca (nemogu sve ispricat ali razumijece te da mi nije bilo lako, ni meni ni majki ni bratu), gledala sam kako moju majku "pegla" a bila je top majka. Imali smo dorucak rucak i veceru i sredjivanje sobe, peglanje, radila je na dva mjesta u isto vrijeme i stigla je sve da radi. I danas dan se cudim kako. Moj otac nije samo nju "peglao" nego i mene, brata manje jer je smio da izlazi. Ja ne. Nisam smjela ni kod drugarice da podjem ni tv da gledam. I ima jos puno toga. Ali nemogu ovdje. Ionako sam previse ispricala.

    Uglavno, rezultat je da mom bratu pomama uhvatila kad mu je djevojka ostala trudna, ali drzi je kao malo vode na dlan, i kazem sreca nije ka moj otac.

    A ja necu djecu da imam jer se sve bojim da ne budem kao on.

    Danas moji roditelji nisu zajedno, ali i dalje gledam oca posle svega, a on se ponasa kao da nista nije bilo. Nije se promijenio. Ono vukmdlaku mijenja ali cud nikada.
    To je vec drugi splet okolnosti, nesto sto je zastupljeno nazalost u mnogo porodica ali se nadam da je u velikoj manjini.
    Zao mi je sto to cujem ali ja ipak pricam o necemu sto veze nema sa ovim.
    Ti ne mozes da znas kako bi ti bilo da si kojim slucajem podizana samo uz majku bez oca, u kakvoj sredini, koliko bi mama imala vremena za vas jer bi morala da radi da vas prehrani i pruzi sve sto je neophodno za zivot, da li bi spletom takvih okolnosti drugi vise brigao o tebi nego mama tokom odrastanja, ko je taj neko i cemu te uci u zivotu, da li bi bila bolja ili gora osoba sobzirom na takav uticaj. To su sve stvari na koje ne mozemo dati odgovor.
    Ja sam mislio na nesto drugo...

  6. #381
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    To su muke, u položaju desno sam upravo sad.
    Hahahahahahaha, a sto je to...po pravilu...ista stvar, sa mamom spava fino, mirno, njezno, a tati obavezno sjedne na glavu, i to bas na lice...i u igri je tako.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  7. #382
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu da znam. Znam da bi bila bolja osoba danas da nisam imala takvog oca. Na kraju nbt ko je "kriv" sto se dijete tu naslo. Bitno je da ga pazite kad je tu, jer on nije trazio da se nadje u ovom svijetu. Dijete je ka sundzer, sve prima emocije, lose ili dobre. I kad je tu, trebate naci resenje. Nekad su roditelji bolji za dijete kad nisu zajedno. Ostati u braku samo zbog djeteta i svadjati se pred njim je gore nego da svako na svoju stranu.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  8. #383
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Svakako. Dijete zasluzuje oba roditelja i kod normalnih ljudi je uvijek tako pa cak i ako su roditelji razvedeni, oboje su uz dijete.

    Kad kazem "zena sama odlucuje" to ne kazem zato sto mislim da je posteno i dobro po dijete vec zato sto je po prirodi i po zakonu tako.

    Moze se zena koja nece da abortira samo silom na to natjerati, ili da je muskarac saceka iza coska i ubije od batina dok ne pobaci...

    U idealnom slucaju se svi slazu i zele isto i dogovore se ili da zadrze dijete ili da se ona ocisti.

    U slucaju kad im se zelje ne poklapaju "pobjedu" odnosi zenska strana ukoliko je istrajna u svojoj zelji. Tako je kako je sta god mi mislili o tome.
    Tako mi te pobjede, tu pobjednika nema.
    Em se ona zatvara za mogucnost upoznavanja potencijalno mnogo boljeg muskarca skim bi mozda snila jedan normalan topao dom kakav je sanjala, em sebi zadaje odgovornost kakvu ni svjesna nije u tom momentu da se nosi zivotom samohrane majke, em potencijalno veliki problem sa bivsim sa komplet njegovom familijom zbog takve tvoje odluke a najbitnije od svega je to sto se svjesno dijete uslovno receno osudjuje na djetinjstvo bez oca ili ne daj Boze da ni nezna ko mu je otac pa u skoli prolazi kroz sva ta skakljiva pitanja tokom odrastanja...mislim ovo je samo jedan najmanji dio svih mogucih problema..

  9. #384
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,591
    Thanks Thanks Given 
    826
    Thanks Thanks Received 
    1,601
    Thanked in
    816 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    @Ovizionizi-stvarno ove tvoje projekcije spavanja sa đeverima i svakavih nebuloza koje ođe pišeš su se možda dešavale u tvome plemenu, pa nam sugeriši da zaobilazimo....časti mi vele da zna malo kad se to tako pobrka da se ne zna ko s kim u famelju spava da ima nekih anomalija genetskih i tako to
    Kako slatko.. Ako ti je jedini nacin da doskocis nekome da ga ispljujes na licnoj osnovi, to je tvoje pravo, ali zalosno je kad je to jedino sto znas. Imali smo dosta takvih rasprava skorije, sjecas se? Ali inace su ljudi sujetni nesto, jednako reagujete tako i ti i mexiko i artemis.. Ovaj veli kako me je nevjesta ustrojila, pa ogorcen takve stvari pricam.. artemis ima utisak kako sam u proslom zivotu bio neki seljak.. ti mi pricas kako je tog uzasa o kom pricam moglo biti samo u mom plemenu, pa su tu jos i neke genetske anomalije, logicno... Vidis, ja se ne sjecam da sam ijednog forumasa tako jadno napao na licnoj osnovi, demonstrirajuci da mi zapravo nije do argumentacije i istine, nego samo do toga da ga pljunem. Al kako god... Evo jedan primjer:

    "U Crnoj Gori je bio raširen običaj da prvih nekoliko noći, po svadbi – djever, koji je po pravilu muževljev brat, prespava s nevjestom. Ovaj običaj se ''izobičajio'' tek u najnovije doba, kada su iz odnosa djevere i snahe nastale zloupotrebe. Tada je, umjesto djevera, prvih noći sa snahom počela da spava svekrva, ili neka druga starija žena.
    Lipert misli da je pravo spavanja prve noći sa nevjestom (ius primae noctis) koje, inače, vuče porijeklo od davnina i starije je od feudalnog prava, ostatak neograničenog posjedovanja nevjeste od strane plemenskog kolektiva - djever je predstavnik plemena, u ime plemena i plemenskog starješine on simbolično iscrpljuje pravo svih plemenika na nevjestu. "

    Ovo nisam izmislio ja, niti su mi pricali babe i djedovi, ovo je istorija Crne Gore. Ovo je proslost u kom su zivjele nase zene i na ovaj i brojne slicne nacine su bile "postovane" od strane muskaraca, odnosno drustva crnogorskog.
    A iznenadjuje me to sto znam koliko se ti eksponiras kao Crnogorka, kolko furas narodnu nosnju nasu, kao postujes obicaje, tradiciju, istoriju.. a ocigledno nemas pojma. A uglavnom je neukima i svojstveno da pljuju, praveci se gluvi na bilo sta sto bi ih moglo dozvati pameti. Al kako god..

    ..pucajte, ja i dalje drzim cas!


  10. #385
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Tako mi te pobjede, tu pobjednika nema.
    Em se ona zatvara za mogucnost upoznavanja potencijalno mnogo boljeg muskarca skim bi mozda snila jedan normalan topao dom kakav je sanjala, em sebi zadaje odgovornost kakvu ni svjesna nije u tom momentu da se nosi zivotom samohrane majke, em potencijalno veliki problem sa bivsim sa komplet njegovom familijom zbog takve tvoje odluke a najbitnije od svega je to sto se svjesno dijete uslovno receno osudjuje na djetinjstvo bez oca ili ne daj Boze da ni nezna ko mu je otac pa u skoli prolazi kroz sva ta skakljiva pitanja tokom odrastanja...mislim ovo je samo jedan najmanji dio svih mogucih problema..
    Upravo tako. Sebi i djetetu oteza zivot, ali pretpostavka je da to radi labilna osoba sa manjkom samopostovanja i inteligencije.

    Vjerovatno se nada scenariju gdje se on raznjezi kad ugleda dijete i postanu srecna porodica...

    Skakljiva tema svakako...ali podjednako skakljiva kao i vjencanje dvoje koji se slabo poznaju, rodjenje djeteta pa haos koji nastupi nakon upoznavanja i realnosti, razvod, otimanje oko djeteta...

    Kad nema ljubavi ili razuma djeca postaju velika komplikacija.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  11. #386
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Mogu da znam. Znam da bi bila bolja osoba danas da nisam imala takvog oca. Na kraju nbt ko je "kriv" sto se dijete tu naslo. Bitno je da ga pazite kad je tu, jer on nije trazio da se nadje u ovom svijetu. Dijete je ka sundzer, sve prima emocije, lose ili dobre. I kad je tu, trebate naci resenje. Nekad su roditelji bolji za dijete kad nisu zajedno. Ostati u braku samo zbog djeteta i svadjati se pred njim je gore nego da svako na svoju stranu.
    Upravo je to ono o cemu pricam, nebitno je ko je kriv, treba donositi odluke samo i iskljucivo u najbolju korist djeteta.

  12. #387
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,811
    Thanks Thanks Given 
    2,279
    Thanks Thanks Received 
    3,425
    Thanked in
    1,510 Posts

    Default

    Evo da ti kazem, veliki magu crnogorske istorije. Red bi bio da navedes izvor i autora ovog istoriskog djela. Znas da istoriju pisu mnogi, a malo njih je u pravu. A necije babe i djedovi su u pojedinim istorijskim trenucima bili i akteri nekih dogadjaja, tako da su moguce i ispricali tim istoricarima neke stvari, nijesu svi istoricari bili akteri svih istorijskih desavanja, ili su zivjeli po 300 400 godina, a ne ka baba i djed od Artemis. Sledece, moja je pretpostavka da te gospodja ustrojila, nije tvrdnja. Ja ti kazem, a to znam vise nego dobro, da u mojim krajevima, takvo nesto nije zabiljezeno da djever spava sa snahom i slicne budalastine. Ako je u tvoj zavicaj bilo kazi, Ako znas dje je tacno bilo toga, isto kazi. nastavicu ti poslije, odoh sad na pivo
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  13. #388
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,460
    Thanks Thanks Given 
    766
    Thanks Thanks Received 
    2,245
    Thanked in
    1,699 Posts

    Default

    Ne mlati Arhitetka, kumim te kapicom. Kakvi poeni? Kakvr gluposti?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  14. #389
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    @ Ovizionizi, dobro je to, čitaj ti to i dalje...sreća te ti nijesi sujetan i ti baš onako lijepo i uljudno razgovaraš sa nama sujetnima:lolblue:
    Molim te da mi daš sva djela od toga stručnjaka za istoriju i etnologiju...može bit da čitaš Boru Stankovića pa projektuješ na CG ....dva oka u glavi i tako to...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #390
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Ovako pricas, jer skupljas poene od muskog dijela foruma, je li. Prebistro sa tvoje strane.



    Jel postoji neka evidencija o lezbejkama i gejevima? Da ti to licno ne vodis evidenciju?



    Cak i gejeve?



    A ne moras to umeksavat, reci slobodno: glupe kur&ve.



    Po nekim ocjenama ti vrludas okolo i ne izjasnjavas se bas najeksplicitnije na ovu temu kao svi ovi bukaci ovuda, a negdje bi se reklo da imas prilicno korektan stav. Mora da su ti zaprijetili kakvim nezeljenim djetetom.



    Nismo to prvi put pazljivo procitali, pa nije zgorega da ponovis jos koji put. Mozda da stavis tu sentencu u svoj potpis? Evo ideja: Sve zene su glupe kur&ve, obrni okreni.



    Svaka preko 35 sigurno sa tobom ne bi pravila dijete.
    Samo polako sa frustracijama, pls, sto ti je, sto si nemirna, oces da dodjes na kafu kod mene, evo te pozivam, kod mene je uvjek, sto se veli, pax in domus, strasno pazim na to, ne valja da si ovako nemirna...

    Uoposte nisam nazvao zene *****ma, niti sam pomislio da su kurve, vise sam to zamislio kao: soba, u kojoj zena boravi, i naravno donori dolaze, i ona je tu epruveta, je li, epruveta je asocijacija, a ne *****; i sve to radi samo da bi ostala trudna i onda SAMA donijela odluku sta ce sa tim djetetom... Ne ocekujem da ukapiras analogiju

    A to bi li neka sa mnom pravila dijete ili ne, jbg, ne poznajes me dovoljno dobro da bi tako tvrdila; dodji na kafu, u pax, pa ces onda razmislit opet
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  16. #391
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Upravo tako. Sebi i djetetu oteza zivot, ali pretpostavka je da to radi labilna osoba sa manjkom samopostovanja i inteligencije.

    Vjerovatno se nada scenariju gdje se on raznjezi kad ugleda dijete i postanu srecna porodica...

    Skakljiva tema svakako...ali podjednako skakljiva kao i vjencanje dvoje koji se slabo poznaju, rodjenje djeteta pa haos koji nastupi nakon upoznavanja i realnosti, razvod, otimanje oko djeteta...

    Kad nema ljubavi ili razuma djeca postaju velika komplikacija.
    A ovo je vec nesto od cega se posebno uzasavam.
    Taj scenario dje kasnije kukalo dijete ni krivo ni duzni postane predmet problema izmedju dvije vatre i visak pa se raskubaju snjim ili gledaju da ga jedno drugom uvale kako bi te nesrece od roditelja mogle da zive bez te odgovornosti koja im je "zakomplikovala" zivote...
    Skoro sam vidio jednu "mamu" kako drzase dijete za podlakticu, bukvalno ga vukase cijelom ulicom da pozuri jer ni strpljenja ni nicega ljudskog u nju nema...tacno se vidjelo da joj je visak i da zuri na nokte ili namjestanje atlasa kod Nenezica sa razvedenom drugaricom. Bozemeoprosti.
    Last edited by N-I-K-O; 20-04-17 at 20:59.

  17. #392
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ovo mora da je amfilohije pisao, a sto iscitah nocas sto je ovo hahah

  18. #393
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,173
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,709
    Thanked in
    2,369 Posts

    Default

    Malo je teško izjasniti se kad se ne zna odgovor. Mogu samo da hipotetišem.

    Prvo da skinem sa vrata jednu nezahvalnu dužnost, a to je složiti se sa ovizionizijem u bilo čemu. Konkretno se slažem za onaj dio oko zaljubljenosti. Trenutna (ograničena) pamet kaže mi da dijete ne zamišljam samo kao produžetak sebe, nego i nekoga sa kim bih htio sve da proživim, uključujući i roditeljstvo. Da citiram jednu našu cijenjenu koleginicu pa da kažem da se „treba ložiti u skladu sa svojim mogućnostima“. Ne mogu reći da sam se ikad baš potpuno naložio, ali tih par puta kad jesam bio zagrijan, to je bilo obavezno van mojih mogućnosti. I geografski, i mentalitetom i tajmingom. Kad se kaže u skladu sa svojim mogućnostima, to ne znači da je neko bolji ili gori, nego jednostavno ili ona meni ne odgovara ili ja njoj. Nebitno šta je u pitanju. Uglavnom ja njoj, jer slučajeve ona meni, uglavnom, u potpunosti izbjegavam.

    Ogromna je razlika da li bi do neplanirane trudnoće došlo sa nekim koga zaista želim, sa nekim sa kim sam reda radi ili sa nekim čiji naopaki um nisam na vrijeme prepoznao. Osim u prvom navedenom slučaju, trenutno mi djeluje nemoguće da bih mogao zajednički da živim sa nekim i da podižem dijete. U zadnjem navedenom slučaju ne vjerujem da bi bilo moguće da dijete ne bude zadojeno nečim što je čučalo u naopakom umu. Ili čak u prosječnom umu, ljudi dosta puta urade stvari za koje nisu ni mislili da su sposobni da ih urade. A i pitanje je koliko bih bio sposoban da gledam na dijete i da ne vidim nekoga koga, do tog trenutka, već prezirem. Pretpostavljam da bi u drugom slučaju, ukoliko baš ne želi da abortira, bilo moguće ostvariti neki, koliko-toliko, normalan odnos sa ženom koju ne želim, za dobrobit djeteta. Pojma nemam, ne bih se testirao.

    Iz prilično bliskog okruženja imam primjer u kojem je jedna komšinica, otrpilike 35 godina, izlazila sa čovjekom, obostrano zaljubljeni, bla bla. Otprilike u isto vrijeme sazna i da je trudna i da se lik ženi. Kako nije tip za izlaske i provod, znala je da neće bit drugih prilika i odlučila je da rodi. Ironično je što taj čovjek tu svoju ženu oženio samo zato jer je ostala trudna, inače je htio ostat sa komšinicom. Ne živi u državi, samo je poslom jedan period bio vezan za Crnu Goru. Moja prva reakcija kad sam čuo da je komšinica trudna bila je: super. Znao sam koliko je dobar lik. Ni taj otac njene đece nije loš lik... Ako se izuzme činjenica da je istovremeno imao dvije cure i da im je istovremeno napravio đecu. Čudo jedno koliko sam tolerantniji kad se stvari ne dešavaju meni.

    Da se vratim nakratko i na kolege ovizionizija i na kvarnog. Što se tiče ovog dijela sa osvetom, ne znam zašto mislite da bi vaša bila zadnja u tome. Ovizionizi nije rekao ništa što nije u skladu sa onim što već mislim o njemu, a to nije ništa dobro. Vjerujem da je utisak obostran. Za kvarnog se nadam da je malo pretjerivao kad je rekao da bi ubio žensko koje abortira njegovo dijete jer su, zaboga, majka i dijete jedna cjelina. Jes da nemam želju da širim svoje sjeme uzduž i poprijeko, ali da imam ćerku koju neko ubije zbog abortusa, odnosno zbog toga što se drznula da nečijeg potencijalnog junačkog nasljednika loze spriječi da dođe na svijet, ugasio bih i toga junaka i sve mu žive pretke, i potomke, i rodbinu po bočnoj strani.

    Kao što rekoh, sve je ovo hipotetički. Odgovor ne znam i nadam se da ga nikad neću ni saznat.
    Last edited by NHM; 20-04-17 at 21:07.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #394
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Znate li što je najtužnije - što ovđe na forumu postoje dva i po muškarca, kojima bih rentirala matericu za njihovo $eme, jer, po mom mišljenju, oni mogu napravit' ljude po svakom pitanju...i takvi treba da se razmnožavaju, jer nam fali normalnih, zdravih i pametnih...
    Kod žena sa foruma, da sam muško, majke moje đece bi bile svega njih tri...
    Bimvelju!
    Sell the Vatican, Feed the World!

  20. #395
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,460
    Thanks Thanks Given 
    766
    Thanks Thanks Received 
    2,245
    Thanked in
    1,699 Posts

    Default

    A ti nas sve ovdje koliko nas ima na cijelom forumu znaš, pa možeš da sudiš?
    Svaka čast.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  21. #396
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne brini, gradjanko, nisi jedna od te tri zene. I pazi da se gdje ne smandrljas sa tih stikli. O svoje standarde se tesko mozes zaplest.

  22. #397
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Najtuznije je to sto su ljudi sebicni, pa bi da prave dijete zbog sebe, ne shvatajuci sta prave, novu licnost, za koju ce zeljeti da kroz zivot uradi sve ono za sta sami nisu bili spremni da urade/bore se. A kako dijete raste, sve je jaci taj osjecaj da je to licnost za sebe, i da se polako gubi kontrola, da je cak i neprirodno imati kontrolu - promislite samo koliko bi ste vi postigli u zivotu da nije bilo raznih kocnica?

    Ili da pretpostavim da ste svi srecni i zadovoljni,; da su svi dobili od zivota bas ono sto su trazili, u obliku u kojem su trazili?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  23. #398
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    dodji na kafu, u pax, pa ces onda razmislit opet
    To je jedina municija kojom raspolazes, posto ti je ova intelektualno emocionalna na nivou ukljeve.

  24. #399
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,460
    Thanks Thanks Given 
    766
    Thanks Thanks Received 
    2,245
    Thanked in
    1,699 Posts

    Default

    Uf! Pazi ti sebe, za mene ne brini!
    Što si isfrustrirana tako? Opusti se, uživaj! Neka ti prosipanje pameti.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  25. #400
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,591
    Thanks Thanks Given 
    826
    Thanks Thanks Received 
    1,601
    Thanked in
    816 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Molim te da mi daš sva djela od toga stručnjaka za istoriju i etnologiju...može bit da čitaš Boru Stankovića pa projektuješ na CG ....dva oka u glavi i tako to...
    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Red bi bio da navedes izvor i autora ovog istoriskog djela. Znas da istoriju pisu mnogi, a malo njih je u pravu.
    Jel moguce da niste sposobni za 3 sekunde provjerit izvor texta

    http://www.montenegrina.net/pages/pa...orske_zene.htm

    Nisam znao da je montenegrina.net cetnicko-sovinisticki sajt. Kao i da je za nauku: prof.dr < baba i djed.
    A ima i jos izvora za to, samo sto je meni, recimo, kidanje nosa mnogo uzasnija stvar. Mislim, pricamo o tome kako su stari Crnogorci bas ono "postovali" nase zene. Sve ja razumijem, druga su bila vremena, ali ipak.. kad smo bas toliko daleko od ravnopravnosti (neka makar i prividna dominacija muskarca je i pozeljna), nikad tu istinske srece izmedju cojka i zene.


Page 16 of 21 FirstFirst ... 6121314151617181920 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. T-Com silom nameće usluge
    By acer in forum Internet
    Replies: 76
    Last Post: 01-11-10, 23:46
  2. Replies: 132
    Last Post: 31-08-07, 22:51
  3. N-i-k-O - TATA!!!!
    By InDiJaNkA in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 14
    Last Post: 09-12-04, 23:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •