Page 6 of 25 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 614

Thread: Poslodavci, slava im i milos'

  1. #126
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kakvi su uslovi na merchandiser poslovima?



    Moraš imati auto, placaju gorivo, angažuju u sezoni, ređe preko cijele godine. Zna bit dosta prosto ako nisi bezobrazan, radnice u marketima svakako napune tvoje i sve druge pozicije, jedino moraš predložiti to po zahtjevu firme, jer one napune da je puno za oko.
    Za plate ne znam, zavisi. U trgovini najviše angažuju Neregelija, BarKod, Stadion...

    poslato s Jadrana

  2. #127
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,565
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    383
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Sve ozbiljnije veleprodajne firme imaju merchandisere stalno zaposlene. Oko 300 eura plata. Ko vozi svoj auto,ne pretrzu se oko goriva,placaju malo.
    Uglavnom se bakcu oko slikavanja,vise im se to trazi no da slazu robu.

    James Tiberius Kirk
    James Tiberius Kirk

  3. #128
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Uglavnom im se i trazi da slazu robu po dogovorenim procentina i pozicijama. Pod stalnim pritiskom nadredjenih. Fotografisanje po objektima je uglavnom zabranjeno, osim ako ugrabe krijuci. Za mene jedan od gorih poslova.

    Sent from my C6903 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  4. #129
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Komotno može da stoji - pa i 500e je malo.



    Grozno. Đe je vizija i strategija? Oslanjanje na konkurenciju je neminovna propast kad - tad.

    Ljudi koji individualno i timski doprinose ostvarenju biznis ciljeva tvoje firme moraju biti adekvatno stimulisani kako bi iz njih izvukao pun potencijal, a oni tebe i tvoju organizaciju prepoznali kao poželjnu radnu sredinu u kojoj nisu tretirani kao vrane, ćurke i potrošni materijal.. već cjenjeni dio tima koji udruženim snagama stvaraju dobrobit za svih - i njih i tebe i društva u cjelini. Poboljšanjem uslova rada otvaraš vrata interesovanja i kvalitetnijim i kompetentnijim radnicima iz drugih preduzeća i tako dobijaš mogućnost da među najboljim izabereš najbolje i samim tim povećaćeš produktivnost, kvalitet usluge i pozicioniraš svoje ime na tržištu.
    Ne odgovorih ti. U okruzenju u kojem je nelojalna konkurencija sasvim normalna stvar i gdje se boris za rast od par procenata ne mozes sebe priustiti taj vid stimulisanja radnika, vece plate i sl. Jednokratni bonusi, ohrabrivanje, razgovor sa radnicima, opustena atmosvera bez tenzija je nesto najvise sto se sad moze, pored plate kolika god ona bika, ponuditi radniku. Opet kazem, 60% radnika ne zasluzuje ni tu crkavicu koliko se zalazu.

    To su zalosne plate i jos je gore sto je narod prinudjen da na to pristane, ali to je sto se nudi, mozes, a i ne moras. Jedan moj raniji poslodavac je doslovno rekao, ovo je moje i dacu ti koliko ja mislim da treba i 20 ljudi ceka tvoje radno mjesto za 100e manju platu.. Ali potreba je i jbg onda.

    Sent from my C6903 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  5. #130
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Mislio sam da je u taj it sektor 1000 eura kao neki minimalac...
    Ne znam đe ti živiš onda.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  6. #131
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Vidim potencira se "plata je 200e, ako oces radi ako neces niko te ne ćera " . A ustvari ga ćera. Ćera ga prazan stomak jer ne može od vazduha zivjet. Ima korektnih poslodavaca naravno isto kao sto ima fukare među radnicima ( znam takvih primjera dosta )

  7. #132
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Ne znam đe ti živiš onda.

    Moj drug zaradjuje vise od toga tamo, ali je on dobar strucnjak. On bi odje u ameriku 10 puta vise zaradjivao kako je dobar programer. Jos on nema tu sa kime da radi da bi pokazao sve svoje potencijale...

  8. #133
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A tacno je to, da sam ja kroz moju suprugu postao shareholder ogromne kompanije. A koliko sam tu tek naucio po tih sastanaka kako se vodi uspjesna kompanija i koliko su radnici zadovoljni. Mi imamo za njih medicinsku ustanovu izgradjenu i suvlasnistvo u Bolnici samo za nase radnike. Evo sad pravimo jos jednu fabriku ogromnu u Texasu. Hiljade novih poslova otvaramo.

    Koliko sam naucio i vidio toliko sam provalio kakvi su foliranti tu, sasvim moguce - posto si komunjara - da ti je neko iz porodice na neku poziciju tu pa si se sa njima na grbacu naroda uvalio.

    Ali doci ce i vama takvima vrijeme polaganja racuna, vidi se, taj je dan sve blize i blize.

  9. #134
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,565
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    383
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Uglavnom im se i trazi da slazu robu po dogovorenim procentina i pozicijama. Pod stalnim pritiskom nadredjenih. Fotografisanje po objektima je uglavnom zabranjeno, osim ako ugrabe krijuci. Za mene jedan od gorih poslova.

    Sent from my C6903 using Tapatalk
    Slikanje zabranjeno samo u Idea objektima. Problem je sto postoji fizicki 100% prostora u rafu,a prodato je 110-120% pa se preklapaju. Uglavnom,za momka/đevojku posao solidan,da se ne trazi od roditelja za garderobu i izlazak.

    James Tiberius Kirk
    James Tiberius Kirk

  10. #135
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Jada ovoga kakva se ođe konverzacija vodi... Čemu te uvrede i omalovažavanja? Čak se pominju i komunjare. A nemojte molim vas. Pa mijenjao bi sve ove godine "kapiralističke blagodati" za par godina koje smo imali u vrijeme SFRJ. Koji crni poslodavci u CG. Sve goli izrabljivači i ništa roba. Pitajte radnike volija, lakovića, kipsa i ostalih firmi koje imaju najveće obrte u CG kako im žive radnici. Mada, najviše su sami crnogorci krivi tome jer đe god da sam radio svi su ćutke gutali ono što im je menadžment servirao. Nikada nikada i nikada nisam vidio da se u CG firmama desilo da se kolektivno ljudi pobune. Ili jedan se pobuni pa dobije po ušima jer ga niko ne podrži ili svi ćute kao djevojčice. Neka ih jašu Lakovići, Bokani , Drekalovići taman nisu za bolje i šlag na torti neka tako ponizni idu da mašu zaspavama partije i idu u kolone autima da proslave pobjedu i 50 eura glas.

  11. #136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Kolektivno da se pobune? Jeste li uopste culi za zakon ponude i traznje?
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  12. #137
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Što je pjesnik htio reći? Jesi li ti svjestan kolike će penzije da primaju sjutra ovi mrčenici koji rade bez slobodnog dana?

  13. #138
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Znas koliko ih ima, i sam ih znam dosta koji razmisljaju "vazda mogu radit na kasu, na pumpu..."?
    Koliko god surovo bilo, bolna je cinjenica i pitanje, zasto bi poslodavac davao bolju platu i uslove kad ih ima na tone koji ce da rade isti taj posao za iste te pare?

    Tako da su poslodavci po meni ovdje najmanje krivi, posao je posao, drzava je po meni kriva sa pogresnim zakonima koji omogucavaju sve to.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  14. #139
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    CG patriote svoju đecu školuju na prestižnim univerzitetima koje im plaćaju od naših para. Najveće "patriote" u CG danas su ljudi koji su obezbijedili praunučad zahvaljujući upravo sveopštem kukavičluku u CG i poniznoj spremnosti da se služi nakaradnom sistemu. Zašto bi "država" sjekla granu na kojoj sjedi? Sve te firme su u dobrom talu sa nekim od ministara. Kako tek prolaze tržišni i finasijski inspektori. Vjerujem da mijenjaju pločice po kupatilima svake po godine od dobrog života a za ono što žmure mnogim firmama. Kako god hoće. Neka ih jašu.

  15. #140
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ne generalizuj, ima nas koji nismo na državnu sisu
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  16. #141
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto bi pojedini odje dali velike plate radnicima, pa dajte onda platite racun u kafani vise nego sto treba. Kada vam dodje racun za turu 10 eura, dajte 30 eura.Sta ima veze.Ili kada kupujete lap-top, ako je cijena 500 eura, dajte 800 eura. Nema veze sto ste platite vise.

    To je ta komunjarska logika. Onaj ima vise od mene, pa ajde da uzmemo od njega da bi balansirali. Crnogorci su nepopravljive komunjare.

  17. #142
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Crnogorski Direktore,

    Kad tebe budu familiju prozivali ti vidji kako ces - oli bjezat ili sto drugo, ali ja to necu tolerisati lazavine kompleksasa.

    A ti se pravi mutav ka da ne znas da je ova ista vlast danas ona komunisticka koja je ka zmija promijenila nekoliko koza dok nije stigla do robovlasnika i unizitelja naroda.

    Sto mislish ti da su amerima radili ove puteve Kinezi, bili americki radnici imali ljeba da jedu?

    Tu pametnoga vise nema, od zloce pamet izgubili, sami sebi jamu kopaju.



  18. #143
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ego, ako nisam pogriješio ja mislim da se mi lično znamo... Moj komentar vama dvojici je bio upućen iz dobre namjere. Znaš li zašto? Jer mi je puna rabota ove balkanske naše napetosti u svakom atomu, tih niskih udaraca(nevezano ko je učesnik). Čemu sve to? Hoće li ko se uzdići od takvog stanja duha? Pretpostavljam da si stariji i zreliji od Rakuna.

    Ne pravim se ja mutav. Daleko sam ti ja od toga moj Ego. Sve jako dobro vidim i dalje. Ako je meni Bog dao da nisam slijep i imam osjećaj za druge ljude koji muku svoju muče, dužnost mi je da to i javno kažem, jer ovo što se u CG 27 godina dešava je tragedija.
    Nisam ja ništa napisao da se osjetiš prozvanim eto i to želim da znaš.

  19. #144
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Rakun je dobio sto je zasluzio, pa drugi put neka se mane diranja familije.

    Ja neznam jesi li primijetio ali tvoj nik mi je da slagort da uputim misao arhietipu Crnogorskog Direktra.

    Znas onog sto je tu po poltronsko-partijskoj liniji a ne po strucnoj?

    Pa se cude sto je svaka firma propala i sto su je takvi opljackali.

    Zato sto nisu je strucni ljudi vodili, no oni koji su te pozicije koristili za cupanje para sebi a briga ih nijie bila za te firme.

    A jasno je to ko dan, da su oni sve ovo smisleno uradili da im narod nebi ojacao i da nebi bili sa te strane ugrozeni. Zato drze narod konstantno na ivici existencije.

    A strancima, posto im ne prijeti od njih nikakva opasnost po vlast, sa njima druguju koliko idje mogu i tale se sa njima i nije im ni najmanje zao da deru narod - ka telekom i sl

  20. #145
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ravick View Post
    Posto bi pojedini odje dali velike plate radnicima, pa dajte onda platite racun u kafani vise nego sto treba. Kada vam dodje racun za turu 10 eura, dajte 30 eura.Sta ima veze.Ili kada kupujete lap-top, ako je cijena 500 eura, dajte 800 eura. Nema veze sto ste platite vise.

    To je ta komunjarska logika. Onaj ima vise od mene, pa ajde da uzmemo od njega da bi balansirali. Crnogorci su nepopravljive komunjare.
    Odjen u Americi je nedostojanstveno da ne ostavis 15-20% na racun. Oni tako pomazu te ljude - studente da studiraju i ljude sa malim primanjima. Gledaj tu svijest!

  21. #146
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Pregovaracka moc ljudi koji rade za minimalac(250-350e) je nikakva. Po americi, britaniji, i ostalim eu zemljama vecina koji rade za minimalac(7-10e) po satu, rade jos 20-40 sati da bi prezivjeli, znaci ni tamo se ne moze dobro zivjeti sa jednim poslom od 40 sati. Tj ne moze da se zivi sa 1500 eura mjesecno, na taj zapadni standard. I migranti vecinom rade te poslove za razliku od domicilnog stanovnistva koji rade bolje poslove. Daleko od toga da pravdam nase poslodavce, ali moraju ljudi da utuve u glavu da moraju konstantno da se laktaju i usavrsavaju, inace ce dovijeka radit za minimalac i neko ce ih sutirat kod nas. A kad predju 50 godina sanse za zaposlenje i za minimalac su jako male osim na taksi. Mora svijest komunisticka da se mijenja, inace nema napretka.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  22. #147
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Danas bi svi fakultete da završavaju.
    Vele im tata i mama: "sine upiši pa ćeš završit ako ne za 4 za 6 godina, pa ćemo te ubačit u državnu firmu".
    To je pamet 70% famelja u CG.
    I onda nema radničke klase, zanatlija no se sve "majstori" iz Bosne, republike šumske i srbije zovu da rade i uzimaju pare jer naših nema i neće da rade.
    Da mi se vrnut upisa` bih neki zanat ili bi se prekvalifikova.
    Frizer, keramičar...vazda posla, nešto privatno, top. ili neđe na brod.
    No ovoj mlađariji je danas sve muka.
    Bi` u državnu, da sjede u fotelju, na FB, Viber i td. i da se zezaju.
    Tako se naprijed ne može.

  23. #148
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    kako ce ih to skupo kostat. Nista nisu naucili, nikakve vjestine nemaju - kad ode partija prosice na ulicu i najteze poslove raditi i to da budu srecni.

  24. #149
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pregovaracka moc ljudi koji rade za minimalac(250-350e) je nikakva. Po americi, britaniji, i ostalim eu zemljama vecina koji rade za minimalac(7-10e) po satu, rade jos 20-40 sati da bi prezivjeli, znaci ni tamo se ne moze dobro zivjeti sa jednim poslom od 40 sati. Tj ne moze da se zivi sa 1500 eura mjesecno, na taj zapadni standard. I migranti vecinom rade te poslove za razliku od domicilnog stanovnistva koji rade bolje poslove. Daleko od toga da pravdam nase poslodavce, ali moraju ljudi da utuve u glavu da moraju konstantno da se laktaju i usavrsavaju, inace ce dovijeka radit za minimalac i neko ce ih sutirat kod nas. A kad predju 50 godina sanse za zaposlenje i za minimalac su jako male osim na taksi. Mora svijest komunisticka da se mijenja, inace nema napretka.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Koje crno laktanje i usavršavanje kada ti je ođe sve zalud. Odje poslodavac više voli onoga ko mu kliza, liže masnu guzicu i smije se dok se na njega urla nego bilo što drugo jer ionako sve preko "veza" od poslova završavaju. Koliko samo ima kvalitetnih ljudi koji trpe torture depeesovih kadrova jer su oni Bogom dani za pozicije, vikend šoping ture i praznične aktivnosti u elitnim hotelima... Svakako u Boga se nadam da će mi makar đeca biti pošteđena ovoga gadluka pa dako domovinu neđe drugo nađu kad im sopstvena nudi samo najgore.

  25. #150
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    ^ Drug renovira nesto po stanu, Beograd, kaže keramicar mu vozi Audi A6 2012. Sam svoj gazda.

    poslato s Jadrana

Page 6 of 25 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Milos
    By Ispichutura in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 8
    Last Post: 24-06-12, 13:25
  2. CDM OSTROG 2012 (Slava mu i milos')
    By Vito in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 02-05-12, 00:10
  3. Poslodavci (vaša iskustva)
    By Dutch in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 27-03-12, 19:41
  4. CHOVJEK UGRIZAO PSA, poslodavci&radnici LJUBAV
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-11, 15:22
  5. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 17:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •