Pozdrav, trebao bi mi jedan savjet ako se iko razumije u to, da ne pričamo napamet.

Ocu ( stari čoek ) mi je oduzet startni pištolj ( plašljivac ), i sad me interesuje da li može da ga vrati i da li mu je zakonito oduzet ?

Evo što se desilo. Otac mi ima pravi pištolj i uredno dozvolu za njega, mada ga nikad koristio nije. Međutim, prije godinu i po rodi se unuče, i on oće da ispoštuje običaj da opali kad dođu gosti. I da nebi pucao iz pravog pištolja, što je zabranjeno a i nije lud toliko, on ode i taj isti dan kupi za tu namjenu pištolj plašljivac za 70 eura u prodavnicu u grad koja ih legalno prodaje, i dobije račun i sve.
Kad su gosti došli na čestitku, on izađe i opali 3 metka iz plašljivca. Kad, zađaola, evo policija za 5 minuta, neko od pokvarenih komšija zvao. Oće da ga povedu u stanicu, da daje izjave, čuda, pravda se čoek da mu je puna kuća ljudi, da ne može sad da ih ostavlja, da će doć sjutra. Ne pomaže ništa, povedoše ga i tamo zadržaše par sat i maltretiraše sa izjavama i čudima...
Plašljivac mu oduzeše, sa kutijom i fiskalnim računom.

Posle toga su oni to dali na sud valjda, i sudija oca kazni nešto oko 100 eura što je ispalio 3 metka iz plašljivca kad mu se unuče rodilo Nebitno i to, bilo i prošlo.

Mene sad zanima, pošto je on kažnjen i sudski postupak gotov, može li on da dobije ovaj startni pištolj nazad ? Jer ga je kupio taj dan, potpuno legalno, ne u oglase nego u prodavnicu, i nije nikome prijetio s njim i slično, nego je opalio u vazduh.

Kome da se obrati, što da čini ?