Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 176 to 200 of 203

Thread: Meditacija & Yoga

  1. #176
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Svašta je nešto društveno prihvatljivo to vidimo. Sad da li će neko da banalizuje, osuđuje, sprda se jer nešto ne zna ili ne razumije... vodi računa jer si ti x puta ovuda pisao na fonu "samo odabrani" i tako to, budi dobar
    "I shut my mouth and hold the light"

  2. #177
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Svašta je nešto društveno prihvatljivo to vidimo. Sad da li će neko da banalizuje, osuđuje, sprda se jer nešto ne zna ili ne razumije... vodi računa jer si ti x puta ovuda pisao na fonu "samo odabrani" i tako to, budi dobar
    Hoću, teto

  3. The Following User Says Thank You to pecaros For This Useful Post:


  4. #178
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Nešto me žulja ova riječ "sprda!?" Ako nešto ne volim da vidim kod ljudi onda je to cinizam! Prije bih pljunuo na samoga sebe nego bio isti. Ođe se radi o forumašima koji su dokazani intelektualci i ni na kraj pameti mi nije bila sprdnja NIKAD! u opticaju. Sprdat se na račun nekog ko je čak u mnogo čemu superiorniji od mene je = samoubistvu!
    Ođe se radi o međusobnoj razmjeni mišljenja.
    I opet bih napisa isto. Osjećam to kao neku vrstu dužnosti i obaveze.

  5. #179
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Slažem se da je sprdnja usmjerena ka bilo kome samo nedostatak duha, odnosno manifestacija slomljenog duha. Nema potrebe da se pljuje ili samoubija bilo ko takav, ima tome lijeka.

    Evo, evo, mada rasplinuli smo temu i otišli predaleko - šta ti znači to boem? Za moj pojam boema oni danas ne postoje, postojali nekad.
    Tata koji je pretežno u kafani, pije, prati tikete i igra tombulu za mene nije boem, već osoba koja je zavisna od toga i toga, a kako to utiče na njegov život i život njegove djece, zaključite sami, možda imate i sopstvenog iskustva ili znate nekog takvog.

    I o kakvoj prednosti govoriš? Jer nisam pričala o takmičenju.

    Pričali smo o kvalitetu života. Nešto ne vjerujem da je bilo ko sa teme izabrao život monaha, šamana il jogina, već praksu koja mu je, primjenom, uticala na život u nekim aspektima. Razmjenjujemo iskustva, da tema ne bi ostala samo u video klipovima i istraživanjima.
    Last edited by tigrovo_oko; 27-10-23 at 06:04.
    "I shut my mouth and hold the light"

  6. #180
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Slažem se da je sprdnja usmjerena ka bilo kome samo nedostatak duha, odnosno manifestacija slomljenog duha. Nema potrebe da se pljuje ili samoubija bilo ko takav, ima tome lijeka.

    Evo, evo, mada rasplinuli smo temu i otišli predaleko - šta ti znači to boem? Za moj pojam boema oni danas ne postoje, postojali nekad.
    Tata koji je pretežno u kafani, pije, prati tikete i igra tombulu za mene nije boem, već osoba koja je zavisna od toga i toga, a kako to utiče na njegov život i život njegove djece, zaključite sami, možda imate i sopstvenog iskustva ili znate nekog takvog.

    I o kakvoj prednosti govoriš? Jer nisam pričala o takmičenju.

    Pričali smo o kvalitetu života. Nešto ne vjerujem da je bilo ko sa teme izabrao život monaha, šamana il jogina, već praksu koja mu je, primjenom, uticala na život u nekim aspektima. Razmjenjujemo iskustva, da tema ne bi ostala samo u video klipovima i istraživanjima.
    To ti na "naški" znači da mu je društvo na prvom mjestu. I da znatno veći dio vremena provodi sa društvom u kafane, prkoseći činjenici da zapostavlja porodicu. Kapiraš li? To su ti oni čuveni kafanski boemi koje u istim vremenskim intervalima možeš nać na isto mjesto(čak i sto i stolicu) svaki dan.
    Što se tiče teee prednosti.... tu riječ "prednost" eto samo onako iskoristih da bih u stvari istaka neke mane na uticaj roditelja koji žive život u nekom imaginarnom svijetu a opeeeet na đecu. Ovo nisam napisa napamet, već slične stvari konstantno vidim i kod roditelja koji nemaju veze sa meditacijom, a opet žive u neki svoj nerealni svijet. Nije vaspitanje reći...."dobar dan" i "hvala"......
    Već treba đecu naučit da UMIJU da gledaju i da NAZIVAJU stvari onakvim kakve jesu. Iz ovoga sam po sebi proizilazi i karakter i zdrava potsvijest.
    Uglavnom... to su neke stvari koje prave razliku u odnosu na BOLESNO društvo đe se zaraza širi galopom

  7. #181
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Ne znam o kakvom imaginarnom svijetu govoriš.
    Ako je tebi nešto apstraktno, što je potpuno u redu i meni je bilo, ili nemaš potrebu da probaš jer imaš svoj put koji si odabrao, ili bi probao ali si u konfliktu - zašto imaš potrebu da nešto karikiraš?

    Donekle, u nekom imaginarnom svijetu, živi i taj boem sa društvom u kafani. Kako reče, trebalo bi da osjeća neku odgovornost i dužnost, ako je nešto već odabrao. Ne osuđujem, samo konstatujem da to svakako utiče na formiranje karaktera i (ne)zdrave podsvijesti djeteta.

    Molila bih te da daš lični doprinos temi i primjer/e - na šta si tačno mislio kada kažeš "treba đecu naučit da UMIJU da gledaju i da NAZIVAJU stvari onakvim kakve jesu".
    "I shut my mouth and hold the light"

  8. #182
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Mislio sam na sve ovo što sam već prostoprošireno i napisa.
    Izmišlja se(i to vrlo dovitljivo) raznorazna terminologija koja uljepšava mnoge loše stvari za koje opravdanja ni ne postoje i niti su zdravorazumski moguća. Na taj način nešto što je loše se ne podrazumijeva da je baš toliko loše, već dobija neki simpstičan INTELEKTUALNI ton koji nam onako fonetički šapuće na uvce razumu da mi nismo u stanju da vidimo toliko jasno koliko to mogu oni koji su kompetentniji i pametniji od nas.
    Prosto je prosto

  9. #183
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    704
    Thanks Thanks Received 
    453
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Nema jače meditacije od one kad si pijan, pa onda dođeš do spoznaje da je esencija života, potpomognuta brufenima i kiseonikom jedina opcija jer śutra, kako god - mora da se radi! #hangover #anti-inflammation


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to assassinate For This Useful Post:


  11. #184
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Mislio sam na sve ovo što sam već prostoprošireno i napisa.
    Izmišlja se(i to vrlo dovitljivo) raznorazna terminologija koja uljepšava mnoge loše stvari za koje opravdanja ni ne postoje i niti su zdravorazumski moguća. Na taj način nešto što je loše se ne podrazumijeva da je baš toliko loše, već dobija neki simpstičan INTELEKTUALNI ton koji nam onako fonetički šapuće na uvce razumu da mi nismo u stanju da vidimo toliko jasno koliko to mogu oni koji su kompetentniji i pametniji od nas.
    Prosto je prosto
    Ništa konkretno nisi rekao da bih znala na šta misliš, ostao si apstraktan, meni bar.
    Neko iskustvo vaspitanja djece iz tvog ugla, kakav odnos imaš sa djetetom, kakav sa svojim roditeljima (ili si imao), tvojih 10 vrijednosti i 3 bez kojih ne bi mogao da živiš, imaš li nekih zdravstvenih izazova i tako to, svačega ljudi mogu da se dotaknu ako to žele.

    Razmjena mišljenja mi je ok ukoliko je osoba preko puta voljna da mi do tančina objasni svoju perspektivu jer je ne mogu znati, ništa ne znam o njemu/njoj, čak i onima koje poznajem, sa kojima sjedim, i družim se i razgovaram, zapravo vrlo malo znam. Zato pitam. Teška sam, priznajem, jer znam da ne znam i ne donosim zaključke lako.

    S druge strane karikiranje, sprdnja, zavist iza koje se ljudi kriju ne dozvoljavaju da im sagovornik priđe ni koraka bliže. Šteta.

    Hvala u svakom slučaju na mišljenju, vjerovaću i ja tebi da ovo što radiš na ovoj temi donosi ti neko zadovoljstvo i satisfakciju, mada nemoj na sebe da uzimaš zadatak šerloka, pusti ljude da otkriju sami da nema ništa bolje od odgovornosti.
    "I shut my mouth and hold the light"

  12. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  13. #185
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    704
    Thanks Thanks Received 
    453
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    @tigrovo_oko, izvini, ali dotična osoba je primjer individue koja se služi apstraktnim i prizemnim alegorijama koje su nerazumne i gramatički netačne, ne samo u stolnim figurama već i u samoj strukturi rečenica. Lik je nedovoljno pismen i nažalost pokušava omalovažavati samog sebe, nastojeći izgledati kao neko ko iznosi "smislene" izjave i dovoljno je “smislen” da čak i sebe degradira! Dok je istina sasvim suporotna! Radi se o potpunom idiotu i budali koji ne razumije osnove lingvistike i logike; jednostavno, riječ je neukom čovjeku limitiranih psiho-fizićkih sposobnosti!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #186
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    @tigrovo_oko, izvini, ali dotična osoba je primjer individue koja se služi apstraktnim i prizemnim alegorijama koje su nerazumne i gramatički netačne, ne samo u stolnim figurama već i u samoj strukturi rečenica. Lik je nedovoljno pismen i nažalost pokušava omalovažavati samog sebe, nastojeći izgledati kao neko ko iznosi "smislene" izjave i dovoljno je “smislen” da čak i sebe degradira! Dok je istina sasvim suporotna! Radi se o potpunom idiotu i budali koji ne razumije osnove lingvistike i logike; jednostavno, riječ je neukom čovjeku limitiranih psiho-fizićkih sposobnosti!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    U pravu si za preko 90% Jedino je šteta što ne možeš biti siguran u to. Možeš da.... nazireš, pretpostavljaš, lupaš šakom o sto, vičeš, dereš se da je to tako ali IPAKKKK nikad nećeš bit siguran Evo ja ti najiskrenije kažem da si možda i nesvjesno, ali za minimum 90% onoga što napisa u pravu. Ali što ti to vrijedi kad će uvijek postojati opcija moje lažne skromnosti, ili čak cinizma....iliiiiii....da ne kažem sad još i pravu istinu u koju ti naravno nikad ne bi povjerova. Ali, naravno! Isto tako ne možeš ni povjerovat sa sigurnošću u te tvoje nebulozne zaključke, a koji možda!? i nisu nebulozni!?
    A?

  15. #187
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Ništa konkretno nisi rekao da bih znala na šta misliš, ostao si apstraktan, meni bar.
    Neko iskustvo vaspitanja djece iz tvog ugla, kakav odnos imaš sa djetetom, kakav sa svojim roditeljima (ili si imao), tvojih 10 vrijednosti i 3 bez kojih ne bi mogao da živiš, imaš li nekih zdravstvenih izazova i tako to, svačega ljudi mogu da se dotaknu ako to žele.

    Razmjena mišljenja mi je ok ukoliko je osoba preko puta voljna da mi do tančina objasni svoju perspektivu jer je ne mogu znati, ništa ne znam o njemu/njoj, čak i onima koje poznajem, sa kojima sjedim, i družim se i razgovaram, zapravo vrlo malo znam. Zato pitam. Teška sam, priznajem, jer znam da ne znam i ne donosim zaključke lako.

    S druge strane karikiranje, sprdnja, zavist iza koje se ljudi kriju ne dozvoljavaju da im sagovornik priđe ni koraka bliže. Šteta.

    Hvala u svakom slučaju na mišljenju, vjerovaću i ja tebi da ovo što radiš na ovoj temi donosi ti neko zadovoljstvo i satisfakciju, mada nemoj na sebe da uzimaš zadatak šerloka, pusti ljude da otkriju sami da nema ništa bolje od odgovornosti.
    Informacija! @neustrašivo oko, informacija! I sve se vrti oko nje. Možda ja ličim na umišljenu neku osobu (i jesam ) ali neko treba i to(ovo) da napiše. I, imate je! ŽaO mi je što sam nedovoljno pismen i previše psiho-fizički ograničen da sve to plasiram onako kako bi intelektualna elita(poput njegove genijalnosti assassinate-a) mogla da primi K! znanju
    Što se tiče konkretnosti mislim da sam bio i više nego jasan. Nije ovo nikakav marifet?!

  16. #188
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Ljudi uzmite kakav dobar kratež od alkohola, navite kleptona i kakav cigarilos i uzivate u petku. I to je meditacija.


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  18. #189
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Pozdrav za intelektualnu elitu foruma, cheers
    "I shut my mouth and hold the light"

  19. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  20. #190
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default


    Veliki otpozdrav ja, klepton i ostali


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  22. #191
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default


    imate i od mene čestitke elito

  23. #192
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Ovako ja to gledam, za sebe i u svoje ime. Potreban je napor za svijest o onome sto jeste, (tao, tathata, takvost, takvoca)bilo to neko od cula, bilo disanje.
    Cula kao sto mogu da zavedu( zato kazu budi strazar nad kapijom cula) ,mogu i da budu vrata svijesti mantra/ culo sluha ,oko/ koncentracija na objekat ali kada mantra prestane na sta se fokusirati- na disanje. Zasto na disanje - zato sto je uvijek tu. Taj napor treba prosirivati i truditi se u svakom trenutku - od sumraka do svitanja.. Nebitno je vrijeme, mjesto, polozaj tijela... Da, prispava se ali to treba prevazici jer nije pospanost nego budnost, i kako postajemo sposobni duze da se koncentrisemo tj drzimo paznju, ( ne kaze se zaludu sabranost paznje na dah) svijest koju smo prosirili dobija i dubinu, prvo stanje bez misli, pa usporavanje disanja, do prestanka disanja. Stepeni zadbljenja? -Valjda , spekulisem..To je( opet vele oni mudri , ako im je vjerovati) kapija meditacije. Napor nije lak, naprotiv, i mora biti stalan( tj ne mora se nista) da bi postao nenaporan. Sve ostalo sto dodje ili ne dodje samo je plod tog napora, ne cinimo nesto da bi postigli nesto ali stvaramo uslove .. sto god se desi lijepo ili ruzno , treba napustiti, ne kaciti se jer to je samo prepreka, pogotovo lijepa iskustva..
    "Sjedeci mirno ne cineci nista, proljece dolazi a trava raste sama po sebi.."

    Realno kada bih imao djecu, tako bi ih ucio, sto god da se desi, da se oslone na disanje, na takvost, ako upadnu u kakvu zabludu, tezinu, kroz koje se mora proci da se trude da se ne kace.. itd.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  24. The Following User Says Thank You to Nista For This Useful Post:


  25. #193
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Okultizam! Čist kao suza. Možete ga zavit u najfinije celofane, i nazivati svakakvim imenima. Ali to neće ništa promijenit.

  26. #194
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    4,608
    Thanks Thanks Given 
    1,779
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Pecanje je, veliš li, najfiniji oblik meditacije...
    Svaki dan je dobar za upiranje.

  27. #195
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Okultizam! Čist kao suza. Možete ga zavit u najfinije celofane, i nazivati svakakvim imenima. Ali to neće ništa promijenit.
    Ako ne treba obraćati pažnju na disanje treba da se pitamo se da li je dobro za nas uopšte da dišemo jer disanje ispade nešto loše? Oćeš da nas ugušiš sve sa ovom pričom? Nice try al saću zainat da dišem
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  28. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  29. #196
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Okultizam! Čist kao suza. Možete ga zavit u najfinije celofane, i nazivati svakakvim imenima. Ali to neće ništa promijenit.
    Tacno. Mozete ga nazvati svakavim imenima ali to nece nista promijeniti.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  30. The Following User Says Thank You to Nista For This Useful Post:


  31. #197
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ako ne treba obraćati pažnju na disanje treba da se pitamo se da li je dobro za nas uopšte da dišemo jer disanje ispade nešto loše? Oćeš da nas ugušiš sve sa ovom pričom? Nice try al saću zainat da dišem
    E! To je taj ukrasni celofan.

  32. #198
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    “Meditation begins when you understand clearly that doing is an obstruction, and non-doing is the way to allow existence itself to possess you, to transform you, to bring a new life, a new joy, a new birth.”
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  33. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  34. #199
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Molitvom pokušavamo da pričamo Šnjim, a meditacijom da Ga čujemo. Neđe pročitah...
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  35. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  36. #200
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Tačno. Ali škim?!

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Yoga Pro 2/3
    By NeroAzzurro in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-15, 07:56
  2. Prodajem Ln yoga i3
    By head-hunter in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 6
    Last Post: 29-06-13, 09:48
  3. Yoga u PG
    By Cortes in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 07-09-09, 07:44
  4. Kundalini meditacija
    By PHB in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 28-12-08, 18:15
  5. Meditacija za novo doba
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 20-03-04, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •