Page 11 of 20 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 251 to 275 of 489

Thread: Moderno doba

  1. #251
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Ovo mu dodje nekak na isto kao i muskarci koji imaju pored sebe neku koja voli da vrcka okolo, dostina i znaju a ne bi je ostavili ni za zivu glavu. E sad mozda to nije tema...sto znam
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  2. #252
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Ali razdvajaš stvari koje su npr. kod žena neodvojive. Komfor i luksuz jesu sa ženskog aspekta vrijednosti koje su im važne jer im omogućavaju slobodu, duhovnu konteplaciju, odgajanje potomstva, humanost i sl, dok to kod muškaraca nije slučaj.

  3. #253
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Eto, ništa drugo ja ne pričam bez da to važi danas. Hvala.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  4. #254
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    A jes, muskarci ne vole slobodu, komfor i luksuz, njima je to manje bitno
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  5. #255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    @tigrice

    Edituj to brzo dok neko drugi još nije pročita'.


    edit: E jbg, pročitaše ljudi.
    War. War never changes.

  6. #256
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A pušti zaglavismo još jedan krug.
    Jes tako je i dobroe to.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #257
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Pa to Nam je dato, da nam koristi a ne da se sa time nadgornjavamo

    Ne kažem da muškarci to ne vole, naprotiv, ali vama je u krvi da ka tome idete (stičete), dok žene nemaju naj poriv, kod njih se podrazumijeva.

  8. #258
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Jasno je meni sto zena hoce takvog...macho men, opasan dasa, a sa njom njezan, imponuje joj sto ga tako opasnog ona vrti da joj sve zelje ispunjava...jasno mi je za nju...ali kad zena dobije djecu...po pravilu bi trebala sto srca stegnut i bundi bacit i sklonit se, ili ne radjat - radi njihove bezbjednosti, vaspitanja i buducnosti...
    Kad zena sazrene ili postane majka trebala bi da zna da razdvoji ljubav i mir od ego tripova, skidanja zvijezda s neba i pastuha u krevetu.

    Mada...svako ima svoje prioritete.

    Prije ce bit da je ponese lijepa strana, zna ona ko je on, ali joj nije vazno dok god nju tretira "kaaa kraLJiCu".
    Onda mu rodi dijete, pa vidi da se zahebala i onda nema kud, ne smije.
    I onda radja, trpi mlade ljubavnice, uvrede i psovke, ako ne i nesto gore, ali sve to lijeci bundicom i nakitom.

    Je li cuo neko od vas za neku gospodju nafijasa koja je npr. uspjesna, pametna, cijenjena, a da nije mozda samo otvorila firmu da pere muzu pare?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  9. #259
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Pa to Nam je dato, da nam koristi a ne da se sa time nadgornjavamo

    Ne kažem da muškarci to ne vole, naprotiv, ali vama je u krvi da ka tome idete (stičete), dok žene nemaju naj poriv, kod njih se podrazumijeva.
    Kad bude luksuz i komfor omogućavao slobodu i duhovnu kontemplaciju to će se zvati hipsteraj.
    Ček pa već imamo to? Ok.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #260
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Pa to Nam je dato, da nam koristi a ne da se sa time nadgornjavamo

    Ne kažem da muškarci to ne vole, naprotiv, ali vama je u krvi da ka tome idete (stičete), dok žene nemaju naj poriv, kod njih se podrazumijeva.
    Mogu da se slozim, to je muskarcima priroda dala, isto kao zenama da podizu djecu i vaspitavaju ih,...ali sad bi se otvorila jedna nova, vruca tema, dje bi nam neki oci izvadili, tebi i meni Ravnopravnost zena, sto zene da ne stvaraju, zasto samo muski, i one su sposobne, sposobnije od dosta muskaraca, nije zenama samo mjesto u kuci da podizu djecu,.....Mozda ipak da izbrises ovo
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  11. #261
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Ulix, hahahah sad već cjepidlačiš... jel nužno da se samo iz bijede može izroditi uzvišena ljubav/misao? Naravno da toga ima kroz istoriju jako puno, ali...

    Mislim da je vrijeme da se počne učiti iz sreće (ne materijalne već prosto osjećaja) a ne samo iz bijede.

  12. #262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Suma-sumarum nama je u krvi da se odiremo i stičemo a ženama se podrazumijeva da troše to steknuto. Moram reć ženi da je ona jedna gradska budala koja radi, stiče i doprinosi našoj zajednici
    War. War never changes.

  13. #263
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Ovo mu dodje nekak na isto kao i muskarci koji imaju pored sebe neku koja voli da vrcka okolo, dostina i znaju a ne bi je ostavili ni za zivu glavu. E sad mozda to nije tema...sto znam
    Moze se dosta adekvatnih analogija izvesti iz prethodne price. Recimo, zaljubim se u zenu koja je za DPS, od kad je stekla biracko ppravo glasa za njih, vjeruje u njihov "program i viziju".. Pa utrobice bih izbacio, cini mi se. Ali sam dovoljno zreo da kazem da mi se to ipak samo čini. Ljubav je to, sunce..


  14. #264
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Glupa ti prica, krle, jer medj nama dvojicom (bar da ja znam) nema mafijasa, placenih ubica itd. Pricali smo o tome kako se vi snebivate sto zene ne odjebu takve tipove iz svog zivota, a kad kazemo da je to savrseno normalno i da su zene oduvijek tako radile, ti onda pitas nas imamo li zenu i cime smo je osvojili, haha..
    Da pojasnim, nece ni jedna od zena tih tipova reci da je zbog njegove "profesije" sa njim, vec upravo zbog manira, paznje, ljepote.. a definitivno ga nece odbiti kad je vec "zaglavila". To jednostavno tako ne ide, pa sad na vr' glave rad' nas
    Ne izvrći mi riječi, iako si maestralan u tome. Niđe nijesam rekla da se snebivam, mislim da sam kristalno jasno rekla da imaju pravo da se bave takvim profesijama, koje ja apsolutno ne podržavam i samo sam rekla i stojim iza toga da mi nije i NIKAD NEĆE BITI JASNO da neko umjesto mira, ljeba i sira, izabere nečistu savjest i haos od života.
    A što se razmnožavanja tiče, ako se desi da zavoliš nekog takvog, a to mi je potpuno shvatljivo, ako si iole razuman čovjek, nećeš dozvoliti da nedužni pate, svakodnevno im priređuješ stresne situacije i ispaštaju zvog tvojih grijehova koji nijesi nimalo benigni, što će reći da nije pametno sa takvim zasnivati porodicu, jer ta ljubav nije čista i to okruženje NIJE ZDRAVO.
    To mi je u istom rangu kao kad HIV pozitivan NAMJERNO I SVJESNO zarazi svakog kad mu se ukaže prilika...
    Moj stav i moje gledište...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  15. #265
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Moze se dosta adekvatnih analogija izvesti iz prethodne price. Recimo, zaljubim se u zenu koja je za DPS, od kad je stekla biracko ppravo glasa za njih, vjeruje u njihov "program i viziju".. Pa utrobice bih izbacio, cini mi se. Ali sam dovoljno zreo da kazem da mi se to ipak samo čini. Ljubav je to, sunce..
    Tacno tako, ljubav je to, i u gore pomenutim slucajevima, vjerovatno se svima njima cini kao i tebi
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  16. #266
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    mexiko, zaista ne srijećem ljude koji jedni drugima oči vade pa ni figurativno. Ljude poštujem i sa njima komuniciram. Može da im se ne sviđa moj font, doživljaj, opis ili interpretacija, ali ne vidim ništa goruće u priči po forumu a ni uživo.
    Ne živim u svijetu neravnopravnosti, pa se tim izrazom ne bakćem. Ko bi i đe trebao da bude, šta da radi, nije moj domen ni preokupacije niti me zanima. Svako ima pravo da živi Svoj život onako kako želi jer je Život svetinja.

  17. #267
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @Krkna
    Određivati ko može da ima potomstvo ili ne je čist fašizam i ti to vrlo dobro znaš.
    Uopšte, opasni su ljudi koji znaju šta je dobro za drugoga.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #268
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Vidiš, za moje poimanje opasni su nasilnici, ljudi koji konzumiraju zabranjene supstance, rade stvari koje su van zakona, a ne osobe koji žele samo jednu zdravu porodicu, društvo, okruženje...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  19. #269
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    mexiko, zaista ne srijećem ljude koji jedni drugima oči vade pa ni figurativno. Ljude poštujem i sa njima komuniciram. Može da im se ne sviđa moj font, doživljaj, opis ili interpretacija, ali ne vidim ništa goruće u priči po forumu a ni uživo.
    Ne živim u svijetu neravnopravnosti, pa se tim izrazom ne bakćem. Ko bi i đe trebao da bude, šta da radi, nije moj domen ni preokupacije niti me zanima. Svako ima pravo da živi Svoj život onako kako želi jer je Život svetinja.
    Ti si srecna druga, ne znam dje zivis, ali sudeci po ovome sto si napisala ne zivisu CG. A to "oci izvadili" jeste bilo figurativno, a poucen iskustvom imajuci svojevremeno kontakt sa pojedinim predstavnicama raznih feministickih NVO u CG, i na jedno moje izreceneo misljenje, koje je bilo saopsteno na krajnje kulturan nacin i bez uvrede bilo koga, imase me u top sabit. Toliko becenje i prica u glas je bila za nevjerovat, ni da sam ih opsovao.
    A ne cini mi se da ovdje neko nekome namece sto ce sa svojim zivotom, samo razmjenjujemo misljenja. Sa nekim nam se stavovi poklapaju, sa nekim ne, boze moj.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  20. #270
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Ulix, hahahah sad već cjepidlačiš... jel nužno da se samo iz bijede može izroditi uzvišena ljubav/misao? Naravno da toga ima kroz istoriju jako puno, ali...

    Mislim da je vrijeme da se počne učiti iz sreće (ne materijalne već prosto osjećaja) a ne samo iz bijede.
    Ne, ne, ne nijesam ja to rekao. Samo da luksuz i komfor nijesu potrebni za slobodu itd.
    Kad se oslobodis misli da ti je nesto potrebno za slobodu bit ces blize slobodi.
    Nego ovo je vec pretjerano. Odoh moram radit za slobodu!!
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #271
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,824
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Određivati ko može da ima potomstvo ili ne je čist fašizam i ti to vrlo dobro znaš.
    Uopšte, opasni su ljudi koji znaju šta je dobro za drugoga.
    Vidi ovo je za diskutovanje što si rekao. I ja volim da tako razmišljam al kad se okrenem oko sebe zapitam se. Nisam ekstrem ali neka selekcija bi možda bila potrebna. Ne možda nego sigurno. Pitanje je ljudi koji bi sprovodili selekciju. Tu se čitava priča selekcije ruši. Utopija. Država.



    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. #272
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    697
    Thanks Thanks Received 
    452
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Naucnici ce uskoro, siguran sam, pronaci nacin da komuniciraju direktno sa muskim sjemenom i zenskim ovulacionim sustavom i tako, direktno, ukljuce djete na nekom, mozemo reci, apstraknom nivou u sam proces stvaranja, a iskljuce mozak dvoje zavjerenika koji, uglavnom, vodjeni ishitrenim, nepromisljenim, vrlo cesto alkoholom zacinjenim ispadima i emocijama odlucuju o buducnosti covjeka koji se nista ne pita, a mora kasnije da pati i prolazi kroz ispraznu kolotecinu i paradoks zivota gdje ga na kraju jedino sigurno ceka smrt.


    Druga stvar koju cemo uskoro morati da promjenimo jeste cijelokupna ideja braka.
    Teodor Adorno je u svojoj knjizi Minima Moralia opisao brak na veoma prigodan nacin. Iako je knjigu pisao prije nekih 50 godina, njegov opis braka, veoma dobro, oslikava trenutno stanje i neodrzivost cijelokupnog sistema.
    Brak, cija bijedna parodija opstaje u vrijeme koje je izmaklo osnovu njegove ljudske opravdanosti, danas uglavnom sluzi kao trik samoodrzanja: dvoje zavjerenika skrecu od sebe odgovornost za sve gadosti koje bi mogli uciniti jedno drugom, dok u stvarnosti zive zajedno u mracnoj barustini...
    Dakle, tj. barem za pocetak, moramo da uvedemo zakon gdje ce dvoje krvnika prije nego sto udju u zajednicu zvanu brak, potpisati ugovor o duzini braka. Maksimalna duzina braka, tj. prvog ugovora moze biti 2 godine. Kasnije, ako se, eksplicitno, po isteku prvog ugovora krvnici dogovore da obnove ugovor, maksimalna duzina moze biti 4 godine i tako dalje.
    A zasto je ovo bitno, bitno je jer ljubav ne traje vjecno, niti su djeca centar braka, pa po dolasku istih roditelji moraju, po svaku cijenu, ostati zajedno.
    Last edited by assassinate; 14-03-17 at 11:00.

  23. #273
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Vidi ovo je za diskutovanje što si rekao. I ja volim da tako razmišljam al kad se okrenem oko sebe zapitam se. Nisam ekstrem ali neka selekcija bi možda bila potrebna. Ne možda nego sigurno. Pitanje je ljudi koji bi sprovodili selekciju. Tu se čitava priča selekcije ruši. Utopija. Država.



    Sent from my GSXR1000 @299
    De, de, de, nijesmo đeca. Možemo da se igramo ozbiljno samo da se niko ne povrijedi. Volim i ja vas. <3
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  24. #274
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Kastrirali bi pedofile, a?
    Sell the Vatican, Feed the World!

  25. #275
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Ne izvrći mi riječi, iako si maestralan u tome. Niđe nijesam rekla da se snebivam.. samo sam rekla i stojim iza toga da mi nije i NIKAD NEĆE BITI JASNO da neko umjesto mira, ljeba i sira, izabere nečistu savjest i haos od života.
    Ok, ti se ne snebivas, samo ti nije i NIKAD NECE BITI JASNO da ce neke zene (da ne kazem vecina) prije odabrati zivot jedne Cece Raznatovic ili Lidije Djukanovic, nego ljeba i sira. I da ne zalazimo sad i u to koliko je, zapravo, takvima veci "haos od zivota" od onih koje sa dragim iju ljeba i sira. Ima svakakvih haosa.. ali bitno je da se ti ne snebivas, samo udri capsom


Page 11 of 20 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Živimo u doba usamljenosti
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 12
    Last Post: 23-11-14, 17:30
  2. Najam Garsonjera 28m2 Zabjelo kod Hemomonta, moderno opremljena
    By pettar in forum Nekretnine
    Replies: 7
    Last Post: 11-06-13, 21:10
  3. u koje doba?
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 31
    Last Post: 24-09-06, 01:31
  4. Meditacija za novo doba
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 20-03-04, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •