Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 66

Thread: Minimum za sreću

  1. #1
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Minimum za sreću

    Ne znam baš da li je ovo pitanje za sekciju ljubav, ali , pošto se za nju vezuje sreća, neka je tu...
    Šta za vas predstavlja onaj minimum koji je potreban za sreću.
    Osim zdravlja, osobe za dugu starost, šta je minimum koji mora da postoji, a da sa sobom ne urušava ostalo.
    Pretpostavljam da će oni kojima je sreća navika i koji su usvojili stavove, Froma, Peka i ostalih koji su zaradili na neuravnoteženim čitaocima, izostati iz diskusije.
    Imate li minimum? Ima li ga na horizontu, šta kad ga stignete...

  2. #2
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ja sam se sa mojom gospodjom sinoc gadjao cerkinim strumfovima ne znam broji li se to hahaha

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jedno minimum 1000 eura da kne mjesecno i dosta nema me srecnijeg ispod 1000 ne ustajem iz kreveta
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Lično srećna jesam.
    Kad pogledam familiju, krug prijatelja koje imam oko sebe, posao, stambeno sam obezbijeđena, zdrava, zaista nemam NIJEDAN razlog da očajavam...
    Fali još ponešto da bih bila ispunjenija i zadovoljnija, pa možda nekad nekim ljudima sa većim problemima, brigama, djelujem smiješno i patetično sa svojom 'kuknjavom', ali svako ima svoj kamenčić koji ga žulja...
    Što se mene tiče najbitnije je da imam kome da napišem 'stigla sam'...
    da su mi svi 'na broju' i da ih ništa ne boli...
    Sve ostalo se da pregurati, preboljeti...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  5. #5
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nedostatak nečega može biti pravi blagoslov,dar da pogledaš sreću u oči.Tad imaš mogućnost da vidiš i osjetiš(kroz svoju kožu ne iz citata mislilaca) da taj minimum tj to nešto što ti se čini da nikako da dosegneš je ništa spram onoga što imaš.Jer čovjek nikad neće imati sve.Ali vrlo često ko mnogo ima ne vidi šta ima i do smrti juri taj minimum.

    "...jer za sreću treba puno dara, u džepu malo para i sjaj u očima..." (ove se pjesme sjetih a i volim je)


    Sent from my GT-I9070 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Imate li minimum? Ima li ga na horizontu, šta kad ga stignete...
    generalno, svako ima svoj minimum za sreću, prosto jer smo različiti i različito vidimo sve oko sebe! Neki nikad nijesu ni srećni ni zadovoljni, neko u materijalnom vidi sreću, neko je baš skroman...ne znam đe bih sebe ubacila, ne od ove tri grupe koje ja nabrojah, nego uopšte...
    Imam minimum za sreću i stvarno sam zadovoljna kad je ispunjen. U svim segmentima života ja sebi zadajem vrlo ostvarive i realne ciljeve, nijesam od onih koji sa 3 razreda osnovne maštaju da nekad budu predsjednici vlada ili vlasnici velikih firmi, tako da sam stvarno zadovoljna sa minimumom koji, naravno, ide po nekakvom mom planu i željama!
    Pokušaću da opišem što je minimum za sreću za mene:
    -Pošto sam svjesna da svim moramo mrijeti, moje želje se odnose na to da moji voljeni budu što je moguće duže uz mene, čak i u tom smislu imam neke "ostvarive" želje, preciznije, nijesam od onih koji žele da im roditelji žive vječno, pa ako bi mi roditelj otišao u 88. godini, ja se kao iznenadim, nego je to takodje uvijek usmjereno na neki naredni period, recimo, voljela bih da mi roditelji dočekaju da se udam i imam djecu, pa onda kad se to ostvari, e sad bi voljela da dočekaju da mi dijete završi školu, pa da se zaposli, pa da se oženi, pa da dobiju praunuče...ako se usput taj put završi, ja sam zadovoljna onim što sam dobila....što se mene tiče, uvijek ima neko ko nema ni ono što ja imam, makar je to moje malo, svakako je više nego nekome drugome i uvijek je moja deviza "moglo je i gore" i stvarno imam tu sposobnost da se pomirim sa situacijom koju ne mogu da promijenim i da uvijek iz nje izvučem ono najbolje
    -minimum sreće je da sam stvorila porodicu i da uspijevamo već dugo godina da funkcionišemo kao porodica i da smo zadovoljni time...ne tražim od djece sve MAXI - ne moraju da budu najbolji đaci (iako beskrajnom srećom ispunjava kad jesu) ne moraj da imaju poslove u najboljim firmama, plate najveće u državi, završene najprestižnije škole, niti najpametniju djecu, najljepšu ženu...da bismo bili srećni, samo da sve ide svojim tokom, i to svaki pad svaki problem je dočekan kao realnost i očekivana stvar, jer nerealno je da sve u životu ide glatko
    -zadovoljna sam primanjima koja znače minimum da se može sve završiti što se mora
    -zadovoljna da živimo mirno, hedonistički (po našim mjerilima-uživamo u onome što mi želimo a ne što nam je nametnuto i naravno, da se razumijemo, volim da putujem, ali ako je situacija takva da nije moguće to ostvarivati, postoje neke druge stvari koje se mogu raditi u nedostatku novca za putovanja, recimo....kao što rekoh, prilagođavam se situaciji i ono čega nema bez njega se mora i može)
    -sve ovo može i drugačije, maksimalnije ali ovo je minimum i generalno mi danas mahom živimo na tom minimumu...možda sam se ja opet samo prilagodila pa sam zadovoljna onim kako moram, ne znam, ali stvarno "malo mi za srićuuu triiibaaa"

    P.S. evo danas me je ova mala Artemis izmas(akr)irala i tako me lijepo opustila da sam cijeli dan ka pčelica i to je minimum koji možemo sebi da priuštimo Artemis, zlatile ti se ruke :*
    Last edited by zvoncica; 24-11-16 at 03:17.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,821
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,050
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Da nisam gladan, žedan i da mi nije hladno. Ostalo je sve bonus.

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #8
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Ne znam baš da li je ovo pitanje za sekciju ljubav, ali , pošto se za nju vezuje sreća, neka je tu...
    Šta za vas predstavlja onaj minimum koji je potreban za sreću.
    Osim zdravlja, osobe za dugu starost, šta je minimum koji mora da postoji, a da sa sobom ne urušava ostalo.
    Pretpostavljam da će oni kojima je sreća navika i koji su usvojili stavove, Froma, Peka i ostalih koji su zaradili na neuravnoteženim čitaocima, izostati iz diskusije.
    Imate li minimum? Ima li ga na horizontu, šta kad ga stignete...
    Pa kaže gospođica gospođa da su Erih From i "ostali" zaradili na neuravnoteženim čitaocima. Erih From, genijalac, čovjek koji je jedan od rijetkih koji su zaronili do najvećih dubina čovječije psihe zaradio na neuravnoteženim čitaocima aaxxaxaxax. Oprosti Ivo Andriću , zaradio si na čitaocima. Oprosti Isuse i svi Apostoli. Oprostite filozofi. Tu je sparkliva i forum sveznadari da nam postave nove standarde.
    Last edited by Director; 24-11-16 at 11:14.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,184
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    1,171
    Thanked in
    568 Posts

    Default

    Maximum je dat svima rođenjem. Svi imaju jednake šanse za sreću. A svako percipira sreću iz svog ugla.


    Minimum je da se razumijem/o.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Direktore, o ukusima ne vrijedi raspravljati, a ni o misljenjima. Ako ti nalaziš utočište u Fromovim djelima, debelo naslonjenim na filozofiju Istoka, pozdravljam. Oni mene podsjecaju na kapitalizam, i na police ispunjene naslovima "Kako postati milioner", "Kako dostići sreću", "Kako nametnuti svoju volju", "Kako postati uspješan" itd, etiketom "best selling book" i slično, i na ljude koji čitaju te knjige i uspješno primjenjuju savjete.... Svaka čast, ako je i tebi pomoglo. Meni one kažu sve što već znam, opšta mjesta (ne treba vam drugi za sreću, sreća je stvar navike itd) i vjerovatno je sve to tačno, u teoriji, za koju je pitanje dokle je primjenljiva. Jednostavno MENE ne oduševljavaju. Ali to je moj subjektivni dozivljaj, a ako me dozivljavas kao postavljaca standarda, takodje pozdravljam. Kazem opet, stvar ukusa, ja više nalazim zadovoljstva u prepoznavanju sebe ili svojih unutrašnjih sukoba kroz čitanje romana (da Andrića, vazda mu hvala, ili opet bestselera Irvinga Jaloma, i filozofa ili psihologa učenju iz imaginacije) Volim romane, knjige samopomoci are not my thing. Anyway, oni su usputno pomenuti, i samo su okosnica teme

  11. #11
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Maximum je dat svima rođenjem. Svi imaju jednake šanse za sreću. A svako percipira sreću iz svog ugla.


    Minimum je da se razumijem/o.
    Ovo nema nikakve veze sa vezom???!!
    Neko od nas dvoje nije baš najbistriji Najvjerovatnije da nije sve u redu sa mnom.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Direktore, o ukusima ne vrijedi raspravljati, a ni o misljenjima. Ako ti nalaziš utočište u Fromovim djelima, debelo naslonjenim na filozofiju Istoka, pozdravljam. Oni mene podsjecaju na kapitalizam, i na police ispunjene naslovima "Kako postati milioner", "Kako dostići sreću", "Kako nametnuti svoju volju", "Kako postati uspješan" itd, etiketom "best selling book" i slično, i na ljude koji čitaju te knjige i uspješno primjenjuju savjete.... Svaka čast, ako je i tebi pomoglo. Meni one kažu sve što već znam, opšta mjesta (ne treba vam drugi za sreću, sreća je stvar navike itd) i vjerovatno je sve to tačno, u teoriji, za koju je pitanje dokle je primjenljiva. Jednostavno MENE ne oduševljavaju. Ali to je moj subjektivni dozivljaj, a ako me dozivljavas kao postavljaca standarda, takodje pozdravljam. Kazem opet, stvar ukusa, ja više nalazim zadovoljstva u prepoznavanju sebe ili svojih unutrašnjih sukoba kroz čitanje romana (da Andrića, vazda mu hvala, ili opet bestselera Irvinga Jaloma, i filozofa ili psihologa učenju iz imaginacije) Volim romane, knjige samopomoci are not my thing. Anyway, oni su usputno pomenuti, i samo su okosnica teme
    Čovjek koji je rasturio bijedu kapitalistitičog duha do srži ne može da se dovede u kontekst sa ovim o čemu ti pišeš. Pretpostavljam da nisi čitala mnoga njegova djela i misli. Uostalom, njegovo stanivište je fascinantno iako su mnoga djela odavno napisana.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,184
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    1,171
    Thanked in
    568 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cetvrti covek View Post
    Ovo nema nikakve veze sa vezom???!!
    Neko od nas dvoje nije baš najbistriji Najvjerovatnije da nije sve u redu sa mnom.
    Na osnovu čega to kažeš?
    Zašto ti je važno da si bistar?

  14. #14
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Šta za vas predstavlja onaj minimum koji je potreban za sreću.
    Miran san.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  15. #15
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,967
    Thanks Thanks Given 
    3,226
    Thanks Thanks Received 
    5,654
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Ne znam baš da li je ovo pitanje za sekciju ljubav, ali , pošto se za nju vezuje sreća, neka je tu...
    Šta za vas predstavlja onaj minimum koji je potreban za sreću.
    Osim zdravlja, osobe za dugu starost, šta je minimum koji mora da postoji, a da sa sobom ne urušava ostalo.
    Pretpostavljam da će oni kojima je sreća navika i koji su usvojili stavove, Froma, Peka i ostalih koji su zaradili na neuravnoteženim čitaocima, izostati iz diskusije.
    Imate li minimum? Ima li ga na horizontu, šta kad ga stignete...
    Kad coek moze sam sa sobom da provede vrijeme u miru i uravnotezeno. Da ga ne muci anksioznost i tjeskoba kad je nasamo. Kad moze mirno da legne da spava i da se naspava.
    Kad je coek iznutra miran onda moze sto oce. A dosta ljudi okolo gledam koji ne staju, stalno nedje zure, s nekim se gledaju, samo da ne bi bili sami sa sobom, jer im je to najteze i bjeze od toga.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sam u miru sama sa sobom sto kaze Mojsije. Ljubav. Moj pas.

  17. #17
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Minimum za srecu bi mi bilo da zivim pored mora. Ali trt.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    A đe pored mora, liše tri mjeseca ljeti samo pomet i vlaga.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    A đe pored mora, liše tri mjeseca ljeti samo pomet i vlaga.
    Ne bi mi to smetalo.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Fizičko i PSIHIČKO zdravlje!

    Dakle, ZDRAVLJE I DOBRI LJUDI.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  21. #21
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,392
    Thanks Thanks Given 
    750
    Thanks Thanks Received 
    2,213
    Thanked in
    1,676 Posts

    Default

    Kako kome.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  22. #22
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post

    P.S. evo danas me je ova mala Artemis izmas(akr)irala i tako me lijepo opustila da sam cijeli dan ka pčelica i to je minimum koji možemo sebi da priuštimo Artemis, zlatile ti se ruke :*

    Sad kad kreneš da redjaš infrakcije ima da ti kažu "aj malo kod Artemis da ti glavu izmasira"



    "Tiha voda brijeg roni..."

  23. #23
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    536
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    ...da ti glavu izmasira...
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  24. #24
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    536
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Niko rouđendan da mi čestita, malo sreća da me obasije.

    Послато са Redmi Note 2 уз помоћ Тапатока
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  25. #25
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srecan ti rodjendan.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Punjač (micro usb- android) što jači, minimum 1A. Bar
    By Djera in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-15, 08:00
  2. Kupujem pojacalo, minimum 150W RMS
    By Gorostas in forum Vozila i oprema
    Replies: 5
    Last Post: 09-03-13, 21:01
  3. K:napajanje minimum 600 w (a bojim se i maximum)
    By johnyq in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 16-01-12, 09:43
  4. K:Napajanje minimum 600w
    By OldMan in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 6
    Last Post: 30-11-11, 18:15
  5. K: akvarijum minimum 250-300l
    By cartuning kotor in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-08-10, 19:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •