Page 1 of 14 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 345

Thread: Krizna politika Nove Vlade i gdje ce nas to odvesti ?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default Krizna politika Nove Vlade i gdje ce nas to odvesti ?

    Da ne bismo spamovali teme kao sto su "Iz raznih novina", "Gorivo" i "Zivot i zarada" evo jedna tema gdje mozemo diskutovati o novim nepopularnim akcijama i metodama Nove Vlade Duska Markovica.

    Ono sto za sada sigurno znamo je :

    - Akcize na gorivo bice povecane 9centi, a ako uzmemo da trzisne cijene goriva imaju projektovani rast od preko 51$ za 2017 znaci da mozemo ocekivati jos par poskupljenja goriva odmah u januaru/februaru. Akcize ce povecati cijenu goriva od 8-10% u zavisnosti od tipa goriva, tako da se mozemo nadati da ce i cijene prevoza otici skoro isto toliko, dok ce cijene SVIH ostalih proizvoda sigurno porasti 3-5%

    - Povecanje PDV-a na racunarsku opremu i tehniku - sa sadasnjih 7% na 19% PDV-a znaci da ce maloprodajne cijene svih racunara i racunarske opreme skociti 12%, sto dalje implicira da cete slabiju konfiguraciju placati isto novca. Sto opet implicira da ce troskovi tehnike skoro svih nas u 21v porasti upravo tih 12%. Naime, konfiguracija koja nekome treba za skolu/graficki ili web dizajn a kostala je 1000eur, sada ce kostati 1120, razlika u cijeni mogla se iskoristiti da se uzme dodatna oprema sto bi olaksalo rad. Znaci placamo vise, dobijamo manje

    - Penzije majkama sa troje i vise djece oborene su nevjerovatnih 25% na mizernih 260 i 140 eur, koje nijesu dovoljne da podmire ni najosnovnije troskove a kamoli da recimo samohrana majka 3 djece koja je prestala da radi prehrani familiju

    - Cijene el. energije ce ostati nepromijenjene ali ce RACUNI biti uvecani za 7% radi subvencija za odrzive izvore energije (Blazo Djukanovic i Krnovo). Prosjecna porodica ce zbog ovoga gubiti oko 50-60eur na godisnjem nivou.

    - Zarade visokim funkcionerima bice smanjene 8% ili od 80 do 150eur na mjesecnom nivou. Ali funckioneri to nece osjetiti jer su tokom ove godine izglasali povecanje zarada od 300-500eur. Isto tako u ovo smanjenje ne ulaze dnevnice, putni troskovi, odbori i ostale sitne stavke koje kasape budzet. Primjer je da na ovom "pravednom rezanju" kao sto rece Simovic, usteda dje biti samo 1.6 miliona na godisnjem nivou.


    To je samo pocetak.

    Ono sto ova Vlada nije odradila je to da nijesu podijelili teret. Vec prezaduzenje i dugove prethodnih DPS vlada, vracaju najugrozeniji gradjani. Dok oni koji imaju visoke plate, "investitori", kontroverzni biznismeni itid nece platiti nista.

    Dajem primjer da Vektra Jakic Dragana Brkovica vec godinama drzavi duguje 11.5 miliona eura na ime poreza i doprinosa i da se ti novci nikada nece naplatiti. Ali bivseg ministra Ivanovica to nije smetalo da Brkovicu dodijeli bezkamatni kredit iz Arapskog fonda od 3miliona eura.


    Znaci pocelo je...

    Neka nam Allah, Bog, Jahve i Krishna priteknu u pomoc


    Last edited by Gandalf_White; 19-12-16 at 11:01.
    One Ring to Rule them all...

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Neka nam Allah, Bog, Jahve i Krishna priteknu u pomoc
    bolje im je da se ne miješaju u naša posla inače će njima poslije trebati pomoć

  3. #3
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    - Cijene el. energije ce ostati nepromijenjene ali ce RACUNI biti uvecani za 7% radi subvencija za odrzive izvore energije (Blazo Djukanovic i Krnovo). Prosjecna porodica ce zbog ovoga gubiti oko 50-60eur na godisnjem nivou.
    Ne znam jeste li dobili dodatak uz novembarski racun dje objasnjavaju da ce decembarski racuni za uredne platise zapravo biti veci jer su u CEDIS-u odlucili da NE zaracunavaju vise popust od 5% i 10%.
    Tako ako vam je racun primjera radi sada bio 60eur naredni ce biti 63,4eur.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ne znam jeste li dobili dodatak uz novembarski racun dje objasnjavaju da ce decembarski racuni za uredne platise zapravo biti veci jer su u CEDIS-u odlucili da NE zaracunavaju vise popust od 5% i 10%.
    Tako ako vam je racun primjera radi sada bio 60eur naredni ce biti 63,4eur.
    Niti sam gledao niti pratio, pošto je meni struja jedan od glavnih troškova oko 10-15 se stisnem odem u EPcG i pitam koliko, i onda platim a samo što mi suze ne krenu ..

    Zamisli ljeti po objektu niti rade klime niti grijanje, samo bojleri i kuhinje meni stigne po objektu 200-300-400eur... masakr goli.

    A eo sad si mi rekao da gubim 20-30-40eur mjesečno po objektu + sljedeće godine jos toliko. Znači mene ce ovo da košta preko 1500eur za pola godine sezone



    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  5. #5
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Kako su mi simpaticni ljudi koji se raduju sledecoj godini i jedva cekaju da kazu zbogom 2016-oj

  6. #6
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Niti sam gledao niti pratio, pošto je meni struja jedan od glavnih troškova oko 10-15 se stisnem odem u EPcG i pitam koliko, i onda platim a samo što mi suze ne krenu ..

    Zamisli ljeti po objektu niti rade klime niti grijanje, samo bojleri i kuhinje meni stigne po objektu 200-300-400eur... masakr goli.

    A eo sad si mi rekao da gubim 20-30-40eur mjesečno po objektu + sljedeće godine jos toliko. Znači mene ce ovo da košta preko 1500eur za pola godine sezone



    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    Kao privredniku razmisli ozbiljno da za grijanje vode ne koristis vise struju. Imas dosta drugih varijanti, plin i ostalo.

  7. #7
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Niti sam gledao niti pratio, pošto je meni struja jedan od glavnih troškova oko 10-15 se stisnem odem u EPcG i pitam koliko, i onda platim a samo što mi suze ne krenu ..

    Zamisli ljeti po objektu niti rade klime niti grijanje, samo bojleri i kuhinje meni stigne po objektu 200-300-400eur... masakr goli.

    A eo sad si mi rekao da gubim 20-30-40eur mjesečno po objektu + sljedeće godine jos toliko. Znači mene ce ovo da košta preko 1500eur za pola godine sezone



    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    Danas postoje sistemi da za 900 eur imas kubik vruce vode na raspolagaju stalno, sve uracunato u cijenu, i paneli solarni i bojler i sve
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Danas postoje sistemi da za 900 eur imas kubik vruce vode na raspolagaju stalno, sve uracunato u cijenu, i paneli solarni i bojler i sve
    Aha sve je to super kad bih grijao jednu kuću i da je ta kuća moja.

    Imam 15 kupatila 3 kuhinjska bojlera i 2 bojlera za toalete. To bi mi bilo inicijalno ulaganje od vise hiljada + recimo zadnja 4 ljeta od nekih 120 dana padala bi kiša makar 40 dana ili je skroz oblačno.
    One Ring to Rule them all...

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    svoja drva, kotlarnica i cao


  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    svoja drva, kotlarnica i cao
    I to imam ali se ne isplati osim zimi a zimi ne radim osim oko praznika. I onda zamisli kutaranje lozis u sred ljeta da bi imao tople vode

    50eur je metar drva odje sve sam opcije ispitao

    Nego ajde za mene, izbicu ja te pare, manje mi u prkno.

    Ali kako to stimulise mene da radim i da se sirim i da zapošljavam ljude? Meni ovo povećanje struje otima jednog sezonca 3 mjeseca po 500eur da mu dam. To je nekome u kuću manje 1500eur, ja ću stisnuti pa raditi više da nadoknadim tog radnika.

    Sad iskreno očekujem da nam dignu poreze na prihod par procenata
    Last edited by Gandalf_White; 19-12-16 at 12:39.
    One Ring to Rule them all...

  11. #11
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I onda zamisli kutaranje lozis u sred ljeta da bi imao tople vode
    Kad nismo imali sreću da naselimo dio bogat hidropotencijalom a nemamo ni ugalj onda jedina opcija ostaje da nalažemo drva u sred ljeta kako bi ugrijali vodu da se okupamo ...
    deuscroix

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,897
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,422
    Thanked in
    2,226 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ne znam jeste li dobili dodatak uz novembarski racun dje objasnjavaju da ce decembarski racuni za uredne platise zapravo biti veci jer su u CEDIS-u odlucili da NE zaracunavaju vise popust od 5% i 10%.
    Tako ako vam je racun primjera radi sada bio 60eur naredni ce biti 63,4eur.
    Ovi popusti i dalje postoje, samo što će se odnositi samo na one stavke koje elektrodistribucija obezbjeđuje: sama struja i naknada dobavljaču. Pošto račun za struju sadrži i stavke koje se odnose na gubitke u prenosnom sistemu, na gubitke u distributovnom sistemu, na naknadu operatoru tržišta i slično, dosad je bila praksa da se popust obračunava na ukupan iznos svega toga, prije obračunavanja pdv-a. Sad u iznos koji predstavlja osnovicu za izračunavanje popusta ulaze samo potrošnja struje i naknada snabdjevaču, dok se ovo ostalo ne računa. To znači da će popust biti niži za jedno 45-50%. Ako je račun 100€, dosad je popust od 10% bio 10€, a sad će bit oko 6€.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kontam nesto ova 2 dana. Meni je milo sto je DPS kupio hiljade glasaca iz dijaspore, trgovao jos vise licnih karata, donosio brasno i drva glasacima fabrikovao teroristicki napad i ugasio viber. Sad krece masakriranje obicnog naroda ne kako bi se stimulisao razvoj ili podstakla proizvodnja ili izvoz vec kako bi se krpile budzetske rupe kako bi se drzavni/glasacki aparat odrzavao u zivotu. Ove godine ce da se uzme novih 450 miliona kredita (nekih 20% ukupnog budzeta) kako bi se vratio dug od 250 miliona a ostalo otislo na plate i penzije za kojih para nema. I to je najpozitivniji moguci plan. Ne zaboravimo da se ove godine uzelo od Auto puta da bi mogla da se zavrsi godina i da uhljebima po raznim sekretarijatima i opstinama koji nema potrebe da su tu ne bi kasnile plate.

    Drzavu mozemo posmatrati kao kompaniju. Kada kompanija dize kredit, ne da bi pravila profit vec da otpacuje druge kredite i daje plate, onda ta firma vise nije likvidna i uvodi se stecaj.

    Prva faza stecaja je uvijek postavljanje sposobnog stecajnog upravnika i otpustanja viska zaposlenih, u nasem slucaju OGROMNi drzavni aparat koji sigurno zaposljava makar 2 puta vise ljudi nego sto je potrebno, onda gasenje postrojenja ili djelova firme koji ne donose profit - kod nas je to recimo MNE airlines, koji je samo prosle godine pojeo para koliko se ove godine uzima majkama. Onda pokusavanje reprograma raznih dugovanja i pocetak prozivodnje - u nasem slucaju privlacenje normalnih investitora i razvoj malih i srednjih preduzeca u pravom smislu te rijeci.


    Sa dugom od preko 80% mozemo reci da je CG u stecaju, nema nam ni nazad ni naprijed bez nekih ozbiljnijih mjera. Ali to nijesu ove mjere koje je sve osim sposobni stecajni upravnik Milutin Simovic sa balavurdijom iz DPS-a sproveo. To su samo mrvice, koje se otimaju od obicnog gladnog naroda.

    Ponovicu jos jednom :

    - Pod hitno OPOREZIVANJE kladjenja makar 20% kao u vecini EU (bosna je to uvela prosle godine i odlicno im ide)

    - Dizanje akciza na alkohol - cigare i gazirana pica makar 20-30%

    - Oporezivanje bogatih - na drugu trecu - cetvrtu nekretninu porez na lukzus od 2-3% od ukupne vrijednosti nekretnine, zajedno sa porezom od 5-10% na izdavanje stanova koje niko ne placa inace. 5 puta veci porezi na Vikendice

    - Porez na luksuzna auta - zasto neko ko vozi auto 15 godina staro placa istu ili vecu registraciju od tipa koji vozi auto svjeze iz salona od 50 000 ?

    - Povecanje doprinosa na plate preko 500eur

    - Smanjenje plata poslanicima makar 30% i ukidanje svih benefita - gorivo, telefoni itd itd

    - Otpustanje makar 20% ljudi iz javnog sektora, jer stvarno nema potrebe da je vecina ljudi tu, ne rade nista, kafenisu po kancelarijama i kostaju milione i milione svaki mjesec

    - Prisilna naplata poreza za firme koje duguju preko 50 000 za poreze i doprinose, pod cijenu prinudnih stecaja

    I budzet se puni sam od sebe. I nema razmisljanja...


    Ali ne, neka se udari na gorivo i na hranu. Ima sirotiLja para, luksuz je to
    Last edited by Gandalf_White; 19-12-16 at 13:15.
    One Ring to Rule them all...

  14. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Dok ja i moja familija dođemo na red da budemo gladni mnogi glasači DPS-a će dovesti liniju u red, toliko od mene.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Dok ja i moja familija dođemo na red da budemo gladni mnogi glasači DPS-a će dovesti liniju u red, toliko od mene.
    Inshalah.

    Da nikad ne bude niko gladan. Ali zamisli uzimas majci sa 3 djece, kojoj je svanulo kad je dobila to 70eur za koje ce da kupi hleb i mlijeko, a ne uzimas Dzigiju Grbovicu ili Vesku Barovicu koji imaju milione koje su oteli od obicnog naroda ili drzave kroz razne malverzacije. Tu logike nema.


    Sveto Marovic te osteti za 100 miliona i seta se po Beogradu ispija kave, a momak koji nema nadu u bolje sjutra obije trafiku i ode da lezi 3 godine ... I onda dodje neki od dezurnih botova i kaze, sta se zalite...


    Vaspitan sam da svoje greske placam sam, a da nikad ne placam tudje brljotine. I meni je neshvatljivo, da jedna majmunicna osteti drzavu za 193 miliona eura samim tim sto uzima kredit u pogresnoj valuti a zbog toga ispastam ja...

    Ili tip koji radi (tj. ne radi nego grije stolicu i slaze pasijans) u MNE airlinesu i prima 2000eur mjesecno nece izgubiti nista na platu a 25% plate gube majke sa 3+ djece i placaju njega da ne radi nista...

    Meni je ovo mind ****, isto kao paralelna stvarnost neka
    Last edited by Gandalf_White; 19-12-16 at 13:25.
    One Ring to Rule them all...

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Vujanović: Navijam za veće inose naknada za majke!

    http://cdm.me/ekonomija/vujanovic-na...nada-za-majke/


    I mi navijamo klalju! Ahahahaha

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 19-12-16 at 13:26.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. #17
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba gledati na ovo sa vedrije strane, ođe svakako promjena nema dok ne dogori do tabana većini. Ovo je korak ka tome. Valjda ćemo se kao narod konačno opametiti. Što se samih mjera tiče, ništa neočekivano. Prosto i jednostavno, ekonomska situacija je neodrživa. Lično jedva čekam da vidim kako će to dug da pada od 2019. Ako je to zaista cilj, tek će oni da krenu sa nepopularnim mjerama jer ovo nije ni izbliza dovoljno za to.

    I da ne zaboravim, polovina glasača je ovo odabrala. Nema sad kajanja niti žalopojki. Sve se ovo znalo i očekivalo, ko god je imao iole zdravu logiku. Tako da bujrum rođaci i samo jako u nove mjere štednje.
    Last edited by KaLuPG; 19-12-16 at 13:26.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Očekivano, no što to nisu oni pravi rezovi koji bi bili dobra osnova za dalje... Nažalost, i to je očekivano od ovako (ne)sposobnog kadra. No, sačuvali smo državu (ovo je već za kategoriju crni humor).

    Sent from my Motorola 8400

  19. #19
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Vujanović: Navijam za veće inose naknada za majke!

    http://cdm.me/ekonomija/vujanovic-na...nada-za-majke/


    I mi navijamo klalju! Ahahahaha

    Sent from my GSXR1000 @299
    Meni simptomatično da predsjednik države posle 3 god. intezivne kampanje ( sve je počelo reformom ANB ) da postanemo članica NATO sad priča kako smo toliko investitora poćerali i demotivisali ih da rade biznis u CG a isti on je govorio da će to pozitivno uticat na poslovni ambijent !!! Dobro bi bilo da se prvo dogovori sa svojom glavom prije nego što da neku izjavu za javnost ...
    deuscroix

  20. #20
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Dok ja i moja familija dođemo na red da budemo gladni mnogi glasači DPS-a će dovesti liniju u red, toliko od mene.
    Mislim da tako razmišljaju i ovi što se grčevito drže DPSa, jer se odavno zna da ovako ne može vječno trajat, ništa da se ne radi a da se samo prima.
    U stvari mislim da se i oni sami čude da je i do sada trajalo.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #21
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    crno je cekat novu godinu sa ovakvijem vijestima,i gledat kako ovu lijepu zemlju ovako satiru.....:icon_frown:

  22. #22
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Oni koje ja znam uopšte ne razmišljaju tako, oni su u nekom svom svijetu gdje su redovna primanja sa budžeta aksiom.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Ja ne znam cemu nervoza. Pogledajte samo facu gospodina Milutina Simovića. Ona sve govori. Čovjek odise nekom mirnoćom i spokojstvom, pun je znanja i iskustva.
    Salu na stranu kliker mu ne bih dao da mi cuva jer bi ga pokvario.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default Krizna politika Nove Vlade i gdje ce nas to odvesti ?

    Ali osjecam da imas povjerenja u branka radulovica?


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by acs; 19-12-16 at 14:34.
    f6

  25. #25
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ja ne znam cemu nervoza. Pogledajte samo facu gospodina Milutina Simovića. Ona sve govori. Čovjek odise nekom mirnoćom i spokojstvom, pun je znanja i iskustva.
    Salu na stranu kliker mu ne bih dao da mi cuva jer bi ga pokvario.
    kad pogledam facu Simovicu sve je jasno...pogotovo mu ne bih dao ovce na povjerenje kad bi ih imao.....

Page 1 of 14 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Rekonstrukcija Vlade ?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 25-09-14, 12:45
  2. pao sajt vlade...
    By Prekidi_stvarnosti in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 02-06-11, 16:56
  3. I: Gdje kupiti nove gume za auto ?
    By StudentiNK in forum Ostali oglasi
    Replies: 31
    Last Post: 20-01-11, 18:48
  4. Podpredsjednik vlade!
    By forumen in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 38
    Last Post: 31-01-07, 23:35
  5. medjunarodna krizna grupa, crna gora neka cini sto oce
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 35
    Last Post: 09-12-05, 00:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •