Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: Pc

  1. #1
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pc

    Pozdrav, planiram da sastavim jedan računar ili da kupim neki ako neko vec prodaje. Interesuje me šta bi mogao da uzmem za ove pare. Znači samo kućište, bez monitora i ostalog.
    Pitam i trazim pomoć od nekog jer se baš puno ne razumijem . Budžet oko 400-450eur. Hvala

  2. #2
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    PG
    Posts
    1,731
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Za šta će se koristiti najviše?Ako gejmerski sastavljaš traži :
    Procesor i5 4-te generacije ili noviji ili i3 7100(120 eura)/pentium g4560 koji je odlican a nov kosta samo 70 eura
    Ram uzmi jedan slot od 8gb ,da mozes da dodas ako bude trebalo
    Graficku gtx 1050 ti ili rx 460 ,moze i r9 280 x ,nesto u tom rangu
    Napajanje oko 500 w ali zavisi koju graficku ces da odaberes
    Kuciste je tvoj izbor ,maticna nesto tipa ASRock Z170
    Ja sam ti samo rekao sta otprilike da trazis ,ima kolega koji se mnogo bolje razumiju ,pa najbolje da ti oni sastave neku konfiguraciju 😊

    Sent from my Lenovo P1a42 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by nikolaroma; 17-02-17 at 02:23.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Procesor: g4560 - 70 e.
    Maticna: ASROCK H110M-DGS - 51 e.
    Memorija: KINGSTON HX424C15FB/8 - 71 e.
    Napajanje: LC POWER LC600H-12 - 42 e.
    HDD: WESTERN DIGITAL WD10EZEX 1 TB - 58 e.
    Graficka: GTX 1050 GV-N1050D5-2GD - 149 e.

    Ovo dodje 440 - 450 eura. Traba jos da se kupi kuciste. Optika (DVD rezac) nije danas neophodna ali mozes i nju uzeti.

    Problemi: g4560 je novi i odlican procesor ali se kod nas tesko nalazi.
    Maticna: morace da se uradi update biosa da bi mogao da se koristi novi procesor.
    Graficka: ako mozes dodaj jos 40 eura i kupi gtx 1050ti. Alternativa je da uzmes neku polovnu graficku sa foruma.

    P.S Pobrljavio forum. Ne radi mi novi red kako valja.
    Last edited by Kaz; 17-02-17 at 11:50.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na predlozima, još neko možda ?

  5. #5
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobri su predlozi imas dvije opcije platformu za g4560 i neku polovnu graficku za ostatak para,ako planiras upgrejd procesora uzmi malo bolju maticnu da za 2-3 godine mozes da ubodes neki polovan kaby lake i5. Jos jedna of prednosti su podrska za m.2 ssdnove koji ce za isto vrijeme biti dostupniji kao i ddr4. Druga opcija je da nadjes polobno kucuste sa nekim i5 procesorom i kupis novu rx 470 za 250e ta ce ti kombinacija dati bolje performanse sada ali ce biti slabije mogucnosti za upgrejd. Ako imas strpljenja sacekaj mjesec-dva izlazi amd ryzen i vega tako da ce doci do pada cijena postojecih kartica i procesora.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  6. #6
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sto se tice novih komponenti tu ti je cuveni forumas sasa.mne-povoljne cijene,ja ssm kupio novi pc kod njega,a polovnih jokac nisam imao iskustva al drugi jesu prelistaj malo topic miljenja o prodsvcima sa foruma.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Niksic
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Sta god da budes uzimao savjetujem ti da polovno nesto pogledas ako razmisljas o gamingu jer su cijene za nove komponente skocile, a tesko da mozes uzeti nov pc da valja za neki gaming ispod 700e... Imas kod jokasa ja mislim, ako nema strpi se malo iskocice nesto na forum vjerovatno... :courage:

  8. #8
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja sam kod svih nabavljao i trenutno mi je multicom najpovoljniji. Kad sam poslednja dva puta nabavljao ni kod koga cijene nisu bile niže no kod njih + besplatna dostava ako naručuješ nešto preko 100 e.

    Kod jokaša bih jedino uzeo gtx 750ti koja je 80 eura. Ta kartica može da potjera igre fino u 900p a neke nezahtjevnije igre tjera u 1080p. Ja sam početkom 2015. godine uzeo gtx 750 OC 2 GB za 70 eura kod jednog forumaša i još je bila 6 mjeseci u garanciji. Dakle prošlo dvije godine a cijene ne padaju za te grafičke. Baš su skočile cijene majku mu. One ponude za grafičke tipa gtx 770, 280x, gtx 960 za 150 eura mi ne bi odgovarale. Prije bih uzeo novu gtx 1050ti koja je 40 eura skuplja (košta oko 190 eura). Al je zato manji potrošač i manja je kartica (lakše ju je uglaviti u manje kućište) + garancija za novu karticu. Znaju ovdje da iskoče baš povoljne ponude al to je rijetkost nažalost.
    Last edited by Kaz; 18-02-17 at 13:26.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by pfc3 View Post
    Sta god da budes uzimao savjetujem ti da polovno nesto pogledas ako razmisljas o gamingu jer su cijene za nove komponente skocile, a tesko da mozes uzeti nov pc da valja za neki gaming ispod 700e... Imas kod jokasa ja mislim, ako nema strpi se malo iskocice nesto na forum vjerovatno... :courage:
    Ja sam gledao za mene ovo je optimalno za 1080p gaming i bas su kvalitetne komponente :

    CPU:
    Intel Pentium G4560, 2 Cores/4 Threads, 3.50GHz, 3 MB, LGA11*51, Kaby Lake, Intel HD Graphics 610, gar 3 god = 70,00 eur

    GPU:
    * ASUS AMD Radeon RX 470, STRIX-RX470-O4G-GAMING, 4GB 256bit, gar 3 god = 257,00 eur
    opis: https://www.asus.com*/us/Graphics-Ca...70-O4G-GAMING/

    MB:

    MSI B250M PRO-VH, LGA 1151 Kaby Lake, gar 3 god = 90,00 eur
    opis: https://www.msi.com/*Motherboard/B25...a*ture-section


    RAM:
    * Kingston HyperX FU*RY Black 8GB 2400MHz DDR4, CL15, 288-Pin, HX424C15FB/8, gar 3 god = 78,00 eur

    HDD:
    Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB, 7200 SATA2/SAT*A3, 64MB cache, 7200*rpm, 3.5", gar 2 god = 64,00 eur

    PSU:
    Seasonic ECO-430, 430 W, aktivni PFC, Hlađenje 120mm venti*lator, 24-pinski kon*ektor 1, ATX12V 1, SATA 3, FDD 1, PCIe 1, Molex 2, 80+ Bronze certifikat, gar 3 god = 48,00 eur (tu se posavjetuj sa nekim koje napajanje da uzmes,cuo sam da su seasonic dobra i evga,ne uzimaj nista preko 500w ako ne planirs da se bavis overclockom ili da stavljas sli/crossfire).

    TOTAL: 607€ bez kucista mogao bi da ustedis 50 ak eura da uzmes najftinije napajanje,neku polovnu skylake maticnu(poyrrban update biosa za kabulake procesore) ili jeftiniji ram. Sto se tice napajanja tu ne bih predlagao ustede jer je to srce sistema i bitno je da uzmes nesta kvalitetno,cijene ram-a su skocile u nebo u zadnje vrijeme-izabfao sam maximum sto podrzava predlozeni procesor i od poznatig brenda. Maticna je vec pitanje da li zelis upgrejd u buducnosti i sta zelis od osobina cipseta.
    Ovo je neki minimum sto se tice procesora i graficke za gejming u 2017 mislim da je g4560+rx 470 4gb best buy od novih komponenti za 1080p gejming.

    Ako hoces nesta polovno preporuka za kombinaciju intel g3258 ili amd fx 6300 + graficka u rasponu: gtx 750ti(r7 265) - gtx 970 (r9 290x).


    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brate obrati se Jokasu on tu po forumu izbacuje okej konfiguracije moci ces dobru masinu da uzmes za 400 450 e da ti sve ide glatko.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jokas preprodaje stvari i skup je..... dosta toga je vec neko koristio i promijenilo vlasnika i vlasnika....

  12. #12
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Xeon Zasto pricas tako za covjeka ? Ja sam kupio taj 'polovan' i 'skup' komp kod njega i mogu samo najbolje da kazem,znaci bez greske...covjek za svaki dog,sve preporuke.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zato sto sam hiljadu puta vidio da kupi nesto od nekoga na forumu i onda isto to prodaje skuplje , a fali ga da je novo itd..... Neka je tebi srecan taj kompjuter za te pare si sigurno mogao i bolji da nadjes.... Cesto smo ovdje javno upadali u raspravu i drugi forumasi kako on fino cijeni svoje komponente realno ... neka kupuje svako sto hoce,ja sam svoj stav rekao.....

  14. #14
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa što ga onda toliko ljudi fali i što kupuju kod njega? Biće da su svi glupi a ti pametan "kao"?

    Sent from my HTC One using Tapatalk

  15. #15
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hahahah ovo isto on ovako pita "Pa sto onda svi kupuju kod mene hahaha" Druze uzivaj u kompjuteru.... ja sam skrenuo paznju momku koji trazi nesto ozbiljnije od jokasevih ponuda.... jokasu je gta konfiguracija stari procesori i graficke koje se i ne koriste za igrice....

  16. #16
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opuštite se momci

  17. #17
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    PG
    Posts
    1,731
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Jokas ima realne cijene ,a narodu nikad udovoljiti sve i da mu u pola cijene das.
    Odma kuknjava cim neko 20 evra zaradi,najgori smo narod na svijet.

    Sent from my Lenovo P1a42 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by nikolaroma; 18-02-17 at 19:51.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,988
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ma krivo ljudima što nisu oni koji zarađuju... ☺️

    Realno, ne treba se plekati u tuđe poslove

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #19
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by xeon View Post
    Hahahah ovo isto on ovako pita "Pa sto onda svi kupuju kod mene hahaha" Druze uzivaj u kompjuteru.... ja sam skrenuo paznju momku koji trazi nesto ozbiljnije od jokasevih ponuda.... jokasu je gta konfiguracija stari procesori i graficke koje se i ne koriste za igrice....
    Jokas jeste preprodavac,samim tim mora nesto i zaraditi ako ima negdje poboljnije nek uzme tamo,fora je sto naleti na forumu neka konfiguracija bas povoljno al brzo prodje niko mu ne brani da ceka i pokusa da kupi tako nesta. Sto se tice komponenti nije to polovno auto pa da je vracana kilometraza,trrba obratiti paznju na ssd ove i hdd od koamponenti a sto se tice ostalog ja ne gasim komp zadnjih 8 godina jos mi nista nije crklo,znaci radi 24/7 seediju se torenti i sl. sasvim prosjecna konfiguracija uzeta nova. Osim toga koliko sam shvatio jokas daje garanciju mjesec dana tako da ne.moras da brines da ti nesta moze biti ,uvaljeno,

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  20. #20
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    veruj mi drug vidi Jokasa i neces se pokajat momak ce te za sve ispostovat i inace komponente su mu skroz okej i on ko lik je okej ali ako vec oces da poslusas ostale otidji u shop i daj 620 e za isti komp koji bi platio kod lika 400 420 e eto toliko

  21. #21
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    604
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    8 Posts

  22. #22
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ma krivo ljudima što nisu oni koji zarađuju... ☺️

    Realno, ne treba se plekati u tuđe poslove

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Ne treba trolovati i biti zlonamjeran treba reci onako kako jeste. A ko se ne bavi nicim ide po forumima i kvari oglase a obicno nema pepela na mudima sto se kaze .

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  23. #23
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Ovo je sta mozes da kupis novo za 500e, sa 2 godine garancije,pa racunaj da ovuda mozda mozes nabaviti i za mrvicu bolje:

    Intel i3-6100 3,7GHz cosket 1151
    ASUS H110M-R
    8GB DDR4 2133MHz
    nVidia GF 730GT 4GB DDR3
    1TB HDD sATA III
    kuciste, napajanje 500W, tastatura+mis, optika
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  24. #24
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Što se tiče jokaša on nekad ima ok ponude a nekad stavi visoku cijenu. Ljudi ga hvale da je predustretljiv, što je bitna i pozitivna stavka. Dobra stvar je takođe što stalno ima neke ponude, volio bih da imamo više takvih. Savjet: stavite sve na papir što vam nude polovno ovdje na forumu pa onda to uporedite sa novim komponentama za koje dobijate garanciju. I onda vidite dal se razlika u cijeni isplati. Nekad se, po meni, isplati a nekad ne.

    Inače CG je malo tržište pa je i ponuda dosta siromašnija. Volio bih da je više ljudi i firmi koje nude računarske komponente na prodaju. I to na način koji rade Multicom i Datalink: transparentno, cijenu istaknu na sajtu. A ne neće da kažu javno cijenu pa kada procijene da kupac nije upućen daju cijenu veće od uobičajne. Kod konkurencije je dobra stvar to što možeš da kazniš nekog ako smatraš da je pogriješio (loša ponuda, nekorektno ophođenje). Jedan prodavac sa foruma je tako recimo izgubio moje povjerenje.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Po meni gt 730 nije vrijedna kupovine bolje dodati jos malo za polovnu gtx 750 ti razlika je nebo i zemlja

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •