Results 1 to 21 of 21

Thread: Reparacija Sofersajbne

  1. #1
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Reparacija Sofersajbne

    Pozdrav.Sofersajbna je napukla od kamencica.Potreban kontakt nekog provjerenog u Podgorici

    Hvala Unaprijed
    Last edited by nidza79; 23-12-21 at 18:35.

  2. #2
    Join Date
    May 2008
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nidza79 View Post
    Pozdrav.Sofersajbna je napukla od kamencica.Potreban kontakt nekog provjerenog u Podgorici
    067 24 55 26
    Hvala Unaprijed
    EfelMotors - Toyota salon-servis na obilaznici (Stari Aerodrom)
    cijena malko veca nego kod drugih, ali se ne moze vidjeti da je krpljeno.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala

  4. #4
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidjeh i ja da kod njih ima reparacija stakla, gume koze plastike... itd . i to ono prije i posle uzorci da ne vjerujes kako je dobro. Gledao sam to na nekom auto sajmu predstvili su kao novu tehnologiju. Bas me zanima koliko je cijena pa javi ako ti nije muka.

    Ne sad za neku naprslinu od pola metra nego samo za tackicu od kamencica po putu standardno ono..

  5. #5
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kod ovih u Glass 15 eura.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nidza79 View Post
    Kod ovih u Glass 15 eura.
    Mislio sam kod ovih u efel tj tojotu koliko je.. u glass servis sam radio. Ok ali to je vise krpljenje da se ne siri tj vidi se, taj repair kit imas na aliexpres i ebay nesto jeftino .

  7. #7
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da,predpostavljao sam da ima kit na ebay ali ipak da ja radim bez iskustva...ko zna da li bi uradio ista..a cuo sam kada se jednom radi da nemoze popravka....

  8. #8
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Isto se i meni desilo. Napuknuće je bilo dugačko svega 1-2 cm. Medjutim, vibracije su učinile da to napuknuće se uveća do cijelih 20 cm, u krivinama. Za baksuza, to se sve desilo nekoliko dana pred registraciju vozila. Malo sam "kopao" po propisima i dosadašnjoj praksi (ovakvi slučajevi su dolazili i do suda), raspitao se kod nekoliko majstora o cijeni zamjene stakla i evo šta sam uradio.
    1. Pozvao policiju da začini zapisnik o uviđaju saobraćajne nezgode. Pregledali i utvrdili. Dao im informacije o registarskim tablicama vozila (kamenica pršti pod pritiskom točka, u ovom slučaju kamiona, te u silnom naletu, udara u staklo). Pošao do CB Podgorica, da uzmem zapisnik i platio taksu. Tablice ovog drugog vozila su neophodne, ne da bi se utvrdilo da li je taj kamenčić pao ili izletio ispod vozila, već kao dokazni materijal da si u to vrijeme, na tom mjestu i na tom putnom pravcu, bio očevidac napuknuća nastalog od mimoišlog vozila ili vozila koje je bilo ispred tebe.
    2. Pošao do Autootpada Toskić, Konik, Podgorica, te potražio šoferšajbnu za marku, model i tip kola koja imam. Kad su zamijenili, platio i uzeo fiskalni račun.
    3. Ovdje imaš dvije opcije.
    3.1. Ako je auto kasko osigurano, pođeš do osiguravajućeg društva i ispuniš zahtjev za procjenu štete (da li si osigurao stakla, npr.). U tom slučaju, oni te pozovu, pregledaju komisijki vozilo i isplaćuju štetu na dati broj tvog žiro računa.
    3.2. Ako nije auto kasko osigurano, onda moraš pisati zahtjev za naknadu štete nadležnom organu (u mom slučaju, to su Putevi d.o.o. Podgorica). U zahtjevu moraš obrazložiti činjenično stanje, pozvati se na pravni osnov u Zakonu o putevima, priložiti slike napuknuća, dati lične podatke i podatke o vozilu, te priložiti fiskalni račun. Svaka opština je dužna da održava javne puteve, a ovdje su oni ovlastili pravno lice da to radi za njih. To pošalješ na email ili poštom i sačekaš da te pozovu. Meni su na ruke isplatili, te sam i tu sačinio dopunu zahtjeva da sam primio novac za pričinjenu štetu. Isplatili su što sam tražio u zahtjevu.
    4. Svako treće rješenje, krpljenje stakla, predstavlja privremeno rješenje i odlaganje proširenja napuknuća za određeni vremenski period. Naravno, u krpljenju stakla imaš opet dvije opcije, zavisno od toga da li je ravno ili oblo staklo. Ravno staklo će okrpiti neka staklarska radnja, a oblo ne. Ne osporavam ovo, ali ne treba bacati novac uzalud kad imaš pravnu zaštitu na gore objašnjen način.

    Srećno!



  9. #9
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by refan View Post
    Isto se i meni desilo. Napuknuće je bilo dugačko svega 1-2 cm. Medjutim, vibracije su učinile da to napuknuće se uveća do cijelih 20 cm, u krivinama. Za baksuza, to se sve desilo nekoliko dana pred registraciju vozila. Malo sam "kopao" po propisima i dosadašnjoj praksi (ovakvi slučajevi su dolazili i do suda), raspitao se kod nekoliko majstora o cijeni zamjene stakla i evo šta sam uradio.
    1. Pozvao policiju da začini zapisnik o uviđaju saobraćajne nezgode. Pregledali i utvrdili. Dao im informacije o registarskim tablicama vozila (kamenica pršti pod pritiskom točka, u ovom slučaju kamiona, te u silnom naletu, udara u staklo). Pošao do CB Podgorica, da uzmem zapisnik i platio taksu. Tablice ovog drugog vozila su neophodne, ne da bi se utvrdilo da li je taj kamenčić pao ili izletio ispod vozila, već kao dokazni materijal da si u to vrijeme, na tom mjestu i na tom putnom pravcu, bio očevidac napuknuća nastalog od mimoišlog vozila ili vozila koje je bilo ispred tebe.
    2. Pošao do Autootpada Toskić, Konik, Podgorica, te potražio šoferšajbnu za marku, model i tip kola koja imam. Kad su zamijenili, platio i uzeo fiskalni račun.
    3. Ovdje imaš dvije opcije.
    3.1. Ako je auto kasko osigurano, pođeš do osiguravajućeg društva i ispuniš zahtjev za procjenu štete (da li si osigurao stakla, npr.). U tom slučaju, oni te pozovu, pregledaju komisijki vozilo i isplaćuju štetu na dati broj tvog žiro računa.
    3.2. Ako nije auto kasko osigurano, onda moraš pisati zahtjev za naknadu štete nadležnom organu (u mom slučaju, to su Putevi d.o.o. Podgorica). U zahtjevu moraš obrazložiti činjenično stanje, pozvati se na pravni osnov u Zakonu o putevima, priložiti slike napuknuća, dati lične podatke i podatke o vozilu, te priložiti fiskalni račun. Svaka opština je dužna da održava javne puteve, a ovdje su oni ovlastili pravno lice da to radi za njih. To pošalješ na email ili poštom i sačekaš da te pozovu. Meni su na ruke isplatili, te sam i tu sačinio dopunu zahtjeva da sam primio novac za pričinjenu štetu. Isplatili su što sam tražio u zahtjevu.
    4. Svako treće rješenje, krpljenje stakla, predstavlja privremeno rješenje i odlaganje proširenja napuknuća za određeni vremenski period. Naravno, u krpljenju stakla imaš opet dvije opcije, zavisno od toga da li je ravno ili oblo staklo. Ravno staklo će okrpiti neka staklarska radnja, a oblo ne. Ne osporavam ovo, ali ne treba bacati novac uzalud kad imaš pravnu zaštitu na gore objašnjen način.

    Srećno!
    Koliko košta policijski zapisnik? Cini i mi se 60€? Ako sam u pravu dje je računica, kad ti to neće refundirati?

    poslato s Jadrana

  10. #10
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Koliko košta policijski zapisnik? Cini i mi se 60€? Ako sam u pravu dje je računica, kad ti to neće refundirati?

    poslato s Jadrana
    Bilo je 60e. Cini mi se da sam to platio 10e, zato se nijesam izjasnio oko toga. Bilo kakav zahtjev kojim trazis povracaj novca od drzavnih organa je taksiran, te time ne moze biti ni predmet povracaja. Ali, to je nebitno u odnosu na ono sto je napisano.



  11. #11
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Refan, opet si nejasan, placa li se zapisnik 10 ili 60?
    Bitno je jer ako je 60 onda se ne ispalati ulaziti u ovu priču jer je soferka 60-80(zamjenska), ako je 10e onda vrijedi pokušati.

    poslato s Jadrana

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    10 je zapisnik
    f6

  13. #13
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako je zapisnik 10 eur.onda je bolje resenje uvek zvati Organe.Sto je sigurno,,sigurno je😉

  14. #14
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li mi neko reci dje ima u nk ili pg reparacija sofersajbne?I cijenu,i poznaje li se sta posle toga.Ja nemam pukotinu nego jednu tacku dubine 1-2 mm,precnika 2-3 mm...ali se isto vidi i bode oci kad je sofersajbna cista i oprana a registracija mi je za mjesec dana pa ne znam hocu li proci zbog toga.Hvala!

  15. #15
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,818
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da bi ti napisali zapisnik, treba da nazoveš policiju da patrola izađe na licu mjesta, a za izlazak patrole naplaćuju 60 eura + 10 eura za zapisnik.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MCODER View Post
    EfelMotors - Toyota salon-servis na obilaznici (Stari Aerodrom)
    cijena malko veca nego kod drugih, ali se ne moze vidjeti da je krpljeno.
    Potvrđujem za Toyota servis u PG. Vrhunska usluga i preporuka svakome ko treba da popravi oštećenje na šoferšajbni.
    Ljudi rade za svaku pohvalu!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,338
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikola555 View Post
    Da bi ti napisali zapisnik, treba da nazoveš policiju da patrola izađe na licu mjesta, a za izlazak patrole naplaćuju 60 eura + 10 eura za zapisnik.
    Ali to na kraju plati osiguranje, ali ako nisi kriv...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #18
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    A popravka/poliranje soferke? Oni risovi nastali od brisaca i samog zuba vremena?

    Sent from my Pixel using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,050
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Da vratim ovu temu iz proslosti. Nocas mi se iznenada pojavila u donjem desnom cosku linija od 15-20cm na vjetrobranskom staklu. Nidje se ne vidi tackica da je udarena samo linija izlazi sa dna i ide prema gore. Da li i dalje vazi da u Efel najbolje rade reparacije ili ima nekoh novih-boljih igraca na tom polju nakon 6 godina

  20. #20
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Glas service?
    I efel nosi vjerovatno kod nekoga cisto sumnjam da to sami cackaju...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  21. #21
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Efel sam cacka i nema bolje za to..
    Ali 20cm liniju ti niko ne moze sanirat.

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Poliranje sofersajbne
    By Balsa in forum Automobilizam
    Replies: 21
    Last Post: 13-02-18, 17:43
  2. I: krpljenje sofersajbne
    By dr dn in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 30-11-15, 22:26
  3. I: poliranje sofersajbne
    By pakito in forum Automobilizam
    Replies: 5
    Last Post: 28-11-11, 10:31
  4. I : Poliranje sofersajbne
    By madoX in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 24-03-11, 19:33
  5. i:POLIRANJE SOFERSAJBNE
    By RuTuTuKi in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 18-02-10, 22:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •