View Poll Results: Da li šamarate? (od 1-5) Da li ste dobili šamar? (od 6-8 )

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Da, kad me istjera iz takta moram da reagujem!

    2 18.18%
  • Ne, koliko god da me istjera iz takta nikad ne bih nasrnuo na osobu koju volim!

    4 36.36%
  • Kad me istjera iz takta bih, ali se suzdržim!

    1 9.09%
  • Ne, ali postoje stvari preko kojih ne bih prešao!

    1 9.09%
  • Samo jednom sam ošamario partnerku, jedan šamar i nikad više!

    1 9.09%
  • Ne, nikad nije ni pokušao da me udari

    3 27.27%
  • Jednom me je partner ošamario!

    1 9.09%
  • Da, redovno me šamara!

    2 18.18%
Multiple Choice Poll.
Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 137

Thread: Kako prepoznati nasilnika?

  1. #101
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Da li misliš da ima bolji život od nas zato što živi u inostranstvo i ima vjerovatno bolju platu od nas?
    Slažem se da je relativno, subjektivno... bla,bla... ali bolje je bolje!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #102
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Varas se ako mislis da je ta psihicka tortura blaza. Mnogo je surovija od fizicke. Taj samar zaboli i taj bol prodje kroz par sekundi, dok ta prica i "pucanje" i psihicko ugnjetavanje ostavljaju na coeka mnogo teze posledice. Ne ubija samar, vec stres Daj da malo izjednacimo ucesca odje, citajuci ovu temu osjecam se kao da sam na sastanku feministkinja
    Pa ovako...Slazem se.Ja licno nisam dozivjela fizicki bol,jer pravo bi bilo rec u stanju soka covjek ne osjeti na fizickoj razini al sta se desava kasnije na psihickoj,posebno kad nicim nisi doveo dr stranu do toga, to je druga prica.Medjutim ako tebe slabiji,kojeg fizicki mozes da nadjacas,muci psihicki pa ti puknes i pocnes pesnicama,opravdava li te to?Ono sklep je nista,lagano spram onoga sto si mi ti otvorila glavu.Sve to sto se radi i psihicka i fizicka tortura imaju nekog krivca pa treba pocet iz pocetka,da se vidi stvarni razlog tome i naci najbolje moguce rjesenje,kod oboje i za oboje ako je taj koji samara pukao pod psihickom torturom gospodje.Svi mozemo puci medjutim nasilje kao ucestalo je poput alkoholizma ili droge,kad ga covjek ne prizna sam sebi i nema namjeru da se lijeci pa da se sve zavrsi kako treba,dolazi do fatalnih posledica.Ne zalazem se za feminizam tj ne izlazim na ulice sa transperantima,ali zna se samo(bar ja ne znam za obratne)za slucajeve gdje su muzevi nasilnici od kojih su zene pobjegle jer nije moglo na miran nacin,ubili te zene...Nisam sigurna,mislim da je 5ti slucaj bio ovaj sad u Bar,tako da ne mozes reci da treba ovdje da pricamo sad o muzevima koji su ugrozeni.Time ne zelim reci da ne postoje zene koje kao da su pod konstantnim pms-om,ali i tad postoje drugi nacini,druga rjesenja.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  3. #103
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brate ima i zena koje tacno malo po malo te kljucaju psihicki dok coek ne pukne i pospremi ih. Ne opravvdavam to ali pojedine taman traze batine.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default


    Eo vam ga iz 1/1
    Sent from my ALE-L21 using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  5. #105
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    neka ih posjete za pola godine da vidimo kako je drži

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DrvoShegach View Post
    Brate ima i zena koje tacno malo po malo te kljucaju psihicki dok coek ne pukne i pospremi ih. Ne opravvdavam to ali pojedine taman traze batine.
    A vas teško nagovorit'...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  7. #107
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Pa ovako...Slazem se.Ja licno nisam dozivjela fizicki bol,jer pravo bi bilo rec u stanju soka covjek ne osjeti na fizickoj razini al sta se desava kasnije na psihickoj,posebno kad nicim nisi doveo dr stranu do toga, to je druga prica.Medjutim ako tebe slabiji,kojeg fizicki mozes da nadjacas,muci psihicki pa ti puknes i pocnes pesnicama,opravdava li te to?Ono sklep je nista,lagano spram onoga sto si mi ti otvorila glavu.Sve to sto se radi i psihicka i fizicka tortura imaju nekog krivca pa treba pocet iz pocetka,da se vidi stvarni razlog tome i naci najbolje moguce rjesenje,kod oboje i za oboje ako je taj koji samara pukao pod psihickom torturom gospodje.Svi mozemo puci medjutim nasilje kao ucestalo je poput alkoholizma ili droge,kad ga covjek ne prizna sam sebi i nema namjeru da se lijeci pa da se sve zavrsi kako treba,dolazi do fatalnih posledica.Ne zalazem se za feminizam tj ne izlazim na ulice sa transperantima,ali zna se samo(bar ja ne znam za obratne)za slucajeve gdje su muzevi nasilnici od kojih su zene pobjegle jer nije moglo na miran nacin,ubili te zene...Nisam sigurna,mislim da je 5ti slucaj bio ovaj sad u Bar,tako da ne mozes reci da treba ovdje da pricamo sad o muzevima koji su ugrozeni.Time ne zelim reci da ne postoje zene koje kao da su pod konstantnim pms-om,ali i tad postoje drugi nacini,druga rjesenja.
    Malo sam ironisao na racun te ravnopravnosti za koju se zalazete Slazemo se, jedino sto mi je tema malo pointless, ako je bukvalno shvatimo. Bolje traziti odgovore na pitanja kako se suprostaviti nasilniku. Tesko ih je prepoznati na prvu, tesko bi bilo nekom neutralnom posmatracu a ne zeni koja je zaljubljena, koja voli... Mozemo mi sad odje opaliti brainstorming, diskutovati o tome do sjutra, mozda i naci odgovor na to kako ih prepoznati, ali ta saznanja ne bi imala puno efekta jer se na sve to dodaje snazan uticaj emocija, morala, dostojanstva, straha, stanja uma... Cinjenica je da je veliki broj zena kod nas zrtve nasilja u porodici, ali ja ne mogu da ukapiram kako to da 90% tih zena nece da se suoci sa problemom. Ne prihvatam to da ne smiju, ne mogu... Ako zena jednom dobije batine od muza i nista ne preduzme po pitanju toga, ona zna da ce se desiti opet. I taj dio tu ne razumijem - radije ce cekati i opet proci kroz pakao nego sto ce se vratiti kod roditelja, zvati policiju. Opet ponavljam, nije mali procenat zena koje tako postupaju. Jednom je izudarao muz, ok, nije znala s kim ima posla, ali kad je izudara treci, cetvrti put u mjesec dana, tu je vec njena krivica koliko i njegova.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  8. #108
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Ne radi se o tvojim odgovorima za njih, niti o mojim, mi nismo njihov izlazak iz problema, već one same. Radi se o odgovorima koje će one same sebi dati i preuzet akciju za sebe i svoju djecu. To je za poštovanje. Kao što je za poštovanje njihov status quo, jer trenutno možda nemaju odgovore na pitanja ili nemaju hrabrosti za drastičnu akciju.
    Nemaju ni odgovore, niti hrabrosti, jer da imaju ne bi bile gdje su i trpjele što trpe....ne mogu reći da poznajem lično osobe koje su maltretirale nekog...tj poznajem jednu koja je nakon godina patnje, batina od muža i njegove porodice, prijetnji da će joj dijete ubiti ako ona ode (jer ona nema đe, niti ima platu, a on će navodno uzet dijete), pospremila muža iz vatrenog oružja....
    Sjećam se nekoliko slučajeva koji su se završili da je žena na spavanju muža sredila, što sjekirom, što vatrenim oružjem, ali znam jednu koja je sebe i dijete ubila jer nije više mogla da trpi....znamo i slučajeve đe je nasilnik ubio iako je više puta prijavljivan....
    Kako ženama koje godinama žive pod konstantnim stresom, koji kriju od svih svoju nevolju jer ih je sramota i od samih sebe a ne od ljudi, dati podstrek da same sebi pomognu? Zar misliš da trezveno razmišlja? Zar misliš da ima snage da akciju preduzme za svoju djecu i za sebe? Ne za SEBE i za svoju djecu, nego za svoju djecu i za sebe....Iako ćete me možda napasti da patetišem i pretjerujem, tvrdim- djeca su bitnija od njih samih, i njihova sigurnost je više od života.... moram reći da te žene nemaju želju da sebe spašavaju niti im je do ičega ni do života, jedino ih u životu i u svijesti drži misao da su joj djeca bez nje potpuno bez zaštite i u smrtnoj opasnosti.....zato trpi, jer neće ništa da preduzme što je može odvojiti od djece, i poslednju nadu da će NEKAKO spas naići, time ubiti...
    Treba im inpuls, treba im podstrek, treba im neko kome vjeruju, kome mogu prvo da se požale, pa da ih onda profesionalno, pričom natjeraju da počnu trezveno da misle, i što je najbitnije, kad je ubijedi da ne mora da trpi, da je on u stvari kukavica, moraš joj ponuditi zaštitu i sklonište...i za nju i za djecu....država naći posao kojim će moći djecu da izdržava i maksimalnu socijalnu i psihološku pomoć i njoj i djeci da izađu iz kruga pakla!
    Država mora da se stavi na prvo mjesto, jer je država kroz svoje institucije i najmoćniji zaštitnik u ovakvim slučajevima...po meni.

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Varas se ako mislis da je ta psihicka tortura blaza. Mnogo je surovija od fizicke. Taj samar zaboli i taj bol prodje kroz par sekundi, dok ta prica i "pucanje" i psihicko ugnjetavanje ostavljaju na coeka mnogo teze posledice. Ne ubija samar, vec stres Daj da malo izjednacimo ucesca odje, citajuci ovu temu osjecam se kao da sam na sastanku feministkinja
    Ja se ne slažem da je lakše da me neko bije nego da priča....nikakvu torturu ne volim i smetlo bi mi i da me biju i da me psihički zlostavljaju....medjutim, mislim da griješiš u postavci, tj mislim da psihičko ugnjetavanje predstavljaš (ne znam da li si mislio na to ili si se samo tako izrazio) kao da žena priča, priča, se*e, jede **vna, mlati a ti pi**iš i na kraju kažeš aooooo jadna, udari me, ošamari me, samo nemoj da me gušiš pričom!!!
    Ali psihička i emotivna tortura koju muškarci sprovode (makar se osjećao kao da si na sastanku feministkinja) nije priča koju slušaš bez straha a uz prisustvo stresa, nego je konstantan strah da ne pogledaš negdje pogrešno, jer te sleduje stiskanje za ruku, siktanje, pogledi, prijetnje, omalovažavanje, da ne kažeš nešto pogrešno, da ne pomisli on da si ti pomislila nešto pogrešno....a nije teže od batina mada iste posledice ostavlja na duši, ne na tijelu....bez ljutnje, ne kažem da nema situacija đe muškarci trpe torturu...ima....ali ne bih ja te "momke" tako zvala, neprimjereno mi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #109
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Malo sam ironisao na racun te ravnopravnosti za koju se zalazete Slazemo se, jedino sto mi je tema malo pointless, ako je bukvalno shvatimo. Bolje traziti odgovore na pitanja kako se suprostaviti nasilniku. Tesko ih je prepoznati na prvu, tesko bi bilo nekom neutralnom posmatracu a ne zeni koja je zaljubljena, koja voli... Mozemo mi sad odje opaliti brainstorming, diskutovati o tome do sjutra, mozda i naci odgovor na to kako ih prepoznati, ali ta saznanja ne bi imala puno efekta jer se na sve to dodaje snazan uticaj emocija, morala, dostojanstva, straha, stanja uma... Cinjenica je da je veliki broj zena kod nas zrtve nasilja u porodici, ali ja ne mogu da ukapiram kako to da 90% tih zena nece da se suoci sa problemom. Ne prihvatam to da ne smiju, ne mogu... Ako zena jednom dobije batine od muza i nista ne preduzme po pitanju toga, ona zna da ce se desiti opet. I taj dio tu ne razumijem - radije ce cekati i opet proci kroz pakao nego sto ce se vratiti kod roditelja, zvati policiju. Opet ponavljam, nije mali procenat zena koje tako postupaju. Jednom je izudarao muz, ok, nije znala s kim ima posla, ali kad je izudara treci, cetvrti put u mjesec dana, tu je vec njena krivica koliko i njegova.
    Tesko je posmatracu skontati psihu zene koja se nalazi u tom problemu.Postranice,sve izgleda jednostavno i lako ali da je tako zar bismo imali uopste da pricamo na temu nasilja.Neke,poput mene,uspiju da odu cim vide koliko je sati s tim sto evo razmisljam da je taj moj bivsi tokom prijetnji posle mogao i da me ubije,u sred bijela dana,pred prolaznicima,pa mozda i sebe.SRECOM,samo je bio pas koji laje.
    Mislim,tj hocu da kazem,da te zene nisu glupe pa su ostale uz sve to iz ciste gluposti i sto vole da im se sve to desava,vec sto im je psiha isprana,pogubljene su,u strahu mozda vise za djecu nego za sebe,i zaista im treba psihicka pomoc a zatim i ona bezbjedna,kad odu iz svega toga,da znaju da su zasticene zajedno sa djecom.Da se ne desi vise nikad ni jednoj da zavrsi kao zena u NK,koja je pobjegla sa djecom i krila mjesto gdje zivi da je on ne nadje...al mali je NK,nadje je covjek i ubi da svi vide.


    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  10. #110
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    854
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    E evo primjer prije neki dan . Ja kod skole cekam maloga da izadje i tako svi roditelji tu , i dolazi lik na nekih 5-6 metara i onako povisenim tonom se obraca ka masi (svojoj zeni ) i kaze imas li ti telefon ,i tako ponavlja i unosi joj se u facu , malo joj rukom podize bradu da podigne glavu ,ona se zaplaka i pobjeze . E sad mi vi recite kad takav lik pred masom pravi takvu scenu sta se onda kuci desava pod zatvorenim vratima ,a meni je bilo jako neprijatno

    Послато са Lenovo K50-t5 уз помоћ Тапатока

  11. #111
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E jada... trebala je uzet telefon, pa ne bi imala problema. Zanio se, šta sad.
    Da sa koje od djece zaletjelo prema njemu, odbranila bi ga ona, ne bi zaplakala i pobjegla.

  12. #112
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Lako je se nama pošprdenzi kada nismo u njenu kožu, ali isto tako ne smijemo zaboravit da ima privilegovanih za koje ne važe ista pravila kao za nas, koji smiju što mi ne smijemo, ili nećemo, ili ne umijemo i ne možemo... sveJEjedno. Ako će proć na crveno u sred bijela dana, što i ženu/đevojku ne bi "iz okreta"?!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  13. #113
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Znate kad je onaj lik na Stari ubio djevojcicu od 15 godina? Pricao je da su bili u vezi i da ona nije htjela da nastavi, zbog cega ju je ubio.. I kad je dobio 20 godina, u sudnici se moglo cuti dobacivanje "Aooo, ni da je dvije ubio, sto je ta mukaaa?!!!"

    I sta nam to govori o nasem narodu?


  14. #114
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naš narod nije onaj iz sudnice!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  15. #115
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Pa ni ja ne volim da generalizujem i na osnovu jednog slucaja lupam etikete cijelom narodu, ali nije to cijeli uzorak. Reprezentativan uzorak je svaki dan oko nas, susrecemo se s ljudima, pricamo o tome.. i opet do istog zakljucka dodjem. Nas narod na "vaspitnu mjeru" zeni i dalje gleda kao na vid tradicije, al zato bilo kakav vid emancipacije u tom pogledu smatra nazadovanjem i srozavanjem tradicionalnih vrijednosti.


  16. #116
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Muka je što - svakom po zasluzi, a nekom po PRIVILEGIJI!

    Pa se mladi, dokoni, plitki i nejaki ugledaju na privilegovane... a bogomi i na olivud i gugl, malo je reć.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #117
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #118
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    za silovanje se manje dobija
    She is only here to annoy herself!

  19. #119
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    97
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Ja sam (djelimicno) miroljubiv covjek i sve to, ali za nasilje nad zenama, djecom , silovanje, pedofiliju bih smrtnu kaznu uveo.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  20. #120
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I šta sad, ode po po godine kod svojih, i kad je zovneš da dolazi doma prijavi te za emocionalno nasilje i stavi te u aps.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #121
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    97
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    ^Da je tu razumjevanja, da se neko pusti da ode, da ga ne vezujemo, da ga ne posjedujemo.. I da se vrati(ili ne) da ne budemo ogorceni moglo bi se o ljubavi i slobodi pricati. Najveca vrlina koju uzdizemo - ljubav - nema je preko sebicnosti, razumjevanja nema preko granica jako ogranicenog ega, oprostaja nema osim sto drugima pripovjedamo...
    Ovako raspravlja se o ljudskim bolestima, posledicama a ne uzrocima a covjek je sam po sebi bolestan.. Da nije ne bi bilo ove i mnogih tema..
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  22. #122
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Forumasi biju sve u 16. Izazvano i neizazvano.

  23. #123
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    eo viđ dabovićke, to je bila ljubav najjača, cvijeće joj u emisije donosio, ka filip kseniji, nazdravlje njoj.

  24. #124
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    A za dabovicku se zabrinuh u pm, kolika je mogla ga je iscukat slobodno

  25. #125
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Jes no joj je potrosio 100k xexexe


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    nothing comes from violence and nothing ever could

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako prepoznati psihopatu?
    By Zaovičić in forum Društvena hronika
    Replies: 113
    Last Post: 23-02-15, 21:25
  2. Info Kako prepoznati org i kopiju note 3?
    By Konstatin in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 11
    Last Post: 04-03-14, 22:22
  3. Kako prepoznati mafijasa u CG?
    By obrniokreni in forum Sve i svašta
    Replies: 185
    Last Post: 09-09-11, 08:58
  4. Replies: 25
    Last Post: 09-03-09, 07:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •