Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 66

Thread: Roditelj - nastavnik odnos

  1. #26
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    U našoj školi jedna fina familija (a nijesu Đukanovići) je još u prvi razred kupila učiteljicu, u drugi i direktoricu. Sad posle 5 godina imaju moć da postavljaju nastavnike (bar se tako fale) ko će predavati razredu. Moram priznati da im dijete dobro uči, ali ne toliko dobro da bi se cijela škola savijala oko tog djeteta.
    U susjednoj školi se pominje pravljenje VIP odeljenja. Gdje su najbogatiji đaci i najpokorniji nastavnici.
    Da roditelji kicmu imaju sazvali bi roditeljski sastanak na nivou cijele skole da se pobune oko nekih stvari.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #27
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Ima tu u svemu jedna druga stvar. Profesori su svedeni na to da se bore za egzistenciju sa ovim platama. U dobrim uslovima od profesora očekujemo visoku etiku i standarde. Realno nema izgovora da ne bude tako. Da li to možemo očekivati i u nemaštini? Teško. Ima svijetlih primjera ali realno neki otpor prema toj praksi od profesora se ne može očekivati. Ljudi su, a i vide kako drugi šklapaju, a oni treba da pošteno drže na leđima sistem. Školstvo je godinama uništavano sistematski i to našim lošim izborima. Na izborima. Greška bi bilo okriviti bilo koga izolovano a da i mi sami, koji ovo ovdje sa pravom osuđujemo, ne vidimo i svoj dio krivice.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 07-02-17 at 13:33.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #28
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Ja ne znam sto se mora uopste davat ili kupovat nesto nastavnicima. Prvi put to cujem. A sjetih se kad sam bila u skolu samo jednom profesoru francuskog sam nesto napravila od gline kao poklon jer mi je najbolji predmet bio fr. Mislim da nije ni bilo povoda za to, rodjendan ili nesto slicno. Nego mi milo bilo.
    Za osnovnu sam zaboravio, mislim da se uzimalo nešto sitno, tipa za 8. Mart svi donesemo po cvijet, po ružu ili tako nešto...
    Kroz srednju su se uzimali pokloni, ništa prećerano, ali se kupovalo...i mišljenja sam da smo malo častili tu ženu koja nam je bila razredna. Jeenostavno je uvijek bila tu za nas, kao majka! Ta žena je svima pomagala na raznorazne načine i iskreno, mislim da je sramota što joj nismo više stvari kupili, ili što nismo to češće radili. Mislim da smo samo na kraju svake godine davali po 3-4-5-7 eura da joj se kupi nešto. Definitivno je zaslužila mnogo više od toga.

  4. #29
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da roditelji kicmu imaju sazvali bi roditeljski sastanak na nivou cijele skole da se pobune oko nekih stvari.
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ima tu u svemu jedna druga stvar. Profesori su svedeni na to da se bore za egzistenciju sa ovim platama. U dobrim uslovima od profesora očekujemo visoku etiku i standarde. Realno nema izgovora da ne bude tako. Da li to možemo očekivati i u nemaštini? Teško. Ima svijetlih primjera ali realno neki otpor prema toj praksi od profesora se ne može očekivati. Ljudi su, a i vide kako drugi šklapaju, a oni treba da pošteno drže na leđima sistem. Školstvo je godinama uništavano sistematski i to našim lošim izborima. Na izborima. Greška bi bilo okriviti bilo koga izolovano a da i mi sami, koji ovo ovdje sa pravom osuđujemo, ne vidimo i svoj dio krivice.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Država treba da reaguje na stanje u školama. Roditelji mogu i trebaju uticati ali je to daleko od toga da promijene ambijent.

    Ponekad mi se čini da se niko ozbiljno ne bavi školstvom.


    Ima svijetlih primjera, ali opšta slika ima previše jedinica.



    Send from past.

  5. #30
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Za osnovnu sam zaboravio, mislim da se uzimalo nešto sitno, tipa za 8. Mart svi donesemo po cvijet, po ružu ili tako nešto...
    Kroz srednju su se uzimali pokloni, ništa prećerano, ali se kupovalo...i mišljenja sam da smo malo častili tu ženu koja nam je bila razredna. Jeenostavno je uvijek bila tu za nas, kao majka! Ta žena je svima pomagala na raznorazne načine i iskreno, mislim da je sramota što joj nismo više stvari kupili, ili što nismo to češće radili. Mislim da smo samo na kraju svake godine davali po 3-4-5-7 eura da joj se kupi nešto. Definitivno je zaslužila mnogo više od toga.
    pa to joj je posao. Drzava treba da im da adekvatne plate. Cus cascavaju se nastavnici, doktori, aplaudira se pilot zato sto je uspjeo da spusti avion. A makse.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #31
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    E pogle ti roditelja danas imaju grupe na viber dje se dopisuju. Hahahahah a oduzet narodu treba telefone pa kad oce da kontaktiraju nekog samo iz poste da mogu zvat.

  7. #32
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kontrolisani žele da kontrolišu... manjak kontrole podrazumijeva da si sirotinja.

    Nema danas glave za koju kamena - pardon hljeba nema.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ima tu u svemu jedna druga stvar. Profesori su svedeni na to da se bore za egzistenciju sa ovim platama. U dobrim uslovima od profesora očekujemo visoku etiku i standarde. Realno nema izgovora da ne bude tako. Da li to možemo očekivati i u nemaštini? Teško. Ima svijetlih primjera ali realno neki otpor prema toj praksi od profesora se ne može očekivati. Ljudi su, a i vide kako drugi šklapaju, a oni treba da pošteno drže na leđima sistem. Školstvo je godinama uništavano sistematski i to našim lošim izborima. Na izborima. Greška bi bilo okriviti bilo koga izolovano a da i mi sami, koji ovo ovdje sa pravom osuđujemo, ne vidimo i svoj dio krivice.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Mnogo je vise onih koji primaju manje od profesora, a rade za trecinu vise. To sto je njima mala plata, nadoknadjuju nezainteresovanoscu za svoj posao. Nekad su bili i profesori i pedagozi, danas su samo tu da prepricaju lekciju i stave dnevnik pod ruku i idu kuci. Samo zato sto su nezadovoljni platama. Svi mi vidimo sto se radi, ali nije razlog da zbog toga imamo takav odnos prema poslu, jer razlikujemo li se onda mi od tih sto sklapaju? Osim sto nismo u pozicij da i mi sklapamo. Aposlutno ne mogu da vidim sebe kao krivca za bilo sto u skolstvu. Jedno vrijeme sam bio i u savjet roditelja i predlagao neke stvari za dobrobit te djece sto uce tamo, ali ne, pola godine se natezalo kako da se roditeljima izbace pare iz dzepa za renoviranje toaleta, koje je po proracunu jedne nevjeste trebalo da kosta oko 45 000 eura. Ja sam pitao da nijesu rijesili d adignu jos dva sprata skole za te pare. I prestao sam da dolazim tamo da slusam gluposti. Za te poklone mogu da izdvojim 1 eur i to je to. Ako se uciteljici ne svidja, rado cu joj objasnit kako stvari stoje.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  9. #34
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    pa to joj je posao. Drzava treba da im da adekvatne plate. Cus cascavaju se nastavnici, doktori, aplaudira se pilot zato sto je uspjeo da spusti avion. A makse.
    Nije joj posao da radi stvari koje je radila. Trebao bi mi cijeli dan da napišem kako nam je sve pomagala tokom četiri godine...evo nešto malo:
    Npr. neko ima 'stroge' roditelje, pa kući 'prijavi' samo jednu slabu ocjenu dok ima četiri-pet jedinica...i onda ta žena krije dnevnik kad roditelji dodju da se raspitaju za stanje u školi, neće da im pokaže dnevnik, nalazi razne izgovore..naravno sve u predhodnom dogovoru sa tim učenikom da će se on popraviti i da neće biti potrebe da ona laže kako bi ga 'spasila'. Sve su to bezvezne stvari, ali i nisu...
    Od nas 30, bilo je 10 onih koji su u prvih mjesec dana napravili dovoljno neopravdanih izostanaka za isključenje, a tokom cijele godine su istim tempom 'bježali' sa časova, i tako sve četiri godine. Od nas 30, bilo je 10 onih koji su od 12-14 predmeta imali 8-9 jedinica, koji nikad ništa učili nisu a prolazili su godinu, sa 4 slabe se padao razred...i tako sve četiri godine. Eto, svih 30 je redovno završilo srednju školu bez ponavljanja, bez vanrednih ispita itd itd...Da je bilo sistema i neke pravde, od nas 30, makar pola bi trebalo otpasti.
    Npr. Nekoliko njih ima 'vezu' kod - direktora recimo, njima se crtaju ocjene i imaju ostale privilegije...i ta žena vidi to, da ne bi bilo neke nepravde, fino pomogne i ostalim djacima koji nemaju 'vezu'...ovi što imaju 5 slabih pred kraj, nacrta im dvije da bi mogli ići na polaganje i slično.
    Lično mene su par puta trebali izbaciti zbog previše opravdanih časova, na par predmeta sam trebao da idem na razredne ispite jer sam za godinu dana prisustvovao na samo 10% časova.
    Cijele godine nas je gurala, naravno, bilo je onih koji to nisu zaslužili...ali bilo je 'svi ili niko' u zemlji korupcije i 'veza'.

  10. #35
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahhahahaha qq.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  11. #36
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Nije joj posao da radi stvari koje je radila. Trebao bi mi cijeli dan da napišem kako nam je sve pomagala tokom četiri godine...evo nešto malo:
    Npr. neko ima 'stroge' roditelje, pa kući 'prijavi' samo jednu slabu ocjenu dok ima četiri-pet jedinica...i onda ta žena krije dnevnik kad roditelji dodju da se raspitaju za stanje u školi, neće da im pokaže dnevnik, nalazi razne izgovore..naravno sve u predhodnom dogovoru sa tim učenikom da će se on popraviti i da neće biti potrebe da ona laže kako bi ga 'spasila'. Sve su to bezvezne stvari, ali i nisu...
    Od nas 30, bilo je 10 onih koji su u prvih mjesec dana napravili dovoljno neopravdanih izostanaka za isključenje, a tokom cijele godine su istim tempom 'bježali' sa časova, i tako sve četiri godine. Od nas 30, bilo je 10 onih koji su od 12-14 predmeta imali 8-9 jedinica, koji nikad ništa učili nisu a prolazili su godinu, sa 4 slabe se padao razred...i tako sve četiri godine. Eto, svih 30 je redovno završilo srednju školu bez ponavljanja, bez vanrednih ispita itd itd...Da je bilo sistema i neke pravde, od nas 30, makar pola bi trebalo otpasti.
    Npr. Nekoliko njih ima 'vezu' kod - direktora recimo, njima se crtaju ocjene i imaju ostale privilegije...i ta žena vidi to, da ne bi bilo neke nepravde, fino pomogne i ostalim djacima koji nemaju 'vezu'...ovi što imaju 5 slabih pred kraj, nacrta im dvije da bi mogli ići na polaganje i slično.
    Lično mene su par puta trebali izbaciti zbog previše opravdanih časova, na par predmeta sam trebao da idem na razredne ispite jer sam za godinu dana prisustvovao na samo 10% časova.
    Cijele godine nas je gurala, naravno, bilo je onih koji to nisu zaslužili...ali bilo je 'svi ili niko' u zemlji korupcije i 'veza'.
    E kakav je to pedagog daleko bilo. I odje da podizes i skolujes djecu. Pu pu pu. Klanjam se postenm roditeljima koji odje zdravo dijete podignu. Svima bih podijelio neka priznanja.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    E kakav je to pedagog daleko bilo. I odje da podizes i skolujes djecu. Pu pu pu. Klanjam se postenm roditeljima koji odje zdravo dijete podignu. Svima bih podijelio neka priznanja.
    Ako mozes nesto parom da castis
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Mi smo pedagoga imali, ali on skoro nikad nije bio u školi (jer kad ove nemirne pošalju kod nje, oni se redovno vrnu jer je zaključana kancelarija)...Psiholog isto...Zubar tu i tamo...Domar konstantno prisutan...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  14. #39
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    E kakav je to pedagog daleko bilo. I odje da podizes i skolujes djecu. Pu pu pu. Klanjam se postenm roditeljima koji odje zdravo dijete podignu. Svima bih podijelio neka priznanja.
    odličan pedagog a prije svega čovjek ipo od žene. kriva drina se ne ispravlja.

  15. #40
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Evo sad je aktuelna kod nas anketa "za ili protivu uniformi"

    Ima razloga i za i protiv. Mada kod nas će glavni razlog ZA, biti što je to IN sada i poneki flashback iz djetinjstva. Ne, ozbiljno šta su argumenti za i protiv? Po meni jedan argument dominira nad ostalima. To je da su svi jednaki pred nastavnikom. Pravda. Pitanje je samo jel školstvu dovoljno samo krečenje (uniforme) ili je i temelj trop što djeca dobro vide.

    Postoji argument da ne treba od djece skrivati različitost pa ni socijalnu. Da ne žive u bajci jer kad se Ajfon 10 (priča se da će biti top za 1000€) potegne iz uniforme onda nema ni uniforme ni bajke no samo "hard landing".

    Sve u svemu sam protivu uniformi jer uniforme treba da su rezultat napredovanja školstva, a ne maska za propadanje.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 25-02-17 at 12:59.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #41
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Sve u svemu sam protivu uniformi jer uniforme treba da su rezultat napredovanja školstva, a ne maska za propadanje.
    To je to. Ako je jedini razlog za uvodjenje uniformi da se ne bi vidjelo koliko neki nemaju to je jednako stavljanju flastera na otvoreni prelom kosti.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Evo sad je aktuelna kod nas anketa "za ili protivu uniformi"

    Ima razloga i za i protiv. Mada kod nas će glavni razlog ZA, biti što je to IN sada i poneki flashback iz djetinjstva. Ne, ozbiljno šta su argumenti za i protiv? Po meni jedan argument dominira nad ostalima. To je da su svi jednaki pred nastavnikom. Pravda. Pitanje je samo jel školstvu dovoljno samo krečenje (uniforme) ili je i temelj trop što djeca dobro vide.

    Postoji argument da ne treba od djece skrivati različitost pa ni socijalnu. Da ne žive u bajci jer kad se Ajfon 10 (priča se da će biti top za 1000€) potegne iz uniforme onda nema ni uniforme ni bajke no samo "hard landing".

    Sve u svemu sam protivu uniformi jer uniforme treba da su rezultat napredovanja školstva, a ne maska za propadanje.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Slozio bih se sa tobom, uniforme su samo sminka u danasnje vrijeme i ona ne moze bit arugment da su djeca jednaka pred profesorom, kad profesor zan kome je otac bogati privatnik, kome visoki politicki funkcioner.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #43
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    To je to. Ako je jedini razlog za uvodjenje uniformi da se ne bi vidjelo koliko neki nemaju to je jednako stavljanju flastera na otvoreni prelom kosti.
    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Slozio bih se sa tobom, uniforme su samo sminka u danasnje vrijeme i ona ne moze bit arugment da su djeca jednaka pred profesorom, kad profesor zan kome je otac bogati privatnik, kome visoki politicki funkcioner.
    Imao bi još jedan argument za koji pada u vodu ako se osvrnemo malo oko sebe. U normalnim zemljama, recimo u Šveckoj, resursom smatraju znanje isto kao i naftu. Imamo takmičenja i olimpijade u fizici, hemiji, matematici baš kao što to imamo u sportu. Timovi moraju imati svoje boje. Da ne nastavljam dalje, nema potrebe. Kakve boje kad je boja novca ovdje jedina boja.

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ovo za 8. mart, je po mom misljenju ISKLJUCIVO do uciteljice/razredne... Fino nekoliko dana prije na casu odjeljenske zajenice kaze prihvaticu samo 1 poklon koji ce biti od cijelog odjeljenja cija vrijednost nece preci 1e x broj ucenika... Ko bude postupio pogresno, ocjena manje iz vladanja...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  20. #45
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    u kotoru u osnovnoj skoli oce da uzimaju djeci mobilne na 7 dana a uciteljice lupaju selfije i kace na Facebook slike iz ucionica.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Kod mene je za skolu u prirodi uciteljica vec sad najavila da ce djeca, ukoliko ce nositi, moci da koriste telefon sat vremena ujutro i sat vremena predvece. Ostatak vremena su telefoni kod nje, ugaseni. Pa kome ne odgovara, ne mora da ide...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. #47
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    a profesori mogu da nose telefone na casu,a djaci ne mogu?

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Svakako da je to do profesora, valjda bi oni prvi svojim primjerom trebali da se iskazu...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  24. #49
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    i ja mislim da bi prvo oni trebali dati primjer pa onda traziti nesto od ucenika.u kotoru u skoli "Njegos",ne misle tako.al dobro postoji zakon i za to.oduzimanje telefona djetetu je oduzimanje necije imovine.

  25. #50
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    moja djeca nijesu mjela da imaju telefone u školi, ali to je bilo ipak prije nekoliko godina...nego vidjeh na fb sad da se reklamira neka đevojka koja pravi prelijepe poklone za 8.mart za učiteljice...ovako to izgleda:




    Mislim da će mnoge učiteljice da je "kunu" ako se đeca odluče za ovo...inače, po meni, jako lijepo i simpatično i originalno! Ne znam koliko košta ali da je desetak eura mnogo je, ali opet manje nego po 5 eura da skupljaju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos čovjeka i prirode
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 19
    Last Post: 03-09-09, 14:05
  2. odnos
    By sparco in forum Kućni ljubimci
    Replies: 19
    Last Post: 27-01-08, 23:54
  3. Kakav odnos Crkva Država
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 5
    Last Post: 19-10-07, 10:28
  4. Moze li RODITELJ, oteti svoje dijete?
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 03-06-07, 05:06
  5. Moderatori i odnos na forumima
    By Goran69 in forum Operatori
    Replies: 0
    Last Post: 27-09-05, 11:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •