View Poll Results: Da li šamarate? (od 1-5) Da li ste dobili šamar? (od 6-8 )

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Da, kad me istjera iz takta moram da reagujem!

    2 18.18%
  • Ne, koliko god da me istjera iz takta nikad ne bih nasrnuo na osobu koju volim!

    4 36.36%
  • Kad me istjera iz takta bih, ali se suzdržim!

    1 9.09%
  • Ne, ali postoje stvari preko kojih ne bih prešao!

    1 9.09%
  • Samo jednom sam ošamario partnerku, jedan šamar i nikad više!

    1 9.09%
  • Ne, nikad nije ni pokušao da me udari

    3 27.27%
  • Jednom me je partner ošamario!

    1 9.09%
  • Da, redovno me šamara!

    2 18.18%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 137

Thread: Kako prepoznati nasilnika?

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default Kako prepoznati nasilnika?

    Čitam temu na našem forumu Da li biste se umiješali u svađu, tuču, maltretiranje, pa se mahom priča svela (jer valjda se najčešće parovi biju po ulica) na svađe i tuče parova, i dade mi šlagvort pa pretpostavljam da su mnogi od vas bili ili barem poznaju osobu koja je bila u vezi sa osobom koja se može nazvati posesivnom ili nasilnom...ne mora obavezno biti neki ekstremni nasilnik ili nasilnica nego i osoba koja vrši i emotivno i psihičko nasilje nad osobom sa kojom je u vezi...
    Dakle, kad i kako prepoznati nasilnika? Da li postoje neki znakovi za uzbunu na startu, u prvih par susreta, ili se dobro ukrivaju?
    Može li neko biti istovremeno i Dr Džekil i Mr Hajd pa da baš ne skužimo, da se spasimo?

    EDIT- I da dodam, evo ankete, pa ovdje na temi elaborirajte svoje glasanje na anketi Možete glasati za više opcija, dakle i za prvu do 5 i na drugu od 6...možda ne bijete ali ste biveni
    Last edited by zvoncica; 06-02-17 at 22:56.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U ovom vremenu Republike ti hoćeš da produbimo perverzno licemjerje?
    Šalim se.
    Da ne dužim, vanjskog neprijatelja aka nasilnika je lako prepoznat i regulisat ga. Veći problem je ono skriveno i samim tim nepoznato. Lepeza je preširoka, za kriminalistiku bukvalno.
    Evo jednog linka koji se meni svidio kada sam se interesovao za ovu temu.

    http://www.dnevno.hr/zdravlje/kako-p...m-dusu-102900/
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    854
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Pa malo formulacija rijeci buni ,nasilnik kao nasilnik lako se prepoznaje. Pretezno zene vole nasilnike ili ti grubijane ,ali psihopate ili psihicki poremecene osobe je tesko prepoznati ,i one umiju dobro da se ukrivaju . Inace svakoga od nas dijele male linije izmedju dobra i zla ,i u danasnje vrijeme se sve cesce desava da dolazi do toga i jednostavno ljudi puknu i postanu nasilni,a faktora za takvo ponasanje i koji to izazivaju ima dosta .

    Sent from my Lenovo K50-t5 using Cafe Del Montenegro mobile app

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Na moju veliku sreću takav me nije zakučio, pa bih voljela da tako i ostane..
    Valjda stra', treba krenut' na Rusiju
    Čim se nešto naslućuje, obično se kasnije i potvrdi sumnja, a mislim da sve počinje ljubomorom, koja drugoj strani prija, jer je plasirana podmuklo kao zaštitničko postavljanje.

    Alarm mi se aktivira kad muškarac počne da priča o ženi s kojom (ni)je bio nimalo lijepe stvari, koristeći najniže moguće uvrede. Ne ulazim u to je li zaslužila ili nije, ali neko dostojanstvo se mora imati. Niko im ne brani da budu ljuti, uvrijeđeni, ali da takav otrov izlazi iz usta, to ne mogu da razumijem...
    Bježim momentalno.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miko501 View Post
    Pa malo formulacija rijeci buni ,nasilnik kao nasilnik lako se prepoznaje. Pretezno zene vole nasilnike ili ti grubijane ,ali psihopate ili psihicki poremecene osobe je tesko prepoznati ,i one umiju dobro da se ukrivaju . Inace svakoga od nas dijele male linije izmedju dobra i zla ,i u danasnje vrijeme se sve cesce desava da dolazi do toga i jednostavno ljudi puknu i postanu nasilni,a faktora za takvo ponasanje i koji to izazivaju ima dosta .

    Sent from my Lenovo K50-t5 using Cafe Del Montenegro mobile app
    a ja ne mislim da se lako prepoznaje...računam da kad upoznam momka neće me odmah šakom u glavu da mi pokaže da je nasilnik....to ti kažem....koji signali mogu uputiti da će se pretvoriti u nasilnika? Znam ja da kad ga izbacim iz takta da će se pokazati, ali kako da ja to saznam prije nego ga izbacim iz takta a on me nokautira
    Slažem se sa Krknom da je ljubomora, pogotovo ona patološka dobar predznak....uh ja ne podnosim kad me neko optuži nepravedno...onda bih se ja pretvorila u nasilnika
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    uh ja ne podnosim kad me neko optuži nepravedno...onda bih se ja pretvorila u nasilnika
    To je još i dobro jer izađe vani. Po meni je gora pasivna agresija.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ima i nasilnica isto... Koje opsjedaju muskarce. One nijesu toliko nasilne fizicki ali su ceste i posesivne. Sto se tice i jednih i drugih pocinje ovako :


    - najveca ljubav paznja i sve zivo

    - cvijece parfemi izlasci vecere

    - poruke za laku noc dobro jutro i prijatno za rucak "Volim te" u prvo 7-10 dana

    - sta radis svako 30min, nedostjes mi svako 10min, ne mogu bez tebe 5 min

    - sto ti je on lajkovao sliku? Ko je on? Izbirisi ga iz prijatelja?

    - Ko je ovaj sto ti je lajkovao sliku prije 6godina? Ti mene ne volis 100℅ se dopisujes sa njim i sa ovim drugim i sa onim i sa ovim tamo isto. Ne volis me a ja bih tebe krvi daoooooo.

    - Dodavanje njenih random prijatelja po FB koje ne poznaje u svoje prijatelje.

    - Cackanje njenog telefona, trazenje "hakovanje" sifre FB-a.


    - Dje si? Evo na kavu sa Indirom? Posalji selfi da vidim. Zastoooooooo imas potrebuuuu da me stalno lazes - pijes caj ne pijes kavu. Zasto ovo radis od mene ???????? Aaaaaaaaaaaaa lazavice, ubicu se aaaaa

    - Znas draga najbolje je da posto smo ovako zajddno imamo jedan FB profil. - MomirAleksandra Ljubav xoxo profil na fb ona brise njen...

    - onda se posvadjaju a on kruzi autom oko zgrade da vidi sa kim ce i dje ce.salje poruke muci drugarice, sacekuje po ulaza i pise ljubavna i oprostajna pisma.

    - pomire se i on je zaprosi sa sve placenim fotografom chu mene fotografom onim snimateljem, bijelim golubovima, tortama sa slovima, kao sve za ljubav emisija


    I onda se uzmu, ona mu rodi par djecova, onda je on tuli od batina sto se javila komsiji i sto ce komsinica svaki dan kod nje, sto nije ishegala drva i oprala mu golfa i zamijenila ulje i glavu mjenjacha

    A ona se pita kako nije mogla to ranije da vidi....


    Prica svake 10te Crnogorke.


    Sent from my ALE-L21 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by Gandalf_White; 06-02-17 at 21:50.
    One Ring to Rule them all...

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,964
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    misliš na ove nasilnike što fizički maltretiraju ili mogu i ovi ostali?

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,964
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ima i nasilnica isto... Koje opsjedaju muskarce. One nijesu toliko nasilne fizicki ali su ceste i posesivne. Sto se tice i jednih i drugih pocinje ovako :


    - najveca ljubav paznja i sve zivo

    - cvijece parfemi izlasci vecere

    - poruke za laku noc dobro jutro i prijatno za rucak "Volim te" u prvo 7-10 dana

    - sta radis svako 30min, nedostjes mi svako 10min, ne mogu bez tebe 5 min

    - sto ti je on lajkovao sliku? Ko je on? Izbirisi ga iz prijatelja?

    - Ko je ovaj sto ti je lajkovao sliku prije 6godina? Ti mene ne volis 100℅ se dopisujes sa njim i sa ovim drugim i sa onim i sa ovim tamo isto. Ne volis me a ja bih tebe krvi daoooooo.

    - Dodavanje njenih random prijatelja po FB koje ne poznaje u svoje prijatelje.

    - Cackanje njenog telefona, trazenje "hakovanje" sifre FB-a.


    - Dje si? Evo na kavu sa Indirom? Posalji selfi da vidim. Zastoooooooo imas potrebuuuu da me stalno lazes - pijes caj ne pijes kavu. Zasto ovo radis od mene ???????? Aaaaaaaaaaaaa lazavice, ubicu se aaaaa

    - Znas draga najbolje je da posto smo ovako zajddno imamo jedan FB profil. - MomirAleksandra Ljubav xoxo profil na fb ona brise njen...

    - onda se posvadjaju a on kruzi autom oko zgrade da vidi sa kim ce i dje ce.salje poruke muci drugarice, sacekuje po ulaza i pise ljubavna i oprostajna pisma.

    - pomire se i on je zaprosi sa sve placenim fotografom chu mene fotografom onim snimateljem, bijelim golubovima, tortama sa slovima, kao sve za ljubav emisija


    I onda se uzmu, ona mu rodi par djecova, onda je on tuli od batina sto se javila komsiji i sto ce komsinica svaki dan kod nje, sto nije ishegala drva i oprala mu golfa i zamijenila ulje i glavu mjenjacha

    A ona se pita kako nije mogla to ranije da vidi....


    Prica svake 10te Crnogorke.


    Sent from my ALE-L21 using Cafe Del Montenegro mobile app
    qq...ja sam nasilnik...

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Meni je najgore kad pravdaju nasilnika....on me voli zato me istukao?! auh! a to je jako često izgovor za ostanak u vezi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    misliš na ove nasilnike što fizički maltretiraju ili mogu i ovi ostali?
    I ovi drugi isto...

    Zamijeni batine sa napusavanjem ili ignorisanjem, ili psihickim torturama ili suzivotom sa svekrvom i eto ga...

    Poenta price je da se osoba A veze za osobu B ignorisuci pri tom siptome psihicke nezdravi u osobi B. Sto kasnije dovodi do oboljenja osobe A od emotivnih fraktura.

    Sent from my ALE-L21 using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    mojoj prijateljici se momak upucavao njenim drugaricama i kad je otkrivan tj kad je jedna skupila snage da joj "otvori oči" on joj ih je zatvorio pričom kako je on samo provjeravao sa kim treba da se druži....sve su ti drugarice super cure SLOBODNO MOŽEŠ da se družiš sa njima....ajde što je on rekao, rekao i izglupirao se, no mu je ona sve povjerovala?! I još sva srećna što nije imala razloga da sumnja u njegovu vjernost.....bože me sabrani
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    qq...ja sam nasilnik...
    ItanaMustafa Zajednicki profil
    One Ring to Rule them all...

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,964
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ItanaMustafa Zajednicki profil
    ex imalasamživot
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    mojoj prijateljici se momak upucavao njenim drugaricama i kad je otkrivan tj kad je jedna skupila snage da joj "otvori oči" on joj ih je zatvorio pričom kako je on samo provjeravao sa kim treba da se druži....sve su ti drugarice super cure SLOBODNO MOŽEŠ da se družiš sa njima....ajde što je on rekao, rekao i izglupirao se, no mu je ona sve povjerovala?! I još sva srećna što nije imala razloga da sumnja u njegovu vjernost.....bože me sabrani
    evo i jedna neće s mužem njenim da se druži, jer je on švaler. wtf?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Zvončice, pošto nas žene dovijeka bije glas da prećutkujemo broj partnera, krijemo desetine iz evidencije i da za živu glavu ne bismo priznale BROJ s kojima smo bile, muškarci imaju popriličan problem s pitanjem, pa bi ga mogla dodat' u temu 'Jeste li IKAD udarili ili se zalećeli na ženu'...Ka' prstom u oko...Interesantno bi bilo čuti zašto se to desilo ...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Svakome koji na nasilan nacin dohvati zenu svoju ili tudju bez obzira na razlog treba presuditi odmah bez sudjenja. Ili ga muciti satima, ili mu hirurski odstraniti mohikanca

    Sent from my ALE-L21 using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  17. #17
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    ...Interesantno bi bilo čuti zašto se to desilo ...
    Opet si kontraktdiktorna

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Alarm mi se aktivira kad muškarac počne da priča o ženi s kojom (ni)je bio nimalo lijepe stvari, koristeći najniže moguće uvrede. Ne ulazim u to je li zaslužila ili nije, ali neko dostojanstvo se mora imati. Niko im ne brani da budu ljuti, uvrijeđeni, ali da takav otrov izlazi iz usta, to ne mogu da razumijem...
    Bježim momentalno.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Jesi li?
    Sell the Vatican, Feed the World!

  19. #19
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,964
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ItanaMustafa Zajednicki profil
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Svakome koji na nasilan nacin dohvati zenu svoju ili tudju bez obzira na razlog treba presuditi odmah bez sudjenja. Ili ga muciti satima, ili mu hirurski odstraniti mohikanca

    Sent from my ALE-L21 using Cafe Del Montenegro mobile app
    a da mu čupamo nokte?

    mene zanima isto kako bi, ovi što su svoje komplekse liječili na partnerima, reagovali da mu kćerka isto proživi.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    854
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Zvončice, pošto nas žene dovijeka bije glas da prećutkujemo broj partnera, krijemo desetine iz evidencije i da za živu glavu ne bismo priznale BROJ s kojima smo bile, muškarci imaju popriličan problem s pitanjem, pa bi ga mogla dodat' u temu 'Jeste li IKAD udarili ili se zalećeli na ženu'...Ka' prstom u oko...Interesantno bi bilo čuti zašto se to desilo ...
    Sve krece od ljubomore ona je najveci pokretac svega ,natavno ovo je obostrano . A vjeruj mi da 70-80% ima bar jedan "slabi" trenutak da udari zenu ....ja moju zenu nebih udrio nikada ,bar tako mislim ,ali nekada kad me izludi i izbaci iz takta onda ...nista se ne dogodi ,sto kazu izbrojim do 10.

    Sent from my Lenovo K50-t5 using Cafe Del Montenegro mobile app

  21. #21
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Jesi li?
    Na šta ti ličim ja?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Jesi li?

    i ne sjeckaj mi post, jer sam u prvoj rečenici prvog posta dala odgovor.
    Odgovori ti meni, pa ću ja tebi.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  23. #23
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije ovo pjaca Zore pa da se cjenkamo. Pitam te na šta ti ličim ja?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh...jednog stresnog petka,al bas onako propisno stresnog,posle posla,svratim kod drugarice sa planom...kafa, opustanje,izbacivanje žuči.Kad tamo...komsinica,mlada,sa djetetom,trese se, zove brata,hoce da napusti muza,udario je,ruka joj crvena...I onda objašnjava da je sve bilo zbog pasulja,a pasulj odličan.Onda me natjerase I da probam pasulj,posto je isti donosila drugarici.Ne mogu da vjerujem da pricaju o pasulju kao povodu za udarac ...ali probah pasulj.odlican.
    U tome se odnekud,ispred kuce,pojavi muz, pa se pojavi i brat,nastade vriska,on i dalje put nje, onako sitan,mrsav,meatr I zilet, a drugarica pozva policiju...na terasi zgrade iskocise napucani momci,ja rekoh, pomoci ce, kad vide da je ovaj nasrnuo na ženu,al bilderi ispsovaše sve, smeta im galama na ulici...muz nekud utece,cuo je da ce drugarica da zove policiju.Policija je stigla pola sata kasnije,njoj su rekli da ako mu se vrati,da ih vise ne zove.Najstrasnije od svega je sto se djecak od tri godine uznemirio,plakao...Posle pola godine mu se vratila, zatrudnjela opet sa njim.Drugarica sad okrece glavu kad vidi frku na ulici, ne mijesa se...no bjezi glavom bez obzira

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Nije ovo pjaca Zore pa da se cjenkamo. Pitam te na šta ti ličim ja?
    Ja te samo pitam jesi li?
    Ništa više...
    Sell the Vatican, Feed the World!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako prepoznati psihopatu?
    By Zaovičić in forum Društvena hronika
    Replies: 113
    Last Post: 23-02-15, 21:25
  2. Info Kako prepoznati org i kopiju note 3?
    By Konstatin in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 11
    Last Post: 04-03-14, 22:22
  3. Kako prepoznati mafijasa u CG?
    By obrniokreni in forum Sve i svašta
    Replies: 185
    Last Post: 09-09-11, 08:58
  4. Replies: 25
    Last Post: 09-03-09, 07:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •