Page 13 of 19 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast
Results 301 to 325 of 466

Thread: Pravoslavlje

  1. #301
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Predvinski sabijanizam pored vina priznaje i rakiju (loza, šljiva, dunja...), pivčinu, pelin, vodku.... uz još nektara "božanskih". Kažu - sami je grijeh klanjati se samo jednom, pa se nakotilo tijeh "vjernika" sve više....
    Nikako - griješniče suvi.

    Nego ne troluj po temi ođen.

    Značajno si se udaljio od same suštine.

    Šta imaš reći na jaki udar skepticizma ili prosvjetljenja (?) u devet zora (ili bješe u tri poslije ponoći) po pitanju pravoslavlja?

    Metanoja udara onako podmuklo i iznenada, kratkim direktom u vr' brade ili vrhom obuće u međunožje, zavisno od situacije. Tako da je taj efekat dobro izrežiran. Spavaš i PAF !!! otkrivaš da nemaš pojma, onda se prifatiš foruma i slikaš niz dokaza i teza.

    Sketicizam ? - simptom znanja ili jok.
    Last edited by gaul; 11-03-17 at 18:50.

  2. #302
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Za taj nulti stepen događaja kriv je harponja, inače se dremežom rekreiram. Al kad harp krene doscilira onda na svaku poru izvire prethodno upijena dirigovana manipulacija - polje prazne percepcije.

    Skepticizam, danas? Kako li fotoreporteri vazda prije pomoći stignu?!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #303
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Pijte vino, krv moju... (šta li je mislio?)



    Kladim se da ovaj Ćulaba Ćulabić nikada ne bi bačio kakvu bombu da se pričestio...




    Rekoše da je u vinu istina...




    AH da, Bog je jedan...kako da ne
    15. i vino veseli srce čoveka;
    da uljem ulepša lice svoje,
    i hleb srce čoveka ukrepljuje.
    Ps 103
    )
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  4. #304
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Tako svako u svoju grupu, a ne ovamo neko foliranje ja hriscanin, ti nisi pravoslavac i sl.

    Sad kad smo se pravilno podijelili, evo da spomenem josh jednog pravoslavca. Buddha, koji je tako kristalno jasno opisao dje je borba u koju vecina ljudi gubi.

    Samo oni koji su spremni na samokritiku, i doista vole Boga ce pobijediti svijet kako rece jovan u svojoj poslanici.



  5. #305
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Skepticizam, danas? Kako li fotoreporteri vazda prije pomoći stignu?!
    Oni su vrlo važni, heroji sa one strane, nevidljivi i nikada nagrđeni.

    Sušta potreba da se zna ko u kojoj grupi upada - svjedok prijeko potreban kao i dokazi.

    Da ne dođe do preklapanja.

    Neko je naprosto pravo spadalo jer po prirodi voli da ispada svuđe, međutim taj fensi skepticizam iznova i iznova onako bjesomučno ćera da se čovjek ofira i čekira.

    Ima on neku površnu težinu.

    Svako od nas u tri ujutro nekad štrecne iz sna i drekne. Nešto kontam kad bi me ko cimnuo u taj vakat i pitao o pravoslavlju, bojim se da bih đedov tetejac iz komode brzo potegao.

    Taj jauk, nerjetko slabo artikulisan i nerazumljiv, je veoma bitan. Mada u tri ujutro da me neko cimne i pita đe je jaffa biskvit sa ukusom breskve i sa medom, ne bih mogao da mu rečem, ali u posluvjesnom stanju ladno odem i gricnem koji...nije problem.


    'arp? - moguće.
    Last edited by gaul; 12-03-17 at 19:23.

  6. #306
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    @Ego, možeš li, pošto ti (kolko sam shvatio) osporavaš hrišćanima da ne vjeruju "pravilno" u jednog boga i pozivaš se često na Kuran, da mi objasniš nešto što sam skoro (slučajno) zapazio. Navešću nešto, ovo je valjda iz Kurana, nadam se da je tačno i pravilno:

    Mi smo nebo moći Svojom sazdali, a Mi smo, uistinu, ti koji ga neizmjerno širimo (Ar-Zariyat, 47).
    Mi šaljemo vjetrove da oplođuju, a iz neba spuštamo kišu da imate šta piti – vi time ne možete raspolagati (Al-Hidžr, 22)
    Vi imate pouku u stoci. Mi vam dajemo da iz utroba njihovih mlijeko čisto pijete, koje nastaje od grizina u buragu i od krvi – ukusno onima koji ga piju (An-Nahl, 66)
    I mi rekosmo: “O, Ademe, živite, ti i žena tvoja, u Džennetu i jedite ...” (Al-Baqara, 35).
    Mi smo, zaista, čovjeka od biti zemlje stvorili (AlMu’minūn, 12).
    I da mi od vode sve živo stvaramo. Zar oni neće vjerovati (Al-Anbiyā’, 30).

    Ko su to "Mi"?!

    Nije prozivka neka ili nešto, stvarno ne mi nije jasno... vjerovatno postoji neko razumno objašnjenje, muka mi je da tražim.

  7. #307
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuza23 View Post
    @Ego, možeš li, pošto ti (kolko sam shvatio) osporavaš hrišćanima da ne vjeruju "pravilno" u jednog boga i pozivaš se često na Kuran, da mi objasniš nešto što sam skoro (slučajno) zapazio. Navešću nešto, ovo je valjda iz Kurana, nadam se da je tačno i pravilno:

    Mi smo nebo moći Svojom sazdali, a Mi smo, uistinu, ti koji ga neizmjerno širimo (Ar-Zariyat, 47).
    Mi šaljemo vjetrove da oplođuju, a iz neba spuštamo kišu da imate šta piti – vi time ne možete raspolagati (Al-Hidžr, 22)
    Vi imate pouku u stoci. Mi vam dajemo da iz utroba njihovih mlijeko čisto pijete, koje nastaje od grizina u buragu i od krvi – ukusno onima koji ga piju (An-Nahl, 66)
    I mi rekosmo: “O, Ademe, živite, ti i žena tvoja, u Džennetu i jedite ...” (Al-Baqara, 35).
    Mi smo, zaista, čovjeka od biti zemlje stvorili (AlMu’minūn, 12).
    I da mi od vode sve živo stvaramo. Zar oni neće vjerovati (Al-Anbiyā’, 30).

    Ko su to "Mi"?!

    Nije prozivka neka ili nešto, stvarno ne mi nije jasno... vjerovatno postoji neko razumno objašnjenje, muka mi je da tražim.
    Potpuno ok pitanje, koje je meni palo na pamet kad sam citao pocetak Biblije, gle isto:

    26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
    28 I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
    29 I još reče Bog: Evo, dao sam vam sve bilje što nosi seme po svoj zemlji, i sva drveta rodna koja nose seme; to će vam biti za hranu.
    30 A svim zverima zemaljskim i svim pticama nebeskim i svemu što se miče na zemlji i u čemu ima duša živa, dao sam svu travu da jedu. I bi tako.
    31 Tada pogleda Bog sve što je stvorio, i gle, dobro beše veoma. I bi veče i bi jutro, dan šesti.
    Pa onda kaze se:

    22 I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi.
    Tako da ti je pitanje potpuno na mjestu.

  8. #308
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @djuza23
    nijesi valjda mislio da ćeš dobit odgovor
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  9. #309
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A ti si se vala pretrga da odgovoris ista. haha

    Sto je sa tobom, naljutio si se pa si nos diga, i umjesto da te to motivise da procitas bolje i pripomognes odje na temu i ono sto si stvarno saznao sa nama podijelis, ti sa nevjernicima u hor o glupostima pricas.

    Kako hoces.

    Samo znaj da ovo pitanje koje je Djuzla postavio je intrigantno pitanje. To sto sam ja podijelio moju znatizelju jer se sjetih da sam sebe pitao to pitanje, jer sam ko Djuzla stvarno citao i pokusavao da razumijem sto pise, za razliku od tebe.

    A to isto pitanje se nanovo postavlja kad se procita i ovo:

    I am the Alpha and the Omega, the First and the Last, the Beginning and the End.

  10. #310
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pita te čovjek za Kuran pošto ga toliko citiraš. Za Bibliju je jasno to. Jesi sad razumio pitanje.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #311
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Pita te čovjek za Kuran pošto ga toliko citiraš. Za Bibliju je jasno to. Jesi sad razumio pitanje.
    Ako ti je jasno sto znaci u Bibliju onda ti nemoze bit da ti nije jasno sto to isto znaci u Kuranu?! Ta je situacija nemoguca.

    Mene je palo na pamet da je Djuzli promaklo ovo iz Biblije, jer je to tu prije moga vidjet i pitat se to isto.

    A ti da znas odgovor bili napisao tako ili nekako drukcije? ... ti mnogo manje stvari ne znas a kad bi znao stvarni odgovor na to pitanje drukcije bi ti pricao odje.

    Nebi se cudio sto sam ja muslimane nazvao bracom po vjeri. Jer bi ti znao da je Bog Bog svih vjera i ljudi. Sve ih je On stvorio.

  12. #312
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bez šale, moraš prestati da se drogiraš. Ili promijeni dobavljača.
    Ili ne piši dok te ne pusti.

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ako ti je jasno sto znaci u Bibliju onda ti nemoze bit da ti nije jasno sto to isto znaci u Kuranu?! Ta je situacija nemoguca.
    Znači i Kuran ispovijeda Svetu Trojicu i Jedinorodnog Sina?
    E ovo je baš zanimljivo, prvi put čujem za ovakvo tumačenje.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #313
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Znači i Kuran ispovijeda Svetu Trojicu i Jedinorodnog Sina?
    Zar sumnjaš?

    E ovo je baš zanimljivo...
    Zašto?

    Ko su to "Mi"?!
    Bogovi. Piše jasno da jasnije ne može biti, mada može da se podmetne i neko autopersiranje.

    Može li se personalizovati Bog u tolikoj mjeri da ga uobličimo da bude jedan ? - mislim da jok.

  14. #314
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Jesi cuja ti da ljudi mogu bit pjani ali ne od alkohola? Od alkohola se mozd ai mos otrijeznit a od ovoga sto spominje Isaija kako ce?

    Cuj sto kaze Isaija:

    9 Stanite i čudite se; vapijte i vičite: Pijani su, ali ne od vina; posrću, ali ne od silovitog pića.10 Jer je Gospod izlio na vas duh tvrdog sna i zatvorio vam oči, oslepio proroke i videoce, glavare vaše.
    11 I svaka utvara biće vam kao reči u zapečaćenoj knjizi, koju daju čoveku koji zna čitati govoreći: Čitaj to; a on reče: Ne mogu, jer je zapečaćeno.
    12 Ili da daju knjigu onom koji ne zna čitati govoreći: Čitaj to; a on reče: Ne znam čitati.
    13 Zato reče Gospod: Što se ovaj narod približuje ustima svojim i usnama svojim poštuje me, a srce im daleko stoji od mene, i strah kojim me se boje zapovest je ljudska kojoj su naučeni..
    Jasno je da nisi citao Kuran i da ti nije poznato sto pise u njemu.

    Kuran ti je opomena ljudima - posljenja prije smaka svijeta, i dobra vijest vjernicima od Boga, evo ti citaj pa sam vidi i razmisli za sebe.


    Reci: “O sljedbenici Knjige, vi niste nikakve vjere ako se ne budete pridržavali Tore i Jevandjelja, i onoga što vam objavljuje Gospodar vaš.” A to što ti objavljuje Gospodar tvoj pojačaće, uistinu, kod mnogih od njih nepokornost i nevjerovanje, ali, ti ne izgaraj zbog naroda koji neće da vjeruje.

    Oni koji su vjerovali, pa i oni koji su bili jevreji, i sabijci, i kršćani – oni koji su u Boga i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili – ničega se oni neće bojati i ni za čim oni neće tugovati.


    Mi smo od sinova Israilovih zavjet uzeli i poslanike im slali. Kad kod bi im koji poslanik donio ono što nije godilo dušama njihovim, jedne su u laž utjerivali, a druge ubijali.


    Mislili su da neće biti na muke stavljeni, pa su bili i slijepi i gluhi, i onda kad je Bog primio pokajanje njihovo, mnogi od njih su opet bili i slijepi i gluhi; a Bog dobro vidi ono što oni rade.


    Nevjernici su oni koji govore: “Bog je – Mesija, sin Marijin!”A Mesija je govorio: “O sinovi Israilovi, klanjajte se Bogu, i mome i vašem Gospodaru! Ko drugog Bogu smatra ravnim, Bog će mu ulazak u Raj zabraniti i boravište njegovo će Pakao biti; a nevjernicima neće niko pomoći.


    Nevjernici su oni koji govore: “Allah je jedan od trojice!” A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore, nesnosna patnja će, zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane.


    Zašto se oni ne pokaju Bogu i ne zamole oprost od Njega, ta Bog prašta i samilostan je.


    Mesija, sin Marijin, samo je poslanik – i prije njega su dolazili i odlazili poslanici – a majka njegova je uvijek istinu govorila; i oboje su hranu jeli. Pogledaj kako Mi iznosimo jasne dokaze, i pogledaj, zatim, njih kako se odmeću.


    Reci: “Kako se možete, pored Boga, klanjati onome koji vam nije u stanju kakvu štetu učiniti, niti vam neku korist pribaviti, a Bog je taj koji sve čuje i zna?”


    Reci: “O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte u vjerovanju svome, suprotno istini, i ne povodite se za prohtjevima ljudi koji su još davno zalutali, i mnoge u zabludu odveli, i sami s Pravoga puta skrenuli!”


    Jezikom Davida i Isusa, sina Marijinog, prokleti su oni od sinova Israilovih koji nisu vjerovali – zato što su se bunili i uvijek granice zla prelazili:


    jedni druge nisu odvraćali od grješnih postupaka koje su radili. Ružno li je zaista to kako su postupali!


    Ti vidiš mnoge od njih kako s mnogobošcima prijateljuju. Ružno li je zaista ono što sami sebi pripremaju: da se Bog na njih rasrdi i da u patnji vječno ostanu.


    A da vjeruju u Boga i vjerovjesnika i u ono što se njemu objavljuje, oni s njima ne bi prijateljevali, ali, mnogi od njih su nevjernici.


    Ti ćeš, sigurno, naći da su vjernicima najljući neprijatelji jevreji i mnogobošci; i svakako ćeš naći da su vjernicima najbliži prijatelji oni koji govore: “Mi smo kršćani”, zato što među njima ima svećenika i monaha i što se oni ne ohole.


    Kada slušaju ono što se objavljuje Poslaniku, vidiš kako im liju suze iz očiju jer znaju da je to Istina, pa govore: “Gospodaru naš, mi vjerujemo, pa upiši i nas među one koji su posvjedočili.


    Zašto da ne vjerujemo u Boga i u Istinu koja nam dolazi, kada jedva čekamo da i nas Gospodar naš uvede s dobrim ljudima.”


    I Bog će im, zbog onoga što govore, kao nagradu rajske baste dati, kroz koje će rijeke teći, u kojima će vječno boraviti; a to će biti nagrada za sve one koji dobra djela čine.


    A oni koji ne budu vjerovali i dokaze naše poricali biće stanovnici u Paklu.

  15. #315
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ovaj dio je posebno degenski iz perspektive hrišćana i muslimana
    Ti ćeš, sigurno, naći da su vjernicima najljući neprijatelji jevreji i mnogobošci; i svakako ćeš naći da su vjernicima najbliži prijatelji oni koji govore: “Mi smo kršćani”, zato što među njima ima svećenika i monaha i što se oni ne ohole.
    Pljuvanje po izvornoj religiji i svom bogu
    Kao da građani Atine (zaštitnik je Atina) mrze građane Elide(zaštitnik je Zevs)

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 15-03-17 at 13:48.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #316
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Dio koji je nevjerovatan je to da si zaboravio par recenica ispred sto pise. Kako to da se desi, oli mi objasnit? Da citas nesto sa paznjom i da ti zaboravis samo par recenica sto je pisalo prije?

    Oni koji su vjerovali, pa i oni koji su bili jevreji, i sabijci, i kršćani – oni koji su u Boga i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili – ničega se oni neće bojati i ni za čim oni neće tugovati.
    Ja nema sto da pomislim bez da je Isaija bio u pravu a da sam se ja nasao u situaciju da se i cudim i vapim i vicem. "stanite i čudite se; vapijte i vičite: Pijani su"

    A znas sto je mene iz toga teksta za oko zapalo:

    jedni druge nisu odvraćali od grješnih postupaka koje su radili. Ružno li je zaista to kako su postupali!
    Posjeti me ovo na Crnu Goru.

  17. #317
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Dio koji je nevjerovatan je to da si zaboravio par recenica ispred sto pise. Kako to da se desi, oli mi objasnit? Da citas nesto sa paznjom i da ti zaboravis samo par recenica sto je pisalo prije?
    Desilo se veoma jednostavno. Knjiga je toliko kontradiktorna da bi joj medicinska dijagnoza bila šizofrenija


    PS.
    uopšte ne sumljam da mrziš Ješe
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #318
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ma ko ozbiljno moze dozivljavati tvoje tvrdnje? Ocigledno malo ako ista znas o temi, i da ti tvojim zakljuscima neko da tezinu?

    Rakune, mani se projekcija. Sizofrenija nije nidje bez u tvojim zakljuscima.

    Ja sam ti jasno pokazao da je tvoj zakljucak onog koji nezna - ne cita pazljivo - i brza sa zakljuscima koji mu srcu gode a ne koji su na nekakvoj istini bazirani.

    Jevreji, koji se tu spominju, su oni koji misle da je Bog samo njihov, nisu priznali mnoge proroke i odbacili su Isusa kao Mesiju.

    I Bog sa njima u Kuranu, velikim dijelom, diskutuje i poziva na pokajanje i na pravi put na koji je pozvao sve njih.

    Sve tri knjige govore o Jevrejima, u koje vjeruju milijarde ljudi,o jednom malom narodu sa srednjeg istoka...

    I ti velis Bog njih mrzi? Ko se od njih Bogu ne odazove oni su sigurno nastradali, i pisano je u prorocima o tome dosta.

    A oni su narod ko i svaki drugi, ali je njih Bog izabrao kao primjer, zato ja prepoznajem dosta balkance u jevreljima opisanim u ovim knjigama.

    A ko sto je rekao Bog mnogo puta u svakoj skupini ljudi ima dobrih i losih. A dobri se nece prepoznat kad se losi spominju nit ce losi se prepoznat kad se dobri spominju.

    Tako da je tvoje neznanje rakune ta sizofrenija, jer je laz - a laz je nesuglasna - predpostavljam to si mislio kad spominjesh te medicinske termine "sizofrenija" , a ja znam ti doktor nisi no u mnogo cemu vrlo povrsan.

    Ponekad pokazes da umijes da razmisljash, ali sve su prilike da je to samo kad vidis u tome sebi neki interes.

    Tako sa takvom pricom, si neozbiljan za diskusiju.

  19. #319
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ti si Ego Sveto Marović za teologiju.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  20. #320
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da je mario sto je sveto ...

    nebi dosa u situaciju da zove Amfilohija iz zatvora. Bili sokole? Ni jedno ni drugo velike su sanse.

    Nije Ego, moj, nalik ni jednom od njih. Jer je, potaknut Bogom, cita knjige. Evo to radim evo 20 godina bit ce. Imam arsenala za diskusiju o Religiji.

    Samo ove te ti spomenu primjer tvoj i prijetelja mu popa.

    Koliko je jedan bio drzavnik toliko je taman drugi bio nebeski predstavnik, djela im idu za njima i sve se vidi jasno. Imaju titulu a nemaju djela dostojna te titule.

    Istina pise u Kuran, to nijesu vjernici koji negiraju Boziju Rijec. Jer njih ne interesuje ispunjavanje Isusovih zapovjesti vec je njima model papoliko obozavanje sebe, zapostavljajuci naredbe Isusove i sl. Vole da im ljudi daju cast i visoko ih gledaju.

    Apsurd iluzije.

    Moj je savjet svakom covjeku bratski ovo:

    Samo se Bogu molite i samo se u Boga pouzdajte ako sebi dobra ocete, i znajte da vi niko blizi od Njega nema, stobom je - to ako vjerujesh. Ako ne vjerujes... doomed

    Vremena ce nestati uskoro.


  21. #321
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Imam arsenala za diskusiju o Religiji.
    Ali isto ispaljuješ samo ćorke
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #322
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    97
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    “Uzalud vam vaša vjera ako Hristos ne vaskrse.”
    da ne otvaram novu temu, moze li mi neko razloziti sta znaci ovo? Hvala
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  23. #323
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    “Uzalud vam vaša vjera ako Hristos ne vaskrse.”
    da ne otvaram novu temu, moze li mi neko razloziti sta znaci ovo? Hvala
    pa ukratko džabe si postio, išao u crkvu, donirao novac crkvi, živio po pravilima pravoslavlja ali po meni najbitnije džabe si VJEROVAO, a priznaćete najgore je kad spoznaš da nešto u šta si vjerovao nije tačno....

  24. #324
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako je to tačno ......da nije tačno, onda to niko nikad neće spoznat

  25. #325
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    “Uzalud vam vaša vjera ako Hristos ne vaskrse.”
    da ne otvaram novu temu, moze li mi neko razloziti sta znaci ovo? Hvala
    To ti je kao da si rekao...."Uzalud vam vaša vjera ako pepeljara nije pepeljara no je sivi kit"

Page 13 of 19 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 03-05-05, 11:34
  2. Katolicanstvo i pravoslavlje
    By Bonja the Zmaj in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-05, 14:59
  3. Sveti Sava okuplja celo pravoslavlje
    By veliki majstor in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 07-04-04, 21:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •