Results 1 to 21 of 21

Thread: Pc

  1. #1
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default Pc

    Razmišljanja o političkoj korektnosti

    Da li je normalno da crnac može nazivati crnce Nigerima, a da bijelac mora koristiti termin "N word" ?
    Da li je normalno da peškiri krajnje agresivno nastupaju sa pričom o nekoj zamišljenoj diskriminaciji ?
    Da li je normalno da feministkinje krajnje agresivno nastupaju sa pričom o nekoj zamišljenoj diskriminaciji ?
    Da li je u redu da Rom može koristiti naziv Ciganin, a ja ne smijem ?

    Da li je zabranjeno pričati rasističke, stereotipne, crnohumorne viceve u originalu ?


    PS.
    Topic je na globalnom nivou
    Last edited by Rakun; 29-01-17 at 01:28.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Moj šef je je za sebe znao da kaže "turčin" ali ja to nisam mogao isto da mu kažem. Jbg kad nije uz Turske.

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ako neko na svoj racun iznese salu ili sebe nazove bilo kako to ne znaci da je odmah svima dozvoljeno da ga nazivaju tako. Interna sala koju manjina ima izmedju sebe ne moze da da odgovor na to pitanje. Normalno da je drugacije kada im bijelac dodje i nazove ih crncugo, svakako djeluje uvredljivo i rasisticki ali izmedju sami sebe oni se ponose sa tim, drze do sebe pa kad jedno drugom kazu u zavisnosti od razgovora to moze da bude pohvalno. Takodje je sa religijom, svaka manjina je osjetljiva na prozivanje od strane nekoga ko nije njihove vjere.
    Sto se tice zamisljene diskriminacije o ovima koje si pomenuo, svakako da postoji precerivanje, isto tako se mora priznati i da postoji diskriminacija. Agresivnost u javnosti nazalost jedino i daje rezultate, to je jedan od metoda borbe za prava ili veca prava nakon bezbroj pokusaja da se skrene paznja na sebe socijalnom postenom pricom i suzama.

    Sto se viceva tice naravno da je dozvoljeno, ipak je vic - vic, i ne postoji ni jedan narod koji nije pomenut u vicevima sto je i normalno jer se svako necim razlikuje od drugoga.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,413
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    i siptar je uvreda kad ih drugi tako zovu, a medju njima nema nikakvih problema.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    i siptar je uvreda kad ih drugi tako zovu, a medju njima nema nikakvih problema.
    Shqiptar znaci na albanskom "albanac" Nema tu nikakve uvrede, nego je politicko izvolijevanje i prdnjava rabota pojedinaca.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  6. #6
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,413
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Zasto mene onaj micev posjeca na albanca, sto izgledom i konstitucijom, sto govorom. Ima onaj albanski naglasak klasicni.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Zasto mene onaj micev posjeca na albanca, sto izgledom i konstitucijom, sto govorom. Ima onaj albanski naglasak klasicni.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Zato sto mu je maternji albanski.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene zovu Lepi pa se nista ne ljutim
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  9. #9
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Sto se tice zamisljene diskriminacije o ovima koje si pomenuo, svakako da postoji precerivanje, isto tako se mora priznati i da postoji diskriminacija.
    Kada bi mogao navesti neku od diskriminacija koje peškiri ili žene u svijetu doživljavaju možda bi tvoj post imao neku težinu
    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Agresivnost u javnosti nazalost jedino i daje rezultate
    Agresivnost uvjek daje kontraefekat

    Da vidimo koje su to ličnosti koje su u istoriji čovječanstva najviše učinili za jednakost grupe kojoj pripadaju

    Gandi
    Mendela
    Martin Luter King
    čak su i književni likovi poput Isusa uradili mnogo za svoju grupu jer je u bestselleru napisano da su dobri
    Čak je i laž da je neko dobra osoba djelotvorna što vidimo na primjeru Majke Tereze
    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Sto se viceva tice naravno da je dozvoljeno, ipak je vic - vic, i ne postoji ni jedan narod koji nije pomenut u vicevima sto je i normalno jer se svako necim razlikuje od drugoga.
    Ja pričam o tome što se u današnje vrijeme i komičari moraju izvinjavati svakom isfrustriranom stvoru sa blogom jer se liberalni mediji uhvate sve budale preko koje će se prikazati politički korektnima
    Prođi nekoliko strana na topicu Crni Humor i vidjećeš da svako malo izađe komentar u stilu "nema smisla" i "sram vas bilo što se zaebavate sa tim"
    Quote Originally Posted by Solid View Post
    i siptar je uvreda kad ih drugi tako zovu, a medju njima nema nikakvih problema.
    To je savršen primjer dokle ide naše bolesno društvo
    Last edited by Rakun; 30-01-17 at 00:16.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #10
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Mene zovu Lepi pa se nista ne ljutim
    To se zove sarkazam
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #11
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Moj šef je je za sebe znao da kaže "turčin" ali ja to nisam mogao isto da mu kažem. Jbg kad nije uz Turske.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Možda je jedan od onih 9% muslimana koji su stvarno Turci
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kada bi mogao navesti neku od diskriminacija koje peškiri ili žene u svijetu doživljavaju možda bi tvoj post imao neku težinu

    Agresivnost uvjek daje kontraefekat

    Da vidimo koje su to ličnosti koje su u istoriji čovječanstva najviše učinili za jednakost grupe kojoj pripadaju

    Gandi
    Mendela
    Martin Luter King
    čak su i književni likovi poput Isusa uradili mnogo za svoju grupu jer je u bestselleru napisano da su dobri
    Čak je i laž da je neko dobra osoba djelotvorna što vidimo na primjeru Majke Tereze

    Ja pričam o tome što se u današnje vrijeme i komičari moraju izvinjavati svakom isfrustriranom stvoru sa blogom jer se liberalni mediji uhvate sve budale preko koje će se prikazati politički korektnima
    Prođi nekoliko strana na topicu Crni Humor i vidjećeš da svako malo izađe komentar u stilu "nema smisla" i "sram vas bilo što se zaebavate sa tim"

    To je savršen primjer dokle ide naše bolesno društvo
    Pricam o drugoj vrsti agresivnosti, daleko od politike.
    Odje je rijec o ljudskoj jednakosti, prava i sloboda.
    Nazalost, kroz istoriju pokazalo se da se jedino tako moze izborit sa nepravdama. Bukom i grajom, protestima, sa neminovnim zrtvama.
    Klasican primjer crnaca u svijetu i kako su dosli do jednakosti, prava i sloboda.

    Sto se komedije tice, odavno sam batalio da se komedijam na bilo cijoj nacionalnoj i vjerskoj osnovi.
    Cak su mi takve vrste komedija postale odvratne.
    Ja ne vidim razlog za izvinjenje ako je vic u pitanju ali se uvjek nadje onaj 1% nacionalista koji ce da se useru u sve sa primitivnim komentarima.

    Postoji dovoljno zdravijih nacina za humor.
    Last edited by N-I-K-O; 30-01-17 at 01:00.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Pricam o drugoj vrsti agresivnosti, daleko od politike.
    Odje je rijec o ljudskoj jednakosti, prava i sloboda.
    Nazalost, kroz istoriju pokazalo se da se jedino tako moze izborit sa nepravdama, bukom i grajom, protestima, sa neminovnim zrtvama.
    Klasican primjer crnaca u svijetu i kako su dosli do jednakosti, prava i sloboda.
    To sa crncima ti je odličan primjer borbe protiv nepravde

    Da vidimo koje su osobe i postupci doprinjeli jednakosti

    Martin Luter King koji je zagovarao mir
    Rosa Parks koja je odbila da se digne sa mjesta na kojem je sjela
    Nasilni protesti na teritoriji LA-a,
    Nasilni protesti na terotoriji Bostona,
    Nasilni protesti na teritoriji Majamija
    itd...

    Od svih primjera borbe protiv rasizma u istoriji USA samo su dva bila uspješna, a to su Martin Luter King i Rosa Parks.


    Ali to nije vezano za temu
    Tema je do koje granice se ide sa Političkom Koreknošću, do koje granice treba da se ide i koji su rezultati
    Da li i za crnca treba da bude neprihvatljivo da se nazivaju Nigerima ili to treba da bude neprihvatljivo samo za bijelce
    Da li je OK da samo Albanac muslimanske vjeroispovjesti može koristiti naziv Šiptar, a ja to ne mogu ?
    Da li je prihvatljivo da žene traže jednakost, a u isto vrijeme traže da svijet ima drugačiji pristup prema njima nego prema muškarcima
    itd...
    Last edited by Rakun; 30-01-17 at 01:25.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Do "dzentlmenske granice" nepisane. Svaki odrasli covjek moze da prepozna da li je nacin na koji ga je neko nazvao prijateljski ili nije, da li je prijateljska sala ili neslana sa uvredljivom konotacijom.
    Isto tako je sa zenama koje bi ravnopravnost a ovamo bi da su podcinjene i kao polarni medjed zasticene.
    U Svedsku ja sam prisustvovao toj demokratiji par puta dje zensko stiklom sve nogama u prkno momka bije pa sigurno 7-8 puta, to je postala praksa jer zene itekako takozvani sistem "ugrozene vrste", iskoriscavaju maksimalno, a on samo graje laje graje laje ne smije pric na manje od dva metra a ona sve ide za njim i od svake 5 puta sto zamane zamane, zakaci ga 2 puta.
    Klasican primjer demokratije u kojoj je muskarac bukvalno kriv dok se ne dokaze jer su toliko opravdano ili neopravdano dobile status koji se zove "ugrozena kategorija", a ne pravo na ravnopravnost.

    Donosenje te "politicke korektnosti" kroz zakone i podzakonske akte za takve stvari su mac sa dvije ostrice definiivno.
    Last edited by N-I-K-O; 30-01-17 at 09:06.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    U Svedsku ja sam prisustvovao toj demokratiji par puta dje zensko stiklom sve nogama u prkno momka bije pa sigurno 7-8 puta, to je postala praksa jer zene itekako takozvani sistem "ugrozene vrste", iskoriscavaju maksimalno, a on samo graje laje graje laje ne smije pric na manje od dva metra a ona sve ide za njim i od svake 5 puta sto zamane zamane, zakaci ga 2 puta.
    Klasican primjer demokratije u kojoj je muskarac bukvalno kriv dok se ne dokaze jer su toliko opravdano ili neopravdano dobile status koji se zove "ugrozena kategorija", a ne pravo na ravnopravnost.

    Donosenje te "politicke korektnosti" kroz zakone i podzakonske akte za takve stvari su mac sa dvije ostrice definiivno.
    Šta je kad su djeca u pitanju

    Mom drugu koji živi u Kanadi klinac počeo da se dere u trćnom centru jer je vidio igračku koju hoće
    Otac mu opali jednu ćušku, kad pritrča policija da ga hapsi što je klepio svog sina(nije ni šamar, već "pljas !" po potiljku). Da dijete nije zaplakalo za ocem kad je socijalna služba došla da ga vodi osta Nidžo bez sina
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta je kad su djeca u pitanju

    Mom drugu koji živi u Kanadi klinac počeo da se dere u trćnom centru jer je vidio igračku koju hoće
    Otac mu opali jednu ćušku, kad pritrča policija da ga hapsi što je klepio svog sina(nije ni šamar, već "pljas !" po potiljku). Da dijete nije zaplakalo za ocem kad je socijalna služba došla da ga vodi osta Nidžo bez sina
    E o tome ti pricam.
    Slusaj moj primjer, vozim se sa drugom metroom u Stockholm, pored nas zena sa prelijepim djetetom koji mi se smije citavo vrijeme a kako sam i sam roditelj a daleko od svoje djece bas sam bio emotivno osjetljiv i ja mu se nasmijah da ga zezam malo, vjerovatno bih ga i poljubio od miloste, kad mi drug sapuce neeeeemoooj da ga gledas zavrsicemo u zatvor obojica, a kamoli da mu pridjes, nebi veli vjerova sto se desava, ne shvataju to Svedjani kao mi zdravo nego posmatraju potpuno drugacije, odma bi nas prijavila kao pedofile sto mu se smijemo i prilazimo. Vrlo su ograniceni po tim pitanjima.
    Bas sam se neprijatno iznenadio.
    A govana kao sto su zene nidje na svijet nema, pokupis djevojku i odes da prespavas kod nje, ujutro bjezanija prije no sto se probudi jer velika vecina pocne da te ucjenuje prijavom kako si je iskoristio itd. bas su znale zivot da zagorcaju momcima.
    Onda imas one koje se udaju za pare da ti omoguce papire, ne moraju ni da se udaju nego kao da zivis sa njom, to se zove sambo, i recimo dogovoris 15 000€ da joj platis i treba minimum 2+2 godine da ti bude podrska jer ti daju prvo 2 godine pecat posle kojeg mora uz tebe da bude da bi ti odobrili jos te 2 i nakon toga vec imas jak status sa zelenim kartonom da mozes i bez nje da nastavis da radis i zivis samo ako redovno uplacas porez. Redovno posle tih 2 godine dodju i traze jos 15 000€ da bi ti produzila, dostinu su bas do te mjere ucjenjivali da im zivot pet para nije valja no su se vrnuli posle 2 godine muceci se i sve sto su zaradili dali su njoj.
    Sve su mi pricali iz prve ruke tamo dok sam bio jer sam bas masu nasih ljudi upoznao.
    Katastrofa kako zene iskoriscavaju povlasceni polozaj i samo sitnicu traze da mogu da prijave da bi pare uzele.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    kako sam i sam roditelj a daleko od svoje djece bas sam bio emotivno osjetljiv i ja mu se nasmijah da ga zezam malo, vjerovatno bih ga i poljubio od miloste, kad mi drug sapuce neeeeemoooj ...
    Ti bi poljubio dijete nepoznate osobe !!!!!
    Svako normalan bi zaključio da si pedofil


    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    zato što se pojavila gomila parazita po svijetu koji ne umiju da rade ništa konkretno osim da se "bore" za prava drugih
    She is only here to annoy herself!

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ti bi poljubio dijete nepoznate osobe !!!!!
    Svako normalan bi zaključio da si pedofil


    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    slažem se s tobom da je "poljubiti" nepoznato dijete malo glupavo, ali ne pretjeruj da bih baš odmah pomislila da si pedofil?! Ok je da zbog milion razloga to ne radimo i ne dozvoljavamo da neko radi, ali odmah ići na opciju "pedofil" je malo bolesno i zapadnjački! Vjerovatno ste čuli za slučaj beogradskih roditelja, srpskih državljana koji su živjeli i radili u Americi i pokvareni lap-top odnijeli na popravku a majstor kad ga je opravio našao fotografije djece golišave, nakon i u toku kupanja i odmah prijavio, teke ljudima specijlaci pod punom opremom sa sve socijalnim radnicima ulećeli oduzeli djecu.....niko nije brinuo od tih zabrinutih socijalnih službi što će djecu pod oružjem osloboditi iz kuće, roditelji im tretirajući kao najgore kriminalce....uglavnom, djeca su više od godinu ipo bila prvo u nekom domu pa su dodijeljena hraniteljskoj porodici bez mogućnosti da vidjaju roditelje, i znam da je i vlada RS nešto pokušavala da pomogne ljudima, očajni su se obratili svojoj ambasadi i državi da ih spašava....valjda je Tadić pisao o razlikama kulturološkim, običajnim, mentalitetskim-...o jadu zabavio, ne znam da li su djeca vraćena roditeljima i što se na kraju desilo...ali se jasno sjećam moje zgroženosti bolešću toga uma koju svaku svetu stvar pretvara u nešto prljavo i bolesno! Znači, roditelj NE SMIJE da kupa svoje dijete jer zaboga ako ga dodirne po genitalijama dok ga kupa to je "seksualno zlostavljanje" sopstvenog đeteta....apropo ove priče gore, jedan od najbitnijih dokaza da su ova djeca zlostavljana je bilo svjedoćenje djevojčice od 4 godine da je tata kupao golu i da je dok je kupao golu (e svašta, dijete se golo kupa?! zar?! ) on joj je prao rukom njenu p****u....nesrećni su roditelji čak i transkript toga ispitivanja dali na uvid našoj javnosti jer pred američkom su najgori zlostavljači pedofilski....samo ne znam kako oni peru djecu....
    Da se razumijemo, ja nijesam nikad voljela da svoju djecu fotografišem golu, niti sam i danas podržavalac toga da se djeca, recimo, gola kupaju na moru čak ni kad su jako mala, ali znam da je to kod našeg naroda normalno i ne osuđujem druge, njihov problem! Ja moje dijete nikad na plaži skinula nijesam niti bih, ali malo koje dijete nije golo kod nas na moru! čak ponekad i djeca od 4 ili 5 godina se golišava kupaju što mi je stvarno bzv!

    što znam.....sva ta sr*** oko političke koretnosti nam zapravo ukazuju da postoji nešto što ja možda ne bih htjela da vidim, i ne zanima me jesi li ti bijel ili si crn i ako me iznerviraš reći ću pi kako me iznervira ono bijelo, žuto, crno, zeleno, crveno magare....ali ako to kažem nekome ko nije moje boje onda sam rasista...a ako jeste moje boje onda kao nijesam....aooo samo me tjeraju da se ponašam kao da jesam rasista...isto nas tako tjeraju da se odnosimo prema invalidima ili bolesnima....od silne korektnosti ne znaš kako da se ponašaš! Ako staneš da propustiš invalida, onda si nekorektan što mu pokazuješ da je drugačiji, ako ne staneš, onda si bezosjećajno g***o koje je nekorektno pa to ti je...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ukratko, sve sto bih i ja rekao na ovu temu..



  21. #21
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •