View Poll Results: Da li biste se umijesali u svadju, maltretiranje, tucu...?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    10 30.30%
  • Ne

    5 15.15%
  • Zvao bih miliciju

    13 39.39%
  • Prosao bih, ne tice me se

    5 15.15%
Page 3 of 13 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 301

Thread: Da li biste se umijesali u svadju, maltretiranje, tucu...?

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Ljudi pitanje je umijesali, ne branili sebe ili svoje drustvo.
    Umijesali u svadju izmedju momka i zene ili starijeg covjeka, djecaka i vise vrsnjaka, momak bije curu itd, svadja u saobracaju ...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    A sto se cini od heroja....
    Stefke, gledaj svoja posla ka' i do sad.
    Bimtelju.

    Zvončice, CMOK!
    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #53
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Jedina situacija za koju bi mogao da kazem da bi se mozda umesao je ako bi se radilo o necemu ozbiljnom gde bi i minuti mogli biti presudni za reagovanje. Nisam bas ovako fizicki neko ko bi bez problema razdvajao tuce a cak i da jesam to svakako ne bi radio. Muz koji ni u javnosti ne moze da se uzdrzi od maltretiranja zene to sigurno ne radi prvi put, da o tome ne duzim previse, cim veza, brak krene u tom smeru tu nema buducnosti i zena u skladu sa tim sama mora da preduzme neke stvari da ne trpi nasilnika. Mada je stvarno retkost naci se u takvoj situaciji, zivim ispred osnovne skole vec nekih 10-15 godina pa ne znam jesam jednom video da tuku nekog klinca. Ko hoce da se izivljava dobro ce paziti da to moze da radi neometan.
    Last edited by Severnjak; 27-01-17 at 19:10.

  4. #54
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,413
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nije drugačija! To je tek priča herojska jer je tu bio svjestan i vremena, i vjerskog sukoba i toga da će vjerovatno dobiti po prknu, a ipak je uletio! Mala mu je to danas utjeha, jer svi su ostali živi iz toga sukoba, samo je on pokojni!
    Ti na ulici imaš nepoznate osobe, ali može sjutra tvoja majka ili sestra biti žrtva neke budale bolesne na ulici, i zamisli da svi prolaznici razmišljaju kao ti, da niko ne krene da je zaštiti!!!
    moju komšinicu je napao u ulici Slobode neki ludak, žena je prolazila trotoarom, pored one apoteke preko puta Opere, iz ulaza je izletio neki bolesnik, stvarno je poremećen rekoše posle u policiji, uhvatio je za vrat....davio je bukvalno i da nije naišao neki prolaznik koji na sreću ne razmišlja kao ti, žena ni kriva ni dužna umrije!
    Ni taj prolaznik nije znao o čemu se radi, samo je čuo ženu koja vrišti i vidio da je čovjek davi...mogao je da joj bude muž, brat, mogla je da bude bludnica, nemoralna žena....ne zajebavajte ljudi! Niko ne zna što i o vrijeba iza ćoška!
    e ovo je vec problem u drzavi, jer da je ima takvi ludaci nebi hodali ulicama nego bi bili u ludnice, i ne bi morali da brinemo o tome oce li te neko iz ludosti napasti.

  5. #55
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nadam se da vam te cure traže da ih spasite od preagresivnih momaka jer ako ih spasavate od nekih što su im prišli i pokušavaju uc u priču prije je tu ono "kad ja ne mogu neće ni on jebat". Često vidim situaciju dje sasvim normalno pričaju ljudi i neki ljubomoran poznanik njen (muški ili ženski) se ubaci da pokvari,
    rm -rf /

  6. #56
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Zavisi od situacije bi li uletio, mozemo palamudit odje do $utra bismo li ili ne, drugo je kad se situacija desava ispred tebe..

  7. #57
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Mislim da sam ovo već pričao ali uvijek se rado sjetim ovog. Ja sam jedne prilike vodio djecu na odbojku u medicinsku školu i čitao na mračnom parkingu sa onom rudarskom lampom na čelu. Ljeto. Iz crnog bemvea poče dreka "Biljana ćuti ubiću te bez maike". Ne šće ćutati Bilja jedna u majke. Kad je počelo pljaskanje i zapomaganje. Šta da radim? Znam da u kolima teško moš nekog izbiti ali ova zapomaže iz sveg mozga. Dok sam se ja mislio sve se umiri.Tišina. U to počeše sicevi i plastika instrumenti table da škripe. Znao sam da su se pomirili i spokojno se uz osmjeh vratih svom nauku. I eto da sam nešto preduzeo stao bih na put istinskoj ljubafi, a možda i pravljenju nekog žgebeta. Naravoučenije je ne mješajte se kad ništa ne vidite jer nije je tukao on no njen jezik.

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #58
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Tacno. Ali isto tako ne znas da li je napadac od kojeg branis tip osobe koja ce sjutra da postavi tebi ili tvom djetetu bombu pod auto.
    jeste, ali ne mislim ja čoče da treba sad ulećet ka supermen i spašavati slabije od nasilnih nego jednostavno ne mogu da pojmim da neko nekoga bije, ti prolaziš kao da se ništa ne dešava....ka da se ljube?! To nije normalna reakcija...nemoj misliti da sam hrabra, nijesam no sam kao kuče plašljiva ali nekad može tvoja riječ "stani čovječe" ili "nemoj, polako" da ga otrijezni, ako je u afektu i da spasiš nečiji život....ako krene put tebe, bježi, majku mu ***** ali nemoj se praviti da je normalno i da ne vidiš!

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    A sto se cini od heroja....
    Heroji ili kukavice ne znam ali čovjek treba da budeš...pročitaj ovo gore...nemoj da čitaš šalila sam se....mislim da je u tvojoj zgradi (ako sam dobro shvatila pošto si negdje rekao za tog momka da ti je komšija) momak pretučen ujutro u prodavnici, skoro do smrti....čovjek je bio u afektu i bio ga je i kad ovaj nije više davao znake života....je li normalno da niko ne uleti i da niko barem ne vikne stani!!! Nije....ne moraš da se junačiš, ne moraš da se biješ, dovoljno je da počneš da se dernjaš i da skreneš pažnju....valjda nijesu svi tvoga razmišljanja! A svi umijete komentarisat kad se desi neki slučaj (kao kad je ona cura na Starom ubijena iz puške jer nije htjela da se zabavlja sa momkom) e onda ste heroji, onda biste mu kazali posa', ne bi ni doša do te situacije da puca na nju jer bi je udruženje boraca PG spasilo prije ....makse častiti

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    Zavisi od situacije bi li uletio, mozemo palamudit odje do $utra bismo li ili ne, drugo je kad se situacija desava ispred tebe..
    istina živa! Ja velim, kukavica sam, mimo kukavice, i stravljena ali ne mogu brate da se prodjem kao da ne vidim ništa...barem bih zastala ili zavrištala...ne bih sad valjda glavom dje neko ne bi nogom, ali kažem, barem policija ako ništa drugo!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #59
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Ja mislim isto da treba ulecet trupacke i pomoc ovome sto nekog bije.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #60
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    jeste, ali ne mislim ja čoče da treba sad ulećet ka supermen i spašavati slabije od nasilnih nego jednostavno ne mogu da pojmim da neko nekoga bije, ti prolaziš kao da se ništa ne dešava....ka da se ljube?! To nije normalna reakcija...nemoj misliti da sam hrabra, nijesam no sam kao kuče plašljiva ali nekad može tvoja riječ "stani čovječe" ili "nemoj, polako" da ga otrijezni, ako je u afektu i da spasiš nečiji život....ako krene put tebe, bježi, majku mu ***** ali nemoj se praviti da je normalno i da ne vidiš!
    A sto jes' jes'. Razmisljam o ovome po malo od kako vidjeh temu. I mislim da bih vjerovatno pokusao glasom razuma da pomognem da makar ublazim situaciju. Ipak veliki broj ljudi na ovim prostorima ne voli scene po ulici da pravi pa ima sanse da poslusaju. Ali da bih uskocio sa namjerom fizickog obracuna a ne znam ni kome uskacem - cisto sumnjam.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #61
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Uh e jesam se nagledao svakakvih sr*nja (što priroda posla što takva situacija) ali nisam za divno čudo bez par puta razvađao. Što se neke lične bezbjednosti tiče tu se ne bojim, niti mi hrabrosti fali.

    Ipak, vjerovatno da bih baš srčanije postupio kad je u pitanju familija, prijatelji i mala djeca (e tu sam posebno osjetljiv, da me ne uzmete za pogrešno - na njih je najlakše dići ruku i mislim ne da je to pogrešno nego dno dna).

    Jednom sam prisustvovao, a kasnije i aktivno pokušavao da dođem do jednog povrijeđenog iz saobraćajke (kasnije se ispostavilo da je na licu mjesta poginuo). Naime sletio je u jedan kanjon (vrijeme i mjesto a i ime je potpuno nebitno sad) i u momentu sam skočio sa par ljudi da vidimo možemo li ga izvući, a kanjon je bio onako, dubok a baš nepristupačan a ja u patikama.. Uglavnom, nisam oklijevao. Čak ni sve to što sam vidio me nije toliko pogodilo (nisam znao dotičnog) dok mu nije stigla familija.. E to je nešto teško i to ne bih nikome poželio da vidi...

    Skrenuh sa teme, uglavnom, razvađao bih ili zvao policiju.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  12. #62
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ovo sve heroji odje , a predje li 3 rihtera, svi pod nadvratnike.

  13. #63
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Tacno. Ali isto tako ne znas da li je napadac od kojeg branis tip osobe koja ce sjutra da postavi tebi ili tvom djetetu bombu pod auto.
    Tačno. Ali isto tako postoje situacije kad MORAŠ instinktivno (jer ako budeš razmišljao "podvićeš rep") da ODreaguješ, ne razmišljajući o posledicama.
    Naravno ovaj "instinkt "ne posjeduje svako ali vjerujem da bi proradio većini u odgovarajućim situacijama.

  14. #64
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Neko reče za Srđana Aleksića da je heroj. Pričam ja djeci o njemu isto tako. Onu drugu stranu da je ludo poginuo ne mogu tako brzo da im saopštim. To moraju sami da nauče. Rat nije vrijeme kada treba biti milostiv i borac za ljudska prava. Mladi to nekad ne stignu da nauče.

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  15. #65
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Neko reče za Srđana Aleksića da je heroj. Pričam ja djeci o njemu isto tako. Onu drugu stranu da je ludo poginuo ne mogu tako brzo da im saopštim. To moraju sami da nauče. Rat nije vrijeme kada treba biti milostiv i borac za ljudska prava. Mladi to nekad ne stignu da nauče.

    Sent from my GSXR1000 @299
    A ima jos i neka strana te priče no necemo sad neka bude da je heroj...

  16. #66
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nije tema Aleksic ali...
    Momak je poginuo,sto kaze Cezar s ludom hrabroscu,u sred rata...kad bi svako drugi gledao da sacuva svoju glavu,vrati se svojima ziv.A onda dodje neko iz danasnjice ko je rat vidio na filmove i ko ni nekoj bakici nije pomogao da ponese kese iz trgovine do kuce,da kaze kako ima tu jos nesto,neka dr strana price...Jes,momku je trebao psihijatar,malo je bio poremecen pa sam je trazio,rece mi neki pobratim,al neka bude da je heroj...




    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  17. #67
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Nije ovo film i nemas odje ''NEW GAME'' opciju. Da sam mislio da budem narodni heroj, bavio bih se revolucionarnom politikom. Uvijek treba razmisliti prije djelovanja. Mozda ostane griža savijesti zbog nekog nečinjenja, ali reci to kući tvojima kad zalegneš. Ne kažem, često instinkt bude jači od razuma, i možda potreba za ispravljanjem nekih nepravdi bude jača od razuma...Ne bih volio da se moje dijete $utra junači, ali isto tako bih volio ako moje dijete bude u problemu da se pojavi neki heroj i spasi ga...
    Da ima više heroja, manje bi zla bilo, to je sigurno. Ovako, negativci su se uljuljkali u sistem koji često pravi previd...

  18. #68
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    A ima jos i neka strana te priče no necemo sad neka bude da je heroj...
    Aludiraš li to kojim slučajem na ovu priču?

    Да ли је лаж о „јунаштву“ Срђана Алексића већа од лажи о „геноциду“ у Сребреници?


    Ako ima iko da vjeruje jedne jebene riječi samoprozvanom doktoru Miroljubu Petroviću, šarlatanu, prevarantu i lažovčini neka se baci pod autobus.

  19. #69
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Aludiraš li to kojim slučajem na ovu priču?

    Да ли је лаж о „јунаштву“ Срђана Алексића већа од лажи о „геноциду“ у Сребреници?


    Ako ima iko da vjeruje jedne jebene riječi samoprozvanom doktoru Miroljubu Petroviću, šarlatanu, prevarantu i lažovčini neka se baci pod autobus.
    Sto sve ovaj internet trpi...


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ima i onaj video/audio baš na ovu temu. Rece da se ne bi junačio.

  21. #71
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    To sam jednom uradio, u Beogradu. Jedno vece krenuli ja i drug u onaj restoran Kolarac kraj Knez Mihajlove, kad ispred ulaza dva momka oborili na zemlju jednog i sutiraju ga. Sto je nas posebno zaboljelo, pet metara od njih stoji djevojcica i place. Da li je bila djevojka,sestra,drugarica, ne znam. Te mi priletjesmo, da ne opisujem detalje, ovaj jedan je odmah pobjegao poslije prvog udarca, a ovaj drugi je pao te smo mu malo pridodali po bubrega. Onaj nevoljnik se u medjuvremenu ustao pa i on krenuo da sutira ovoga dolje. Djevojka prestala da place i poprimakla se malo i gleda sta se desava, u soku. Sto je bilo smijesno, u medjuvremenu iz ulaza preko puta izasla neka baba i pocela da vristi i mene udara tasnom po ledjima. Da ne bismo pretjerivali, prestasmo da udaramo onoga na zemlji, okrenusmo se i podjosmo put Undergrounda, nismo htjeli u Kolarac zbog policije.
    Eto to je jedini put u zivotu da sam se ja umijesao u tucu, inace sam to uvijek izbjegavao.

  22. #72
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Da ima više heroja, manje bi zla bilo, to je sigurno.
    Ili prosto da ima manje negativaca. Ali cak i na ovom forumu imas ljude koji glorifikuju negativce a psihopatske crte licnosti dozivljavaju kao apsolutno pozitivne. S tim u vezi, ako je istina da zlo pobjedjuje kad dobri ljudi ne rade nista, sta reci o ljudima koji zlo ne znaju ni da prepoznaju?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #73
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Aludiraš li to kojim slučajem na ovu priču?

    Да ли је лаж о „јунаштву“ Срђана Алексића већа од лажи о „геноциду“ у Сребреници?


    Ako ima iko da vjeruje jedne jebene riječi samoprozvanom doktoru Miroljubu Petroviću, šarlatanu, prevarantu i lažovčini neka se baci pod autobus.
    Necemo se bavit ispitivanjem sto je bilo. Ljepse je mislit da je to cojstvo i junastvo. Da sluzi za primjer kako coek treba da reaguje u tim situacijama.

  24. #74
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Necemo se bavit ispitivanjem sto je bilo. Ljepse je mislit da je to cojstvo i junastvo. Da sluzi za primjer kako coek treba da reaguje u tim situacijama.
    Naprotiv.
    Ne podržavam nikakvo građenje mitova i uljepšavanje istine pa makar i bilo sa ciljem da se ostavi neki ugledni primjer.

    Međutim, činjenica je da "doktor" Miroljub Petrović laže kao pas.
    Last edited by ASC; 29-01-17 at 19:57.

  25. #75
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Ovo sve heroji odje , a predje li 3 rihtera, svi pod nadvratnike.
    to nije isto, složićeš se...a i ne skačemo na tri rihtera, no trčimo da prijavimo na forum ko se prvi streso a nije herojstvo ovo o čemu pričamo no obična ljudska obaveza....ako nijesmo zaboravili da smo ljudi! Eee, koliko sam samo puta čula da je spontana ljudska reakcija pomogla nekome u nevolji...znaš što, užasava me što danas tome aplaudiramo i pričamo kao da je čudo! Nekad je čudo bilo kad neko nešto ružno napravi, dobro se podrazumijevalo!
    Ne znam za vas, ali najstrašniji problem meni sa mojom savješću pravi situacija u kojoj kasno noću (a često se kasno noću vraćam odnekud) na putu vidim parkirano auto i ljude koji traže pomoć...najčešće prođem, ne smijem da stanem, nedje u PM izmedju Kolašina i Pg ili izmedju Vilusa i NK ili preko Krnova....svaki put sam u stresu zbog toga....

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    A ima jos i neka strana te priče no necemo sad neka bude da je heroj...
    Nemoj molim te....aooo kako je ovo grdno što radiš?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 3 of 13 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Maltretiranje u skoli (Bullying)
    By Kliker17 in forum Sve i svašta
    Replies: 53
    Last Post: 20-04-12, 08:22
  2. maltretiranje profesora
    By robi in forum Sve i svašta
    Replies: 56
    Last Post: 30-12-06, 12:06
  3. Win XP SP2 maltretiranje
    By Elek3ka in forum Software
    Replies: 28
    Last Post: 02-12-05, 12:04
  4. Maltretiranje sefa na poslu
    By cvrcnuta in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 02-07-05, 18:52
  5. Maltretiranje sefa na poslu
    By cvrcnuta in forum Centralni
    Replies: 2
    Last Post: 27-06-05, 16:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •