View Poll Results: Da li biste se umijesali u svadju, maltretiranje, tucu...?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    10 30.30%
  • Ne

    5 15.15%
  • Zvao bih miliciju

    13 39.39%
  • Prosao bih, ne tice me se

    5 15.15%
Page 1 of 13 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 301

Thread: Da li biste se umijesali u svadju, maltretiranje, tucu...?

  1. #1
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Da li biste se umijesali u svadju, maltretiranje, tucu...?

    Ovu sam temu otvorio potaknut temom na tv-u dje su se mladi izjasnjavali o ovom pitanju, a i iz sopstvenog, uglavno negativnog iskustva.
    Zanima me da li biste se vi ukljucili, stali u odbranu, slabijeg, pokusali da razdvojite, ne znajuci pravi razlog svadje, tuce, maltretiranja.
    Ja licno sam vise puta se umijesao, jer jednostavno ne mogu samo da prodjem kad vidim da neko nekog maltretira ili bije, posebno ako taj neko slabiji.
    Ne pricam o nama bliskim ljudima, nego o slucajnim prolaznicima, poznanicima.
    Evo i po koji primjer.
    Vidim covjek malretira zenu na ulici. Bas je ono cima dere se nesto, ona vidim pokusava da ode od njega ali on za njom ide ne da joj mrdnut.
    I ja pridjem pitam zenu treba li joj pomoc i ona mi drsko odgovara ne treba, samo sto mi nije rekla pazi svoj posa.
    Jednom sam se cak pobio, (naravno, nisam imao namjeru da se bijem sa bilo kim, ali malo po malo...) da bi stao u zastitu jednome da recem poznaniku, a danas se prakticno i ne javljamo kad se sretnemo.
    Tako da od sad nekako gledam da pazim svoj posa, mozda bi miliciju zva da vidim da se neko nekome sere u zivot.
    Ne znam sto mi ocase ova prica no aj sad...
    Last edited by DrvoShegach; 26-01-17 at 17:29.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Jednom sam prisustvovao samaranju - momak djevojku zavario dva puta, tako mi zao bjese i isto tako pridjoh i velim polako druze, stadoh na njenu stranu da je zastitim, rijec po rijec ja njemu svasta, on mene svasta, na srecu nisam se tuka ali bih da se ne povuce ono vodjen tim da je ipak on taj ko je samarao slabijega od sebe predpostavljam i nista podjosmo svako na svoju stranu. Posle par dana sam ih vidio opet zajedno ka da nista nije bilo, ljepota Bozja. I onda velim kakav sam ja magarac. Moglo je gore da bude, ja vodjen srcem da zastitim moga sam mozda i po prknu dobit ili nalecet na nekoga ludaka da me zakolje necim ili pistolj izvadit, ko zna, a ona bi opet snjim bila. Naravoucenija price: mi razloge ne mozemo da znamo, mozda je ona zasluzila tih par samara iako ne odobravam prije bih ruku sam sebe okinio no ljepsu polovinu zalijepio, morala bi bas da me dovede do toga stanja kad bi mi bas nesto izuzetno lose napravila. Svakako iz nekog svog iskustva ne preporucujem mijesanje iako djeluje ispravno ljudski kad prodjete pored takvog slucaja da zastitite slabijega. Sad bi se jedino umijesao kad bih vidio da je slabiji bas savladan bez imalo otpora a majmun i dalje nastavlja da bije bespomocno bice ili kad bih vidio vise njih da biju jednoga kukavca, nebih mogao proc pored tek tako da ne pokusam da razdvojim i zastitim slabijega.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Redovno sam to radio ali to su bila neka druga vremena, skakali su i drugi moju pozadinu da spasu, da ne bude zabune.
    Sada bih se umiješao jedino da je dijete u pitanju ili da vidim baš neka muka a ove situacije što NIKO reče momak-đevojka muž-žena, vidimo se..

  4. #4
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,497
    Thanks Thanks Given 
    5,347
    Thanks Thanks Received 
    3,831
    Thanked in
    1,519 Posts

    Default Da li biste se umijesali u svadju, maltretiranje, tucu...?

    16h kod hotela pg samara momak ciganina od jedno 16 godina prolazi narod niko nista. Ja stajem kolima palim 4 zmigavca i vatam ovog momka i micem kad on meni veli da je ovaj sa jos jednim malim pokusao trudnoj djevojci da otme torbu i kad je pocela da vristi udarali su je dje su stigli... jbg rekoh udri


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Last edited by kaemSe; 26-01-17 at 18:17.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Na ulicu momak vice na djevojku, gura, udara pesnicama u ramena, vata za vrat, ona place iz mozga i stajem sa autom i izlazim, razdvojih ih i odgurnem njega od nje, on pade na zemlju, jbg malo sam poveci momak i jaci a plus se on potrefio 20kg sa krevetom, nije mi bio cilj da ga bacim na zemlju nego prosto da ga odmaknem od nje, i kazem nesto u smislu sto radis to kralju jesi normalan.... on se ustade i zalece put mene da me udari, dje sam mu ja zalijepio samar od kojeg je on opet pao, da bi u tom trenutku ova djevojka pocela da se dere na mene, da me gura, i grana rukama put mene i udara me i da ga brani...

    ja u cudu, reko a neka te dobro izlomi kad si takva jeba mi pas mater dje se mijesah, vratio sam se u auto i nastavio svoj put... od tad nikad vise u odnose musko zenske svadje se ne mijesam, samo prodjem.... generalno osim ako nije neko bitan meni ne bih se vise mijesao trika nema, ako vidim da je problem obrnem 122 i to je to nastavim svojim putem....
    Last edited by lucke91; 26-01-17 at 18:19.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Svoj posa ljudi, ka u Radoje Dakic....

    Vise puta sam tako razdvajao ili branio nekoga, pa policija dodje i povede te sa njima, pa u cekaj 5h da das izjavu, pa na sud kao svjedok ili slicno... makse....

  8. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Na ulicu momak vice na djevojku, gura, udara pesnicama u ramena, vata za vrat, ona place iz mozga i stajem sa autom i izlazim, razdvojih ih i odgurnem njega od nje, on pade na zemlju, jbg malo sam poveci momak i jaci a plus se on potrefio 20kg sa krevetom, nije mi bio cilj da ga bacim na zemlju nego prosto da ga odmaknem od nje, i kazem nesto u smislu sto radis to kralju jesi normalan.... on se ustade i zalece put mene da me udari, dje sam mu ja zalijepio samar od kojeg je on opet pao, da bi u tom trenutku ova djevojka pocela da se dere na mene, da me gura, i grana rukama put mene i udara me i da ga brani...

    ja u cudu, reko a neka te dobro izlomi kad si takva jeba mi pas mater dje se mijesah, vratio sam se u auto i nastavio svoj put... od tad nikad vise u odnose musko zenske svadje se ne mijesam, samo prodjem.... generalno osim ako nije neko bitan meni ne bih se vise mijesao trika nema, ako vidim da je problem obrnem 122 i to je to nastavim svojim putem....
    Ucini dobro, pojedi g*vno.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,418
    Thanks Thanks Given 
    611
    Thanks Thanks Received 
    639
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    kolko sam samo saka primio razdvajajuci...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,941
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Pa ja sam dobro prošao. Neđe na jednoj svirci dva momka žešće maltretiraju dvije djevojke, priđem sa jednim drugom, činimo dobro djelo, naravno ide rasprava, na kraju upotrebih ,,argument'' tipa, momci mi smo ovdje domaćini i zasta ne želimo da se neko osjeća loše kao recimo ove djevojke jer neće biti jedine... Elem, oni se izvinuše, krenuše svojim putem, kad jedna od djevojaka reče: ,,a gdje ćete sada?'' Ovaj drug i ja se pogledasmo uz komentar ,,što nam je ovo trebalo''.

    Eto, možda ima neke poente, no...

    Sent from my Motorola 8400

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    U što se to pretvaramo, sve nam jeb*m...???
    Ne želim da vjerujem da neko neće da reaguje makar pozivom za pomoć (milicija, hitna), ako već nema snage, živaca, muda da se bije s nasilnicima i pizdama (pošto obično pizde udaraju na slabije)...
    Meni je dovoljno da zamislim da to može biti moja sestra, brat, drugarica, prijatelj, i crkla bih od jada da saznam da su ljudi prolazili pored ne mareći na krike, vapaje...
    Uvijek polazim od sebe...
    Glavu ne okrećem...Ne mogu...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #12
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako đe na pristojnu udaljenost ima klupa - sjednem da vidim što će se izdešavat, ako ne - umarat se stojeći neću! Pa prođem samo ko što red i džentlmenstvo nalažu...
    Ne koristi se svako javnošću da isprovocira, niti je sa druge strane svako slijep na javnost.

    A odlično se zna ko je za JAVNI red i mir zadužen.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    U što se to pretvaramo, sve nam jeb*m...???
    Ne želim da vjerujem da neko neće da reaguje makar pozivom za pomoć (milicija, hitna), ako već nema snage, živaca, muda da se bije s nasilnicima i pizdama (pošto obično pizde udaraju na slabije)...
    Meni je dovoljno da zamislim da to može biti moja sestra, brat, drugarica, prijatelj, i crkla bih od jada da saznam da su ljudi prolazili pored ne mareći na krike, vapaje...
    Uvijek polazim od sebe...
    Glavu ne okrećem...Ne mogu...
    I mi ti branimo sestru, izbijemo momka a posle 10.dana ona opet sa njim? I?

  14. #14
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mijesala bi se da vidim muskarca koji udara zenu ili dijete. Ne bih se mijesala ako se u neku kafanu dvije pjandure pobiju. A imam najveci prezir za ljude koji ne bih mrdnuli da vide nekog da bije zenu ili neko dijete.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ulijećem samo kada žena bije muža, da ga i ja dodatno šklepim.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  16. #16
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za dijete bih bez razmisljanja, i to je jedina situacija dje bih ponovo stao nekome u zastitu. Ostalo me ne zanima.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    A dje roditelj sklepi svoje dijete skace te li onda?
    ono dijete bezobrazno, vristi kupiii miiiiiiii ovoooooooooooooooooooooooooooooooooooooo i roditelj instiktivno djeluje i zvekne ga glavom o zid ili slicna tehnika
    sta onda radite ?
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  18. #18
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,280
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,626
    Thanked in
    1,278 Posts

    Default

    Ovo je jedna od onih situacija u kojima bih morao da se nadjem da bih znao kako bih reagovao. Lako je misliti o sebi sve najbolje. A ima i onih koji o sebi nemaju visoko misljenje. Ja samo ne znam.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,418
    Thanks Thanks Given 
    611
    Thanks Thanks Received 
    639
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Mene u zadnje vrijeme nista milije nema no da posmatram dobru tucu dva muzjaka obicno malo mladja posto ovi stariji potezu oruzje.. nazalost

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  20. #20
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Mene u zadnje vrijeme nista milije nema no da posmatram dobru tucu dva muzjaka obicno malo mladja posto ovi stariji potezu oruzje.. nazalost

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    a ovi mladji ne potezu jel? druze svako dijete od 14 godina pa na gore nosi ili noz, ili palicu, ili stoljpi, sve izludjelo......
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  21. #21
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,418
    Thanks Thanks Given 
    611
    Thanks Thanks Received 
    639
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    A mislio sam na preskolsko hahbah

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  22. #22
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    A dje da uskaces, ovo je danas sve poludjelo i musko i zensko

  23. #23
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    764
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Pođoh u kladionu da ispunim sekundarnu građansku dužnost neki vikend, prije jedno godinu i kusur. Dolazim tamo, svoj posa' sastavljam tiket, a pored mene pjandura od 55-60 godina reka' bih a krupan bijaše. Te tu uđe možda vršnjak mu i on bješe krupan isto, doduše bi trijezan. Javi se on ovome normalno a kad onda će ovaj pijani odjednom: "A nemoj da mi se obraćaš nesrećo jedna" (ili tako nešto). Valjda su se znali ili što i nisu im odnosi bili baš najbolji što mogah viđet' kasnije, ali ovaj mu se čisto formalno javio. Tu poče nekakvo brecanje, psovanje, skočiše jedan na drugog, radnica vrišti plače. Ja tu osjetih potrebu da razdvajam, te ja stadoh između njih i vičem im. "Neka ljudi, nemojte...". I tako jedno sam 3-4 minuta stoja' između njih i trudio se da razdvojim ali džaba. Bar ih napolje izbačismo ja i ovaj lik što dođe u toku tuče. Napolje kiša padala, pločice kvasne i klizavo, reko neću se radi njih lomit'. E tu sam diga' ruke, ne fermaju me inače od samog starta pa neka se poubijaju, a ni ovaj im se lik nije nakon toga mnogo miješao. Počeše da se rvu, bači ovaj trijezni ovoga i tu su nastavili sa pesnicama. Laga' bih kad bi rekao da nije najjače nešto što sam vidio . Nije trajalo preko 2-3 minuta ali svakakvih poluga tu bi. Pijani popio fine batine na kraj isto nije da nije zaslužio. Posle padale prijetnje (ti porodicu zaklati, majku...) i raziđoše se.
    I mene je nešto mrko gleda i reka' mi nešto kad sam doša' bio ali iskulirah ga.

    Vjerovatno bi, da se opet nešto slično desilo, pokuša' sa razdvajanjem ali da je ovakav slučaj i da se miješam, tipa da ulijećem i branim nekoga ne bih nikako. Što se tiče žena vjerovatno bih.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja iskreno sa 58 kilograma sve i da želim da razdvojam neću pomoć puno. 3 puta sam bila svjedok tuče medju muškarcima,mogla sam samo da bježim da me ne pogodi pepeljara ili stolica a kad vidim krv i one tupe udarce imam nagon za povraćanjem.Za udaranje žene na ulicu nemam riječi a tek kako nemam kad je dijete u pitanju.Hvala Bogu ja ne vidjeh ni jedno ni drugo,i nemam pojma kako bih reagovala.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,753
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    nijedno biće na planeti ne zaslužuje da ga neko bije bilo gdje a da mu se ne pritekne u pomoć...nije bitno ako se ona posle vrati nasilniku, ako voli nasilnika, ako ne zna za bolje, ako misli da ako te ne bije onda te ne voli....bilo kako, što se mene tiče, nijesam neka ni hrabrost ni snaga velja, ali telefon vazda imam da pozovem policiju ili pomoć. Ne bi uletjela u tuču, ali i pozvati policiju je neka pomoć...evo prije neku noć, u siti kvartu kad je bila ona ledara oko Božića, -8 je bilo napolje i mi sjeli u auto čekamo da se "odmrzne mijenjač" a to je trajalo bogami jedno desetak minuta i kad smo otključali auto sam primijetila u autu pored nas koje je upaljeno čovjek akoji sjedi z avolanom ali glava spuštena dolje kao da spava....ali u momentu kontamo da čovjek čeka kao i mi da mu se auto ugrije i samo am ga registrovala krajičkom oka...kako se ovo odužilo, onako usput, prosto sjedim maltene pored njega (ja sam suvozač u mom on vozaš u svom autu) prosto mi je pažnju privuklo to stalno ponavljanje te "slike".....on je sve vrijeme u istom položaju...e sad već sumnjam da je mrtav i izadjemo iz kola, pokucamo mu na prozor, ništa, e onda sam pozvala neke momke iz kafića ispred, pitam je li tu bio djeluje ili pijan ili mrtav....na kraju se opsežnom akcijom ovih momaka probudio, bio je samo mrtav pijan, a mogao bi biti i mrtav i bolestan i bilo bi prebolesno da sam gledala svoja posla...nije isto ovo što i tuča, ali svejedno, kod ljudi je umrla empatija i svi prolaze kao da ih se ne tiče i kad neko nekoga bije i kad neko padne na ulici.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 1 of 13 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Maltretiranje u skoli (Bullying)
    By Kliker17 in forum Sve i svašta
    Replies: 53
    Last Post: 20-04-12, 08:22
  2. maltretiranje profesora
    By robi in forum Sve i svašta
    Replies: 56
    Last Post: 30-12-06, 12:06
  3. Win XP SP2 maltretiranje
    By Elek3ka in forum Software
    Replies: 28
    Last Post: 02-12-05, 12:04
  4. Maltretiranje sefa na poslu
    By cvrcnuta in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 02-07-05, 18:52
  5. Maltretiranje sefa na poslu
    By cvrcnuta in forum Centralni
    Replies: 2
    Last Post: 27-06-05, 16:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •