Page 15 of 17 FirstFirst ... 511121314151617 LastLast
Results 351 to 375 of 415

Thread: [RTCG1] Božićni ustanak

  1. #351
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    vala sam nešto inače osjetljiva u potonje vrijeme, ali me zaplaka Ksenija, noćas, a zaplaka me i Đuro i kad je pričao da se nije oprostio a tek kad pogibe....pi što će meni ova sjekiracija...inače svi traže Jelenu Todorovu a ovaj je Francuz nađe, zakuca na vrata...to mi malo bi čudno...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #352
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    vala sam nešto inače osjetljiva u potonje vrijeme, ali me zaplaka Ksenija, noćas, a zaplaka me i Đuro i kad je pričao da se nije oprostio a tek kad pogibe....pi što će meni ova sjekiracija...inače svi traže Jelenu Todorovu a ovaj je Francuz nađe, zakuca na vrata...to mi malo bi čudno...
    Saglasan. Da se ne ponavljam ali moram reci da me nepravda tog vremena i te zrtve jako bole. Neko mi rece u pricu kojasila Crmogoraca pogibe 1912, 1916, pa za Bozicni ustanak od 1918 do 1929. Sve istinski rodoljubi do srzi, svi koji su voljeli Crnu Goru. Iz Amerike su dosli da brane CG i utopili se nesretnici. Koliko ih je po logora ostalo... Sve patriote, rodoljubi... I onda se nemamo sto pitat kakvi smo mi sto smo pretekli, sto opet ima onih koji ne postuj ni jednu crnogorsku zrtvu vec velicaju drzavu sa kojom blage veze nemaju vec se samo indentifikuju sa njom. To je stvarno zalosno. I da to nije tako, ova serija bi se barem sa malo manje emocija mogla gledat.

  3. #353
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Meni je samo zao jer je bilo materijala i tema je mnogo interesantna, sto se nije napravilo nebitno 5 epizoda,nema veze da su se snimale 5-10 godina, ali da to bude sve najbolje moguce, pa da ih rado pogledam sa uzitkom i od sad 20godina..
    Ne volim da kudim nista sto je nase kakvo god to bilo ali iskreno moglo je ovo mnogo-mnogo bolje..

  4. #354
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od pocetka serije se primjecuje nedostatak sredstava. S obzirom da je ovo rijetko i specificno ostvarenje i da osvetljava gledaocu dio bogate istorije i kulture koji je nimalo ili malo poznat svakako pohvale ekipi.
    Mozda nije za temu ali bi ovakvi i slicni projekti afirmacije nasledja donijeli mnogo bogatiju i duhovniju buducnost. npr znale bi buduce generacije da "budale ne treba traziti one se same jave"
    Last edited by blazo kasalica; 20-03-17 at 01:58.

  5. #355
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Опет пар грешака прије намјерних но ненамјерних.

    Није Пламенац требао да Ријеку нападне, него Вирпазар, и негдје у исто вријеме после преговора између двије стране устаници око Вирпазара и Ријеке су се распустили и вратили кућама (већина) или избјегли (мањина). Чак и да је Пламенац напао Виразар (што је судећи по броју војника (400 по Аџићу) било тешко изводљиво, опет су се устаници код Ријеке распустили и оставили Цетиње неопкољено.
    Чим је курир рекао да бјелаши једино хоће да преговарају са Драшковићем, и онај ко не зна како да је погинуо зна да ће погинути, те је мало досадно било толико развући тај чин.
    Сам Аџић наводи двије верзије смрти Драшковића
    Kako je zapisao istaknuti bjelaš, Jovan Ćetković, koji je učestvovao u gušenju Ustanka na području Cetinja, u svojoj knjizi »Ujedinitelji Crne Gore i Srbije«, Dubrovnik 1940, situacija na zapadnom frontu oko Cetinja (iznad Škrke i Bogdanova Kraja) bila je najteža.
    »Protivnika mnogo, ovdje je najjača njina snaga, a imaju jake zaklone. Naše puške i mitraljezi ne mogu da ih dignu iz ovih klisura, bombe smo već sve utrošili, artiljerije za ovaj front nemamo. Blješkaju sablje protivničkih oficira, a poneki se prkosno ukaže i razdere koliko ga grlo nosi.
    Na desnom našem krilu tako se ukaza jednom, prkosno, izazivački, na nepunih 100 koraka pred našima sa isukanom sabljom protivnički vođa Kapeten Đuro Drašković i podviknu:- »Kralj Nikola jaše vranca, a kralj Petar na magarca«. Jedan naš omladinac zgodno ga uze na nišan i obori ga jednim metkom. Drašković pade mrtav« - zapisao je Ćetković.

    Nikola Tomanov Zec u svojim Memorima o tim sukobima piše i ovo: »Zelenaši su sa svoje strane činili sve da do krvi ne dođe. Oni su čak i poslije Vukotićevog dolaska u Bajice preduzeli još jedan put što se moglo u prilog mirnog rješenja. Po prethodnom dogovoru i pristanku bjelaša poslali su kapetana Đura Draškovića kao pregovarača.
    U času kada se Drašković slobodno i sa povjerenjem približavao bjelaškoj strani (iznad Bogdanovga Kraja) sa bjelaške strane ispaljen je na njega plotun i Drašković je pao mrtav. To je bio povod za otvaranje žestoke vatre sa obije strane, koju niko više nije mogao spriječiti«.

    Љубавне сцене (да ли само због женске) дрвенасте скроз.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #356
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Podgorica
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pogledajte od 5:55 pa jedno desetak sekundi pogledajte koja se zastava nalazi

    Mada kada pogledate ovaj je utekao u Francusku a ovaj drugi u Englesku samo sto je ovaj drugi otisao sa jedno 40 kovcega zlata ))))))))

  7. #357
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Link?
    Podgorica Podgoricanima!

  8. #358
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Seriju pratim jer dobro znam sta se desavalo tada, svaka cast glumcu sto glumi Krsta, dobra mimika i govor, al nikako ne mogu da shvatim da je tako lose snimano...npr tacno je da je Djuro Draskovic prva zrtva al ne moze da bude tacno da su im rovovi bili onoliko blizu, ma nema ni 100metara.
    Drugo, kad ga metak pogodi treba da padne sa konja a ne da sjedi i ceka smrt
    Tacno je da je Mitrofan Ban bi ona strani bjelasa,a da je on javio srbijancima da ce crnogorci napadnut nije tacno...
    I nije mi jasno dje je u svoj ovoj prici Janko Vukotic?

  9. #359
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gitarista View Post
    Seriju pratim jer dobro znam sta se desavalo tada, svaka cast glumcu sto glumi Krsta, dobra mimika i govor, al nikako ne mogu da shvatim da je tako lose snimano...npr tacno je da je Djuro Draskovic prva zrtva al ne moze da bude tacno da su im rovovi bili onoliko blizu, ma nema ni 100metara.
    Drugo, kad ga metak pogodi treba da padne sa konja a ne da sjedi i ceka smrt
    Tacno je da je Mitrofan Ban bi ona strani bjelasa,a da je on javio srbijancima da ce crnogorci napadnut nije tacno...
    I nije mi jasno dje je u svoj ovoj prici Janko Vukotic?
    Pismo koje je pop Stevo napisao je i poslao Mitrofanu iz serije je istorijski dokument - jos uvijek ga cuvaju Srbi i proslijedio im ga je Mitrofan po njihovoj verziji

    Sto se paranja sa konja tice - vjerujem da se nikom od glumaca nije bilo do toga da se prevrne s konja ... mada opet ni ne pada se iz sedla ka u vesterne
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  10. #360
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Evo osma epizoda ko nije gledao

  11. #361
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Božićni ustanak - 8. epizoda
    https://cloud.mail.ru/public/9JJc/ittm9NvXN
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  12. #362
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Pismo koje je pop Stevo napisao je i poslao Mitrofanu iz serije je istorijski dokument - jos uvijek ga cuvaju Srbi i proslijedio im ga je Mitrofan po njihovoj verziji

    Sto se paranja sa konja tice - vjerujem da se nikom od glumaca nije bilo do toga da se prevrne s konja ... mada opet ni ne pada se iz sedla ka u vesterne
    Hahah e kakvi su to glumci
    I jos da kazem, nije tacno a i nemoguce je da jedan komandir ide na pregovore sam...To se moglo ljepse i bolje snimiti, al u sustini prica nije losa, drzi paznju

  13. #363
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gitarista View Post
    Hahah e kakvi su to glumci
    I jos da kazem, nije tacno a i nemoguce je da jedan komandir ide na pregovore sam...To se moglo ljepse i bolje snimiti, al u sustini prica nije losa, drzi paznju
    treba se prevrnut s konja na one krse
    da je na livadu bar DD

    a za pregovore - pa po zvanicnim verzijama jes bio sam samo se ne slazu sta je radio u tom trenu i dje je bio krenuo
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  14. #364
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    treba se prevrnut s konja na one krse
    da je na livadu bar DD

    a za pregovore - pa po zvanicnim verzijama jes bio sam samo se ne slazu sta je radio u tom trenu i dje je bio krenuo

    Bas me zanima kako ce Plamenca u nastavku da prikazu, jer je on utekao

  15. #365
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gitarista View Post
    Bas me zanima kako ce Plamenca u nastavku da prikazu, jer je on utekao
    Ostala je jos jedna epizoda da vidimo sta ce rec - mada, bice garant fokusa na zakljucenje ljubavne price
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  16. #366
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gitarista View Post
    I nije mi jasno dje je u svoj ovoj prici Janko Vukotic?
    Баш пропуст велики, Јанко Вукотић је био у центру дешавања и прије и током побуне, а замисли како би било интересантно приказати погледе и размишљања човјека који је био толико битан у тој држави а опет тако брзо прихватио нову.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  17. #367
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Баш пропуст велики, Јанко Вукотић је био у центру дешавања и прије и током побуне, а замисли како би било интересантно приказати погледе и размишљања човјека који је био толико битан у тој држави а опет тако брзо прихватио нову.


    Istina.
    Mogli su se malo vise baviti Mojkovackom bitkom, jer je tek bilo proslo godinu dana...Osim njega tu fali i Lazar Mijuskovic isto znacajna licnost, trebali su ga pomenuti.
    A glavni lik, koji se pojavljuje u seriji je dobro opisan, tacno je da je bio komunista i da je bio uz Lenjina, pravo ime mu je Vukasin Markovic

  18. #368
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Ако је то овај https://sh.wikipedia.org/wiki/Vuka%C...kovi.C4.87_3-0 онда су га мало помјерили временски.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  19. #369
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    "Ko vas je ćera da ginete na Mojkovac" - pritisak mi momentalno skače, 2 naša čoeka ginu od p_osrbica - ode pritisak u *****, psovanje i gunđanje po cijeloj kući.

    Sent From My Galaxy S7
    Last edited by BiTrAtE; 21-03-17 at 22:19.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  20. #370
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default


  21. #371
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    "Ko vas je ćera da ginete na Mojkovac" - pritisak mi momentalno skače, 2 naša čoeka ginu od p_osrbica - ode pritisak u *****, psovanje i gunđanje po cijeloj kući.

    Sent From My Galaxy S7
    Mala korekcija, cisto da ispostujem slomljen daljinski i rupu u zidu nastalu tom prilikom "...ko vas je ter'o..." AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. #372
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Dje je serija, kakv je ovo fudbal, stoe ovo

  23. #373
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,220
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    545
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Bilo je telop obavjestenje, emitovanje epizode se zbog fudbala odlaže za 2. april.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  24. #374
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    nema, sledeće nedelje, zbog fudbala
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #375
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Sram vas bilo Srbi i Francuzi, Niko i Djuro, onakvi ljudi. A Pero tebe najvise neka bude sram i zenu ti.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

Page 15 of 17 FirstFirst ... 511121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 15:34
  2. Replies: 70
    Last Post: 08-12-10, 03:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •