Page 6 of 17 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 415

Thread: [RTCG1] Božićni ustanak

  1. #126
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Serija je dosta dobra. Ne može se svakome, svaki detalj svidjeti. Mladen Nelević, Mirko Vlahović, Vojin Ćetković i Nataša Ninković sabijaju kako glume, iznenadio me ovaj lik što glumi Mija ili tako nešto, brata Danilovog. Oduševili su me izgovori svih glumaca, ništa izvještačeno, baš onako kako smo slušali naše babe i djedove da govore. Sanja Jovićević potpuno promašila zanimanje. Produkcija odlična čini mi se, jbg sumnjam da su mogli ispoštovati svaki istorijski detalj i da će dati još dosta toga sebi na volju u nastavku serije ali šta je tu je.
    Edit: E da, Momo Pićurić
    Last edited by Darus; 14-02-17 at 23:17.

  2. #127
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Nijeste razumjeli.
    Ideja je odlična i trebalo je da se sprovede u djelo realno a ne da se sprdaju s nama glumci.
    Ne sviđa mi se što je od toga značajnoga događaja za Crnu Goru napravljena sprdačina.
    Ja smatram da tu nema sprdnje...
    Realno, to je igrana serija, nije dokumentarna - potoji razlika i umjetnicka sloboda...
    Da je htio, mogo je scenarista prikazat da je Krsto ljubavio s Kraljem... tu bi se vec izgubio dodir sa istorijom, ali bi i dalje to bila neka serija. Licno ne vidim sta je, u ovome do sad prikazanom, sprdnja.

    Coek je fino postavio radnju, malo razradio likove i reko nesto o njima, radnja lagano tece... Koliko se sjecam prica je najavljena kao prica jedne porodice u tom vremenu

    Glumci - neki bolji, neko gori, ne moze ni sve savrseno nijesu svi istoga kalibra...

    Rekao bih da se vodilo racuna o dosta detalja, ako li je sta i promaklo - nije vala za ne znam koju osudu. Mada vidim da su ljudi (ne odje) ulazili u polemike je li pravu vrstu brkova ko imo i jesu li se tad motale cigare ili su bile kupovne.
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  3. #128
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Ja smatram da tu nema sprdnje...
    Realno, to je igrana serija, nije dokumentarna - potoji razlika i umjetnicka sloboda...
    Da je htio, mogo je scenarista prikazat da je Krsto ljubavio s Kraljem... tu bi se vec izgubio dodir sa istorijom, ali bi i dalje to bila neka serija. Licno ne vidim sta je, u ovome do sad prikazanom, sprdnja.

    Coek je fino postavio radnju, malo razradio likove i reko nesto o njima, radnja lagano tece... Koliko se sjecam prica je najavljena kao prica jedne porodice u tom vremenu

    Glumci - neki bolji, neko gori, ne moze ni sve savrseno nijesu svi istoga kalibra...

    Rekao bih da se vodilo racuna o dosta detalja, ako li je sta i promaklo - nije vala za ne znam koju osudu. Mada vidim da su ljudi (ne odje) ulazili u polemike je li pravu vrstu brkova ko imo i jesu li se tad motale cigare ili su bile kupovne.
    Nijesam Krsta poznava` lično ali sam iz priča čuja` da nije bio q-rvar i kockar i da naše prababe nijesu bile onakve ka` ona crnogorka u seriji.
    Ako se mislilo da se sprdaju i da se pravi nešto neozbiljno onda su mogli Buxovce zvat da naprave komediju mada bi ozbiljnija njihova sprdnja bila no ovo.

  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    i da naše prababe nijesu bile onakve ka` ona crnogorka u seriji.
    Haha, možda k-urvi nije bilo ali kurtizana jes sigurno, tako su ih tada zvali
    War. War never changes.

  5. #130
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Nijesam Krsta poznava` lično ali sam iz priča čuja` da nije bio q-rvar i kockar i da naše prababe nijesu bile onakve ka` ona crnogorka u seriji.
    Ako se mislilo da se sprdaju i da se pravi nešto neozbiljno onda su mogli Buxovce zvat da naprave komediju mada bi ozbiljnija njihova sprdnja bila no ovo.

    A davno je receno da nije Krsto sto mu zbore :P
    A za qrvanje i kocku - bilo je bome i toga no mi sve o nekoj casti i postenju i niko nije konzumira blak, no je po 5-10 djece bilo sve bezgresno zaceto... a okle kopilad ako su svi bili posteni se niko ne pita.

    A kad smo vec kod ljubavljenja - preko pola vijeka ranije (u odnosu na radnju serije) je Njegos napisao "Noc skuplja vijeka" - a bome mi ne djeluje da nije znavo o cemu se radi, ali sve nek bude da je sluso od drugih pa napiso samo u prvom licu:
    http://www.montenegrina.net/pages/pa...lja_vijeka.htm

    Ne djeluje mi da opisuje moderno vidjenje da se brak konzumiro iz nuzde da se napravi dijete, nedje na brzinu uz sijeno i svima je uspijevalo iz prve da ga nacine.
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  6. #131
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Ja se u potpunosti slažem sa Jokašem iz prostog razloga, sve da je Krsto Zrnov bio najgori mogući alkos (što ne bi čudo bilo jer je vijao po šumama i gorama godinama i krio se od dželata) i ku*var, mislim da ako ga jedan narod, naš narod, slavi kao junaka glupo je stavljati naglasak na taj njegov porok!
    Takodje, niko ne spori da je vazda bilo sexa mimo bračnih veza, ali u jednom vremenu kad nijesmo imali hirurge krpljače himena, kad su žene imale imperativ da se udaju nevine i da budu vjerne žene i majke, u jednom vremenu kad se glava za obraz znala lako izgubit (a obraz je izmedju ostaloga, ženi bio između noga), kad su u porodici osim muža, koji je maltene bio vlasnik jedne žene, ona u njegovom odsustvu, ma i u njegovom prisustvu, imala i druge gospodare u vidu svekra, oca, brate, djevera, čak i muževoga brata od strica i muževoga strica, nenormalno mi je da jedna crnogorka, žena kojoj se muž te noći ili noć prije vrnuo iz rata ladno ode iz kuće (kako braćo, morala je crna kukavica muža ispoštovat sve i da neće, a da ne pričam da je morala slušat o njegovim doživljajima onoliko koliko je njemu stalo da priča), "izonodi" se sa Francuzom tamo đe je svako vidjet može a onda ostane da se izležava u krevetu i da vodi šnjim razgovore...ili ćete da mi rečete da je u oni hotel dje li je ono bilo ona bila sobarica koja je radila u notnju? E onda je moguće
    Mii sprdnju, plus joj, koliko čusmo, svo Cetinje znavaše za njene avanture...e pa ne znam....Vjerujete da bi ondašnji muškarci takvu ženu pozdravili, tolerisali njenu ljubav prema francuzu, prećutno, ono kao da joj grijehe kriju?....ja jednostavno ne mislim da je realno da je ona pod tim okolnostima mogla da ima "aferu"...ajde da je francuz nedje prignječio onako uz put, a ona ne smije vikat da je ko ne čuje da joj se obraz ne uzme...e to bih povjerovala!
    E sad zaključak, ne sporim da su ljudi pili rakiju i to baš pili muški, isto kao što ne sporim da su imali izlete van braka, isto kao što ne sporim da je bilo "slatkoranih" žena koje su vazda imale način da se iskradu, ali jedna serija koja se zove Božićni ustanak, čak iako je ta priča ispričana kroz jednu porodičnu tragediju i tragičnu ljubav, nije trebalo da ruši stereotipe, no je trebala da se fokusira na Božićni ustanak....e ne znam, da je režiser htio da napravi seriju kao 'Alo, 'Alo onda bi mi bilo ok...da je htio sve nedostatke ondašnjega društva i ustanak kroz satiru, sarkazam i humor prikaže ok...ovo bi bilo kao da neki protivnik JB Tita pravi seriju o njemu pa se fokusira na gertrude i ostale nevjeste i poroke,koje su mu život obilježile....ništa rat, ništa goli otok, ništa staljin, ništa kenedi, ništa UN, ništa nesvrstani itd itd no je bitan njegov hedonizam...ok, znam, ovo nije dokumentarna serija i slažem se sa onim što neko gore reče da je ovo umjetnička sloboda, ali se meni ne dopada i ja mislim da ovo nije realno ovako bilo...što reče Jokaš, nijesam Krsta Zrnova poznavala, ali je li moguće da je neki hroničar neđe zapisao da je Krsto Zrnov kad se vrnuo iz rata PRVO poša u kafanu da se naljoska, prije no je pošao ženi i đeci da se javi, u vremenu u kojem nijesmo dok na vrata en vidimo voljene znali da li su ili nijesu živi?
    Ok, umjetnička sloboda (jer hroničar sigurno to nije zapisao) ali što se taj umjetnik ne oslobodi pa pokaza Krsta Zrnova ka jednu osobu prenježne prirode koja je, recimo, ulećela u kuću podizala đecu, ženu počela da plače od sreće što ih vidi, da jeca, da svu noć priča sa njima, da ih nosi na rukama, da ....ne znam, da povede ženu van kuće u one zabrane da joj pokaže koliko joj se uželio?
    Eto to mi se ne dopada iako Krsto možda nije uopšte mario za porodicu, iako mu je žena možda bila krv na oči, možda nije ni želio da se vrne, ali zašto pretpostavljati nešto grdno po defaultu? Ja bih vazda prije ovako
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #132
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Čekajte ljudi, gledamo li mi istu seriju? Krsto se vraće u rodni kraj sa golog otoka i $edi sa ekipom u kafanu posle ko zna koliko zatočeništva do kasno u noć i uz čašicu razgovora se prisjećaju nekih događaja u prošlosti? E ako je zbog toga čoek neviđeni *****r i alkos ja sam onda do prije neku godinu za njega bio Dan Blizerian iz najgorih dana
    War. War never changes.

  8. #133
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mii sprdnju, plus joj, koliko čusmo, svo Cetinje znavaše za njene avanture...e pa ne znam....Vjerujete da bi ondašnji muškarci takvu ženu pozdravili, tolerisali njenu ljubav prema francuzu, prećutno, ono kao da joj grijehe kriju?....ja jednostavno ne mislim da je realno da je ona pod tim okolnostima mogla da ima "aferu"...ajde da je francuz nedje prignječio onako uz put, a ona ne smije vikat da je ko ne čuje da joj se obraz ne uzme...e to bih povjerovala!
    ...
    što reče Jokaš, nijesam Krsta Zrnova poznavala, ali je li moguće da je neki hroničar neđe zapisao da je Krsto Zrnov kad se vrnuo iz rata PRVO poša u kafanu da se naljoska, prije no je pošao ženi i đeci da se javi, u vremenu u kojem nijesmo dok na vrata en vidimo voljene znali da li su ili nijesu živi?
    Ok, umjetnička sloboda (jer hroničar sigurno to nije zapisao) ali što se taj umjetnik ne oslobodi pa pokaza Krsta Zrnova ka jednu osobu prenježne prirode koja je, recimo, ulećela u kuću podizala đecu, ženu počela da plače od sreće što ih vidi, da jeca, da svu noć priča sa njima, da ih nosi na rukama, da ....ne znam, da povede ženu van kuće u one zabrane da joj pokaže koliko joj se uželio?
    Eto to mi se ne dopada iako Krsto možda nije uopšte mario za porodicu, iako mu je žena možda bila krv na oči, možda nije ni želio da se vrne, ali zašto pretpostavljati nešto grdno po defaultu? Ja bih vazda prije ovako
    Mi smo ocito iz razlicitih krajeva CG - te i razlicitih "obicaja"... tamo odakle sam ja svo selo moze znat s kim se nekom zena vidja i ne bi mu rekli no ga zamisljaju s rogovima n vr' glave kad ga vide... to mi je tipicno nasa osobina da smo voljni znat istinu o nekom, a lagat ga i mazat mu oci...
    Izmedju ostalog, evo pogledah opet, Krsto i veli da nije otiso kod njih da ih ne budi - a i kad je ceko nekolike godine, sta je jos nekolika sata?

    Opet da je Krsto prvo otrco zeni, neko bi reko da je bio papucar jer su ga drugovi cekali u kafanu (to se nedje ranije navodi da je reko da ce doci, da ga cekaju).

    Ne znam, ja cekam da vidim sta ce to dalje biti na temu ustanka... evo dodje vojska, dalje da vidimo kako ce bti'
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  9. #134
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    i ja čekam i gledam ali mi se prosto nije dopao momenat kad ona nevjesta udje kod Francuza i ono posle u aljine što se zbi, niti dio đe je Krsto prvo poša u kafanu no doma, nevezano za alkohol Meni je to baš grdno bilo a ja možda malo idealizujem, generalno, ali nije ni to bez pokrića, bogomi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #135
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Svako zapazi ono što mu odgovara. Jednima da smo šverceri duvana, drugim da su nam žene bile sklone prevarama.
    Što reče amensiac za šverc duvana su u to vrijeme bile velike kazne. I da, šverc duvana je postojao i tada, baš kao i 90tih. Je li se to moralo istać u prvoj sceni serije jeste pitanje za diskusiju.

    Trećima opet kao detalj smeta ono nišanjenje na početku serije, gdje sad da pitate bilo koga iz tog perioda, poslije onakvog dijaloga se nikad ne bi završilo povlačenjem oružja nazad, nego bi ga ubio kao zeca.
    Na kraju neko vidi da je Krsto bio kafanski čovjek.
    Opet, neko kaže da je RTS bolje prikazao crnogorke u filmu koji se bazira bitkom kod Mojkovca gdje se kaže da "ako ovo uspijemo odžićemo se srpstvu". A crnogorke donose hranu i nailaze na mrtve sinove i muževe i ponosno obroke koje su im spremile daju srpskoj ili našoj vojsci dok odnose ranjene na nosilima.

    U vremenu velikih nacionalnih i političkih podjela CG, gdje pola zagriženih nacionalista jedne ili druge strane ni ne zna ko su bile komite, ko bjelaši a ko zelenaši, imamo priliku da gledamo seriju koja treba da predoči jedan od 10 najbitnijih trenutaka istorije a očekivanja su velika na obije strane. Možda i veća na stranu procrnogrski orjentisane populacije.

    Ipak, kako je i najavljeno priča o Ustanku se provlači kroz sad već očigledni ljubavni trougao koji će vjerujem ipak bit u prvom planu. A možda me i demantuju. Svakako, tek su tri epizode prošle, evo i Srbi uđođše u CG, tek treba da vidimo reakciju.

    Možemo zaključiti da smo šverceri duvana, žene su nam lakog morala, sva vojna lica se ne vade iz kafane, striktno smo patrijarhalna nacija, žene mogu da odluče da ne budu u korotu za pokojnim mužem i sinom.
    Bijahu i neke narandže kao detalj na sto, koje u to vrijeme nisu bile baš tako na dohvat ruke kao što su danas ali da ne cjepidlačimo a?

    Za moj dojam, sjajna glumačka postava, odlična slika pa i za RTCG, malo slabiji ton. Ima par njih koje pomenuste, kojima bi umjesto glume neki drugi poziv bolje legao, ali opet poslije Oriđinala i Đekne, imali smo Dojč cafe i ovo.
    Simpatičan kadar kad ona dva đetića uzmu pršutu dok ostali dočekuju goste
    Last edited by hercules; 16-02-17 at 19:05.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #136
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default


  12. #137
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Pro-mje-ne!
    Pro-mje-ne!


  13. #138
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Reditelj “Božićnog ustanka”: Slijede epizode o Podgoričkoj skupštini



    A, pred gledaocima još šest epizoda u kojima je data priča o okupaciji, dubokim podjelama u tadašnjem crnogorskom društvu, sukobima u familijama, među prijateljima, rođacima, kaže u intervjuu za Vikend novine reditelj Željko Sošić.



    “Čeka nas priča o istorijskim okolnostima pod kojima je održana Podgorička skupština, potom pripreme za ustanak, sami ustanak, njegov tok i kraj. Kroz sve te tragične događaje prelamaće se sudbina svakog lika kojeg smo upoznali tokom prve dvije epozode serije”, kaže Sošić.
    DN: Tokom prve dvije epizode sticao se utisak da će jedna istorijska drama biti prikazana dominantno kroz sudbinu dvoje mladih. Ipak, nije tako?
    SOŠIĆ: U seriji ima preko pedeset likova, a istorijska drama i tragika će se odraziti na sudbine svih njih. Prve epizode su uvod u seriju. Daju nam priliku da upoznamo likove, da ih zavolimo, razumijemo i gledamo kako se transformišu, kako se njihove drame produbljuju, njihova tragedija raste, kako se oslobađaju zabluda ili ostaju u njima. Prve dvije epizode dakle, bile su uvod i upoznavanje sa likovima, a sada ćemo da vidimo kako će svaki od tih likova prolaziti kroz istorijske okolnosti koje će neminovno uticati na svakog od njih. Tek predstoje glavni događaji koji su u trećoj epizodi dati u naznakama koje nas uvode u istoriju jednog vremena i tragediju stanovnika jedne male zemlje tek izašle iz velikog rata.
    DN:U jednom od intervjua prije početka serije rekli ste da ne postoji lak način da se prikažu događaji s početka 20. vijeka…
    SOŠIĆ: Zaista je tako. Pet godina smo radili na ovom projektu, samo snimanje trajalo je godinu dana. Ova serija sa sobom nosi teret jednog od najtežih i najtragičnijih događaja u crnogorskoj istoriji i svi koji smo radili na ovom projektu bili smo svjesni njegovog značaja, ali i tereta koji sa sobom nosi. Podatak o gledanosti je najbolji pokazatelj da smo uradili dobar posao. Sasvim je sigurno da nismo ispunili očekivanja apsolutno svakog gledaoca, ali to ne može ni jedan projekat na svijetu, pa ni ovaj.
    DN: Kakvi su komentari javnosti nakon dosadašnjih epizoda?
    SOŠIĆ: Naš cilj je postignut na premijernom prikazivanju prve epizode. Gledanost je bila rekordna, i raste iz epizode u epizodu. Bolje i više mi ne možemo poželjeti, jer smo stvarali projekat sa namjerom da bude gledan. Dobili smo zaista mnogo poruka i pisama, sa različitim reakcijama, od onih koje su krajnje pozitivne do kritika, nerazumijevanja… i to je potpuno normalno i očekivano. Ni najbolja svjetska filmska ostvarenja i serije nijesu svakome po volji. Pogotovo je u Crnoj Gori teško stvarati umjetnost. Ovdje se ni Njegoševo djelo ne poštuje i ne tumači na dostojan način- šta onda da očekujemo mi, prosječni stvaraoci!
    Bilo je i preuranjenih komentara kako bi se trebalo mnogo toga pojasniti i razriješiti već u prvoj epizodi, itd. To bi bilo isto kao da pročitate dvije stranice jedne knjige i kažete kako vam ništa nije jasno, ili da odgledate prvih deset minuta jednog filma i smatrate da bi vam se odmah sve trebalo pojasniti. Ovo je forma koja ima devet djelova, i svi narativni tokovi i karakteri se razvijaju do poslednjeg kadra poslednje epizode.
    DN: Vjerovatno se suočavate i sa reakcijama koje su proizvod naših zabluda…
    SOŠIĆ: Postoji jedan talas reakcija koje su proizvod očekivanja i zabluda. Dio javnosti u seriji traži ono što misli da treba da vidi, gledajući seriju traži ono što misli da treba da bude drugačije, gubeći iz vida da gledaju jedno autorsko djelo, mojih saradnika i mene. Ništa u ovako ozbiljnom projektu nije i ne može biti slučajno, znači da se treba zapitati zašto je nešto tako kako je, a ne zašto nešto nije drugačije. Dakle, u seriji će se vidjeti samo ono što smo mi uradili, a oni koji misle da nešto treba drugačije, imaju pravo i mogućnost da naprave svoju seriju. Ja bih, kao autor, volio da se konačno pojave i neke stručne, analitične kritike i tekstovi, i očekujem to nakon kraja serije.
    DN: Treča epizoda završena je zlosutnim vojničkim korakom koji razbija tišinu noći. Posljednja scena, bez i jedne izgovorene riječi, ili ispaljenog metka, ostavlja snažan utisak. Pred tom scenom teško da može biti ravnodušnih…
    SOŠIĆ: Završetak jedne epizode je vrlo značajan momenat u svakom projektu ove vrste. Koriste se razni, prije svega dramaturški, a zatim i rediteljski, glumački, muzički i ostali elementi i efekti, kako bi se epizoda završila uzbudljivim trenutkom i kod gledalaca pobudila želja da nastave da prate seriju.
    Što se tiče konkretno završetka treće epizode serije Božićni ustanak, dobio sam dosta komentara. Mnogi su me zvali i da mi kažu kako je kod njih posljednja scena – ulazak strane vojske – izazvala bol, osjećaj straha zbog slutnje tragičnih događaja koji su upravo u trećoj epizodi nagoviješteni. Drago mi je da gledaoci emotivno reaguju i komuniciraju sa scenama u seriji, to je zapravo najvažniji zadatak nas koji stvaramo ovakve igrane projekte.
    DN: Možete li nam otkriti šta će se događati sa Danilom i Jelenom u seriji Božićni ustanak? Kakva ih sudbina čeka?
    SOŠIĆ: Čeka ih neka sudbina, sigurno, ali, kakva, vidjećemo u devetoj epizodi. Ta ljubavna priča biće dominantno pod uticajem istorijskih okolnosti. Ovo je priča o Božićnom ustanku, i svaki lik i njihove sudbine dominantno su određene istorijskim okolnostima. Nije slučajno što je Jelenin otac predstavnik vlasti i vidjećemo kako će se, upravo ta činjenica kasnije odraziti na nju… Nije slučajno što Danilo dolazi iz Rusije. Kroz taj lik smo imali namjeru da pokažemo treću crnogorsku krajnost koja je tada bila u začetku i koju će druge istorijske okolnosti donijeti vrlo brzo u crnogorsko nacionalno biće, a to je pojava komunizma. Nije tu slučajno ni Francuz, preko kojeg će biti data uloga Francuske u dešavanjima u Crnoj Gori… Dakle, serija nikako nije jednodimenzionalna, veliki je broj likova koji će pokazati kako se političke i istorijske okolnosti prelamaju na porodice, prijatelje, komšije i kakvi se fenomeni rađaju pod pod uticajem političkih i istorijskih okolnosti.
    Gledaoci će vidjeti vrhunske glumačke rezultate
    DN: Kažete da je glumačka ekipa posebna priča i da ste jako ponosni na to što ste svi zajedno uradili…
    SOŠIĆ: Ja sam reditelj i moram biti najobjektivniji. Nijesam zaljubljen u sopstveni projekat, ali najbolje ja znam šta smo htjeli i šta smo od svega toga i uspjeli. Moram reći da je gluma na takvom nivou da sam jako ponosan na to što smo uradili. Ni jednog trenutka gledaoci neće vidjeti lažnu emociju, nemotivisane scene…Sve je duboko obojeno emocijama. Kroz duboko teške i tragične događaje gledaoci će vidjeti vrhunske glumačke rezulate, raznolike u likovima, spoljašnjim manifestacijama…Time sam, na momente, zaista ponosan.
    Fenomen podjela i te kako vidljiv
    DN: Sigurno ste svjesni i trenutka u kojem je serija pripremana i u kojem se prikazuje. Nažalost, i danas smo duboko podijeljeno društvo koje će i u ovoj seriji tražiti neke skrivene namjere. Već su Vam pojedini zamjerili na slobodi da pojedine likove pokažete kao ljude od krvi i mesa…
    SOŠIĆ: Svako ima pravo na mišljenje, ali nema svačije mišljenje jednaku težinu i značaj. Ja sam umjetnik, radim onako kako znam, umijem i osjećam u ovom vremenu. Ni moji saradnici ni ja nemamo nikakve skrivene namjere. Zapravo, govoriti o skrivenim namjerama je apsurdno- ovo je serija koju toliko ljudi gleda i gledaće je, ništa ne može ostati skriveno u tako javnom i javnosti izloženom projektu. A to što smo duboko podijeljeno društvo je fenomen koji zavrijeđuje najozbiljniju pažnju i promišljanje. Mi smo se i tim fenomenom bavili, i drago mi je što su mnogi gledaoci to već prepoznali. Što se istorijskog dijela tiče, u seriji postoje činjenice koje su nepobitne i o kojim nema rasprave niti tumačenja. One su takve kakve jesu, sviđalo se to nekom ili ne.
    Što se tiče pokazivanja likova kao ljudi od krvi i mesa, meni je apsurdno da o tome govorim, jer se to podrazumijeva u mom poslu. Zapravo, umjetnost se bavi ljudima, a ko to ne razumije ima ozbiljne probleme sa inteligencijom, ili sa obrazovanjem. Koliko god nevjerovatno zvučalo- sve istorijske ličnosti svijeta, pa čak i crnogorske, bili su ljudi, a ne zmajevi ili roboti. Čak se i bogovi još od antičke Grčke predstavljaju kao bića sa ljudskim manama, slabostima ili vrlinama. Ko zna da pročita, u “Gorskom vijencu” neće naći crnogorske terminatore, nego ljude sa svojim dilemama, zabludama, patnjama, slabostima, skrivenim strastima i željama. A o filmu, ili igranoj formi da ne govorim. Kako bismo mogli da prikažemo događaje iz Božićnog ustanka, ako ne preko ljudi i ljudskih sudbina? Možda preko sudbina jednoćelijskih organizama, cetinjskih lipa, katunskih drača, ili nekih drugih oblika života?
    DN: Dakle…
    SOŠIĆ: Kao reditelj, sve svoje likove tretiram kao ljude od krvi i mesa, sa svojim željama, zabludama, greškama, strastima, idejama… Nijedan lik u seriji, niti jedan detalj nije slučajan. Dakle, nijesam imao samo odgovornost prema istorijskim činjenicama, već i prema poslu kojim se bavim. A moj posao zahtijeva da su karakteri i likovi jasni i motivisani, da prolaze kroz dramski tačne i dobre situacije. Samo tako se može napisati dobar scenario, režirati neka scena i napraviti dobra uloga. Ovakva istorijska drama se morala napraviti i sa svim elementima koji će pokazati autentičnost jednog vremena- scenografiju, glumu, kostime, jezik… Mislim da je sve odrađeno na vrlo ozbiljnom nivou i da je ova serija pokazuje da se u Crnoj Gori, koja nema tradiciju produkcije sopstvenog igranog programa, može napraviti proizvod koji će biti na visokom profesionalnom i tehnološkom nivou. No, neka gledaoci prosude.

  14. #139
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ovo je dosta lose,ne razumijem se toliko u glumu i ostalo ali samo znam da serija smara nevidjeno,ove 3 epizode dosadnije nesto u zivotu nisam pogledao,sto neko pomenu scena kad kazu onoj djevojci da joj je ziv vjerenik posle 10 godina (ona mislila da je mrtav) e ona njena reakcija je kriminal,garantujem da bih ja ono bolje odglumio
    A jos mi nesto bode oci,serija je snimana 2 godine,9 epizoda po manje od 40 minuta (koliko traje epizoda)...znaci oko 350 minuta se snimalo 2 godine,ne znam,ne razumijem se,ali to mi je komedija i napravili su ispod prosjecnu seriju,nisam pametan

  15. #140
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Boli koliko ovi mladi crnogorski glumci zere talenta nemaju. Volio bih kad bi primjer netalentovanosti Sanje Jovićević bio ekstreman u odnosu na ostale “mlade nade”, ali ovako je ona samo najnetalentovanija od svih netalentovanih.
    Nelević i Stjepanović su, naravno, sjajni glumci, a Davor Dragojević je još jednom pokazao zašto ne moraš imati diplomu (pogotovo onu sa cetinjske akademije) da bi bio dobar glumac.
    Miodrag Radonjić kapi crnogorskog akcenta ne umije skinut, za razliku od Vojina Ćetkovića.

    Prije nego što se pojavi nova epizoda, da samog sebe demantujem. Miodrag Radonjić se, ipak, dosta trudio oko crnogorskog govora i dobar dio je uspio (ipak je čovjek iz Beograda), dok je Sanja Jovićević zaista toliko katastrofalna da je uljez u seriji. Najjače je kad na Cetinju 1918. neko kaže "šta" (ona jedina u seriji). A i dan danas kad neko tamo kaže "šta" umjesto "što" Cetinjani imaju spreman odgovor "što ti štap po prknu".

  16. #141
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Neko žestoooko gura onu malu, ona je toliko katastrofalna da ja nemam riječi i ja sam siguran da to zna i reditelj i svi oni ali da je ona jednostavno morala biti tu. Apsolutno najgora glumica iđe ikad, scena đe prima vijest posle 10 godina da joj je muž ipak živ je epska. A nije da nemamo mladih i lijepih glumica, primjera radi mislim da bi Kristina Stevović masu bolje iznijela ovu ulogu.
    Last edited by BiTrAtE; 19-02-17 at 18:07.
    War. War never changes.

  17. #142
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    "Ona mala" ti je - Sanja POPOVIĆ. Udata.
    A Kristina "ti je" - OBRADOVIĆ. Udata.


  18. #143
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,258
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Kako su grdno ovom Nelevicu brkove namjestili ukrivo sve cekam da mu otpadnu u sred epizode
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  19. #144
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Najbolja epizoda do sada, zahuktava se opasno

    Sent From My Galaxy S7
    War. War never changes.

  20. #145
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ali kad g. Radonjić izreče - zamiśljao... !
    Prije toga je još jednu riječ sa "ś ", pa ga ponijelo

    Baš sam postala zakeralo, ali..
    1. ja gledam American horror story
    2. ovo zapažanje se desilo nakon amnesiacovog komentara o trudu mladoga glumca
    3. kako to niko iz ekipe (")nije(") primijetio?

  21. #146
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Izbacite link sto prije
    Podgorica Podgoricanima!

  22. #147
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Ja sam snimio epizodu na mom LG smart tv-u ali se moze gledat jedino na njega, kriptovan je sadrzaj pf.
    War. War never changes.

  23. #148
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Prije nego što se pojavi nova epizoda, da samog sebe demantujem. Miodrag Radonjić se, ipak, dosta trudio oko crnogorskog govora i dobar dio je uspio (ipak je čovjek iz Beograda), dok je Sanja Jovićević zaista toliko katastrofalna da je uljez u seriji. Najjače je kad na Cetinju 1918. neko kaže "šta" (ona jedina u seriji). A i dan danas kad neko tamo kaže "šta" umjesto "što" Cetinjani imaju spreman odgovor "što ti štap po prknu".
    "Šta ti štap u prkno", prije bih ja rekla, ali možda griješim

    Inače, Sanja je žena umjetničkoga direktora, koliko ja znam, pa je samim tim i njena sestra koje je tek na prvoj godini akademije bila kad se ovo snimalo (a zabranjeno im je do treće da glume!) dobila šansu koju nije realno mogla da dobije iako mi je ona kudikamo talentovanija od sestre....ali sanja je stvarno katastrofa! Samo mi fali da reče "ja sam Bačićka" ...sve vrijeme gledam budvu na pjenu od mora kad njen glas, dikciju, ton, facu, akcenat, ničimizazvaniodvratnovještački osmijeh čujem..
    Last edited by zvoncica; 19-02-17 at 21:10. Reason: ne odgovorih na post koji sam citirala....demencija, godine, staž...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #149
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja sam snimio epizodu na mom LG smart tv-u ali se moze gledat jedino na njega, kriptovan je sadrzaj pf.
    evo ovako:

    http://openlgtv.org.ru/wiki/index.ph...LG_DVR/PVR_HDD
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  25. #150
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    War. War never changes.

Page 6 of 17 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  2. Replies: 70
    Last Post: 08-12-10, 02:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •