Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 35 of 35

Thread: Da li ima zainteresovanih ?

  1. #26
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    http://wikitravel.org/en/Iran

    samo ovo oko bezbjednosti , ostalo potpuno nebitno da li ce neko vjerovati ili ne .
    Ne obazirite se na njegove postove ovo je obicni bot koji svaku temu unistava,nadam se da ce biti sankcionisan uskoro.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Posto bi moja odluka o odlasku zavisila jedino od finansija, mene zanima koliko kosta ovo zadovoljstvo, otprilike?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  3. #28
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Bilo je ovdje ali sam veci dio obrisao , nisam zelio da se prepucavam jel istina ili ne . Na fb ima nesto opisa i u zavisnosti od puta i fotki . Cini mi se da ih ima sko 30 hiljada . Blog nemam jer ne putujem da bi imao bilo koju vrstu koristi sem licnog zadovoljstva , ne trazim donacije niti bilo sta slicno .
    Putopis iz zeninog ugla ce tokom godine sa fotkama izadji u nekom od najjacih naucno-putopisnih casopisa . Jos neke pojedinosti treba da dogovorimo , posebno da bi izbjegli neku tuzbu ili slicno zbog kontaktiranja sa njima trazenim (ucjenjenim) licima . I odabrali su fotke zbog kojih nas moraju pravno zastititi , recimo slikan sa dzakovima heroina i slicno Cak im uopste ne smeta los kvalitet fotki . Iskreno nisam znao da se od toliko toga trebs zastititi . Predugovor koji imam ima tacno 301 stranicu .

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  4. #29
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Posto bi moja odluka o odlasku zavisila jedino od finansija, mene zanima koliko kosta ovo zadovoljstvo, otprilike?
    ovakva je racunica

    karta Bgd _Teheran se moze naci za 120-150evra . dnevno treba smestaj , hrana , prevoz (za dvoje)oko 20-30dolara (naravno negdje se prodje za 10 negdje zbog ulaznica i 50) ali to je neka gornja granica . Ali moze to mnogo manje i mnogooo vise . Pa nas ni u Tokiju ili Velingtonu na Novom Zelandu dnevno nije prelazili za dvoje 100 dolara . hotel 3* hrana gdje se lokalci hrane ,javni prevoz i ulaznice . Ali u Kobeu je 100grama njihove cuvene govedine kostalo 120dolara ili fugo ribe (komad 150dolara) .
    Last edited by brodomaketar; 22-01-17 at 21:49.

  5. #30
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    @brodomaketar

    Da li je tema na kojoj si prethodno pisa izbrisana ili samo neki postovi? Ako nije moze link? Ili link od nekog bloga, sajta ili bilo sta sto imate sacuvano sa tih putovanja.
    Zvuci prezanimljivo!

    P.S.
    NSA odje

    P.P.S nadjoh neke teme Rekoh ja, pravi sam NSAov'c(a)
    obriani postovi su vraćeni pa možeš čitati s mirom...:*

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Ne obazirite se na njegove postove ovo je obicni bot koji svaku temu unistava,nadam se da ce biti sankcionisan uskoro.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
    sankcionisan adekvatno...i ti možeš s mirom čitati što te zanima
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #31
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    @Brodomaketar, ako si voljan odgovoriti, imala bih par pitanja....
    -Koje si sve zemlje obišao za svoga života i kad si počeo da putuješ ?
    -Kojim si se motivima rukovodio prilikom odabira destinacija?
    -Razumijem Novi Zeland (pročitah da si tamo bio), Japan, Sjeverna Koreja....vidim da posjećuješ jako udaljene destinacije, drugačije kulture od Evropske...razumijem i Afganistan, Irak, ko sam ja da ne razumijem, nego me zanima što je to što čovjeka "natjera" da ŽELI (ovo je ključno) otići tamo gdje je em vrlo opasno, em prilično nepristupačno, em prilično neudobno? Em nerazvijeno, razoreno, em ne poznaješ jezik?

    Gledala sam svojevremeno mislim BBC-jeve reportaže koje je radio meni jako drag putopisni novinar Majkl Palin...to što je on radio mi liči na ovo što ti radiš, samo daleko je ovo njegoov bilo sigurnije, barem mislim, jer njega je "štitila" mašinerija kao što je BBC...ali vidim da se vozio javnim prevozom autobusima kakve ti opisuješ, vozovima koji su prije teretni nego putnički i sve to sa ruksakom na ledjima smješten u sasvim običnim prenoćištima đe se radovao čistoj vodi, i stalno u komunikaciji sa stanovništvom, i gostujući u njihovim kućama gdj esu ga dočekivali jako lijepo..samo što je on snimao sve, ne on nego snimatelj njegov....imao je nekoliko reportaža sjajnih ja gledala rusiju, japan, afriku, indiju pa put od sjevernog do južnog pola pa kuda ga povede put...pa put oko svijeta....ekstra je to, divim ti se i voljela bih da čujem ove odgovore na pitanja, ako si voljan
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #32
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zvoncice hvala za vracene postove .
    Davno davno sam poceo putovati , krajem osnovne skole tako sto smo po Evropi isli na koncerte , posle se to nastavilo vodeci pse i macke po izlozbama . Prekid je bio devedestih godina naravno .
    Sve zemlje Evrope , skoro sve Azije , dobar dio Afrike (nedovoljan nazalost) ,vecinu Srednje i Juzne Amerike .. Antartkik sa, vidjeo ali tehnicki nisam krocio na njega , Artik valjda jesam jer smo bili na Svalbardu sad neko ga racuna kao dio Evrope neko kao dio Artika . Australiju samo u prolazu par dana .
    Nisam obisao veci dio ostrvskih drzava , daleke su samim tim avio karte su paprene .
    Zadnjih godina nas vuce da obilazimo zemlje gdje nema turista . Nazalost uglavnom ih nema zbog ratova mnogo redje zato sto nema sta da se vidi . Nazalost nismo dovoljno hrabri da uzmemo ruksag i odemo na put gdje nas noge ponesu i da se ne vracemo .
    I jos nesto sto sam zapamtio , kao skolarac koji tek pocinje da putuje . Bregovic je imao obicaj snimi plocu turneja jedne godine a sledece neki put oko svijeta . Neki intervju sa njim . Zapamtio sam iz Teherana (jos je bio car na vlasti) . Smjesten u neki ofucan hotel . Na pitanje zasto tu a ne z nekom interkontinetalu on im je odgovorio . Ovdje upoznajem domace ljude a u tim lancima hotela strance i kad se probudis neznas gdje si . Na istom mjestu sapun i sve ostalo .
    BBC ili Travelove ekipe broje izmedju 15 i 20 ljudi . I veci dio je namjesten od strane producenata , naravno moze im se jer su im racuni maltene neograniceni . Samo me tesi da smo u Sjevernu Koreju bili pre njih ,pogotovo ha djelu gdje pocinje kineski zid i gdje smo usli ilegalno da bi ga vidjeli .
    Prosli smo mi ovdje svasta ali takvo siromastvo ne mozemo da zamislimo kao u Bangladesu i Avganistanu . Jednostavno to ljudski mozak ne moze da zamisli . Vidimo na tv-u i procitamo ali jednostavno to se ne moze zamisliti . A na to dodajte sve moguce i nemoguce teroristicke grupe .
    Tu vec nisu kulturoloske razlike tu su razlike u vjekovima . Plus veci dio Afrike . Trenutno bar milijardu ljudi zeli u Evropu jer u Ameriku ne mogu Australiju isto . Kada zivite od vazduha maltene i u svakom trenutku neko moze da vas ubije jer mu je tako doslo bito najveci siromah u Evropi je za njih dobitak na lotou .


    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  8. #33
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,814
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    Nadam se još boljem putopisu od prethodnog, i između ostalog pitao bih kako se snalazite u komunikaciji(konkretno prošla i sledeća tura) mada predpostavljam da žena i ne učestvuje u komunikacijama.



    Poslato sa X Performance uz pomoć Tapatoka

  9. #34
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Neke osnovne stvari tipa nazivi gradova , smjestaj i slicno ponesem ostampan pa po potrebi pokazujem . Ostala komunikacija . Musko sa muskim . Ili u kuci u gostima odvojeno zene sa zenama se odvija tako sto oni pricaju , ja pricam . Uz silnu gestikulaciju . Ne razumijemo se nista ali shvatio poentu .

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  10. #35
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Hvala na odgovorima....zamolila bih te da obavezno ovdje daš link ili kažeš u kojem magazinu će izaći ova reportaža koju će tvoja žena pisati baš bih iz njenog ugla voljela da doživim isto putešestvije
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I:P: Dal ima zainteresovanih za GAMING kongifuracije ?
    By Nooth1ng in forum Ostali oglasi
    Replies: 16
    Last Post: 08-11-10, 00:31
  2. Dogovor za vozhnju,ima li zainteresovanih?
    By ribomax in forum Motociklizam
    Replies: 13
    Last Post: 15-09-10, 07:17
  3. P: Police - ima li zainteresovanih ???
    By Nooth1ng in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 15-08-10, 14:20
  4. zainteresovanih >>
    By zok in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 29-03-07, 02:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •