Results 1 to 15 of 15

Thread: Ko su brljači?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ko su brljači?

    BRLJAČI
    Malo sam, čuš malo, istraživao ko se krije iza ''imena'' kojima se ovdje koriste brljači. Dakle, totalna anonimnost i sakrivanje iza te anonimnosti je nestala.
    Jedan od žešćih brljača je dijete teškog alkoholičara. Shodno tome jedan, a možda oba roditelja su bili pjani kad su je pravili.
    Jedan roditelj, sigurno jes.
    Sadašnja zastida od takvog oca nije se mogla izbrisati ''strpavanjem'' u starački dom, đe je pjandura po vas dragi dan mazala ruke pomadom, e da bi sagovornika ubijedio da je hirurg.
    Koja je to porodica iz koje troje stasale đece ''strpavaju'' roditelja u starački dom?
    E, jedno od to troje đece se uspravi na zadnje noge i ''opauči'' po Metuzalemu i meni.
    Udri opet, neka ti je prosto. Znam i ti znaš da znam ko si.
    Ako imaš problem sa čitanjem, džabe ćeš otvarati
    NOVO:
    http://cetinjske.blogspot.rs/

  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Auuuu, dobri moj nemo bi tako strog! Mi dvojica smo ionako u godinama kad nam malo ko što može učinjeti. što nam život nije učinio...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ko Vas je to.. načepio, hajmo reći?
    Neki Vaš sugrađanin? Mada, naslućujem da je u pitanju žensko "ime".

    Morala sam da guglam: brljači. Tako naiđoh na neku staru Vašu temu o cetinjskoj publici. Ona me iznenadila, tj ono što pročitah. A moram reć - nije me više tako lako iznenaditi - metuzalemka.

    Evo su rekli i ovako, oni od kojih učismo:

    Gospodar šuma i prašuma, veliki i moćni
    lav, onaj kome nekada niko nije smeo da se
    suprostavi, ležao je sad u svom leglu,
    ostareo, onemoćao, ranjav… Pročulo se to
    među životinjama; sve sad postadoše jake
    njegovom slabošću, dolazile su do legla i
    svetile mu se. Konj bi ga ritnuo, vuk ujeo, vo
    ubo… svi oni koji su ćutali dok je bio na
    vlasti, svi koji nisu imali hrabrosti da mu se
    suprostave, sad su likovali.

    Lav se nije žalio na sudbinu. Bio je svestan
    onoga što ga čeka, znao je da je mnoge
    udarce zaslužio…Ali tada banu magarac,
    kukavica jedna, smutljivac i čankolizac, pođe
    i on da udari lava, on koji je pred njim
    puzio i onda kada ga na to niko nije
    primoravao.

    - O, teško meni! - jeknu lav.- Znam da ću
    uskoro umreti, i vreme je, nek umrem,
    ali ovo me poniženje dvostruko
    usmrćuje!

    Trska je na to zašuštala, tiho prošaptala,
    jedva su je susedne stabljike čule:

    Napadni silnog, dok moćan je, na vlasti,
    no ako tada ne smeš rukom maći,
    – zanavek ćuti! On će jednom pasti,
    al ga tad nemoćnog, nemaš prava taći!

    Lav li ste?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,329
    Thanked in
    1,861 Posts

    Default

    Ko je ko ☺️

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ko Vas je to.. načepio, hajmo reći?
    Neki Vaš sugrađanin? Mada, naslućujem da je u pitanju žensko "ime".

    Morala sam da guglam: brljači. Tako naiđoh na neku staru Vašu temu o cetinjskoj publici. Ona me iznenadila, tj ono što pročitah. A moram reć - nije me više tako lako iznenaditi - metuzalemka.

    Evo su rekli i ovako, oni od kojih učismo:

    Gospodar šuma i prašuma, veliki i moćni
    lav, onaj kome nekada niko nije smeo da se
    suprostavi, ležao je sad u svom leglu,
    ostareo, onemoćao, ranjav… Pročulo se to
    među životinjama; sve sad postadoše jake
    njegovom slabošću, dolazile su do legla i
    svetile mu se. Konj bi ga ritnuo, vuk ujeo, vo
    ubo… svi oni koji su ćutali dok je bio na
    vlasti, svi koji nisu imali hrabrosti da mu se
    suprostave, sad su likovali.

    Lav se nije žalio na sudbinu. Bio je svestan
    onoga što ga čeka, znao je da je mnoge
    udarce zaslužio…Ali tada banu magarac,
    kukavica jedna, smutljivac i čankolizac, pođe
    i on da udari lava, on koji je pred njim
    puzio i onda kada ga na to niko nije
    primoravao.

    - O, teško meni! - jeknu lav.- Znam da ću
    uskoro umreti, i vreme je, nek umrem,
    ali ovo me poniženje dvostruko
    usmrćuje!

    Trska je na to zašuštala, tiho prošaptala,
    jedva su je susedne stabljike čule:

    Napadni silnog, dok moćan je, na vlasti,
    no ako tada ne smeš rukom maći,
    – zanavek ćuti! On će jednom pasti,
    al ga tad nemoćnog, nemaš prava taći!

    Lav li ste?
    Ne ja Rake ni lav, ni do lava. I nije me niko načepio. Nijesi razumjela, a jesi se trudila, nema što. Da ti dočaram.
    Ima ođen nekolicina, koji skreveni anonimnošću laju i olajavaju sve što se napiše, inače su po tom pitanju potpuno jalovi. Čekaju iza ćoška sa kantom govana da OBRLJAJU. Brljanje je sinonim za olajavanje. Evo, pogledaj od kad je Met zastao sa pisanjem, NIKO, ama baš niko ni jedno jedino slovo ne napisa. Većina, ne kažem svi, čekaju mogućnost da šamaraju, ili kao ti da glade dračama.
    Budi sigurna da sam ja daleko od lava. Daleko sam i od ježa i ne berem brigu oko toga. Vidiš kako i koliko je interesantan put i ne samo put Metuzalemov? Ih, a kad bi znala kakav je bio put iz titograda do beograda TARINIM autobusima dok još nije voz proputio.
    Po informaciji koju mi je dostavio pop Bogojević sa Novog Zelanda, nema crnogorske kuće na Novom Zelandu koja nema bar TRI moje knjige. Logika govori da ne trčim baš za publikom. Samo volim dati na uvid moje pisanije, što reče jedan brljač, ovim bandama, đe se ne mogu nabaviti moje knjige kojima je izdavač ma Novom zelandu(Matica iseljenika...). Čitaju se i u E formatu koji sam okačio odmah po izlasku iz izdavačevog embarga.
    Ja moja Rake imam 73 godine. Toliko sam usuka, a mislim da imam 18 ili 19 godina.
    Pozdravljem te stisnutom pešću na slijepo oko.Click image for larger version. 

Name:	posjete.jpg 
Views:	88 
Size:	10.6 KB 
ID:	145291Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	105 
Size:	10.9 KB 
ID:	145292
    Last edited by ivanbegovac; 21-01-17 at 12:20.
    Ako imaš problem sa čitanjem, džabe ćeš otvarati
    NOVO:
    http://cetinjske.blogspot.rs/

  6. #6
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Vozimo se.

    Evo da potvrdim ovo za Novi Zeland, nema ni srpske kuće da nema 3 x 3 knjige (=9) 9 knjiga, pa makar bili duplikati - pomož Bog Srbinu. A starosjedioci Novoga Zelanda imaju svi po jednu, neki Srbin je finansirao tu ekšpediciju.

    A ko je olajavačica?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Vozimo se.

    Evo da potvrdim ovo za Novi Zeland, nema ni srpske kuće da nema 3 x 3 knjige (=9) 9 knjiga, pa makar bili duplikati - pomož Bog Srbinu. A starosjedioci Novoga Zelanda imaju svi po jednu, neki Srbin je finansirao tu ekšpediciju.

    A ko je olajavačica?
    Veli meni prota u pismu đe me grdi što prodajem knjige po 100 dolara primjerak, igrajući na žicu nostalgije. Odgovorih mu kao sad i tebi da nemam ama baš nikakve veze sa distribucijom i prodajom knjiga po crkvenim portama o praznicima. To radi IZDAVAČ. Ja sam mu samo za sitne pare prodao sva prava i on to koristi. Kad sam pitao rajka mijuškovića na Cetinju da mi OBOD izda i štampa knjige, rekao mi je kratko: ''Bje jale otolen''.
    Olajavači su vidljivi, doduše pod nikneimima, u mojim predhodnim pisanjima, pa se jedan ružno, do zla Boga, sprda mojoj jednoj akciji i pita me, onako uz put, KAD SU TE PUŠTILI. Najžešćeg brljatora sam otkrio konačno Jeste, žensko je.
    Ako imaš problem sa čitanjem, džabe ćeš otvarati
    NOVO:
    http://cetinjske.blogspot.rs/

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A i Vi vjerujete svemu...
    A i što Vam je do brljača... Pa nije to rakija brlja, pa da Vas pogađa.

    Hvala na pojašnjenju termina

    [meni ih je 10 (godina) a usukala sam se ko da mi je 70] - paradox, vele, blizanaca.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default Tara - ime jedne nostalgije....

    Ivanbegovac piše:

    Ih, a kad bi znala kakav je bio put iz titograda do beograda TARINIM autobusima dok još nije voz proputio.
    ...te me žestoko potsjeti na vremena kad su Tarini autobusi vozili preo Vjeternika, jer tada ni put kroz Platije ne bješe probijen. Prvi put (1955.) sam autobusom Tare, preko Peći, putovao za Beograd i čudom se (na)čudio kad od Peleva Brijega nestadoše stijene i litice a brda zaobliše i prekriše sočnom travom i cvijećem, jer bješe mjesec maj... "kada bijele ruže cvatu...." No i to ne bješe ni primać rijeci - imenici - "Tare", koja se uskoro ukaza i stade slijediti autobus koji je, naprosto milio prašnjavom cestom koja je vijugala obalom ove jedinstvene rijeke.

    No navališe idruge uspomene, ka ona da je najbolja i najšarmantnija "stjuardesa" ovoga legendarnog preduzeća bio - Pura Uljarević - za koga bi se moglo reći da je bio i najteža, što nije bilo lako postići jer je u osoblju Tare bilo kalibara poput Voja Šaletina i drugih. Kasnije, putem kroz Platije su krenuli, ne samo autobusi Tare, već i cijeli konvoji raznoraznih novoustanovljenih peduzeća, pa je bilo slučajeva da se tarin autobus iz Beograda vraća prazan od Bijelog Polja ili Kolašina, te je kondukter, zvani Pero "Brondzin", da bi šofera održao budnim, cijelo vrijeme odio po autobusu ka da izdaje karte a kad bi vidio da šoferu pada glava viknuo: "Majstore stani - ima izlaz!"

    U jednom kritičnom momentu, vidijeći da će šofer i stvarno zaspati, Pero "Brondzin" pritrča i šklepi ga, na što se šofer ljutito okrene i vikne na Pera:

    "Au Pero, što me udari, jadan?"

    "Nijesam majstore ja, oči mi, no neko iz ove gužve iza mene..." prozbori Pero rukom pokazujući na prazni autobus...
    Last edited by metuzalem; 22-01-17 at 11:11.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na pojašnjenju termina

    [meni ih je 10 (godina) a usukala sam se ko da mi je 70] - paradox, vele, blizanaca.[/QUOTE]
    Detaljnije bih ti Rake dočarao, ali si se, sestro slatka, zaključala. Niodkud ti prići. Zašto. Znam, no ko fol pitam.
    Ako imaš problem sa čitanjem, džabe ćeš otvarati
    NOVO:
    http://cetinjske.blogspot.rs/

  11. #11
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tara, je li???
    Ko nije putovao Tarom u jedno pero, taj ne zna Boga blagodarit.
    Na relaciji Titograd-Murino-Čakor-Peć, prugu(autobus) vozi Lozo(Zajko kokorajko)Mitrović, a kondukter je Đoka Bulatović. Pruga vječito puna da se krknut ne može. Preko Čakora ima jedna okuka koja se može ''ufatiti'' jedino sa dvije tri revizije, a pošto Zajko kokorajko nije volio rikverc, izbačio bi Đoku na dva kilometra prije okuke da zaustavlja eventualni auto koji bi nailazio. Kad bi Zajko kokorajko ufatio krivinu, svirao bi, što je bio signal Đoki da krene prema autobusu koji ga je čekao. Poslije svakog dolaska u Peć Zajko kokorajko bi odvezao autobus kod pećkog bravara Đumšiti Alideme da mu zavari izvaljena sjedišta koja bi putnici izvalili zbog naglih kočenja i polazaka.
    Mene je Vojo škrka otkrio druge autobuske prevoznike. Otkrio mi je najboljeg. ZADAR-TRANS. Autobusi(pruge) novi. Nasloni sjedišta se obaraju. Možeš se nakončat odma po ulasku u Platije za spavanje sve do Beograda. Autobusi su imali dva šofera i stjuardesu koja je stalno krstarila sa kesama u rukama ako bi ko od putnika htio da bljuje. Odma po bljuvanju bi bljuvatoru dala bonbon NEGRO. Ja ćah bljuvat nekoliko puta.
    Da se vratim putovanjima iz Titograda za Beograd do onoga dana kad mi Vojo škrka otkri zadarske autobuse.
    Konvoj od 10 - 15 autobusa tarinijeh polazio bi iz Titograda u 10 (22). Click image for larger version. 

Name:	IMG_20170122_140247.jpg 
Views:	121 
Size:	10.5 KB 
ID:	145300Šoferi bjehu ustanovili pravilo da doručak za sve šofere plaća onaj kome je NAJMANJE putnika bljuvalo. Kosta Dušanov Bogdanović NIKAD nije platio, jer je njemu i suvozač Niko bobija bljuvao. To su bile trke. Kosta je bio vazda prvi, dok su se za drugo mjesto borili Drago Otašević i Peruta(Marboro) Vasiljević. Sjedišta ojačano zavarena za pod autobusa i prepakovana na još jedan par sjedišta. Sjediš kao za tavulin o ručku
    tijesno, ali ti putuješ Tarom. Još ako je kondukter Raśa Dašić, pa te preskoči u izdavanju karte, sreći nema kraja.
    Ljoljo bobočić je vazde pristizao poslednji u Beograd jer je vozio sporije zbog pravljenja ujdurmi sa putnicima tokom vožnje . Pokazivao je putnicima prestravljenim kako se vozi niz brdo iz lakatea sa rukama na volan na dvades do četiri, a uz brdo iz rama(ramena) sa rukama na volan na deset do dva.
    E, sad kontaj kako je to bilo kad autobus Tarin dođe u Beograd u 4:30- 4:45 a ti nemaš đe da odeš, kad je početak školske godine. Studentski domovi ''recepciju'' otvaraju u 10, a ''receptor'' dolazi oko podne. Tebi kao studentu svaka para dragocjena.
    Last edited by ivanbegovac; 22-01-17 at 13:40.
    Ako imaš problem sa čitanjem, džabe ćeš otvarati
    NOVO:
    http://cetinjske.blogspot.rs/

  12. #12
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metuzalem View Post
    Auuuu, dobri moj nemo bi tako strog! Mi dvojica smo ionako u godinama kad nam malo ko što može učinjeti. što nam život nije učinio...
    Нијесам им чува образ ка они мени. Мога сам им, комотно, рећи да их штедим, јер се бојим да су ми ђеца, пошто сам много волио станичне курве. Но, у збиљи, зевзечим се, по обичају.
    Ako imaš problem sa čitanjem, džabe ćeš otvarati
    NOVO:
    http://cetinjske.blogspot.rs/

  13. #13
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ko je ko ☺️

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    U kotorsku luku ove godine će uploviti NAJMANJE 437 kruzera(500.000 turista i 200.00 članova posade).
    Kad bi bar trećina od toga posjetili Cetinje i popili makar mineralnu vodu, a?
    Vi se komotn
    o sprdajte sa saobraćajnim povezivanjem Kotora, Lovćena i Cetinja.
    Drugo ne znate do da se sprdate.
    Juriš u nove radne pobjede. J.P.M.
    To se odnosi na one delije što śede po kafićima duž Njegoševe ulice i sprdaju se svemu i svačemu.
    Boje se, ako bi počeli dolaziti turisti sa tih brodova, da bi im bilo onemogućeno da ispijaju čaše vode, jer bi ti nagrđeni turisti(tamo stanili se đe kokot zvono nosi, pi) zauzeli sva mjesta po lokalima.
    Isto ka ono na Mauzolej kad su vađeni sićevi para iz bunara, umorni Andro od gledanja naredi: A, nećemo više, ja vi jemac. Odma da se zašvajcuje zaklop na bunar, da te budale ne mogu ubačat ćenteze unutra.
    ZašvajCovaše poklopac, pa sad nema više tija paruljina da se moraU vadit iz bistijerne.
    Ako imaš problem sa čitanjem, džabe ćeš otvarati
    NOVO:
    http://cetinjske.blogspot.rs/

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,957
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Ne laje kucka...
    Zdravo bili!


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #15
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Ne laje kucka...
    Nešto ne razumijem ovu nedovršenu rečenicu.
    Zdravo bili!


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Nešto ne razumijem ovu nedovršenu rečenicu
    Ako imaš problem sa čitanjem, džabe ćeš otvarati
    NOVO:
    http://cetinjske.blogspot.rs/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •