Page 2 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 246

Thread: (ne)vraćanje kusura

  1. #26
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,091
    Thanks Thanks Given 
    2,215
    Thanks Thanks Received 
    2,374
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Ako je konobar fin i ljubazan, na to nikad ne žalim, i ako ručak platim karticom, naravno da ću mu ostaviti bakšiš, dati toliko nosimo u novčanik Generalno u uslužne djelatnosti uvijek ostavljam.

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ti nosi dzak, kao po inostranstvu i nece ti naplacivati kesu
    Znaš kako, vi ste mladji pa se možda ne sjećate ali nekada je moja mama recimo išla sa torbom u prodavnicu. Tako su svi trgovali. Sa torbom, malo je bilo kesa

  2. #27
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Cg obicno nisam cekao kusur, cesto neprijatno bilo, pogotovo kad namjerno po pola sata slazu ono pare u kasi a ti treba da cekas fakin 5 centi. Sad kad sam od novembra u Trstu, imam stek sa po 1 2 5 10 20 centi. Uvijek fino dodje I u opste nisu male svote kad se skupi. Tako da cim se vratim, nastavljam praksu skupljanja, ima da me proklinju kad dodjem.


    Ps. Sad mi nesto pade napamet, ima da donesem cijelu kolekciju po cent dva, kad ono nemaju te apoene, da im dodam ja cent dva da mi zaokruzi na 5, uiiiiippp

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  3. #28
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Onomad u svedsku, francusku, i holandiju, potrgovah 5,6,7, 8 artikala na kasu, ona mi naplati i veli aj sad prijatno. Ja gledam reko u sto cu da nosim ono. Svi cegere nose, plasticne kese ne daju, inace zagadjuju okolinu. Mozes da kupis papirne biorazgradive...
    I po Italiji je ista prica-moras da joj izvadis iz korpe sve artikle,jer ona nece, njeno je da samo provuce artikle i vrati ti SAV kusur i sta ces ti posle da radis nju ne interesuje, mozes u dzepove da trpas ili ako si ponio svoj ceger da ubacis.. zato i prodaju svuda po EU one male dzepno pakovanje cegere,da se ne cimas sa kesama da nosis...VRLO FINE

    Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

  4. #29
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bilo jednom - "kola od kusura kupio, al mu ih svak pljunuo"...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #30
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Kako ste mi stedljivi uf uf
    Bas me zanima koliko se to skupi po 2 i 3 centa kad uzimate?
    Aj da to matematicki izrazimo...
    Prosjecno 1 put na dan u prodavnicu idete, puta 3 centa kusura koje vam kradu prodavacice- znaci mjesecno 30x3 centa=90 centi..

    Stvarno nagrdjeno kako vas deru

  6. #31
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Nemoj tako brate, skupi se....

    Jos jedna vrsta cigana od naroda, prica mi drug... u radnju mu uzmu na rate, kasne, zivka ih i na kraju kad se smiluju da donesu ako je dug 34.90€ bio, daju 35e i uzmu 10 centi kusura...

    A za ceger sam ozbiljan bio, jer po inostranstvu svudje narod vidjeh sa njim... al evo odje strucnjacima sve smeta

  7. #32
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jednom mi ispalo 10 cantima u bus ovde u CH. A bus krenuo reko jos da se slomim za te 10 makse. A covek pored mene sagnu se i veli mi ispale vam, reko hvala al nije trebalo jbs 10 cantima, uh kad je lik poceo da mi drzi predavanje cijelim putem kako 10 pa 10 i 10 pa se skupi pa zatreba pa blablabla. Qq rekoh sto me snadje.

    Ali slazem se da treba gledat' na te sitnise. Moze zatrebat'.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  8. #33
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ceger vazda uzmem kad idem u kupovinu, ne sto mi je mrzno placat one kese, nego mi se skupe kuci a mrzim to.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  9. #34
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Kompenzuje se to. Ne naplacuju ni oni ona dva, tri centa ako je preko. A kese valjaju za smece plus su ekoloske.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  10. #35
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovde se te obicne plasticne placaju u neki lanac supermarketa, odlucili bas zbog toga sto nisu ekoloske. A za smece ima ovde samo jedne koje mozes koristiti i placaju se. Ne moze se bacat' smece tek tako.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  11. #36
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mi smo ođe gospoda za razliku od sitničara kojekakvih jefropskih i šire... Ljubaznost i dobra energija se vazda trebaju "častit", pa kusurom - kusurom. Ali brezobrazluk i foliranje treba debelo "nategnut" khm - da vrate svaki cent, ma i cent da je usitnit - i to da vrate!!!

    Ali svi oni kojima je neprijatno da traže kusur od sirovina kojekakvih... oni su problem, to je ustezanje koje poslije na ni krivima ni dužnima eskalira, jer, logično je kada se svojevoljno odrekneš nečega što ti po svim aršinima pripada da ti to poslije donosi dobra, pa makar satisfakcija za podsticaj dobre energije - što spada i u opšte dobro. Ali kada te neko protiv tvoje volje uskrati nečega što ti pripada to te čini donjim!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  12. #37
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Kako ste mi stedljivi uf uf
    Bas me zanima koliko se to skupi po 2 i 3 centa kad uzimate?
    Aj da to matematicki izrazimo...
    Prosjecno 1 put na dan u prodavnicu idete, puta 3 centa kusura koje vam kradu prodavacice- znaci mjesecno 30x3 centa=90 centi..

    Stvarno nagrdjeno kako vas deru
    Na trafici đe ja uzimam cigarete naplaćuju plus dvadeset centi nego na veliko. Dvije kutije x 20c je 40 dnevno x 30 dana je 12 jura x 12 mjeseci koliko je to?
    Svaka trafika prodavnica od vaučera cigareta sladoleda itd ide na cente po prodaji, pa ti vidi.
    Nego, u pravu si nije u tome poenta, već čoče sad ćemo ušteđet cent po cent i postat bogataši.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    To je to!:-) vidim komentare tipa-dacu ti ja 3centa, onogatices se od 3centa... promasena tema da ne kazem sta drugo pa da se ljute... Poenta je bila, briga me za 3 i 7centu, ali dzukacki nacin na koji neko uzima nesto tvoje i jos se brecne kako te nije sramota da trazis, mozes izgleda jedino u cg dozivjet i da je dobrom dijelu natoda to sasvim ok i regularno...

    Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

  14. #39
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Kako ste mi stedljivi uf uf
    Bas me zanima koliko se to skupi po 2 i 3 centa kad uzimate?
    Aj da to matematicki izrazimo...
    Prosjecno 1 put na dan u prodavnicu idete, puta 3 centa kusura koje vam kradu prodavacice- znaci mjesecno 30x3 centa=90 centi..
    Stvarno nagrdjeno kako vas deru
    Ok je bukvalisto. Kao prvo to su nase pare, i ne vidim razlog zasto bi ih ostavljali. Ja sam licno to shvatio kao jedan od nacina ustedjevine. Onda ne ulazis u prodavnicu jednom dnevno i ne ostaje ti samo 3 centa dnevno u prodavnicu nego sigurno vise. 3 centa se podrazumijeva da ti svaki put uzmu, a onda to ide od 5 do 20 zavisi u koju vrstu prodavnica ulazis. Ovdje se govori o nacinima na koji te pare koje inace prospes, mozes pametno da iskoristis. Eo ti licni primjer, ja trenutno imam od zanimacije samo eto, od centa dva i 5, oko 7-8 eura, i tad sam shvatio ustvari na koliko sve nacina mozes da ustedis. Ne ostavljas ti 3 centa svaki dan nego 13 14 15... Ako na taj nacin pocnes da dodajes sitninu koja ti se nadje u novcaniku tj do eura, ne vidim u opste malu svotu novca. Neko samo cijeni svoj novac, a ko ima jbg on o tome ne razmislja.

    ps, uz to sto gore kazu, naravno bas zbog nacina na koji pristupaju kad su te svote u pitanju, namjerno da im vise necu ostavljat nista, ako je problem 5 centi njima smijesan, sto onda ne daju 5 centi vise nego uzimaju?
    Last edited by StefanPG; 15-01-17 at 13:28.
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  15. #40
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Kakav ciganluk, da oproste preplanula braca...
    Da nije ko od vas platio 1 ili 2 centa preko... vazda vam u tom slucaju zaokruze. Bunite li se onda, svadjate li se sa kasirkom- a nema neces, ada evo imam ja 2c u dzep, a evo ti jos 10 e pa mi razbij i naplati 2 c...
    Nedje prije ja na kasu u jedan veliki market- fali mi 15c... mene muka, ova me na kasu gleda cudno, kad veli- ada dobro je to, zajebavas li se, ada nece Voli propanut zbog 15c... djevojka jedna, ali bas ono brat najjaci... poslije toga sam opet nedje kod te iste kasirke ostao 5 c duzan, ona se se samo smije... a ovim ostalim na kasu vazda ostavljam 5-10c...

    A sad da ispricam ovo... u taj isti market, ulazim da kupim meso... stoji djevojka nansektor, ja trazim 2kg mesa, ona meni ladno veli- danas nam ne radi mesar... posto znam da me ta djevojka i ranije usluzivala, pitam je moze li ona da mi nareze to meso, a ona uz bolni uzdah- dobro ajde...ja izdimio, ali iakida ona to nekako, i ja je onda pitam samo da mi to meso raspodijeli na 3 jednaka dijela... na to mi legendica veli onako veselo, AOOO, DA NECES DA TI GA JOS ISPRZIM... ja stao, nijesam znao sto da recem, da se poavadjam i da je izribam ka kakva zenetina, samo sam je pogledao i precutao... eto toliko o profesionalizmu... nema smisla da se zalim, da to nekome prijavim, ka zna kakva je muka nacerala da radi to sto radi...

  16. #41
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako te ostavljanje kusura usrećuje tada je to i OK, ako te ne usrećuje - onda to definitivno nije OK. U mom slučaju to zavisi od onoga kod koga se kusur nalazi, i iznos kusura narafski. Nisu krivi ni konobari nk prodavci, već ćutljivi "darodavci" koji su ih tom brezobrazluku i "navikli"!

    Ali kada vidim da dječici zakidaju, onda im je malo nadređenih kojima nerijetko izbiflam i elaborat!
    Last edited by Xerxes; 15-01-17 at 13:34.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Da to ide na one mrčne radnike u prodavnicama, buticima koji stoje na nogama po 8 sati minimum, a ne smiju ni da se prislone uz nešto što neće biti opomenute ili im rebnuto od plate, pa da su im proste, makar za taxi ili slično, no sve u džep kompanije...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  18. #43
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Meni je zena u Berlin razbila 100€ zbog 1 centa.
    Kod nas malo ko gleda i ne bi ti niko razbio ni zbog 10 centi.
    Evo ne znam...

  19. #44
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Dobre su i ove kese iz prodavnice za smece. Ovđe prvo treba ljude naucit ĐE da bače smeće

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  20. #45
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,552
    Thanks Thanks Given 
    1,951
    Thanks Thanks Received 
    2,554
    Thanked in
    1,099 Posts

    Default

    Mogu li ja samo kratko... Ja i moji radnici taj kusur koristimo za neke sitne otpise, kupac nesto polomi pa ne plati, neki istek roka i iskljucivo za to.
    Kad sw naplacuje racun 78centi naplacujemo 80, 1.32 napr naplacuemo 1.3... Tako da dodje otprilije na isto.
    Tu es mon héro!

  21. #46
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Aooo, sad se sjetih ovoga...
    taman sam nedje poceo bio na fakultet, ja i kolega se vracamo sa ispita (valjda), i sjednemo mi u Carine na kafu... ajde mogli bi nesto pojest prije, narucimo veliku picu, pirosku, jos neko pice uz to, poslije toga narucismo i po kolac, i na kraju kafu... ja reka da cu da castim, i izadje racun 19e akonse dobro sjecam... uglavnom je falio euro da zaokruzim... meni se to nesto mnogo ucinjelo, konobar se izgubi a mi sjedimo... ne sto smo cekali pare no sto smo se prosuli bili od hrane... kad evo ga konobar, samo mas nekako tuzno pogledao i donio euro... i ja sam taj euro stavio u dzep...
    to mi je drugari mozda i najveci blam u zivotu... zivota mi, tako sam se nekako jadno osjecao, nijesam ni tada znao zadto ga uzeh... to me proganja, pisao sam nedje prije ovdje o tome... jos sam i ja imao kratku epizodu konobarisanja, znam kako je... od blama dugo nijesam ulazio u te Carine..
    nije no sam rpavi kavaljer...

    Jos ovo, nije samo da oprastaju cenat ili 2, npr ako je racun 30 e i 10 centi, ja placam sa 50, vazda mi krupno vrate... a tih 5-10 centi koje ostavim na kasu ostavim bas radnici, racunam bas kao sto neko napisa, kad im se smjena zavrsi da ce imati za taksi....
    Last edited by karamazov; 15-01-17 at 13:50.

  22. #47
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Meni je zena u Berlin razbila 100€ zbog 1 centa.
    Kod nas malo ko gleda i ne bi ti niko razbio ni zbog 10 centi.
    Evo ne znam...
    Lako je njima kada vazda imaju sto ojra usitnit
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Mogu li mi reci ovi nasi forumasi sto trguju po tim trgovackim lancima u inostranstvu ima li idje ka kod nas u cg
    da kad podjes u trgovinu izadjes sa 2-3 velikih kolica iz marketa ka da je predratno stanje pa su posli da se napoje, a ne nemastina kako mnogi vele....
    I koriste li se ta kolica uopste tamo kao kod nas... jer ne razumijem ove sto pominju cegere, koliki su ti cegeri, moze li u njih da stanu jedna kolica namirnica ka iz volija ili lakovica, ili se mora imat vise cegera, guraju li se kolica do auta i ostavljaju li se na sred parkinga ka kod nas
    Who let the dogs out

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Ukoliko je velika mjesečna trgovina, a ja ne znam nijednu osobu koja ovo ne praktikuje posebno kad je plata ili dan kasnije , čisto sumnjam da se s jednim cegerom može kupovina obavit'...
    a za ovo svakodnevno - 'ljeb, mlijeko, po kile banana i malo krtole, svakako može...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  25. #50
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    To su vase pare slazem se, trazite li zeni kuci da vam vrati kusur kad leb kupi ujutru?
    Laksi bi vam zivot bio kad se ne bi zamarali sa ta 3 centa, a ovako tablete posle 30te od stresa

Page 2 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Obećanje...
    By Glenn_Q in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 14-08-12, 23:01
  2. K: Traku za trČanje
    By ksandermn in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 28-09-11, 10:35
  3. Sunčanje
    By Kliker17 in forum Ženski kutak
    Replies: 68
    Last Post: 06-08-10, 02:18
  4. Trčanje
    By cpu in forum Sve i svašta
    Replies: 51
    Last Post: 26-02-09, 06:02
  5. Krčanje zvuka
    By N_L in forum Software
    Replies: 15
    Last Post: 12-12-06, 20:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •