Quote Originally Posted by Ulix View Post
A što se čini, đaoli se žene.
Bez zajebancije, ja rekoh već moje mišljenje na ovu temu. Koji su razlozi za a koji protiv.
Razlog za je upravo ovo što se pokazuje ovđe da se u stvari o religiji nema pojma i ne zna se ni šta se kritikuje. Samo napamet pa udri.
To je već postao trend po svijetu, da se po internetu obaraju religije. Sve same umne glave.

Već rekoh, možemo je tumačit kao nauku o duhovnosti. Argument za je već dat. Mislim da svaki čovjek koji sebe smatra obrazovanim mora makar znati o čemu se radi, naravno vjerovanje nije moranje.


Bogorodica lajk dis.

Hristos lajk dis



dis post iz lajked baj: Tesla, Bejkon, Kopernik, Paskal. Lajbnic, Njutn, Kepler, Volta, Faradej, Maksvel, Kelvin, Rudeford, Markoni, Plank, i još mnogi drugi.
Kada se prihvati da se religija bavi više zašto nego kako stvari postanu mnogo prijemčivije.



Rakune, ne zanovijetaj više.
Paradoks kamena: Bog kao svemoguć se ne pokorava logici, dakle bespredmetno pitanje.
- Dekart: svemogući može i nelogično dakle da.
-Sv Avgustin: Svemogući ne radi stvari koje mu se kažu, već samo što hoće, jer ako sluša druge onda nije Svemogući.

Bog nije ono kako ga ti zamišljaš, neko biće na oblacima, samim tim ni pakao ni raj.
Kako znas? Vidio si ga?
Sve te price u domenu teorije, prdnjava rabota.