Page 9 of 16 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 201 to 225 of 380

Thread: Vjeronauka u školama?

  1. #201
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Znajuci da su Isusova originalna ucenja fundamenti komunisticke ideologije i da je burzoazija tadasnjeg Rimskog carstva ucinila sve sto je bilo u njenoj moci da druga Isusa potajno kompromituje i na kraju indirektno ubije, a onda iste te spise, na neki nacin, iskoristi zarad svojih korumpiranih ciljeva, nedvojbeno, ukazuje na to da je Bog komunista.


    Dakle, s obzirom da svojom prirodom drug Bog i njegova otelotvorenja (drug Isus, drug Lenjin...) odredjuju sveobuhvatni svrhu svih stvari i da teze da postanu slicne njemu, mozemo zakljuciti da Risto jeste komunista. Pogotovo jer je dobro poznato da SPC pripada Apostolskoj crkvi, koja je medju prvima spoznala rimske, prave, ciljeve i odbila da ucestvuje u zavjeri i prevari - dolazimo do zakljucka da je Risto na samom celu Centralnog Komiteta, mozda cak i otelotvorenje Lenjina (Boga) licno...
    Tacno sam znao da je nekakvo g(o)vno
    Last edited by mexiko; 15-02-17 at 18:45.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  2. #202
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi ste pametniji od jednog Steva Zigona, a ?


    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  3. #203
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nisi ti daleko od filozofije. Umjerenost u odgovorima nije odlika ateista. Shvati ovo što ti rekoh u najboljoj namjeri.
    Nikad mi nije bila puno bliska, a htio sam da bude. Umjerenost vazda podržavam i praktikujem, nekad i kad nema smisla, što ću, takva su mi vjerovanja

    Isto kao i ti, vjerujem.

  4. #204
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  5. #205
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,433
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Stvarno je nezamislivo da su puni para ljudi koji treba primovisu skromnost i da udjeljuju siromasnima, ali nazalost toga ima dosta u svim religijama.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  6. #206
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Oni udijele samo po koju lijepu rijec, pa dje upali
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  7. #207
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    cus veli vjeronauka. vjero - nauka. koja kontradiktornost.
    Ako je vjera onda nije nauka. Suština nauke je sumnja
    a sumnja je suprotnost vjeri.
    Nauka napreduje samo zato što sumnja čak i u ono što je postigla
    a vjera traži od vas da vjerujete na riječ.
    Tako da, ako je vjera onda nije nauka.
    Taj predmet je čista glupost,
    slušanje predavanja gnjavaža a učenje toga gubljenje vremena,
    i nije mu mjesto u školama.

  8. #208
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,433
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Nije sustina nauke sumnja vec utvrdjivanje istine, i to utvrdjivanje istine ne mora da bude samo iz oblasti zakona prirode, svemira, brojeva itd. vec moze biti i iz oblasti psihologije, teologije, morala, pravilnog nacina zivota itd. sto ove glavne religije u principu i rade, tako da se sa samopouzdanjem moze reci da se radi o nauci.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  9. #209
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Nauka se temelji na pretpostavkama koje se kasnije dokazuju cinjenicama. U religiji nema cinjenica koje mogu jasno dokazati to sto se prica, moras vjerovati na rijec ljudima koji propagiraju, skromnost bogoljublje, a u sustini su sve lopovi i pravaranti koji zive od nerada.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  10. #210
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ateizam ne nudi odgovore koliko ga ne nude ni druge negacije određenih pojmova.
    Kakve to religije nude odgovore (posebno Avramske) ?
    Poslije trećeg pitanja dobiješ odgovor "Čudni su putevi Gospodnji" ili "Ljudi to ne mogu da shvate" i tu se završava svaka dalja diskusija
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    nego što bi to bio predmet Ateizam. Šta bi bio nastavni program?
    Nastavni program i bio čitanje "svetih" knjiga sa razumjevanjem i pitanjima tipa "zaokružite idiotizam kad ga primjetite" (Biblija i Kuran bi bili skroz iškrabani)
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Vjeronauka čak i u najdogmatskijem smislu je makar bajka!
    Znači i jedan vjernik kaže da je vjeronauka laganje
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ateizam je običan stav. I to dosadan dodao bih.
    Istina je obično dosadna
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Osvrnite se i čućete da sve crkve vide i priznaju kompatibilnost nauke i religije.
    Samo kad su satjerane u ćošak
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ateizam je zaostavština dinosaurusa 70ih i 80ih u svijetu, a kod nas ni to već posledica jedne ideoligije.
    Zbog toga što je zaostavština dinosaurusa se širi matematičkom progresijom
    Last edited by Rakun; 17-02-17 at 00:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #211
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,433
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Pa na neka pitanja se potvrda na odgovore ne moze dobiti odmah, vec mora da prodje odredjeno vrijeme. Evo da dam neke primjere, Recimo grijeh je da ubijas, pogotovo ako se radi o neduznoj osobi. Ako si ubica, eventualno ces ili biti uhvacen i kaznjen (vec na ovom svijetu), ili ces dozivjet istu sudbinu u osveti ili odbrani. Nezavisno od toga bio uhvacen ili ne ako nisi psihopata sigurno cete kad tad stici savjest, a ako te nikad ne bude grzla savjest onda si sigurno psihopata. U svakom mogucem slucaju ti si na gubitku ako si ubica. Ti sve ovo ne mozes nauciti iz iskustva a da nekoga ne ubijes, i na taj nacin trajno ukaljas svoju sudbinu. Ovo je razlog zasto se u religijama prenose price o narodima kojinsu bili gresni i razlog zasto se trebaju postovati odredjena pravila, tj. Izbjegavati grijesi, jer da nema toga ljudi nebi znali sto je pogresno i srljali bi u zabludu koja bi ih eventualno dovela do propasti. Kao obican covjek ne bi mogao sve to da znas, osim ako nisi sami poslanik. Evo drugi i dosta banalniji primjer, homoseksualizam je zabranjen u svim religijama iz prostog razloga sto nije prirodno a destruktvno je po odredjeni narod, nema razmozavanja, tj. istrebljivanje bez zrna baruta. Mozete pricat sto god ocete ali ovo je najdragocenija od nauka po mom skromnom misljenju.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  12. #212
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Pa na neka pitanja se potvrda na odgovore ne moze dobiti odmah, vec mora da prodje odredjeno vrijeme. Evo da dam neke primjere, Recimo grijeh je da ubijas, pogotovo ako se radi o neduznoj osobi. Ako si ubica, eventualno ces ili biti uhvacen i kaznjen (vec na ovom svijetu), ili ces dozivjet istu sudbinu u osveti ili odbrani. Nezavisno od toga bio uhvacen ili ne ako nisi psihopata sigurno cete kad tad stici savjest, a ako te nikad ne bude grzla savjest onda si sigurno psihopata. U svakom mogucem slucaju ti si na gubitku ako si ubica. Ti sve ovo ne mozes nauciti iz iskustva a da nekoga ne ubijes, i na taj nacin trajno ukaljas svoju sudbinu. Ovo je razlog zasto se u religijama prenose price o narodima kojinsu bili gresni i razlog zasto se trebaju postovati odredjena pravila, tj. Izbjegavati grijesi, jer da nema toga ljudi nebi znali sto je pogresno i srljali bi u zabludu koja bi ih eventualno dovela do propasti. Kao obican covjek ne bi mogao sve to da znas, osim ako nisi sami poslanik. Evo drugi i dosta banalniji primjer, homoseksualizam je zabranjen u svim religijama iz prostog razloga sto nije prirodno a destruktvno je po odredjeni narod, nema razmozavanja, tj. istrebljivanje bez zrna baruta. Mozete pricat sto god ocete ali ovo je najdragocenija od nauka po mom skromnom misljenju.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Evo ti neko pitanje koje upućuju ateisti početnici (predškolski uzrast) pa probaj da odgovoriš u sljedećih 35 strana sitno kucanog teksta

    Da li Bog može stvoriti toliko težak kamen da ga ni on ne može podići ?


    I dva pitanja koja bi neko poput mene postavio pošto ne dobije odgovor na dječije

    Da li ćeš ti uživati u Raju ako ti djeca odu u Pakao ?

    Ja ću otići u Pakao. Zašto bi me Đavo mučio kad sam očigledno njegov čo'ek ?


    PS.
    Odgovore tipa
    "Čudni su putevi gospodnji" i "Čovjek to ne može da shvati" ne računam u odgovore
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #213
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Objasnjenje ti je prilicno trapavo. Ako si ubica i i uhvacen si, jer si prekrsio zemaljske zakone, sto nuzno ne znaci i religijske. U hricanstvu kazu ako te neko udari, poturi i drugi obraz, u islamu je oko za oko zub za zub (banilzujem). Ako si u samoodbrani ubio covjeka, braneci svoj zivot, sigurno te nece gristi savjet i to svakako ne znaci da si psihopata. A sto se tice homoseksualizma, i te kako je praktikovan u starom Rimu i staroj Grckoj, a eto, danas je njihovih potomaka vise no svih nas juznih slovena zajedno Na kraju zene nijesu destruktivne po pitanju ospatanka vrste pa vidji kako ih tretira crkva u hriscanstvu a kako islam. Tako da vjeronauka je samo jedno zatupljivanje ljudi, kako bi sto vise vjerovali slatkorjecivim popovima i odzama koji se pune para, svuda u svijetu. Kad nesto ne umiju da objasne, kad ne znaju odgovor, onda, sto neko gore rece "to ljudski um ne moze da shvati,..." pa za koji um su izmisljene religije?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  14. #214
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,433
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Ja nisam neko ko mnogo zna o ovim stvarima ali imam svoje neke logcne stavove i misljenja. Ova pitanja su mi po malo smijesna ali evo ds ti osgovorim.
    Postoji opste prihvacena zabluda da je bog bice slicno nama ili zivotinjama ali ogromna je vjerovatnoca da se radi o entitetu koji egzistira potpuno van nasih shvatanja, jer da je u domenu naseg shvatanja on nam kao pdrska nebi uopste bio potreban, a vjerovanje vecine vjernika je da smo mi zavisni od njega, ali da on od nas nije zavistan. Mi smo se rodili, i umrijecemo ali on nece umrijeti, i bila sunjedna bica (dinosaurusi) koja je ja vjerujem isto on stvorio pa su i ona prosla pa smo evo sad mi dominantni pa cemo i mi proci pa ce vjerovatno doci i neka nova bica, a bog ce ostat. Da se vratim na pitanje, znaci kao nesto sto "egzistira" u nekom nepoznatom prostoru i vremenu glupo je uopste odgovorit na ovo pitanje. Recimo nama ovdje na zemlji moze da prodje hiljadu godina a kod boga mozda nece proc jedna sekunda. Recimo nama je nasa galaksija ili superklaster prostran i velik, a njemu je ona mozda mala poput zrna pijeska.
    Drugo pitanje, mi na ovom svijetu smo vezani genima prema familiji, u ljubavi prema zeni itd. Sve su to neki odnosi i relacije koji imaju smisla na ovo svijetu ali na onom mozda uopste nece biti bitni, vjerujem dw ce tamo svako ponaosob odgovarati za ono sto je radio na ovom svijetu, ne vjerujem da ce neko odgovarati za nekog drugog. Mada to je malo paradoksalno jer ako sam ja zasluzio raj to znaci da sam pravilno podigao djecu, da imaju znanje koje ce ih drzati pravog puta. A ako oni imaju to znanje kako mogu zavrsiti u pakao.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  15. #215
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Ovo "mozda" ti se mnogo provlaci kroz odgovore, sto ostavlja prostora da i nije tako kako kazes. Kako mozemo da znamo da postoji "onaj drugi svijet"? Je li se iko vratio sa ono svijeta makar na minut da nam potvrdi da postoji? Zasto misli da je vaspitanje tvoje djece, gledajuci iz tvog ugla, po bozjoj volji? Kako da znamo koja je njegova volja? Pretpostvljam da bi trebalo da nam on kaze ili neko ko moze da kontaktira s njim.....i tako dodjosmo do rakunovoga pitanja, za onaj kamen
    Postujem ja tvoje stavove o religiji i vjeronauci, kao i svih ljudi koje vjeruju u to, ovdje samo malo raspravljamo na temu, vjernici i nevjernici
    A nijesam ni ja neki strucnjak, al ajd
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  16. #216
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,433
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Mi mozemo da postavljamo paradokslna pitanja koliko oces ali to ne vodi nikud, ja tebi mogu da postavim sledece pitanje:
    U jednom naselju svi muskarci se ili briju sami ili kod brijaca, sto znaci da brijac brije samo ljude koji se ne briju sami, e sad reci ti meni ko brije brijaca?

    Znaci kako god da mi odgovoris ja ti mogu dati protiv argument, sto govori o tome koliko su pateticni ljudi koji postavljaju ovakva pitanja, njima izgleda nije bitno da dodju do odgovora nego da po svaku cijenu uspiju da nadmudre nekoga.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Last edited by Solid; 17-02-17 at 01:43.
    Čupatelj

  17. #217
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ja bih voljela da čujem te protiv argumente? I za jedan i za drugi i za treći odgovor?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #218
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Mi mozemo da postavljamo paradokslna pitanja koliko oces ali to ne vodi nikud, ja tebi mogu da postavim sledece pitanje:
    U jednom naselju svi muskarci se ili briju sami ili kod brijaca, sto znaci da brijac brije samo ljude koji se ne briju sami, e sad reci ti meni ko brije brijaca?

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Sam se brije. Ja nijesam postavio paradoksalan pitanja, vec relana kakva se postavljaju u drugim naukama, da bi se doslo do istine ili do tacnosti. Ako nijesmo bili na onom svijetu, kako znamo da postoji? Sto je to paradoksalno? Sve knjige, ukljucujuci i svete knjige, pisali su ljudi, nije bog.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  19. #219
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ma ne može da se raspadne jer Crkva ne zavisi od tih stvari. Sveto pismo nije udzbenik ili naucna knjiga.
    Svak je od nas religiozan samo je pitanje kako i sta
    Meni ne smeta ako sto cini...
    E meni ovo ide na q, bez uvrede.

    Ka da je religija svedski sto, pa daj ovo svidja mi se, ono tamo neću... Budi dosljedan jbt. 'Ja sam hrišćanin ali ne vjerujem da je Zemlja stara 10k godina'... Don't talk shit. Kako rece jedan komicar, ili mozda Hičens, ne mogu se sjetit i parafraziracu - bi li skocio u bazen u kojem se nalazi go*no?

    Ako priznaju evoluciju, onda sve pada u vodu. Zapravo, priznanje bilo kojeg naucnog fakta je samoubistvo, manje više. Bar kad je holy fuc*in bible u pitanju.
    Last edited by clapton; 17-02-17 at 03:12.

  20. #220
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Mi mozemo da postavljamo paradokslna pitanja koliko oces ali to ne vodi nikud, ja tebi mogu da postavim sledece pitanje:
    U jednom naselju svi muskarci se ili briju sami ili kod brijaca, sto znaci da brijac brije samo ljude koji se ne briju sami, e sad reci ti meni ko brije brijaca?
    Brije se sam
    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Mi mozemo da postavljamo paradokslna pitanja koliko oces ali to ne vodi nikud, ja tebi mogu da postavim sledece pitanje:
    Znaci kako god da mi odgovoris ja ti mogu dati protiv argument, sto govori o tome koliko su pateticni ljudi koji postavljaju ovakva pitanja, njima izgleda nije bitno da dodju do odgovora nego da po svaku cijenu uspiju da nadmudre nekoga.
    Za vjernika je patetičan svako ko postavi neko pitanje

    Dakle:
    Da li bog može stvoriti tako težak kamen da ga ni on ne može podići ?

    Zbog čega bi mene Lucifer mučio kad sam očigledno njegov čovjek ?


    Čak ću ti pružiti odgovor na jedno pitanje, a to je " Da li će ti Raj biti Raj ako znaš da ti je dijete u Paklu ? " .
    Isus ti je dao odgovor u Bibliji (Matej 10:37). Ti kao jedan punokrvni vjernik samo treba da ga prihvatiš(da te zabolje za sve bližnje, a pogotovo za roditelje i djecu) ako si prvi vjernik
    Last edited by Rakun; 17-02-17 at 03:55.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #221
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,433
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Ali ako se brije sam onda po pravilu se ne brije kod brijaca (obzirom na to da pripada grupi ljudi koji se sami briju a ne kod brijaca), sto je netacno.

    Slicno pitanje bi isto bilo, sto je starije kokoska ili jaje.

    Pa eto sam si dao odgovor na to drugo pitanje, ne znam sto ti tu nije jasno..

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  22. #222
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja bih voljela da čujem te protiv argumente? I za jedan i za drugi i za treći odgovor?

    Samo odgledaj ovaj klip par postova iznad
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  23. #223
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,430
    Thanked in
    2,230 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Mi mozemo da postavljamo paradokslna pitanja koliko oces ali to ne vodi nikud, ja tebi mogu da postavim sledece pitanje:
    U jednom naselju svi muskarci se ili briju sami ili kod brijaca, sto znaci da brijac brije samo ljude koji se ne briju sami, e sad reci ti meni ko brije brijaca?
    Možda sam lud, ali ko je rekao da u selu postoji samo jedan brijač? Drugi brijač može da brije brijača.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #224
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A što se čini, đaoli se žene.
    Bez zajebancije, ja rekoh već moje mišljenje na ovu temu. Koji su razlozi za a koji protiv.
    Razlog za je upravo ovo što se pokazuje ovđe da se u stvari o religiji nema pojma i ne zna se ni šta se kritikuje. Samo napamet pa udri.
    To je već postao trend po svijetu, da se po internetu obaraju religije. Sve same umne glave.
    Quote Originally Posted by aquamarin View Post
    cus veli vjeronauka. vjero - nauka. koja kontradiktornost.
    Već rekoh, možemo je tumačit kao nauku o duhovnosti. Argument za je već dat. Mislim da svaki čovjek koji sebe smatra obrazovanim mora makar znati o čemu se radi, naravno vjerovanje nije moranje.

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Na kraju zene nijesu destruktivne po pitanju ospatanka vrste pa vidji kako ih tretira crkva?
    Bogorodica lajk dis.
    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Ovo "mozda" ti se mnogo provlaci kroz odgovore, sto ostavlja prostora da i nije tako kako kazes. Kako mozemo da znamo da postoji "onaj drugi svijet"? Je li se iko vratio sa ono svijeta makar na minut da nam potvrdi da postoji?
    Hristos lajk dis

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    E meni ovo ide na q, bez uvrede.

    Ka da je religija svedski sto, pa daj ovo svidja mi se, ono tamo neću... Budi dosljedan jbt. 'Ja sam hrišćanin ali ne vjerujem da je Zemlja stara 10k godina'... Don't talk shit. Kako rece jedan komicar, ili mozda Hičens, ne mogu se sjetit i parafraziracu - bi li skocio u bazen u kojem se nalazi go*no?

    Ako priznaju evoluciju, onda sve pada u vodu. Zapravo, priznanje bilo kojeg naucnog fakta je samoubistvo, manje više. Bar kad je holy fuc*in bible u pitanju.
    dis post iz lajked baj: Tesla, Bejkon, Kopernik, Paskal. Lajbnic, Njutn, Kepler, Volta, Faradej, Maksvel, Kelvin, Rudeford, Markoni, Plank, i još mnogi drugi.
    Kada se prihvati da se religija bavi više zašto nego kako stvari postanu mnogo prijemčivije.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Evo ti neko pitanje koje upućuju ateisti početnici (predškolski uzrast) pa probaj da odgovoriš u sljedećih 35 strana sitno kucanog teksta

    Da li Bog može stvoriti toliko težak kamen da ga ni on ne može podići ?


    I dva pitanja koja bi neko poput mene postavio pošto ne dobije odgovor na dječije

    Da li ćeš ti uživati u Raju ako ti djeca odu u Pakao ?

    Ja ću otići u Pakao. Zašto bi me Đavo mučio kad sam očigledno njegov čo'ek ?


    PS.
    Odgovore tipa
    "Čudni su putevi gospodnji" i "Čovjek to ne može da shvati" ne računam u odgovore
    Rakune, ne zanovijetaj više.
    Paradoks kamena: Bog kao svemoguć se ne pokorava logici, dakle bespredmetno pitanje.
    - Dekart: svemogući može i nelogično dakle da.
    -Sv Avgustin: Svemogući ne radi stvari koje mu se kažu, već samo što hoće, jer ako sluša druge onda nije Svemogući.

    Bog nije ono kako ga ti zamišljaš, neko biće na oblacima, samim tim ni pakao ni raj.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #225
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    A što se čini, đaoli se žene.
    Bez zajebancije, ja rekoh već moje mišljenje na ovu temu. Koji su razlozi za a koji protiv.
    Razlog za je upravo ovo što se pokazuje ovđe da se u stvari o religiji nema pojma i ne zna se ni šta se kritikuje. Samo napamet pa udri.
    To je već postao trend po svijetu, da se po internetu obaraju religije. Sve same umne glave.

    Već rekoh, možemo je tumačit kao nauku o duhovnosti. Argument za je već dat. Mislim da svaki čovjek koji sebe smatra obrazovanim mora makar znati o čemu se radi, naravno vjerovanje nije moranje.


    Bogorodica lajk dis.

    Hristos lajk dis



    dis post iz lajked baj: Tesla, Bejkon, Kopernik, Paskal. Lajbnic, Njutn, Kepler, Volta, Faradej, Maksvel, Kelvin, Rudeford, Markoni, Plank, i još mnogi drugi.
    Kada se prihvati da se religija bavi više zašto nego kako stvari postanu mnogo prijemčivije.



    Rakune, ne zanovijetaj više.
    Paradoks kamena: Bog kao svemoguć se ne pokorava logici, dakle bespredmetno pitanje.
    - Dekart: svemogući može i nelogično dakle da.
    -Sv Avgustin: Svemogući ne radi stvari koje mu se kažu, već samo što hoće, jer ako sluša druge onda nije Svemogući.

    Bog nije ono kako ga ti zamišljaš, neko biće na oblacima, samim tim ni pakao ni raj.
    Kako znas? Vidio si ga?
    Sve te price u domenu teorije, prdnjava rabota.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Page 9 of 16 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Segregacija po školama u Crnoj Gori
    By acer in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 400
    Last Post: 12-08-11, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •