Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 345

Thread: Krizna politika Nove Vlade i gdje ce nas to odvesti ?

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    KolikO god da se izbjegava, ipak mislim da je na kraju neizbježno. Ovakvom politikom. Neđe sam skoro nekome rekao da će prava zajebancija da nastane tek kad vlada odluči da finansijske probleme (da napomenem da su rezultat nesposobnosti i/ili neodgovornosti vlade) krpi iz džepa privrednika.
    MBA prošle godine nam organizuje sastanak sa predstavnicima Min. Turizma, inspekcija, NTO itd. I sad nas 15 predstavnika koji zajedno imamo oko 1000kreveta molimo da nam se skine teret jer plaćamo sve isto kao hoteli sa 3 zvjezdice a nemamo hranu i cijene su nam 2-3 puta jeftinije. Dok sa druge strane omogućilo se ljudima koji naprave apartmane iza kuće dje žive da izdaju smještaj u domaćinstvu i daju neke smijesne cijene a uz to plaćaju paushal od 15-20eur mjesečno . Njima je Max kazna 400eur to im niko ne piše nego optimum po 100eur, ne plaćaju PDV, doprinose, većina ih zbog malih kazni ne placa ni turističku taxu.
    Inače 68% kapaciteta u CG je privatni smještaj, ili popularno "smjestaj u domacinstvu".

    E sad gledamo da nam pomognu pa da nam smanje PDV ili nas oslobode nekih dadzbina, ili da dobijemo status kao u svim državama evrope bez kod nas.
    Ne treba reći da su nas saslušali i iskulirali do maximuma jer - zakon. Ti ljudi pojma nijesu imali o čemu pričamo. Dali su nam predloge da pocnemo otvarati kuhinje ne razumiju koncept našeg rada.

    E sad da dam primjer - kad se ide skroz legalno na 10eur drzava mi kroz razne namete uzima 4.5eur, 19% PDV, 5% poreza na dobit, 1eur turističke taxe, pristupni put, namet za terasu, doprinosi meni i radnicima itd itd. Onda na to dodju cijene struje/vode/interneta/plate radnicima / rente / tekući troškovi što će reći da meni na kraju od 10eur ostane 1eur kada bih radio sve potpuno po zakonu.
    Jedan od predloga ove gospode bio je da ne uključujemo PDV i tur taxu na cijenu što nas odma čini 30% skupljim od konkurencije i što je neodrživo.
    Dok su hotelima sa 4 i 5 zvjezdica smanjili PDV za 10 ili 12%.
    Tako da bilo kojim nametima oni privrednike samo tjeraju u sivu zonu, i ako podignu namete i PDV privrednicima se više isplati da plaćaju kazne nego porez.
    I ovako nam je mala i srednja privreda zakrzljala.
    Očekujem da ako dignu PDV doći će do građanske neposlušnosti i odbice ljudi da plaćaju porez. Ne zaboravite sta se dešavalo u Kotoru, Budvi i Petrovcu kada su svi turistički radnici zatvorili u sred sezone radi dizanja nameta..

    Radije neću raditi nego raditi da bi DPS davao plate svojim uhljebima i plaćao njihove greške

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by Gandalf_White; 21-12-16 at 12:22.
    One Ring to Rule them all...

  2. #52
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Radije neću raditi nego raditi da bi DPS davao plate svojim uhljebima i plaćao njihove greške
    Mozda bi trebalo da stupis u kontakt sa ostalim predstavnicima koji su prisustvovali tom sastanku i da im kazes isto sto si nama ovdje rekao. Bolje da unaprijed imate plan akcije za svaki slucaj.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mozda bi trebalo da stupis u kontakt sa ostalim predstavnicima koji su prisustvovali tom sastanku i da im kazes isto sto si nama ovdje rekao. Bolje da unaprijed imate plan akcije za svaki slucaj.

    Ma mi smo sitni i nebitni, lako cemo se mi dogovoriti, mi smo mreza i saradjujemo svakog dana, ovo nije moj stav samo, nego svih nas... I vjerujem vecine privrednika u CG Ali vjeruj mi sto se tice turizma, mislim da smo svi slozni da cemo u sred sezone zatvoriti objekte na 7 dana, pa neka vidi drzava sta ce. Ja necu da se ubijem radim od 7ujutro do 2ujutro svaki dan da bi dosao Dusko Markovic da moju krv i znoj otima jer su oni 25 godina zajebali i budzet i ekonomiju i drzavu.


    Pricam sa drugarom koji ima agenciju oko ovih poskupljenja, njemu je gorivo glavni trosak, do aprila sleece godine bice gorivo skuplje preko 30% nego ove sezone. Pa se troskovi moraju kidati. Prodaje 8 kombija(i neka mala auta), kupuje 3 sprintera. Znaci 5 vozaca sigurno ostaje bez posla, ili 5 familija bez 600-800eur mjesecno.

    Idemo rezi


    Dajem jos jedan primjer... Autobuska karta redovnom linijom Kotor - Zabljak je 15eur. Prevoznici su najavili povecanje cijena cim se dignu akcize i ode gorivo opet gore. Poslije poskupljenja ta ce karta kostati 20eur Za neko 150km puta sto je nerealno.

    Karta niksic - Podgorica autobuska bice 4 ili 4ipo eura za 50km... Jednostavno niko ne razmislja kakav ce da bude domino efekat sa odredjenim mjerama koje su idiotske
    Last edited by Gandalf_White; 21-12-16 at 13:56.
    One Ring to Rule them all...

  4. #54
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  5. #55
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ma mi smo sitni i nebitni, lako cemo se mi dogovoriti, mi smo mreza i saradjujemo svakog dana, ovo nije moj stav samo, nego svih nas... I vjerujem vecine privrednika u CG Ali vjeruj mi sto se tice turizma, mislim da smo svi slozni da cemo u sred sezone zatvoriti objekte na 7 dana, pa neka vidi drzava sta ce. Ja necu da se ubijem radim od 7ujutro do 2ujutro uvece svaki dan da bi dosao Dusko Markovic da moju krv i znoj otima jer su oni 25 godina zajebali.


    Pricam sa drugarom koji ima agenciju oko ovih poskupljenja, njemu je gorivo glavni trosak, do aprila sleece godine bice gorivo skuplje preko 30% nego ove sezone. Pa se troskovi moraju kidati. Prodaje 8 kombija(i neka mala auta), kupuje 3 sprintera. Znaci 5 vozaca sigurno ostaje bez posla, ili 5 familija bez 600-800eur mjesecno.

    Idemo rezi
    E da se oce i ovaj narod dogovoriti da ne placa niko struju par mjeseci pa da vidimo tog jarana koji smije cijeloj drzavi da ugasi struju. Sve bi to moglo putem drustvenih mreza da se organizuje.

  6. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default Krizna politika Nove Vlade i gdje ce nas to odvesti ?

    Dobar predlog...moglo bi se ubacit tu da se ne placa sozina i da se otima gorivo sa pumpe. Isto u voli da se organizuje narod da ne placa hranu. I kazne policiji.
    Last edited by acs; 21-12-16 at 14:15.
    f6

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    E da se oce i ovaj narod dogovoriti da ne placa niko struju par mjeseci pa da vidimo tog jarana koji smije cijeloj drzavi da ugasi struju. Sve bi to moglo putem drustvenih mreza da se organizuje.
    To se zove gradjanska neposlusnost. Dje ima ljudi, ima i dogovora. Ali u CG slabo ima ljudi. Imamo taj robovski mentalitet - Cuti nijesi gladan, zedan, bos i go... I to je osnova DPS-ove pljackaske politike. Cutite - dobro vam je kako vam moze biti. I to je odvratno i tuzno.

    Sramotno je i tuzno, da drzava koja tezi ka EU i njihovim vrijednostima, mene kao mladog preduzetnika tjera u sivu zonu i gleda kako da mi odmogne i otme mi sto vise para umjesto da mi da neki stimulans - da ne placam doprinose 2 godine a da zaposlim 3 radnika, da me oslobode djela poreza par godina itd itd.. Daj mi pola miliona eura da masakriram trziste, umjesto sto se Vektri Jakic daje 3 miliona...

    Necu ja te pare nidje ponijeti, kao i vecina preduzetnika, vec cu ih uloziti da prosirim kompaniju i zaposlicu jos ljudi...Ali ne ne, Jashi i jebbi dok mozes.

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Dobar predlog...moglo bi se ubacit tu da se ne placa sozina i da se otima gorivo sa pumpe. Isto u voli da se organizuje narod da ne placa hranu. I kazne policiji.

    Vidis Vanja, to je ovaj robovski, cankolizni mentalitet... Nema veze sto placamo struju makar 2 puta vise nego sto bi trebalo, i sto ce racune da povecaju 7-10% sledece godine, i sto je to strana kompanija koja iznosi pare iz drzave.... Cuti dobro ti je... #mandicevsinbode
    Last edited by Gandalf_White; 21-12-16 at 14:22.
    One Ring to Rule them all...

  8. #58
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Dobar predlog...moglo bi se ubacit tu da se ne placa sozina i da se otima gorivo sa pumpe. Isto u voli da se organizuje narod da ne placa hranu. I kazne policiji.
    GTA 6 by Montenegro style:very_drunk:

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default Krizna politika Nove Vlade i gdje ce nas to odvesti ?

    E veli da ne placamo struju dugorocni plan izlaska iz krize i podrzava ga agrar sa zabljaka koji bi da zaposli jos ljudi. Ali eto da ostane njemu da se placa smjestaj hhahaha

    Treba kod ganda doc rec spavat rec ovo je dps podiga ovaj objekat necemo ti placat
    f6

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    E veli da ne placamo struju dugorocni plan izlaska iz krize i podrzava ga agrar sa zabljaka koji bi da zaposli jos ljudi. Ali eto da ostane njemu da se placa smjestaj hhahaha

    Treba kod ganda doc rec spavat rec ovo je dps podiga ovaj objekat necemo ti placat

    Ova prica veze nema sa mozgom i los ti je spin decko. Poyy
    One Ring to Rule them all...

  11. #61
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Legenda..



  12. #62
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Što ne dodju u Podgoricu ispred vlade ili blokiraju bulevar kod parlamenta ... ovako ka da im je veći problem što je DPS otkačio BS u Bijelo Polje ( vjerovatno će uskoro i na državnom nivou kad SNP uleti u poslaničke klupe ) ka kurton nego sama naknada ...
    deuscroix

  13. #63
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    dosle bi one nego ne mogu od djece,treba to cuvat...

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Što ne dodju u Podgoricu ispred vlade ili blokiraju bulevar kod parlamenta ...
    Kad reče što ne dodju, kad sam se tek doselio u PG '05 čini mi se pred zgradu stare vlade strajkovale su radnice Titexa... sjededjele su tamo na neki karton mjesecima na vjetrometini, kuvale kavu i mrzle se. Ne znam kako se to završilo, ali se sjećam da me je duša boljela svaki dan sam prolazio dok sam na fax išao i skontas da su to nečije majke, supruge, sestre I da tako moraju traziti pravdu za sebe...

    Tuzno Je to


    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by Gandalf_White; 21-12-16 at 16:48.
    One Ring to Rule them all...

  15. #65
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Naknada po osnovu rođenja troje ili više djeceČlan 54a
    Žena koja rodi troje ili više djece ima pravo, ukoliko to želi, na doživotnu mjesečnu naknadu u visini 70% prosječne neto zarade u Crnoj Gori, ostvarene u godini koja prethodi godini ostvarivanja tog prava.
    Pravo iz stava 1 ovog člana stiče žena koja rodi troje djece i ostvari najmanje 25 godina radnog staža, odnosno žena koja rodi četvoro ili više djece i ostvari najmanje 15 godina radnog staža.
    Pravo iz stava 1 ovog člana ne može se koristiti za vrijeme trajanja radnog odnosa i isključuje mogućnost istovremenog korišćenja prava na penziju.
    Za vrijeme korišćenja naknade korisnici prava iz stava 1 ovog člana pripada pravo na zdravstveno osiguranje.
    Član 54b
    Žena koja rodi troje i više djece ima pravo, ukoliko to želi, na doživotnu mjesečnu naknadu u visini od 40% prosječne neto zarade u Crnoj Gori, ostvarene u godini koja prethodi godini ostvarivanja tog prava.
    Pravo iz stava 1 ovog člana stiče žena koja rodi troje ili više djece, a koja se nalazi na evidenciji Zavoda za zapošljavanje najmanje 15 godina.




    Nisam pravnik, ali ako je pravo stečeno, i ako je visina naknade utvrđena ovako: "na doživotnu mjesečnu naknadu u visini od 40% / 70% prosječne neto zarade u Crnoj Gori, ostvarene u godini koja prethodi godini ostvarivanja tog prava."

    Znači da je ta visina naknade 40% / 70% od prosječne plate u godini koja prethodi ostvarivanju prava na naknadu, kako misle da to smanje? Da mijenjaju procente u zakonu ili šta?

    Zamisli scenario, smanje te naknade, počnu da isplaćuju tako smanjene i nakon nekog vremena, pola godine/godinu ustavni sud obori tu njihovu izmjenu zakona i onda država treba odjednom da isplati sve to šta je neustavno zakidano mjesecima
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    O kakvoj ustavnosti pričaš ? U kojoj državi ?

    Jesu li nas klali po 7c na litar goriva za autoput pa je Ustavni sud rekao da je neustavno. I onda umjesto da obore akcize 7centi za isti vremenski period - uradili su ništa ... isto ce proći i ovo

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  17. #67
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vazda li portiri i čistačice nastradaju kada "firma" krizira...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  18. #68
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Legenda..

    Dobar je ovaj.
    Gialla come er sole, Rossa come er core mio!

    https://www.youtube.com/watch?v=K7iNbKZkY5Q

  19. #69
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,259
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Vazda li portiri i čistačice nastradaju kada "firma" krizira...
    U tome je i problem da se pored portira i konobarica zahvati Brkovicima,Barovicima ,Petrovicima, politicarima i ministrima i ostaloj nazovi visoj klasi pa da se ima razumijevanja ovako udri po obicnom narodu dok ne lipse ali od koga ce uzeti kad jednog dana ni portir ni konobar ne budu imali vise sto da daju.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  20. #70
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Naknada po osnovu rođenja troje ili više djeceČlan 54a
    Žena koja rodi troje ili više djece ima pravo, ukoliko to želi, na doživotnu mjesečnu naknadu u visini 70% prosječne neto zarade u Crnoj Gori, ostvarene u godini koja prethodi godini ostvarivanja tog prava.
    Pravo iz stava 1 ovog člana stiče žena koja rodi troje djece i ostvari najmanje 25 godina radnog staža, odnosno žena koja rodi četvoro ili više djece i ostvari najmanje 15 godina radnog staža.
    Pravo iz stava 1 ovog člana ne može se koristiti za vrijeme trajanja radnog odnosa i isključuje mogućnost istovremenog korišćenja prava na penziju.
    Za vrijeme korišćenja naknade korisnici prava iz stava 1 ovog člana pripada pravo na zdravstveno osiguranje.
    Član 54b
    Žena koja rodi troje i više djece ima pravo, ukoliko to želi, na doživotnu mjesečnu naknadu u visini od 40% prosječne neto zarade u Crnoj Gori, ostvarene u godini koja prethodi godini ostvarivanja tog prava.
    Pravo iz stava 1 ovog člana stiče žena koja rodi troje ili više djece, a koja se nalazi na evidenciji Zavoda za zapošljavanje najmanje 15 godina.




    Nisam pravnik, ali ako je pravo stečeno, i ako je visina naknade utvrđena ovako: "na doživotnu mjesečnu naknadu u visini od 40% / 70% prosječne neto zarade u Crnoj Gori, ostvarene u godini koja prethodi godini ostvarivanja tog prava."

    Znači da je ta visina naknade 40% / 70% od prosječne plate u godini koja prethodi ostvarivanju prava na naknadu, kako misle da to smanje? Da mijenjaju procente u zakonu ili šta?

    Zamisli scenario, smanje te naknade, počnu da isplaćuju tako smanjene i nakon nekog vremena, pola godine/godinu ustavni sud obori tu njihovu izmjenu zakona i onda država treba odjednom da isplati sve to šta je neustavno zakidano mjesecima
    Naravno, bravo!
    Ovo je i mene palo na pamet ali pošto nisam pravnik ćutao sam.

    Moraju onda Zakon da mijenjaju, ne vidim kako drugačije.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Naravno, bravo!
    Ovo je i mene palo na pamet ali pošto nisam pravnik ćutao sam.

    Moraju onda Zakon da mijenjaju, ne vidim kako drugačije.

    A posto imaju vecinu u parlamentu promijenice zakon i eto ga...


    Naleceh na jedan meme strasan Eo za sledbenike pink kulture i informisanja


    One Ring to Rule them all...

  22. #72
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,807
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Ako ga i promijene, ne smije se retroaktivno primjenjivat. Stečeno pravo je stečeno pravo, zato su i gnjide od sto i nešto poslanika i državnih funkcionera ostvarile pravo na državne penzije na osnovu zakona koji je kasnije proglašen neustavnim. Samo što su oni iskoristili period dok je zakon važio, a retroaktivno im nisu mogli ukinut stečeno pravo.

    Potpuno sam zaboravio da je naknada utvrđena kao procenat prosječne zarade.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post

    Zamisli scenario, smanje te naknade, počnu da isplaćuju tako smanjene i nakon nekog vremena, pola godine/godinu ustavni sud obori tu njihovu izmjenu zakona i onda država treba odjednom da isplati sve to šta je neustavno zakidano mjesecima
    Ne moze Sud nista oboriti ako oni promijene zakon i napisu da se isplaćuje 2% ili cak to ukinu. Sud ocjenjuje ustavnost zakona koji vazi a ne nekog starog koji prestaje biti zakonski akt. Ako bi sad bez promjene Zakona isplacivali manje onda Sud moze odrediti da se mora isplatiti do zadnjeg centa prem vazećem zakonu.

  24. #74
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Evo bivša poslanica Jonica daje, reklo bi se logično objašnjenje.
    http://m.cdm.me/ekonomija/jonica-sma...-je-neustavno/
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  25. #75
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,807
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    E pa ništa onda, ponovo će usvajat zakon, ovaj put uz obrazloženje javnog interesa u vidu konsolidacije javne potrošnje. isto je ovako Predrag Bošković "riješio" nalaze DRI kojim se govorilo da je ministarstvo prosvjete nenamjenski trošio pare koje su roditelji davali za dječiju hranu. Rekao je da će izmijeniti zakon tako da im se omogući da se pare od hrane troše na plate, logistiku, grijanje, renoviranje i sve ostalo, što je prethodno bilo moguće samo od para koje obezbjeđuje ministarstvo.

    To što od starta nisu tako odradili predstavlja još jedan dokaz koliko su sposobni. No bi se to moglo i za poslanike odradit. To je jedno 1.8 miliona na godišnjem nivou uštede.
    Last edited by NHM; 21-12-16 at 19:59.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Rekonstrukcija Vlade ?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 25-09-14, 12:45
  2. pao sajt vlade...
    By Prekidi_stvarnosti in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 02-06-11, 16:56
  3. I: Gdje kupiti nove gume za auto ?
    By StudentiNK in forum Ostali oglasi
    Replies: 31
    Last Post: 20-01-11, 18:48
  4. Podpredsjednik vlade!
    By forumen in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 38
    Last Post: 31-01-07, 23:35
  5. medjunarodna krizna grupa, crna gora neka cini sto oce
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 35
    Last Post: 09-12-05, 00:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •