Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 164

Thread: Parada ponosa - Gay Pride - Podgorica 17 decembar

  1. #51
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,028
    Thanks Thanks Given 
    3,958
    Thanks Thanks Received 
    6,521
    Thanked in
    3,109 Posts

    Default

    Eno i peca je gej pa nikome nista 😅 ima i bilo je i kod nas gejeva i prije, u ono vrijeme koje neki danas prizeljkuju da zive 😊 ono vrijeme kad su svi mislili da se nista ne zna, jer se drugacije lajalo nego sad 😊 ali se opet znalo, a cutalo se 😊 sto se mene tice, ne smeta mi, ne opterecuju me, nemam ni kad pravo da vi recem.

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  2. #52
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beethoven's C*** View Post
    Svejedno mi je, meni ne čine zlo, ako oni smatraju da na taj način mogu ostvarit svoja prava, bujrum, dako pretekne veliki crnogorski moral te po ure.

    Naravno, nadam se da će policija odradit svoj dio posla bude li onih koji bi pokušali kakvo nasilje . Mada mislim da neće bit razloga za to, čini mi se da je samo prvi put bilo frke.

    Ono što mene nervira u cijeloj priči je to što ovo dobija puuuuno više medijskog i mnjenjskog prostora od nekih puuuno bitnijih stvari. Neka osnovnija prava su ođe ugrožena dosta širem krugu ljudi.
    LGBT 2%
    Ramada 95%
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  3. #53
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Gornja Gorica
    Posts
    1,455
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da se hoce osnovati neka NVO da zastiti mene koji ne znam kako danas da se najedem za dva eura koja su nam po MONSTATU dovoljna, a kojih nemam.
    Inace podrzavam LGBT populaciju mada ne setam. A setao bih da znam da ce mi neko glavu otvoriti pa da zatrazim azil u Kanadu, kupio sam kanadjanke, volim hokej i navijam za Toronto Maple Leafs i bradu sam pustio. I bas mi se cisti snijeg sa ulaza na -9 ujutro. Znaci, pravio bih se da sam gej za kanadsko drzavljanstvo samo ako se ne polaze prijemni
    Pustite ljude da cine sto im je volja. Neka setaju, neka se drze za ruku, neka se vole. Imamo mi kao drustvo vecih muka. Npr. da se brinemo da ne izadjemo na Podgoricki vremeplov i tako...

  4. #54
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,810
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Imaš azil za životinje. Ako te neko ne odvede doma u roku od 4-5 dana, uspavaju te. Kud će veća pomoć od te.

    Možda i jeste napredak to što je počelo da se priča o paradi tek nekoliko dana prije održavanja, nekad se po tri mjeseca ranije počinjalo sa pljuvanjem udalj.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #55
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Celjust View Post
    Ne znam što ovo pričaš kad si na svaku do sad bio, čak i u Beograd.


    Ja podržavam sve, ali ne razumijem potrebu za paradama i glupostima. Živio sam i putovao po svijetu i nagledao se đe se ljube momci sa momcima i đevojke sa đevojkama po sred trgova, ulica i svega, i svuđe je to regularno bilo, bez problema, ali vazda organizju te parade i džumbus nastaje. Ne vidim potrebu za tim.
    Udavicu te kad na kafu odemo, olosu, ahahahahaha. Po americi si cuda pravio nemoj sad pricu da zapocinjem 😂😂😂

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    poznati strucnjak Gandalf i ovoga puta pokazuje svoju svestranost,za sve probleme i rupe ima rjesenje i savjet.svaka cast!samo naprijed!:very_drunk:
    Da nije ovog stručnjaka i još 4-5 ljudi na forumu da startuju teme i iniciraju diskusiju, forum bi se sveo na oglase

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  7. #57
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shakal23 View Post


    Ekstra lijepa lez
    jos jedna iz kategorije kazu

    Last edited by chloe; 15-12-16 at 13:31.
    Sa druge strane straha su sve najbolje stvari u životu.

  8. #58
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    najljepsa najljepsa, steta sto je lez

    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  9. #59
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Jer da nije bila bi tvoja
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  10. #60
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iscimao bih se u svakom slucaju, nije ispichuturi frka korpu da popije gledao sam je po PG par puta, jedva odolio
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  11. #61
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    kad sam preobratio jednu Austrijanku ljetos vala bih i ovu...
    She is only here to annoy herself!

  12. #62
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    svaka ce se preobratit kad naidje na pravog muzjaka...

  13. #63
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne znam kako se gejevi nadaju da će biti prihvaćeni u Crnoj Gori, pa jbt pazi samo komentare po portalima, FB, forumima, prskava mržnja na toliko osnova, da je to nezdravo. Gledam juče na Podgorički Vremeplov, izbacili da se čovjek izgubio, kakvih gadluka od komentara je bilo, pa da se izrigaš...



    Pa jbt ljubimci su se gubili i komentari su bili daleko obazriviji, dok su se na ovo isprdali samo jer su Romi u pitanju. Zatim gledam sad članak na VIjesti o stanu što je izgorio u Bloku 5, pa tih gadluka i posprda na račun toga što je vlasnik sa sjevera, iz Berana, pa jbt pa to da ti se smuči.







    Ja ne znam kako se iko a ne gejevi mogu nadati prihvatanju, kad se ovdje sjevernjaci, primorci, izbjeglice, invalidi, kepeci, zaostali u razvoju, Romi, ma brate mrzi se po hiljadu osnova. Kad onaj iz PG očima ne može vidjet onoga što mu je 100 kilometara udaljen. TO jednostavno nema veze sa gejevima, mi smo prosto naučeni da mrzimo druge. Majke mi bolesno društvo.


  14. #64
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PA tek na yt klipovima, nesto hiljadito nidje veze sa ratom a direktno se pocne sa ustasima, cetnicima itd. Stvarno mislim da ti ljudi bi trebali jednom da predju na nesto drugo. A hvataju se za istoriju a nisu bili ni rodjeni. Ti su najgori. Inace nzm kako to pisu na gejeve, evo na temu svi su napisali, nemam nista protiv ali...isto kao nisam rasista ali... eh qq. Ja savjetujem svakome da se stavi(pokusa barem)u neciju kozu prije nego pocne lajati. Rule number one: kreni od sebe, pomisli pokusaj, sta bi bilo da si ti na necijem mjestu.e posle parlaj. A ne samo za gejeve, nego za punije ljude, hendikepirane, stidljive, "prvi u skolu", ti prvi u skolu sa sve peticama vazda najebu grehote, itd.
    Last edited by Phénix; 15-12-16 at 20:26.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  15. #65
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    PA tek na yt klipovima, nesto hiljadito nidje veze sa ratom a direktno se pocne sa ustasima, cetnicima itd. Stvarno mislim da ti ljudi bi trebali jednom da predju na nesto drugo. A hvataju se za istoriju a nisu bili ni rodjeni. Ti su najgori. Inace nzm kako to pisu na gejeve, evo na temu svi su napisali, nemam nista protiv ali...isto kao nisam rasista ali... eh qq. Ja savjetujem svakome da se stavi(pokusa barem)u neciju kozu prije nego pocne lajati. Rule number one: kreni od sebe, pomisli pokusaj, sta bi bilo da si ti na necijem mjestu.e posle parlaj. A ne samo za gejeve, nego za punije ljude, hendikepirane, stidljive, "prvi u skolu", ti prvi u skolu sa sve peticama vazda najebu grehote, itd.
    Ajmo svi da organizujemo proteste, svako za neku svoju stvar, svi smo posebni po necemu. Svake godine organizuju kao da su ugrozena vrsta kojoj prijeti istrebljenje. ALOOOOO bre najjaci lobi na svijetu je GEJ lobi, sa buzdetom od nekoliko milijardi za ulaganja u razne projekte, sa tim parama mogu lagano drzavu da kupe sa sve ljudima koji zive u njoj pa da naprave drzavu Gejlend...

  16. #66
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kal El View Post
    Svako ko ne mrzi gejeve je automatski gej, suština problema sa našim narodom. Razlog zašto većina kojima je sasvim svejedno oko gejeva, ne smiju to javno reć, jer to bi bilo kao da ih odobravaju, pa iz straha ćute jer će ispast i da su sami gej
    Crno bijeli svijet, crno bijeli ljudi. Veci je to problem nego otpor prema paradi i ostalom smecu koje je kod nas uvezeno sa zapada. Ne vjerujem da odje iko od nas istinski mrzi gej osobe. Inace, psihologija kaze da covjek mrzi jedino ono cega se i plasi. Ja ih ne volim, ali ne znaci da ih mrzim. Nisu me nikad ugrozili na bilo kakav nacin, i tu se automatski gubi bilo kakav osnov za mrznju. Ali nikako ne mogu da podrzavam paradu. Mogu oni da upiru jedni u druge dok im oba oka ne nabulje, da se zene i udavaju, prave zurke, da imaju prava kao i svi ostali, ali da paradiraju, privlace paznju i drugima namecu svoje porive, to mi je neprihvatljivo. Najvise iz razloga sto taj njihov hir drzavu kosta brdo para. Da je nekad neko od tih gej aktivista predlozio da se jedne godine setnja ne organizuje, a da pare koje bi drzava odvojila za to odu u otvaranje neke narodne kuhinje na sjeveru, onda bih uvidio njihovu dobru namjeru i tu ljubav koju propagiraju. Ovako, dozivljavam ih samo kao jednu pateticnu sebicnu skupinu koja rashuje medijski prostor i zgrce pare sa svih strana. Njihov lobi je pri samom vrhu piramide. Po meni su sve samo ne ugrozeni kao sto se prica. Pa po evropi su zasticeni kao bijeli medjedi, sve da svaki dan po jednom zasluze otkaz, poslodavac im ga ne smije uruciti. I o cemu pricamo? Radnici Radoja dakica izadju na ulicu da traze svoje zaradjene pare da bi prehranili porodicu, tretiraju ih kao pascad, a gej osobe kad traze svoja prava, drzava mora da regrutuje par hiljada policajaca koje placaju gradjani ove drzave, i jos mora da izlazi sa zvanicnim saopstenjima kako je to OK, jer im to Evropa trazi. Ma bjezi bre. Opet ponavljam, ne mrzim ih, samo se vodim razumom, ne emocijama. Peace peace.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  17. #67
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Crno bijeli svijet, crno bijeli ljudi. Veci je to problem nego otpor prema paradi i ostalom smecu koje je kod nas uvezeno sa zapada. Ne vjerujem da odje iko od nas istinski mrzi gej osobe. Inace, psihologija kaze da covjek mrzi jedino ono cega se i plasi. Ja ih ne volim, ali ne znaci da ih mrzim. Nisu me nikad ugrozili na bilo kakav nacin, i tu se automatski gubi bilo kakav osnov za mrznju. Ali nikako ne mogu da podrzavam paradu. Mogu oni da upiru jedni u druge dok im oba oka ne nabulje, da se zene i udavaju, prave zurke, da imaju prava kao i svi ostali, ali da paradiraju, privlace paznju i drugima namecu svoje porive, to mi je neprihvatljivo. Najvise iz razloga sto taj njihov hir drzavu kosta brdo para. Da je nekad neko od tih gej aktivista predlozio da se jedne godine setnja ne organizuje, a da pare koje bi drzava odvojila za to odu u otvaranje neke narodne kuhinje na sjeveru, onda bih uvidio njihovu dobru namjeru i tu ljubav koju propagiraju. Ovako, dozivljavam ih samo kao jednu pateticnu sebicnu skupinu koja rashuje medijski prostor i zgrce pare sa svih strana. Njihov lobi je pri samom vrhu piramide. Po meni su sve samo ne ugrozeni kao sto se prica. Pa po evropi su zasticeni kao bijeli medjedi, sve da svaki dan po jednom zasluze otkaz, poslodavac im ga ne smije uruciti. I o cemu pricamo? Radnici Radoja dakica izadju na ulicu da traze svoje zaradjene pare da bi prehranili porodicu, tretiraju ih kao pascad, a gej osobe kad traze svoja prava, drzava mora da regrutuje par hiljada policajaca koje placaju gradjani ove drzave, i jos mora da izlazi sa zvanicnim saopstenjima kako je to OK, jer im to Evropa trazi. Ma bjezi bre. Opet ponavljam, ne mrzim ih, samo se vodim razumom, ne emocijama. Peace peace.
    Ma parada je samo način da oni budu što vidljiviji, znaš ono, 100 put izrečena laž postaje istina, prosto se navikneš na tu laž. Isti princip, kad neku stvar praksiraš, akomodiraš se na nju, kad se nečega plašiš, ako to 100 puta ponoviš, strah će nestati itd. Nije ni po meni parada najbolje rješenje, ja bih da sam na njihovom mjestu organizovao događaje za pomoć djeci u Bijeloj, protestvovao bih zajedno sa radnicima Radoja Dakića, radio bih društveno-korisne stvari, ali jasno naglasio da je ta pomoć od gej ljudi, da ljudi shvate da oni nisu aždaje i da im ne žele zlo. Ovako, ovo izaziva mnogo problema i ide ljudima na nerve.

    Mislim baš da su borci za gej prava u Britaniji 1984 se priklonili rudarima u borbi za njihova prava. Čak su skupljali priloge za njih. U znak zahvalnosti, nacionalni savez rudara VB je prisustvovao prajdu sledeće godine i od tada ih podržavaju, i izdejstvovali su preko Laburističke stranke da zakoni o zaštiti gej prava prođu u parlamentu. To se tako radi, pomozi drugome da ti uzvrati, ne samo da se maše zastavama.


  18. #68
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kal El View Post
    Ma parada je samo način da oni budu što vidljiviji, znaš ono, 100 put izrečena laž postaje istina, prosto se navikneš na tu laž. Isti princip, kad neku stvar praksiraš, akomodiraš se na nju, kad se nečega plašiš, ako to 100 puta ponoviš, strah će nestati itd. Nije ni po meni parada najbolje rješenje, ja bih da sam na njihovom mjestu organizovao događaje za pomoć djeci u Bijeloj, protestvovao bih zajedno sa radnicima Radoja Dakića, radio bih društveno-korisne stvari, ali jasno naglasio da je ta pomoć od gej ljudi, da ljudi shvate da oni nisu aždaje i da im ne žele zlo. Ovako, ovo izaziva mnogo problema i ide ljudima na nerve.

    Mislim baš da su borci za gej prava u Britaniji 1984 se priklonili rudarima u borbi za njihova prava. Čak su skupljali priloge za njih. U znak zahvalnosti, nacionalni savez rudara VB je prisustvovao prajdu sledeće godine i od tada ih podržavaju, i izdejstvovali su preko Laburističke stranke da zakoni o zaštiti gej prava prođu u parlamentu. To se tako radi, pomozi drugome da ti uzvrati, ne samo da se maše zastavama.
    Oni ne protestvuju da bi bili vidljiviji nego da bi provocirali, svaki transparent im je ekstremno provocirajuci, ali ono do srzi provociranje i vrijednjanje. I ko im sto moze? Ne moze im niko nista, bolesni mozgovi puni para.

  19. #69
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Oni ne protestvuju da bi bili vidljiviji nego da bi provocirali, svaki transparent im je ekstremno provocirajuci, ali ono do srzi provociranje i vrijednjanje. I ko im sto moze? Ne moze im niko nista, bolesni mozgovi puni para.
    eto tako,ponovo si istinu rekao.

  20. #70
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Crno bijeli svijet, crno bijeli ljudi. Veci je to problem nego otpor prema paradi i ostalom smecu koje je kod nas uvezeno sa zapada. Ne vjerujem da odje iko od nas istinski mrzi gej osobe. Inace, psihologija kaze da covjek mrzi jedino ono cega se i plasi. Ja ih ne volim, ali ne znaci da ih mrzim. Nisu me nikad ugrozili na bilo kakav nacin, i tu se automatski gubi bilo kakav osnov za mrznju. Ali nikako ne mogu da podrzavam paradu. Mogu oni da upiru jedni u druge dok im oba oka ne nabulje, da se zene i udavaju, prave zurke, da imaju prava kao i svi ostali, ali da paradiraju, privlace paznju i drugima namecu svoje porive, to mi je neprihvatljivo. Najvise iz razloga sto taj njihov hir drzavu kosta brdo para. Da je nekad neko od tih gej aktivista predlozio da se jedne godine setnja ne organizuje, a da pare koje bi drzava odvojila za to odu u otvaranje neke narodne kuhinje na sjeveru, onda bih uvidio njihovu dobru namjeru i tu ljubav koju propagiraju. Ovako, dozivljavam ih samo kao jednu pateticnu sebicnu skupinu koja rashuje medijski prostor i zgrce pare sa svih strana. Njihov lobi je pri samom vrhu piramide. Po meni su sve samo ne ugrozeni kao sto se prica. Pa po evropi su zasticeni kao bijeli medjedi, sve da svaki dan po jednom zasluze otkaz, poslodavac im ga ne smije uruciti. I o cemu pricamo? Radnici Radoja dakica izadju na ulicu da traze svoje zaradjene pare da bi prehranili porodicu, tretiraju ih kao pascad, a gej osobe kad traze svoja prava, drzava mora da regrutuje par hiljada policajaca koje placaju gradjani ove drzave, i jos mora da izlazi sa zvanicnim saopstenjima kako je to OK, jer im to Evropa trazi. Ma bjezi bre. Opet ponavljam, ne mrzim ih, samo se vodim razumom, ne emocijama. Peace peace.
    Kad procitam ove stereotipe, tipa ja ih ne mrzim, nekа rаde stа hoce аli troskovi, propаgаndа, pа ovi mucenici sto morаju dа ih tuku а policijа dа se brukа dа ih brаni itd., itd., itd....

    Аlooo... Ovdje pricаmo o tome dа neko hoce dа protestuje i dа nesto poruci а to se sаstoji od setnje od 100 metаrа i stа je problem!? Koji cete jos rаzlog smisliti prаvdаjuci sebe sto drugimа brаnite osnovnа ljudskа prаvа?

    Dа je srece o ovoj pаrаdi se ne bi ni znаlo, bili bi tek crticа u dnevnoj stаmpi kojom popunjаvаju prostor аli аntigej klikа uprаvo dаju ovim dogаdjаjimа nа bitnosti.

    Ne rаdi se o gejevimа vec o svijesti kojа brаni nekome dа iskаze svoj stаv, o svijesti kojа ne moze dа prihvаti rаznolikost ni vjersku, ni rаsnu, ni polnu, ni seksuаlnu, o svijesti kojа je u svojoj osnovi totаlitаrnа
    ...

    Poslato sa moje cukalice

  21. #71
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Oni ne protestvuju da bi bili vidljiviji nego da bi provocirali, svaki transparent im je ekstremno provocirajuci, ali ono do srzi provociranje i vrijednjanje. I ko im sto moze? Ne moze im niko nista, bolesni mozgovi puni para.
    Hm... Da li bi ti smatrao provokacijom da vidiš dva momka da šetaju gradom i drže se za ruke ili se ljube? Jer ako bi to smatrao provokacijom, nije do njih i transparenata, nego do tebe drug. Gejevi su ti odvratni, gadno ti je da ih gledaš, što je sasvim normalno i u redu, al brate okreni glavu. To treba da počne da se dešava, i ljudi bi se navikli vremenom, jer da si vani, ili bi se navikao ili bi morao ići u ćuzu.
    Last edited by Kal El; 15-12-16 at 22:09.


  22. #72
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post

    Ne rаdi se o gejevimа vec o svijesti kojа brаni nekome dа iskаze svoj stаv, o svijesti kojа ne moze dа prihvаti rаznolikost ni vjersku, ni rаsnu, ni polnu, ni seksuаlnu, o svijesti kojа je u svojoj osnovi totаlitаrnа
    ...
    Da li ta liberalna svijest dozvoljava da se neko ne slaže sa nečim ili je sastavljena isključivo od klimoglavača, i time je takođe totalitarna.
    Ako ste za slobodu iskazivanja onda morate dozvolit i opciju da se neko NE slaže sa vama.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #73
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kal El View Post
    Hm... Da li bi ti smatrao provokacijom da vidiš dva momka da šetaju gradom i drže se za ruke ili se ljube? Jer ako bi to smatrao provokacijom, nije do njih i transparenata, nego do tebe drug.
    To me ne bi provociralo, ali transparenti tipa budi zdrav-budi gej, gej je okej i td itekako provociraju...

  24. #74
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    To me ne bi provociralo, ali transparenti tipa budi zdrav-budi gej, gej je okej i td itekako provociraju...
    Nisi ti kriv, ja, niko ovdje na forumu nije kriv, mi smo tako vaspitani. Jedini krivac je sudstvo. Ne moraš da osvijestiš cijelo društvo, osposobi sudstvo, i sistem kazni prevaspitava ljude expresno, od toga da vežu pojas do toga da ne biju geja. Sve što treba je osvijestiti sudstvo, jer policija radi svoj posao, uredno izađu na teren i obave uviđaj i procesuiraju dalje.

    Samo sudstvo da primjenjuje i poštuje zakone, ama baš ništa više.


  25. #75
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Da li ta liberalna svijest dozvoljava da se neko ne slaže sa nečim ili je sastavljena isključivo od klimoglavača, i time je takođe totalitarna.
    Ako ste za slobodu iskazivanja onda morate dozvolit i opciju da se neko NE slaže sa vama.
    svaka cast.

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parada ponosa Pg - drugi put
    By no-mercy in forum Društvena hronika
    Replies: 306
    Last Post: 10-11-14, 01:03
  2. Parada ponosa Pg - drugi put
    By no-mercy in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 31-10-14, 11:45
  3. Parada Ponosa 2009 - Srbija
    By makach in forum Sve i svašta
    Replies: 898
    Last Post: 21-09-09, 06:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •