Results 1 to 11 of 11

Thread: Postupak registracije - oduzete tablice

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Bar
    Posts
    1,872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Postupak registracije - oduzete tablice

    Naime, kupio sam vozilo kom sa kojeg su bivsem vlasniku oduzete tablice. Sad me interesuje postupak registracije, obzirom da je auto bilo registrovano u drugoj opstini. Uredno smo sklopili kupo-prodajni ugovor kod ovlascene kuće, na osnovu saobracajne dozvole.

    Interesuje me postupak registracije vozila, obzirom da ne posjedujem nikakvu potvrdu da su tablice oduzete (predhodni vlasnik je izgubio, mada predpostavljam da se moze izvaditi kopija), da li je ona uopste potrebna kada je u pitanju promjena opstine?

    Da li se placa neka kazna ili nesto dodatno, da li je neko bio u ovakvoj situaciji?

    P.s. obzirom da je sve veci broj auta sa oduzetim tablicama, mislim da ce ova tema nekome pomoci, ne samo meni.

    Послато са SM-G903F уз помоћ Тапатока
    Dva su losa, a jedan je treci!

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,941
    Thanks Thanks Given 
    1,498
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Mislim da moras dati stare da bi dobio nove sto znaci da se kazna mora platiti ili da im dostavis potvrdu da su tablice oduzete pa da oni potrazuju od proslog vlasnika... al mislim da ce prije ici varijanta jedan s placanjem kazne

    Sent from my SM-A710F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Satelitski resiveri/oprema

  3. #3
    Join Date
    May 2016
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    plati se kazna za oduzete tablice ,i kad ti ih vrate onda normalna procedura

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Bar
    Posts
    1,872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A ako vlasnik ima vise kazni na svoje ime, kako onda ide?

    Послато са SM-G903F уз помоћ Тапатока
    Dva su losa, a jedan je treci!

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,941
    Thanks Thanks Given 
    1,498
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    To nema veze kad se auto prevodi kazne ostaju vlasniku placa se ono sto ima veze direktno s autom sto su tablice

    Sent from my SM-A710F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Satelitski resiveri/oprema

  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Bar
    Posts
    1,872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A pa dobro, tablice su 20tak eura. Tako da bi to svakako morao platiti zbog promjene opstine. Damo da ne bude problem oko registracije, jer je u auto ulozeno pozamasno novca

    Послато са SM-G903F уз помоћ Тапатока
    Dva su losa, a jedan je treci!

  7. #7
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,941
    Thanks Thanks Given 
    1,498
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Mora se platiti kazna da bi te stare izvukao a onda ovo za nove zbog promjene opstine

    Sent from my SM-A710F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Satelitski resiveri/oprema

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Bar
    Posts
    1,872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Danas bio u auto kucu koja radi registracije. Receno mi je da je dovoljna potvrda o oduzetim tablicama. Nakon promjene vlasnika auta, novi vlasnik nema nikakvih obaveza oko kazni predhodnog vlasnika vozila. U koliko novi vlasnik ima stalni boravak u opstini u kojoj je auto registravano, cak ne mora ni mijenjati tablice, dok suprotno (moj slucaj) placa se 10e za nove tablice.

    To je informacija iz prve ruke. Cekam potvrdu (od oduzetih tablica) od proslog vlasnika, pa javljam kako se sve zavrsilo.

    Послато са SM-G903F уз помоћ Тапатока
    Dva su losa, a jedan je treci!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djera View Post
    Naime, kupio sam vozilo kom sa kojeg su bivsem vlasniku oduzete tablice. Sad me interesuje postupak registracije, obzirom da je auto bilo registrovano u drugoj opstini. Uredno smo sklopili kupo-prodajni ugovor kod ovlascene kuće, na osnovu saobracajne dozvole.

    Interesuje me postupak registracije vozila, obzirom da ne posjedujem nikakvu potvrdu da su tablice oduzete (predhodni vlasnik je izgubio, mada predpostavljam da se moze izvaditi kopija), da li je ona uopste potrebna kada je u pitanju promjena opstine?

    Da li se placa neka kazna ili nesto dodatno, da li je neko bio u ovakvoj situaciji?

    P.s. obzirom da je sve veci broj auta sa oduzetim tablicama, mislim da ce ova tema nekome pomoci, ne samo meni.

    Послато са SM-G903F уз помоћ Тапатока
    Quote Originally Posted by Djera View Post
    Danas bio u auto kucu koja radi registracije. Receno mi je da je dovoljna potvrda o oduzetim tablicama. Nakon promjene vlasnika auta, novi vlasnik nema nikakvih obaveza oko kazni predhodnog vlasnika vozila. U koliko novi vlasnik ima stalni boravak u opstini u kojoj je auto registravano, cak ne mora ni mijenjati tablice, dok suprotno (moj slucaj) placa se 10e za nove tablice.

    To je informacija iz prve ruke. Cekam potvrdu (od oduzetih tablica) od proslog vlasnika, pa javljam kako se sve zavrsilo.

    Послато са SM-G903F уз помоћ Тапатока
    Želim ti sreću.


    Imao sam jako gorko iskustvo s tim. Platio 700 eura državi prevod i registraciju za neki Mercedes...

    Auto je bilo na PG table. (oduzete).
    Kad sam ga preveo i pošao da podignem nove, povuklo se pitanje: "A ĐE SU STARE?"


    Kupljen je od nekih Nikšićana, koji su me zeznuli za 84902 drugih stvari, ne samo za potvrdu tablica, tako da im je telefon bio ugašen, i više nismo imali komunikaciju.


    Duga priča u kratku:

    od onoga đe se podižu saobraćajne do uprave policije su se sa mnom igrali ping ponga jedno 10 puta - "nije kod nas no je kod njih" MI TO NEMAMO U EVIDENCIJI.

    Da bih poslije 10 dana sjekirancije, na kraju pošao u Nikšić, u mup, i uredno dobio ovjerenu fotokopiju - potvrde o oduzimanju registarskih oznaka, kao i broj pod kojim je zavedeno u Podgorici (ĐE MI JE REČENO DA IH NEMA).


    E pa prika! Srećno s živcima i rješavanjem situacija u našu državu, đe je neodgovornom službeniku lakše reć "NEMA", jer nema svijest da od toga tvoja imovina zavisi...


    EDIT: Ako budeš imao normalne službenike i normalu komunijaciju s narodom, pomaže da približno znaš vremenski period kad su oduzete, i teritoriju opštine na kojoj se to desilo.

    Sportski pozdrav.
    Last edited by cvxcomputers; 05-12-16 at 12:51.

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Bar
    Posts
    1,872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Samo da javim, prije par dana preuzeo tablice. Nije bilo nikakvih problema sve je zavrseno lagano. Predhodni vlasnik prijavio u CB da je izgubio potvrdu, poslao dokument na koji stoji da je dao izjavu. Dakle, moje je bilo samo da na salteru prilikom preuzimanja tablica prilozim taj dokument. Nema placanja kazni ni slicno. Cak ako su tablice na autu bile iz opstine u koju bi ste registrovali autoy moguce je da vam se vrate stare tablice, tako i izbjegnete placanje novih tablica.

    Eto tako, tema neka ostane ako kome opet zatreba info iz prve ruke.

    Hvala vi ljudi

    Послато са SM-G903F уз помоћ Тапатока
    Dva su losa, a jedan je treci!

  11. #11
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djera View Post
    Samo da javim, prije par dana preuzeo tablice. Nije bilo nikakvih problema sve je zavrseno lagano. Predhodni vlasnik prijavio u CB da je izgubio potvrdu, poslao dokument na koji stoji da je dao izjavu. Dakle, moje je bilo samo da na salteru prilikom preuzimanja tablica prilozim taj dokument. Nema placanja kazni ni slicno. Cak ako su tablice na autu bile iz opstine u koju bi ste registrovali autoy moguce je da vam se vrate stare tablice, tako i izbjegnete placanje novih tablica.

    Eto tako, tema neka ostane ako kome opet zatreba info iz prve ruke.

    Hvala vi ljudi

    Послато са SM-G903F уз помоћ Тапатока
    Pa prekrsaj je pisan na covjeka nije na auto i logicno je da ce kada on bude produzavao neki dokument nece moc da ga podigne dok ne izmiri kazne. Ovo je provjereno tacno. Cuvajte priznanice o uplati jer po 3-4 godine iz evidencije nebrisu da ste platili kaznu.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    Last edited by Shajo13; 21-03-17 at 22:11.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 15-12-10, 20:07
  2. DOKAZNI POSTUPAK,gospodari chuvaju svoj PUPAK&SHUPAK
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 12-12-10, 05:53
  3. Restitucija oduzete imovine u Crnoj Gori
    By Hrvatinic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 27-09-10, 14:35
  4. Postupak prevoda vlasnistva nad autom (objasnjeno)
    By Gorostas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 10
    Last Post: 16-06-10, 23:47
  5. Gasenje BK televizije-ANTIEVROPSKI POSTUPAK
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 08-05-06, 10:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •