Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 90

Thread: Kvalitet uvoznih proizvoda

  1. #1
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default Kvalitet uvoznih proizvoda

    Danas poslije ručka otvorih koka kolu koju sam otvorio juče popodne a ona već izdušila. To me podstaklo na priče kod nas i iz regiona da je kvalitet hrane i hemije kod nas lošiji nego u recimo Njemačkoj ili Švajcarskoj. U to sam se i uvjerio nebrojeno puta do sada. Hrvati su tu priču pokrenuli i dokazali a kod nas svi o tome javno ćute. Ovdje nam poturaju priče da nutela ima manje lješnika jer po istraživanjima ovdje narod voli nutelu sa manje lješnika pa zato je oni i prave drugačijom za naše tržište. Da ne napominjem da je hemija ubjedljivo po % najviše skuplja u odnosu na razvijene EU zemlje a kvalitet daleko lošiji. Kako to da niko ne priča o tome ovdje? Skoro smo mogli vidjeti i meso zamrznuto iz 82 godine... Mislim, dokle ćemo ćutat o tome?

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nista to ne treba da te zacudjava, ovi koji nas vode su napravili da budemo zemlja treceg svijeta. Pa dobijamo otpade od svega. Obrati paznju sledeci put kada kupis TV-ves masinu - frizider. Obicno na kutiji pise - For Eastern Europe ili for eastern European market... Jednostavno - pisaj po sirotinji
    One Ring to Rule them all...

  3. #3
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nije sa tehnikom ista stvar. Imam je kući, da kucenem u drvo bez kvarova. LG, Sony, ariston...jedino gorenje bojler zahebavao

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    I treba da se izivljavaju nad nama kad se tripujemo na smece od stranih proizvoda, pocevsi od HEINZ kecapa bez paradajza koji narod vise voli od neprikosnovenog Polimarka pa onda preko Tommy majoneza opet prije nego Polimarka, kompleksi nas i u hrani nagrdise...

  5. #5
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja se lično ne tripujem. Uvozno od hrane kupujem oriz, italijanske paste i špagete, soseve od paradajiza koji su odlični. Godinama sam se ispraksao da poznam kvalitet. Kupujem makedonske ajvare, srpske proizvode, naše, hrvatske, slovenačke. Prije neki dan probah i rusku čokoladu pa se iznenadih pozitivno i žao mi je da ih nema u prodaji kod nas.

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  6. #6
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    I ovde je ista prica, ceo region je otpad za robu sumnjivog kvaliteta, od zarazene govedine iz Argentine do pasulja iz Kirgistana. Malo po malo pa se u novinama stalno pojavi neki naslov kako neki uvezeni proizvod sadrzi kancerogene materije. A sve zivo se uvozi, jednom sam procitao da uvozimo i LED.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    meni sestra kad je prvi put sa bebom otišla u minhen i kad je tamo kupila pampers - niđe veze sa ovim našim.
    većina kozmetike je iz albanije.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Finish tablete u Njemačkoj, pakovanje veliko 7 eura, odje isto kosta 17, finish sjaj za masinu za sudje 80 centi, odje 4 eura skoro. Pelene su 10 eura pakovanje 90 komada. Mislim ima mnogo toga što jako dobro pamtim ali me mrzi da kucam. Tablete za masinu za sudje su 2.5 eura 40 komada njemačke neke. Slične su cijene kozmetike ali naravno kvalitetnije

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,123
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,405
    Thanked in
    1,239 Posts

    Default

    Ja sam na nekoj drugoj temi baš pisala prije neki dan o Nuteli. Sestra mi je donijela iz Italije teglu. Nema veze sa ovom što kupujemo kod nas. Imala je još malo u tegli od naše, i načeh ovu. Svjetlija je i ima mnogo više lješnika, ukus drugačiji. Eto probala, nije priča. Parfem koji sam kupila u Andori, Givenchy Play, nema veze sa ovim ovdje Play.


    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nije sa tehnikom ista stvar. Imam je kući, da kucenem u drvo bez kvarova. LG, Sony, ariston...jedino gorenje bojler zahebavao

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    Vjeruj mi da je ista stvar Jadno je kakve mi prizvode dobijamo, nego da ne širim.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A onda dodje ljeti neka rodbina pa zaleleče kako je tamo po zapadu skupo...

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Jedino što je gore po kvalitetu nego prije 20 godina jesu Milka proizvodi koji su postali teško smeće promjenom vlasnika. Sve ex yu čokolade su klasu bolje

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,123
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,405
    Thanked in
    1,239 Posts

    Default

    I ja sam baš razmišljala o Milki. Nikaad neću zaboraviti taj osjećaj kad sam je prvi put probala.
    Misliš li da je stvarno promijenila kvalitet ili je to možda što tada nam nijesu bile dostupne te strane čokolade, pa nas je oduševila?
    Uh, kad bi drugaricin otac iz Švajcarske donio čokoladu, kakav je to miris i ukus haha.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    I ja sam baš razmišljala o Milki. Nikaad neću zaboraviti taj osjećaj kad sam je prvi put probala.
    Misliš li da je stvarno promijenila kvalitet ili je to možda što tada nam nijesu bile dostupne te strane čokolade, pa nas je oduševila?
    Uh, kad bi drugaricin otac iz Švajcarske donio čokoladu, kakav je to miris i ukus haha.
    Ja sam je prvi put probao krajem osamdesetih i naravno to je bio spektakl za čula ukusa. Definitivno to nisu iste čokolade. Milion % . Neđe sam skoro o tome čitao i sjećam se da su pominjali kao razlog drugog vlasnika...

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Kakve ste vi guzice 😅

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,584
    Thanks Thanks Given 
    7,514
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Ne znam kakva je oriđinalna, al meni preko ove Nutele što se prodaje kod nas ne treba ništa...
    #fakenews

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    A onda dodje ljeti neka rodbina pa zaleleče kako je tamo po zapadu skupo...

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    Ahhaahahahah jes, ka da primaju penziju iz cg 😅

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #17
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Jesam li ja ovdje jedini kome je Takovo kremic ljepci od Nutele?

  18. #18
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Jesam li ja ovdje jedini kome je Takovo kremic ljepci od Nutele?
    Ne pamtiš ti kinderladu. Ona je bila jedina ljepša od nutele zato i ne postoji vise. U stvari postoji kao linolada ali nije to to..smetala je nuteli

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  19. #19
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne pamtiš ti kinderladu. Ona je bila jedina ljepša od nutele zato i ne postoji vise. U stvari postoji kao linolada ali nije to to..smetala je nuteli

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    Kinderlade se ne sjecam, ali mi je pomijesani crni i bijeli krem Takova najljepsi moguci mix

  20. #20
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nije sa tehnikom ista stvar. Imam je kući, da kucenem u drvo bez kvarova. LG, Sony, ariston...jedino gorenje bojler zahebavao
    Bijela tehnika i mobilni telefoni su najcesce smece u zemljama poput nase. Materijali i komponente od kojih se ti uredjaji sastoje mogu da budu razlicitog kvaliteta. Proizvode od najkvalitetnijih komponenti salju u razvijene zemlje, manje kvalitetne proizvode i proizvode koji nisu cak ni podvrgnuti kontroli kvaliteta salju u zemlje treceg svijeta. Ali to sve zavisi i od proizvodjaca i od proizvoda.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Jedino što je gore po kvalitetu nego prije 20 godina jesu Milka proizvodi koji su postali teško smeće promjenom vlasnika. Sve ex yu čokolade su klasu bolje

    To se desava kad kompanija pokusava da zgrne vise profita a ne znaju kako pa pocnu da koriste manje kvalitetne sastojke.

    Sto se Nutele tice, volim je, ali kad pogledam nutritivnu vrijednost dodje mi da pobjegnem glavom bez obzira. Za svaku kasicicu sto bih pojeo morao bih 2km da istrcim
    Last edited by VanjaTheMan; 28-11-16 at 20:14.

  21. #21
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Bijela tehnika i mobilni telefoni su najcesce smece u zemljama poput nase. Materijali i komponente od kojih se ti uredjaji sastoje mogu da budu razlicitog kvaliteta. Proizvode od najkvalitetnijih komponenti salju u razvijene zemlje, manje kvalitetne proizvode i proizvode koji nisu cak ni podvrgnuti kontroli kvaliteta salju u zemlje treceg svijeta. Ali to sve zavisi i od proizvodjaca i od proizvoda.


    To se desava kad kompanija pokusava da zgrne vise profita a ne znaju kako pa pocnu da koriste manje kvalitetne sastojke.

    Sto se Nutele tice, volim je, ali kad pogledam nutritivnu vrijednost dodje mi da pobjegnem glavom bez obzira. Za svaku kasicicu sto bih pojeo morao bih 2km da istrcim
    Pa upravo sam zbog toga i pokrenuo temu. Prije neku godinu je Petar Perje od kokošaka Ivanović digao frku zbog aflatoksina u mlijeku kravice a na rafovima u prodavnicama ne znaš kakvog otrova sve nemaš. Njemci zabranili vegetu podravke zbog salmonele a odje kod nas niko to pomenuo nije. Da ne pominjem Aptamil koji je imao toksičnu seriju a piju ga bebe itd itd

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  22. #22
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Pricao sam sa covjek koji se bavi uvozom tehnike. Kaze da svaka roba pa i tehnika ima određene klase. I da se ona "A" klasa ili roba top kvaliteta prodaje u EU,Amerika Kanada tj. na ta jaca trtista na kojima se vrsi kontrola kvaliteta. Dok se kod nas prodaje roba losijeg kvaliteta i dosta cesto ima neku gresku ili problem bilo to kozmeticke ili neke duge prirode pa ne bi prošla na tom trzistu. Uzmite keramiku kod nas na kojoj pise 1 klasa i vidjecete kad stavite jednu uz drugu da je u 90% slucajeva keramika kriva i da nije 100% ista. Ovo je jedan od primjera koji mi je potvrdio i svaki keramicar. Dok sam bio u Njemackoj sve sto sam jeo i pio bilo je boljeg kvaliteta nego kod nas:Kola,Fanta,Red Bull,Giotto,Nutela,Milka,pringles cips.... ma sve je klasu ispred ovih proizvoda kod nas. A i cijene su za sve ovo jeftinije nego kod nas i dosta su ceste akcije posebno ta kozmetika i hemija je bezobrazno skupa kod nas. A parfem Lacoste Challenge uzet u Njemackoj mnogo je duze trajao nego ovaj uzet u Bar Kod shop.

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Vecina stvari (da kazem 100% vjerovatno bi pogrijesio, da kazem 'pola' bio bi previse blag) koje se kod nas uvozi su snj kvaliteta... Recimo vecina odjece i obuce koja se uvozi je iz Albanije i Turske, vrlo upitnog kvaliteta a i porijekla, tj. da li je uopste 'original' ili ne. Ista stvar je sa mnogim drugim stvarima kao sto je kozmetika, alkohol, cigarete, ice i pice itd. itd. Tehnika je vec druga stvar i tu vec znamo da ono sto mi kupujemo jednostavno NIJE ono sto se kupuje na 'zapadu' ali to vec nije fals, samo prave losije stvari za 'nase trziste'...

    Ne mogu kod nas 'originalni' parfemi, kreme i ostala kozemtika bit' i po 50% jeftinija nego u Evropi. A ne moze da me yebes. Moze samo ako je ko zna sto i ko zna odakle... Pitam se samo da li ima IKAKVE veze sa brendom ili je totalni fals u pitanju...

    Sa ovim u vezi... moze li mi neko rec' zasto su se ove sportske radnje, nekada 'Nike' preimenovale u 'Djak'? Ima li to kakve veze sa ovom pricom, tipa Nike provalio da prodaju fals pa im naredio da promjene ime kako ih ne bi dovodio u 'official' vezu sa njima ili je neka druga prica u pitanju?

    Mi ili uvozimo najnekvalitetniju ili nam uvaljuju najgore felere koji 'na zapadu' ne prolaze... A domacu proizvodnju ubijamo na sve moguce nacine i onda nam ostane... QITA.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #24
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da su kad je Nike u pitanju distributerska prava. Glavni distributer je u SRB, a ostali takođe prodaju Nike asortiman ne samo Djak pređašnji Nike. Nijesu falš osim možda kod gradonačelnika. Olympic i Bravera sumnjam da valjaju falš, dosta im je što preprodaju robu sa sport directa.
    Last edited by Ulix; 28-11-16 at 22:15. Reason: asortiman asortiman
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #25
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nike nije falš, tu su marže debele i moraju se pridržavati preporučenih cijena osim kada se čiste lageri. Da nije tako teško bi opstajali da plaćaju paprene zakupe u delti recimo. Najjači primjer razvaljivanja sa cijenama je sportina u delti. Njima je marža tako jaka da im se isplati u sred delte da imaju i outlet.

    Ajde da se dofatimo i hdl koji prodaje često robu isteklog roka i ne podliježe sankcijama.

    Sent from my D5803 using Tapatalk

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dizajn proizvoda
    By Ležeći policajac in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 05-08-14, 11:24
  2. Rasprodaja organiskih proizvoda
    By montenegrina in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 23-08-12, 18:04
  3. Brkanje firme i proizvoda
    By Lexus in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 04-07-04, 16:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •