Results 1 to 17 of 17

Thread: Ko prezivi...

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Ko prezivi...

    Nadovezujem se na komentar forumasa sa druge teme:

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Tačno je da se zdravlje ne može kupiti ali prije ili kasnije se svako razboli i pretekne onaj ko ima para za dobrog doktora
    Ko prezivljava u Crnoj Gori kad se desi najgore?
    Da li prezivljavaju oni koji se prepuste zdravstvenom sistemu Crne Gore ili oni koji strucno misljenje, tretman potraze u inostranstvu?
    Status sistema je jasan, ali razmislite i podijelite sa nama ako ima svijetlih primjera, prije nego obrusite drvlje i kamenje na nase doktore, medicinske sestre, tehnicare.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Prije dvije godine otac mi se razboli, pođemo do doktora i ustanove da je upala pluća. Liječe oni njega jedno 15 dana čovjeku sve gore i gore, ajde što ga oni liječe no što nisu imali te inekcije no smo mi morali da kupujemo svaku. Jedan doktor, drugi doktor, 10-11 puta su mu radili skener, pošalju ga u Brezovik ovi kreteni samo prepišu nalaz iz Kliničkog CG i vrate ga nazad. Ništa ga nisu pitali niti pregledali samo prepisuju papire. Čovjek 15 dana konstantno ima temperaturu i od bolova ne može da spava. Naši konstatuju da je upala pluća i da to treba tako. Na svoju ruku spakujemo se i avionom za Beograd. Isti dan nas primi doktor (doduše preko neke veze) urade mu skener (ovaj nas odje dje bjeze iza nekih zidova da se ne ozrače veze s vezom nema) i ustanove da mu se izlila voda na plućno krilo i da je 70% plućnog krila nije u funkciji zbog vode. Naši pogrešnom terapijom liječili i izazvali izliv na plućno krilo, a mogli su samo izvuć vodu. Doktor napominje da je operacija obavezna i da se može operisat u Podgorici, na što ni lud ne bih to prihvatio. Pokažu nam cjenovnik koliko bi bilo i sjutra dan na operaciju. 3 ipo sata je trajala operacija, 37cm rez i sve je prošlo bez greške. Nakon toga 20 dana je bio u Beograd i svaki drugi dan je išao na kontrole i previjanja. Sve to košta ali za svoje pare možeš da biraš ili smrt ili život.
    Naravno Doktor u BG je plaćen po cjenovniku (već utvrđenom) šanse nije bilo da se časti nešto čovjek. Dok našeg Doktora u PG ako ne podmažeš sa 500€ neće da čuje za tebe..
    Last edited by Bronx-PG; 22-11-16 at 08:30.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    U privatnoj drzavi koliko para toliko zdravlja.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Prije dvije godine otac mi se razboli, pođemo do doktora i ustanove da je upala pluća. Liječe oni njega jedno 15 dana čovjeku sve gore i gore, ajde što ga oni liječe no što nisu imali te inekcije no smo mi morali da kupujemo svaku. Jedan doktor, drugi doktor, 10-11 puta su mu radili skener, pošalju ga u Brezovik ovi kreteni samo prepišu nalaz iz Kliničkog CG i vrate ga nazad. Ništa ga nisu pitali niti pregledali samo prepisuju papire. Čovjek 15 dana konstantno ima temperaturu i od bolova ne može da spava. Naši konstatuju da je upala pluća i da to treba tako. Na svoju ruku spakujemo se i avionom za Beograd. Isti dan nas primi doktor (doduše preko neke veze) urade mu skener (ovaj nas odje dje bjeze iza nekih zidova da se ne ozrače veze s vezom nema) i ustanove da mu se izlila voda na plućno krilo i da je 70% plućnog krila nije u funkciji zbog vode. Naši pogrešnom terapijom liječili i izazvali izliv na plućno krilo, a mogli su samo izvuć vodu. Doktor napominje da je operacija obavezna i da se može operisat u Podgorici, na što ni lud ne bih to prihvatio. Pokažu nam cjenovnik koliko bi bilo i sjutra dan na operaciju. 3 ipo sata je trajala operacija, 37cm rez i sve je prošlo bez greške. Nakon toga 20 dana je bio u Beograd i svaki drugi dan je išao na kontrole i previjanja. Sve to košta ali za svoje pare možeš da biraš ili smrt ili život.
    Naravno Doktor u BG je plaćen po cjenovniku (već utvrđenom) šanse nije bilo da se časti nešto čovjek. Dok našeg Doktora u PG ako ne podmažeš sa 500€ neće da čuje za tebe..
    Meni sin prije jedno 2 godine, još je bio beba nekih 7 mjeseci, dobije temperaturu, par dana po doktorima, nalazi, uvećan bješe dosta CRP, daju nam uput odma za dječiju bolnicu. Mi tamo, doktor neki ga preslušava 15 minuta, ja sav u golu vodu od nervoze i brige. Odluči on da mu se odradi rengen. Idemo nekkavim hodnicima , radi samo jedna sijalica, dođemo mi u prostoriju za snimanje, neki nervozni lik bješe, vidi da sam sa bebom i pita me ko me poslao , ja mu kažem doktor mislim ko bi me mogao poslati, on nervozan zove doktora da mu viče na telefon preda mnom što nas je poslao na snimanje. Ja gledam i ne vjerujem. Odradi se snimak, doktor nema kada da pogleda nego poslaše nekog lika u trenerku niti znam ko je ni što je, uze snimak i odnese ga u hodnik kod jedine sijalice koja radi. Zove on doktora i veli "ja ne znam, nešto se viid i na lijevo a možda i na desno krilo..." ... i da ne dužim, prime ga oni u bolnicu sa dijagnozom upale pluća, odma longacef... kad sjutra dan dolazi na pregled doktorica pulmolog i konstatuje na osnovu nalaza i snimka da beba nema upalu pluća. U međuvremenu se u bolnicci čovjek zbliži i sa ostalim roditeljima. Bila je neka žena čije je dijete bilo ozbiljno bolesno i koja mi priča da mora u BG da maltletira makanju da bi primilo terapiju jer ne mogu da joj u našoj bolnici nikako potrefe venu. I onda kada vidiš sve probleme sa kojima se susrijeću i naši doktori zbog uslova u kojima rade i roditelji sa svojim problemima, shvatiš da NIŠTA nije tako važno u životu kao zdravlje.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    E ee obavezno LOGACEF i još moraš naknadno da ga kupiš jer ga oni "trenutno" nemju...

  6. #6
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Sve se u Boga nadam da im ne padam u ruke. Neka me prinesu lavovima u zološki vrt neđe bolje je.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ne možemo gledati stvari crno bijelo, naravno da veći centri imaju bolje uslove i bolje doktore. Ono od čega ja poludim je to što se ovi naši doktori ponašaju kao da su bogom dani za posao koji rade i da ne postoje veći stručnjaci od njih. Imam iskustvo sa vma, ko to doživi može da vidi što su pravi doktori i ljudi prije svega, kako treba da se ponašaju medicinske sestre i što je organizacija.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    VMA je priča za sebe mada i tamo vjeruj mi doktori su toliko preopterećeni da to nije humano prema njima.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ne možemo gledati stvari crno bijelo, naravno da veći centri imaju bolje uslove i bolje doktore. Ono od čega ja poludim je to što se ovi naši doktori ponašaju kao da su bogom dani za posao koji rade i da ne postoje veći stručnjaci od njih. Imam iskustvo sa vma, ko to doživi može da vidi što su pravi doktori i ljudi prije svega, kako treba da se ponašaju medicinske sestre i što je organizacija.
    Slično skustvo imam, i što me je iznenadilo, nema pretjerane kolegijansti, kao kod nas. Red čekaju i njihove kolege, koji nisu privilegovani u odnosu na ostale pacijente.
    Za razliku od naših, njihovi ljekari nisu nedodirljivi, a zaposleni liče na zdravstvene radnike, a ne na Zvezde Granda, što me posebno užasava kod naših zdravstvenih radnika.
    Stručnost neću komparisati, zaista ne bi imalo smisla.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Noir View Post
    Slično skustvo imam, i što me je iznenadilo, nema pretjerane kolegijansti, kao kod nas. Red čekaju i njihove kolege, koji nisu privilegovani u odnosu na ostale pacijente.
    Za razliku od naših, njihovi ljekari nisu nedodirljivi, a zaposleni liče na zdravstvene radnike, a ne na Zvezde Granda, što me posebno užasava kod naših zdravstvenih radnika.
    Stručnost neću komparisati, zaista ne bi imalo smisla.
    Skoro sam se šio u urgentni centar i kako baš baš rijetko dolazim u bolnicu iznevjerovao sam kada sam vidio one sestre medicinske u bolnici čije usne samo što ne ekplodiraju od špricanja a tek dekoltei, šminka... gadluk koji mi nije izlazio danima iz glave.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Zato je u bolnici Nikšić dovedeno sve to pod mjeru... Grand napolje, normalno unutra...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #12
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To neka selekcija na ulazu u klinički centar?
    Ti možeš na posao...ti utegnuta, ne možeš...ti skini taj crveni karmin...

    E bravo za Nikšić!

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,559
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Izgleda nema svijetlih primjera kao sto je autor teme trazio

    Ja sam, srecom, samo par puta bio u KBC i zgrozio se sa svim sto sam vidio... Prvo od ljudi (kako doktora tako i sestara) koji rade tamo pa onda i od uslova u kojima se ljudi tamo 'lijece'.

    Doduse, u Igalu recimo ima onaj 'stari' i 'novi' dio. Stari je tuga teska, ako neko oce da se vrati u SFRJ moze tamo da provede par dana...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #14
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zdravstveni radnici svoje greške kriju pod zemljom, tako da - sve što se parama može kupiti nije skupo, a onaj ko nema para danas nema ni nade, tako da se iovako/ionako živ ne čuje, jer opštepoznato je da - "ko preživi pričaće"...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  15. #15
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ja sam se prije mjesec sam lijecio od upale sinusa.
    Podjem i privatno ali dzaba ne pogadjaju sustinu, shinu ti neki standardni antiobiotik sirokog spektra Sumamed i sl.
    Na vlastitu inicijativu sam posao privatno da mi uzmu bris iz nosa, otkrivena neka tamo bakterija i napisu vam koji tacno antibitik na nju djeluje.
    Posle prve tablete momentalno mi je bilo bolje.
    Ne znam koji im je djao toliko tesko da se uradi bris jer svaka osoba je razlicita i nosi drugacije bakterije u sebi koje miruju dok je imunitet netaknut.

    Dakle ni za obicnije bolesti nece previse da se udubljuju u srz problema i resavanje u korijenu.
    Samo se ide na zalijecivanje posledica a ni tu nisu dobri jer ne koriste sve raspolozive dijagnosticke metode vec vjeruju svom iskustvu koje je siromasno.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Mislim da mi je smrt prihvatljivija opcija nego lijecenje u KBC.
    Prije pola godine kum mi je pao sa trkackog motora, pukla slezina, slomljena 4 rebra, hitna operacija, rez mu je odradjen tako da ce morati na plasticnu operaciju jer su ga strucno rezali tako da je rez kao zmija, malo lijevo, malo desno. Doktori pojedini su se sokirali, ali dobro, pocne oporavak, sestra krijuci dolazi do njegovih i kaze im, mi nemamo vec duzi period ne znam kako se zovu tablete za bolove i infuziju iste namjene, familija je gleda ono kao ZAJEBAVAS LI SE TO? Kupi se sve to u privatnu apoteku za nekih 100e, i ta sestra koja bijase tamo jedina normalna, odmah dodje da mu da terapiju. Bio sam svaki dan, nekih 20 dana kod njega po 2-3 sata, za taj period sam prezivio prave horore gledajuci sta se sve desava po KBC-u, to nisu doktori nego demoni, vecina radi kao da popravljaju racunar a ne covjeka, kao da nema bolova i rizika, ako ga popravim popravim, ako ne, sto cemo...

  17. #17
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sestre se nasminkaju i doceraju nebi li ih kakvi Dr presega, cast izuzetcima kojih je veoma malo.
    A evo napisat cu i moje iskustvo prvenstveno sa medicinskom sestrom.
    Operisao sam ingvinalnu herniju. Sjutri dan dolazi sestra, "glavna sestra" izgleda da je to kod njih bitno pa je gledaju kao boga, mene naravno apsolutno zanimalo nije ni je li glavna ni sporedna. I veli mi ustani se da namjestim krevet. I ja kako je rana jos svjeza i bolna polako se ustajem a ona kako se primakla krevetu sutnula mi papucu, pruzam nogu da je dofatim, nervozno i drsko mi veli ajde dako se ustanes vise. A bjese se nariljala bijeloga luka, ubijala.
    Polako reko boli me rana, i ja njoj malo drsko odgovorim.
    Posle toga mi je ukljucila infuziju i kad se zavrsila, zovem je da mi makne iz vene. Ta olos je prolazila pored mene i pravila se da me cuje puna 2 sata. 3,4 puta sam je zvao, prolazila je pored vrata nije htjela ni da se obrne.
    Eto toliko o profesionalnosti te bagre.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnekud smo smatrali da ona treba da prezivi ~~~
    By apsolutno_nemoguca in forum Ljubav
    Replies: 45
    Last Post: 10-01-05, 12:47
  2. Paten: Cilj je da SiCG prezivi bar do 2006.
    By Nije bitno...* in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 11-09-04, 00:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •