Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: Veza, seks, brak, dijete sa maloljetnim licem?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Veza, seks, brak, dijete sa maloljetnim licem?

    Nisam rasla u saksiji, znam da se to desava sirom nase Crne Gore, urbane i ruralne, ali svaki put se frapiram kad cujem. Veza, seksualni odnos, pa i brak, trudnoca, dijete sa maloljetnim licem. Maloljetno lice je uvijek zenskog pola, a partner je u najvecem broju slucajeva stariji.


    Kako stojimo sa zakonima na ovu temu?


    Jel ovo legalno kod nas? A sve su prilike da jeste.

  2. #2
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Sigurno?
    Ranije je ovoga bilo dosta, sad ne...makar mislim tako.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Vanbračna zajednica sa maloljetnikom
    Član 21
    6(1) Punoljetno lice koje živi u vanbračnoj zajednici sa maloljetnikom,kazniće se zatvorom od tri mjeseca do tri godine.(2) Kaznom iz stava 1 ovog člana kazniće se i roditelj, usvojilac ili staralac koji maloljetniku omogućida živi u vanbračnoj zajednici sa drugim licem ili ga na to navede.(3) Ako je djelo iz stava 2 ovog člana učinjeno silom, prijetnjom ili iz koristoljublja,učinilac će se kazniti zatvorom od šest mjeseci do pet godina.(4) Ako se brak zaključi, gonjenje se neće preduzeti, a ako je preduzeto, obustaviće se.


    Znaci u principu nigdje nijesam nasao da je nedozvoljen sex sa maloljetnikom. Jedino sto sam nasao u krivicnom zakoniku je ovo.

    Poenta zakonika je :

    Ukoliko neko zivi u vanbracnoj zajednici sa maloljetnikom kaznice se a ukoliko se sklopi brak, onda se to lice nece goniti.


    Po meni je ovo potpuno bolesna stvar. Skoro je bio slucaj u srbiji dje se tip od 30+ godina zaljubio u 13ogodisnju ucenicu i dolazio u skolu i ljubili se tamo itd.
    Medju romima se brakovi sklapaju kada imaju 6-7-9 godina, djevojcice su redovno trudne itd. Po meni je nas socijalni sistem potpuno kiksao kod zastite zena i maloljetnica.
    One Ring to Rule them all...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Sigurno je veza podgoricke maloljetnice sa starijim parasem pod prisilom...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,040
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    što mlađe, to bolje, da ko ne ugrabi. himen kao sredstvo za uspješan brak.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,292
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Pa makar bio i polovan.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Vrati me nekih 10-12 godina unazad dok sam bio u srednjoj skoli.

    Celavi nezreli idioti sa golfovima 3, dolazili bi pred srednju skolu da "bare" maloljetnice (Niksic grad), cak 4 drugarice iz odeljenja su se udale prije zavrsetka srednje, a 1 je imala dijete u 3 srednje...

    Po meni to ne moze biti normalno nikako
    Last edited by Gandalf_White; 14-11-16 at 15:28.
    One Ring to Rule them all...

  8. #8
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Sto znam ne mogu rec da je nenormalno ako on ima tipa 20 a ona 16-17-18 ili tako nesto
    Ali ovi po 30 godina konji i vise sto gledaju djecu od 15-16 e kako bi ih po usima siba fis fis fis

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Niko ne pominje vezu/brak/sex izmedju maloljetnika 15-16 godina i iskusne djevojke 28+ godina....

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dje ga je taj? Zovi ga orden da mu damo
    One Ring to Rule them all...

  11. #11
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Bar
    Posts
    1,065
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Eo me, jeli zlatni orden ?

    Sent from my Mi-4c using Cafe Del Montenegro mobile app

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,763
    Thanks Thanks Given 
    10,916
    Thanks Thanks Received 
    2,126
    Thanked in
    1,085 Posts

    Default

    srce slatko
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #13
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dje ga je taj? Zovi ga orden da mu damo
    Nisi ga shvatio, to je Bronx iskusio


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,763
    Thanks Thanks Given 
    10,916
    Thanks Thanks Received 
    2,126
    Thanked in
    1,085 Posts

    Default

    potpuno je normalno da momče od 18 godina ili 17, bira simpatiju par godina mladju...ako uzmemo u obzir a današnje djevojke sa 15 godina izgledaju kao da su starije najmanje 10 godina, pa ako uzmemo u obzir da su poremećene sve moralne vrijednosti i neka ljudska načela i pravila, onda ne čudi što, prvo, neki 30-godišnjak baci pogled na djevojku od "25" ali je zabrinjavajuće da kad otkrije da ima 15 nema namjeru da se povuče...djevojke opet željne materijalnih vrijednosti, svjesne vrmena u kojem žive i toga da se nažalost mahom nepoštenim radom nešto više od prosjeka može steći, odlučuju da je najmanje nepošteno voljeti ili mafijaša ili nekog starijeg "budzovana"...ne znam što bih na sve to rekla osim da j uvijek imam opravdanje za maloljetnu osobu, iskreno, a za ove panjate matore nemam i najstrožije bih im sudila....mada, ruku na srce, nije u našem društvu nepoznati da su žene jako mlade udavane i radjale djecu!
    Počev od kraljie Milene koja je kao 13-godišnjakinja dovedena Nikoli kao zaručnica, živjela je kod njegovih i čekala da se on vrne sa školovanja, mislim da je 15 ili 16 imala kad je rodila prvo dijete to je bilo u XIX vijeku....pa u XX, tj tridesetih i cetrdesetih godina XX vijeka, moja baba je sa 17 rodila moga tatu, mada mi je djed imao 19 ali svejedno, bila je dijete...pa sezdesetih godina, rodjaka iz našega sela se udala sa 13 i sa 15 rodila prvo dijete, a interesantno je da joj je i jedna od ćerki pošla majčinim stopama i devedesetih godina prošloga vijeka sa 14 godina "pobjegla" udala se i rodila dijete...muz joj ima desetak godina više....a najinteresantnije od svega je da je unuka ove prve, a ćerka ove druge 2015. rodila kao maloljetna dijete nakon višegodišnje veze sa dečkom koji je jednako mlad kao i ona...oboje su se maloljetni vjenčali prije tri četiri godine....učenici su oboje i mislim da su još maloljetni....

    eto, nijesu ovo sve usamljeni primjeri ali nadam se da će sve manje ovoga biti
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #15
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ovaj post se mora ujutro poslije kafe pročitati, dok je glava još u vinklo, inače nema šanse da se pofata ko je s kim.

  16. #16
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,520
    Thanks Thanks Given 
    5,389
    Thanks Thanks Received 
    3,879
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    Ahahahahahahahahhaa a brate i ja se premucih


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

  17. #17
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,040
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    ja sam te razumjela, zvončice. ta granica rađanja se davno pomjerila. i konačno se zaboravila ona "koja se ne uda do dvaesdvije, za udaju više nije". nego, u to vrijeme se završe 3 razreda i onda još 2,3 za traženje muža i to je to. danas se isto traži, ali je modernije doba, pa se ne gleda zemlja i stoka no nekretnine. majke naučile, da se ne muče kroz život kao one no na gotovo da dođu, ko da se živi od građevinskog materijala. no se svaka muško-ženska tema završi spozorušama.

    kako je gadno kad majka sahrani sina mlađeg od sebe 13 godina.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,338
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Sve dok nije pod prisilom i imaju više od 16 godina za mene je normalno. ☺️

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #19
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Nisu samo zene krive, ima i muskih pacijenata. Ne postoje vise prave vrijednosti, svaka mlada zena danas zeli lagodan zivot, zele to i momci samo sto je problem sto momku ljepota nece to donijeti, a zenama je to dovoljno, (mozak nije potreban). Koliko ih samo znam da su bile iz ok porodica ali jbg pare su pare, pa su se na nju izredjali skoro sva djeca ministara, a za svakog je mislila da ce da bude ozbiljan i da ce da je zeni. Naravno ima jedan u deset hiljada i momak koji pokusava bogato da se uda. Sve se svelo na pare, moc. I da ispricam jedan slucaj danasnjeg zivota omladine i kako se gleda na sto:

    Izasao sa drustvom u diskoteku Velvet u Pg i dok se ispozdravljam sa svima koje znam a hvala Bogu mali smo grad nema ko koga ne zna jos nisam obratio paznju, dolazim do svojeg stola i vidim tacno ispred mene u separeu nas gospodar jedan nam jedini Milas Mikica Djukanovic sa malim mu Blazom i zenicom dragom, lagano manje vise svi gledaju put njega, pogotovo djevojke koje su ga pogledima i mislima vec u krevet odvele, pijem vino a mucnina me polako hvata od svega toga, posle oredjenog vremena, DJ u sred pustanja muzike dobacuje nesto u smislu SIGURNIM KORAKOM OPET, i CIJELA ALI CIJELA diskoteka se okrece put gospodara i dizu dva prsta opet da naglasim vecina su bile zene, tu noc je inace vise zena bilo nego momaka. Eto kako stojimo po tom pitanju morala. Dodjoh kasnije kuci, u ogledalo se pogledah cinjelo mi se da sam bio na sahranu a ne u provod. Pih
    Last edited by BIGa; 14-11-16 at 18:31.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sve dok nije pod prisilom i imaju više od 16 godina za mene je normalno. ☺️

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Potpuno.
    Tu es mon héro!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    i konačno se zaboravila ona "koja se ne uda do dvaesdvije, za udaju više nije".
    Jeste...Zaboravila se granica od 22. Sad je 24

    Koja se ne uda do 24 narodski se naziva "Batal pic*ka"
    One Ring to Rule them all...

  22. #22
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Niko ne pominje vezu/sex između maloljetnice 16-17 i iskusne đevojke 28+ godina...

  23. #23
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sten View Post
    Niko ne pominje vezu/sex između maloljetnice 16-17 i iskusne đevojke 28+ godina...
    E ovo se trazi


  24. #24
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sve dok nije pod prisilom i imaju više od 16 godina za mene je normalno
    Problematicno je kada je on znatno stariji od nje a treba malo misliti i kako bi se roditelji osecali u tom slucaju a sigurno da niko ne bi podrzavao da mu se cerka od 17-ak godina muva sa duplo starijim od sebe. Takvi koji jure te klinke ce je sutnuti cim se zasite, nisu oni za ozbiljne veze i u takvom slucaju je najbitnija prevencija. Maloletnim devojkama treba najpre roditelji dobro da objasne koliko je to tesko kada potpuno zavisis od neke osobe, narocito jos ako si zensko. Nazalost, neke od njih misle da im je ta "precica" dobra ideja, da li to rade zbog nemastine, da li zato sto hoce sto lagodniji zivot na sto brzi nacin, tek one ne mogu da sagledaju koliko to moze da bude opasno po njih. Vaspitanje je pola posla ali druga polovina je sama osoba, ne mozes ti nju nadgledati 24 casa sta radi niti znati ko sve moze da vreba. Ako je nju lako zavesti i staviti pod svoj uticaj a roditelji nista ne znaju, okolinu ne zanima sta se desava ili cute, onda nastaje ozbiljan problem. Mada roditelji obicno ne kontrolisu previse decu sta rade i gde skitaju, i obicno im sve veruju na rec jer "gde bi mi moje dete lagalo" a to u tim godinama najvise rade. Ne kazem ni da treba previse ogranicavati dete i zabranjivati izlaske ali treba biti na oprezu i znati prepoznati te signale kada nesto nije u redu.
    Last edited by Severnjak; 14-11-16 at 19:45.

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,763
    Thanks Thanks Given 
    10,916
    Thanks Thanks Received 
    2,126
    Thanked in
    1,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ovaj post se mora ujutro poslije kafe pročitati, dok je glava još u vinklo, inače nema šanse da se pofata ko je s kim.
    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ahahahahahahahahhaa a brate i ja se premucih

    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    remark imaš infrakšn, čuš mene, reputejšn, čim mognem nasmijaste me i kad sam pročitala post sjetih se da sam i ja bila bistroga uma kad sam ga pisala inače ne bih pofatala ko je ko

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ja sam te razumjela, zvončice. ta granica rađanja se davno pomjerila. i konačno se zaboravila ona "koja se ne uda do dvaesdvije, za udaju više nije". nego, u to vrijeme se završe 3 razreda i onda još 2,3 za traženje muža i to je to. danas se isto traži, ali je modernije doba, pa se ne gleda zemlja i stoka no nekretnine. majke naučile, da se ne muče kroz život kao one no na gotovo da dođu, ko da se živi od građevinskog materijala. no se svaka muško-ženska tema završi spozorušama.

    kako je gadno kad majka sahrani sina mlađeg od sebe 13 godina.
    ti si mogla odavno bit udata da si bila pametna i došla u naš dom...zvah, no se ti premišljaš, pa ti eto sad, ostade!

    danas je samo pitanje šta ljudi zovu udajom za "sponzora" i dje prestaje taj "sponzorski" odnos a počinje ljubav...jer vjerujem da ti "sponzori" kad se već odluče da ožene neku djevojku ne rade to vjerujući da se zaljubila samo u njegove pare i po koju nekretninu, neko osjećaju valjda da su voljeni? Često se dešava da apsolutno svaku vezu izmedju mladje žene i starijeg muškarca ljudi tako gledaju. Ja sam možda romantična budala, ali stvarno vjerujem da se čovjek može zaljubiti u dosta starijeg od sebe, pogotovo ako govorimo o mladoj djevojci i muškarcu od 32, 35, 38 godina, to su zbilja vrlo mlade godine i realno čovjeku ne možeš odrediti koliko je star a pogotovo nema veze šta ima na kontu...zamislite Brad Pita, kad je snimio Troju imao je 41 godinu?! Hello?! Koja je to mlada djevojka od 18, 19 i ranije koja bi rekla "mrš, pi ti si stari panjat" kaeko da ne ili koju bi bilo briga ima li na računu banku žutu dok onako izgleda?! Njega uzeh u razmatranje jer je lEeeep! Mnoooogo!

    Negdje sam na forumu napisala, da sam jednom davno kad sam imala samo 17 godina zaljubljena do ušiju bila u čovjeka koji je u tom momentu imao 30 pešes godina, koji nije bio lijep djao popio, bijaše čak i punačak, i malo stomačića je imao, ali je bio neodoljivo privlačan, iako se nije trudio da me zavede, i spasilo me te veze samo to saznanje da mi ladno otac biti može....ne što mi je smetalo, no nijesam znala kud ću tati na oči, mislim da bi me ustrijelio
    Last edited by zvoncica; 15-11-16 at 00:02.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Veza/brak sa strancem
    By Mojsije in forum Ljubav
    Replies: 38
    Last Post: 20-05-12, 21:08
  2. Oči U Oči, Licem U Lice: Novac I Čovjek
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 4
    Last Post: 13-11-10, 18:26
  3. Bankenštajn Napokon Pred Licem Pravde
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 0
    Last Post: 24-08-10, 08:09
  4. duga veza- stabilan brak?
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 43
    Last Post: 21-01-09, 12:37
  5. Pred licem pravde
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 11-10-04, 16:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •