Results 1 to 6 of 6

Thread: Carlos Castaneda

  1. #1
    Join Date
    May 2006
    Location
    No Sleep Area
    Posts
    101
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Carlos Castaneda

    zanima me shta mislite o njegovim knjigama... i o njemu uopshte... Da li ga cenite kao pisca ili ne?
    Poshto ja prema njemu gajim ogroman respect
    psychedelic quest, medition of what is human nature, beating the other side...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    LocalHost
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naravno. Kastaneda je veliki liik, jes da je skup svih knjiga sto je napisa zapravo skup tripova od Peyotla, ali to je to. Ako nesto ne viidis, ne mora da znac da ne postoji. Don Huan, kao njegov spiritual leader postojan ili imaginaran svakako predstavlja olichenje jednog pravog indijanskog vracha koji uvodi Castanedu u drugi svijet bilo kako bilo, definitivno zasluzuje respect
    If I had a world of mine, everything would be non-sense. Nothing would it be what it is, because everything would be what it isnt, and contrary-wise, what it is, it wouldn be, and what it wouldnt be, IT WOULD... - You see?
    Alice In WonderLand.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    u predvorju haosa
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je kastaneda isto kao i paolo koeljo, samo od prije 40 godina. mnoge od njegovih knjiga su dobro napisane, ali nijesam siguran za njihov sadrzaj. ne vjerujem u instant mudrost: razmutis kesicu u pola litre kipuce vode, i mijesas dok se ne zgusne, zatim pijes svako jutro našte srca, sve dok ti ne pozli! plasim se da ne ide to tako. ko moze to da cita bez pokusaja i eksperimenata, mozda ce i uzivati. a ko misli na osnovu te literature da ostvari neku novu percepciju, rizikuje da zabudali. ranije je kastaneda bio neuporedivo popularniji, sada ga je zamijenio guru novog doba paolo koeljo. cukovi su i jedan i drugi!

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by duschmann
    meni je kastaneda isto kao i paolo koeljo, samo od prije 40 godina.
    e to
    ==============
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Random
    skup svih knjiga sto je napisa zapravo skup tripova od Peyotla
    Quote Originally Posted by duschmann
    mnoge od njegovih knjiga su dobro napisane, ali nijesam siguran za njihov sadrzaj.
    ko moze to da cita bez pokusaja i eksperimenata, mozda ce i uzivati. a ko misli na osnovu te literature da ostvari neku novu percepciju, rizikuje da zabudali
    Hehehehe
    Potpisujem. Ja ne volim da ga citam. Dobijam nekakav odvratan feeling citajuci ga (ljubitelji ne zamjerite na ovakvoj ekspresiji).
    Last edited by odli; 12-06-06 at 00:39.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sam imao 16-17 godina Ucenje Don Huana mi se cinilo veoma mudrim stivom. Ali samo tada.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •