Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 98 of 98

Thread: Windows 10 - 100% disk usage misterija?!

  1. #76
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Daj mani me se čovječe samo sam uputio čovjeka da se obrati zvaničnim Asus predstavnicima. Sve što sam mu rekao nije iz moje glave nego sa zvaničnog foruma. Vidim da prolaziš kroz krizu srednjih godina i da ti treba žrtva ali shvati da forum nije mjesto za rješenje tvog problema. Ideš na ignore listu.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,775
    Thanks Thanks Received 
    9,803
    Thanked in
    3,718 Posts

    Default

    Polakote ljudi
    Kaz, znam za Asus Srbija, vec su mi prije rjesavali neke probleme, njih sam ostavio za kraj ako mi ovi nasi odbiju garanciju. Jako korektni i azurni, pozitivna iskustva imam sa njima. Da je srece imali bi i Asus Montenegro ja CDM-u ali jbg.

    @autodijagnostika

    Laptopovi su predati kod ovlascenog servisera pa nisam u mogucnosti da probam to.


    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    War. War never changes.

  3. #78
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Bitrate, moja iskustva su takođe pozitivna, jako su predusretljivi. Lično sam ih pitao da li postoji neko za CG poput njih i odgovorili su mi da su oni zaduženi i za CG. Tako da pravac kod njih ako to sa servisa ne ispadne dobro. Inače baš na zvaničnom Asus forumu postoji uputstvo kako da instaliraš (na mom ROG laptopu) Windows 7 sa sve 8.1 drajverima. I to nije jedini primjer gdje može tako. Mislim da je član foruma koji se bavi servisom računara (važi za jednog od boljih) pričao kako na zathjev klijenata instalira na taj način Win 7 i to na laptopovima na kojima se mora uraditi downgrade biosa da bi se instalirao Win 7 umjesto Win 8. U krajnjem slučaju probao bih i tu opciju (kod tebe Win 8.1 sa Win 10 drajverima). Npr za moj USB Wireless adapter ne postoje Windows 10 drajveri ali ovi za 8.1 savršeno rade na Win 10. Nemam nikakvih problema.
    Last edited by Kaz; 28-08-16 at 20:31.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,775
    Thanks Thanks Received 
    9,803
    Thanked in
    3,718 Posts

    Default

    Problem sa 100% usage je nestao sam od sebe i to tako sto sam pustio da rade notebookovi par dana bez prestanka i cini mi se da je sad ok. Ali taman kad sam mislio da sam rijesio problem, u random vremenu, monitor se jednostavno ugasi. Ne ugasi se skroz ono da bude crna pozadina nego ono tamna bude, ako me razumijete. Mislio sam da jednostavno ode u sleep ili se ugasi monitor pa nece da se upali posle, ali sam sve pogasio u power settingu i problem ostaje. Desilo mi se minut posle podizanja sistema cak danas. Ali vidim po netu da se to desava na Windows 10, rjesenje je takodje lagano, po registry-u se nesto izmijenja i bude ok, rijesicu to vjerovatno ali stvarno je ovaj Windows 10 prdnjava rabota, toliko mi je glavobolje donio u ovih 10 dana da mi dodje da moj kuci racunar spustim na Win 7, iako mi odlicno radi, samo iz revolta
    War. War never changes.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Hahaha sjećam se da sam jednoj djevojci objasnio da se Windows 7 može posmatrati na neki način kao dotjerana Vista a ona meni "A neeee, nije trebalo to da mi govoriš". Toliko joj se smučila Vista iako vjerujem da može da radi kao skroz ok sistem. Ti vidi šta ti je raditi, prilagodi sve svojim potrebama. Ja na jednom laptopu imam Linux na drugom sam iz znatiželje instalirao Windows 10 i planiram jednom prilikom da se vratim na Win 8.1. Jednostavno 10 nema ništa što je meni potrebno a može da donese neke probleme. Inače nisam ni instalirao Anniversary update jer su se neki žalili da su nakon njega imali problema. Jedini razlog da je zadržim je podrška za DX12 koji mi em ne znači mnogo em ga malo igara koristi. Inače generalno nisam protiv korišćenja bilo kog sistema i najbolje je po meni da čovjek sam isproba. Ako ste zadovoljni onda super...

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,775
    Thanks Thanks Received 
    9,803
    Thanked in
    3,718 Posts

    Default

    Prvenstveno kod desetke me nervira mnogo procesa koji rade u pozadini stalno, nervira me taj automatski update, nervira me sto je jebena Cortana zaheftana za Search proces pa ako ugasis Cortanu ugasio si i search a to su fakeri namjerno stavili jer su znali da ce vecinu iritirat Cortana a da ce search svakome trebat... Takodje mnogo bloatware-a i upravo kao i ti drzim je jedino zbog DX12 za sada... Uzeh G1 GTX 1060 6gb prije neki dan pa mi se glupo sad spustat na sedmicu iako u testovima vidim da skoro u svim igrama ima cak i bolje performanse...
    War. War never changes.

  7. #82
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Može link za te testove baš me interesuje? Nisam stekao utisak da je 10-ka bolja u igrama al ako se to u budućnosti bude desilo uopšte me ne bi iznenadilo. Jednostavno dođe tako vrijeme: XP je tako pregazio 98-micu, Windows 7 je pregazio XP a vrlo je moguće da će se to desiti i sa desetkom pošto je Microsoft agresivno forsira.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,775
    Thanks Thanks Received 
    9,803
    Thanked in
    3,718 Posts

    Default

    Kazem da je sedmica bolja u igrama, juce bas gledah testove na yt, iznenadih se iskreno.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    War. War never changes.

  9. #84
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Treba tim diskovima malo da se razgaze par dana i posle je sve ok

  10. #85
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    To se i meni dešavalo i disk je posle nekoliko dana crka`
    Windows 7 je majka.
    Osim ako nemate oriđinal Windows 10.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,775
    Thanks Thanks Received 
    9,803
    Thanked in
    3,718 Posts

    Default

    Ordjinale je Windows 10 kod mene u ovoj prici na oba notebooka
    War. War never changes.

  12. #87
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    10-tki na novijem hardveru ne da joj ništa ne hvali nego je najbolji win koji ikad izašao. Sa Aniapdejtom je još bolja, windows ink je top dodatak za tablete i laptopove sa tač skrinom, Edge je postao veoma ozbiljan , brz i veoma siguran browser. Za one koji mrze antivruse i defender je unaprijeđen . Iz skylake procesora 10-tka crpi maksimalnu snagu uz maksimalnu štednju baterije ali sve to smo već poodavno apsolvirali. Dakle, 10tka osim što nas više špijunira od prethodih wina boluje od istih dječjih bolesti od kojih su bolovali i svi prethodni windowsi. Praksa je pokazala da win-upgrade nije srećno rješenje i da 90% problema nestane nakon čiste instalacije. 10% se ispravi nadogradnjom biosa ili drajvera i onda windows počne da radi fino. Sinoć je pušten još jedan kumulativni apdejt za win 10 i office ( nakon apdejta offisa pukla mi je haktivacija istog) koji rješava probleme sa zamrzavanjem na nekim računarima a kojeg ja nisam imao ni jednom. Ima li boljih OS-eva od wina? Bem li ga, ima i nema, windowsi se mogu upoređivati između sebe MacOs između sebe i Linux između raznih distroa ali stavljati ih na megdan između sebe je po meni neozbiljno kao što je neozbiljna vječita rasprava je li bolji Android ili iOs.

  13. #88
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    To se i meni dešavalo i disk je posle nekoliko dana crka`
    Windows 7 je majka.
    Osim ako nemate oriđinal Windows 10.
    I ja mislim da je Windows 7 bolji izbor. Na konfiguraciji sa SSD-om ja sam sasvim zadovoljan brzinom. Windows 10 mi je bloatware kao što reče Bitrate, ima telemetriju i na nekim konfiguracijama ne radi kako treba. Instaliraću ga i držati kao glavni sistem jedino ako neki program(i) koji koristim radi osjetno bolje na njemu. Sedmica je takođe prihvaćen kao sistem koji radi ok i na njoj radi maltene sve što većina ljudi koristi. Zato će po meni još dugo opstati.

  14. #89
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ordjinale je Windows 10 kod mene u ovoj prici na oba notebooka
    Bice najprije da su to majstori iz Asusa sredili nekim svojim tweakom/setupom hardware-a. Ili mozda serija ima neku komponentu fabrichki loshu/na limitu.

    Moje iskustvo sa X je odlichno, skoro pa besprekorno, apsolutno iznad svih ochekivanja, 9.5/10.
    ><

  15. #90
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    I ja sam imao problem sa usage 100%, isto tako, par puta pali gasi i problem nestao sam od sebe..

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,775
    Thanks Thanks Received 
    9,803
    Thanked in
    3,718 Posts

    Default

    Problem je sto ja ne mogu reci to klijentu, da ce vjerovatno proci samo od sebe Nista, problem sam rijesio tako sto sam uzeo 2 Dell-a iste konfiguracije i poslao ih klijentima (rade fantasticno) a Asuse sam za sada odlozio jer posla preko glave imam, pa nemam kad radit oko njih. Ali i ja mislim da ce proci samo od sebe, a ako ne prodje, vraticu ih kod dobavljaca pa dako ovaj put izadju u susret

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    War. War never changes.

  17. #92
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ima li boljih OS-eva od wina? Bem li ga, ima i nema, windowsi se mogu upoređivati između sebe MacOs između sebe i Linux između raznih distroa ali stavljati ih na megdan između sebe je po meni neozbiljno kao što je neozbiljna vječita rasprava je li bolji Android ili iOs.
    Baš fino rečeno. Još kad nas ne bi ovuda gađao i vrijeđao godinama...hahaha...kako se izasmijah na ovu gore raspravu o nedostatku argumenata i čudima...hvala!
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #93
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ima ona čuvena scena iz jedne Nušićeve drame:

    "Opsovao mu je majku. Pa šta ako je - objasnite mu da je to normalno."

    Istina je da mi uživamo u ovakvim stvarima kao što prasad uživaju da se brčkaju u blatu ali ne shvatamo koliko smo smiješni kada se žalimo na funkcionere sa sličnim obrascem ponašnanja. To su dragi moji, jednostavno ljudi iz naroda. No, nastavimo da se brčkamo u blatu jer smo za to i stvoreni. Na svakom koraku to pokazujemo.
    Last edited by Kaz; 12-09-16 at 18:26.

  19. #94
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Svi su ljudi iz naroda. Okle ce bit?

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  20. #95
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Pa sa Marsa

  21. #96
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Baš fino rečeno. Još kad nas ne bi ovuda gađao i vrijeđao godinama...hahaha...kako se izasmijah na ovu gore raspravu o nedostatku argumenata i čudima...hvala!
    Što da ti rečem, vidiš i sam :courage:.
    tnx4rep!

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,775
    Thanks Thanks Received 
    9,803
    Thanked in
    3,718 Posts

    Default

    Komforno su odje 2 strane za brisanje
    War. War never changes.

  23. #98
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Što jes, jes!

    Sent from my H60-L12 using Cafe Del Montenegro mobile app

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cpu usage 100%
    By Nesh0 in forum Hardware
    Replies: 10
    Last Post: 31-03-11, 10:04
  2. Replies: 68
    Last Post: 01-10-07, 07:38
  3. Windows XP Install & SATA disk
    By RoNN|3 in forum Software
    Replies: 12
    Last Post: 22-07-06, 14:34
  4. CPU Usage
    By Antares in forum Software
    Replies: 20
    Last Post: 08-07-06, 08:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •