Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 52 of 52

Thread: Kako ostati čista obraza?

  1. #51
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    Zavisi sta je kome cist obraz. Meni je jedino bitno pred sobom da sam cist a mjerilo je savjest. Nema nista ljepse nego leci uvece, promeskoljiti se i vidjeti da nema niti jedne misli o proslom danu koja bi narusila san pravednika..Cini dobro-ne cini zlo. Tacka. ,
    Pred sobom si čist i savjest ti je mirna, tj imaš san pravednika i kad kažeš nekome ni krivome ni dužome nešto što ti smatraš da si trebao i mogao i da si pravedan iako kad se gleda sa strane nijesi ni najmanje u pravu...recimo....pred sobom može biti miran i onaj ko iz osvete oružje na nekoga digne, ili ubije i tako može smiriti svoju savjest...čini dobro, ne čini zlo je ok ali nažalost u iskrivljenoj svijesti dobro i zlo su sasvim drugačije kategorije nego kod nekoga ko je normalan...i opet u krug, ko je taj ko je normalan ko nije...ja bih rekla, čuvaj drugoga od sebe pa kako bude
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #52
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Svakom svoje, meni je ovo dovoljno jer dovoljno poznajem sebe tj znam kada pokusam da zataskam nesto i na koji nacin. Nije da nisam grijesio ili i dalje da ne grijesim pa ne znam. A kazem pred sobom bas misleci na savjest, osjecaj koji ne vara.U tvom slucaju je pravednik taj- ni kriv ni duzan , o tome sam pricao. Drugi mogu da osude ili pohvale nemajuci cijelu sliku ali ipak mi bolje znamo. Bilo koja stvar, recimo banalan primjer -prodjem pored nekoga kome sam mogao pomoci, opravdam to zurbom ili cime vec -a to je svakodnevnica samo treba obratiti paznju.. Kasnije se vrati ta misao, znam kakav neprijatan osjecaj izazove.I to sam ja, taj koji nije pomogao. Nema lazi nema prevare. A cini mi se da sam jako empatican i altruista jer brinem zbog gladi u svijetu i izumiranja bijelih medvjeda .Tako isto i izgovorena rijec ili neizgovorena, ucinjeno lose djelo. To smo sto smo iako trazimo izgovore tj zataskavamo i vidimo iskrivljenu sliku u ogledalu. Nije lako ne grijesiti, ali mora se covjek boriti sa sobom. Sve ostalo je izgovor. Naravno, cuvaj drugoga od sebe-velika istina i veliko umijece, ali o, koliko nismo svjesni... Koliko toga uklopimo u svoje vrline i zelje,moralna nacela i stavove, svoju ljubav i snove.. Treba drugoga cuvati i od svojeg dobra.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čista egzotika... Čista perverzija...
    By Xerxes in forum Forumaški život
    Replies: 37
    Last Post: 19-09-17, 08:05
  2. Kako ostati obučena i opet izluditi svog dragoga
    By tonio11 in forum Sex i erotika
    Replies: 31
    Last Post: 19-04-10, 01:32
  3. niđe obraza :D
    By [kinetic] in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 16-04-09, 08:36
  4. Ostati sam...
    By Tatjana in forum Ljubav
    Replies: 20
    Last Post: 29-10-07, 09:33
  5. obraz DO obraza
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 39
    Last Post: 23-05-06, 16:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •