Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 28

Thread: AutoLocky Ransomware

  1. #1
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    14,342
    Thanks Thanks Given 
    392
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    308 Posts

    Exclamation AutoLocky Ransomware

    Kolege, evo ga izgleda novi napad,i izgleda opet t-com mail. Sumnjivi mailovi imaju kao profakture ili racune.
    http://www.bleepingcomputer.com/news...rsonate-locky/
    Bolje dva puta po jednom, nego ni jednom drugi put.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    634
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Kako se riješiti ovog problema u par prostih koraka:

    1. Ne koristiti T-Com email.
    to je to.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    634
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ... samo su ga ovi pretjerali sa spamovanjem, evo svaki dan na moj mail stiže bar po jedan mail ovog tipa:


  4. #4
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    14,342
    Thanks Thanks Given 
    392
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Da, to je to. Mislim da je gmail najbolja free opcija a i za minut se otvori nalog.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
    Bolje dva puta po jednom, nego ni jednom drugi put.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gmail rješenje jedino

  6. #6
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Stampado ransomware napadi po Crnoj Gori. Ima li neko iskustva?
    3 racunara su mi donijeli. 96 h time za placanje.
    Last edited by Sandor Kolar; 28-11-16 at 16:45.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Stampado ransomware napadi po Crnoj Gori. Ima li neko iskustva?
    3 racunara su mi donijeli. 96 h time za placanje.
    Probaj: https://decrypter.emsisoft.com/stampado

  8. #8
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ovo je stampado 2, a ne radi ovaj odozgo, svakako.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starovaroshki View Post
    Da, to je to. Mislim da je gmail najbolja free opcija a i za minut se otvori nalog.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
    Protonmail je, po meni, trenutno najbolji free mail servis. Em je double password protection, em nema reklama, zive od donacija usera. Nije kao gmail da ti treba minut da otvoris acc, mora se cekati par dana na verifikaciju, ali je mnogo ozbiljniji, pregledniji, vjerovatno i sigurniji.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  10. #10
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    14,342
    Thanks Thanks Given 
    392
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Protonmail je, po meni, trenutno najbolji free mail servis. Em je double password protection, em nema reklama, zive od donacija usera. Nije kao gmail da ti treba minut da otvoris acc, mora se cekati par dana na verifikaciju, ali je mnogo ozbiljniji, pregledniji, vjerovatno i sigurniji.
    Prvi put cujem za protonmail. Cekiracu to, tj otvoricu neki bzv mail, probe radi 😊

    Sent from my SM-N920P using Tapatalk
    Bolje dva puta po jednom, nego ni jednom drugi put.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starovaroshki View Post
    Prvi put cujem za protonmail. Cekiracu to, tj otvoricu neki bzv mail, probe radi 😊

    Sent from my SM-N920P using Tapatalk
    Ja sam ga otkrio na jednom forumu, citajuci postove i iskustva linux zaludjenika. I bas je bila prica o tome koliko je jednostavno hakovati pojedine mail servise. Dbl pas proteksn je vec druga prica.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  12. #12
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    14,342
    Thanks Thanks Given 
    392
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Ja sam ga otkrio na jednom forumu, citajuci postove i iskustva linux zaludjenika. I bas je bila prica o tome koliko je jednostavno hakovati pojedine mail servise. Dbl pas proteksn je vec druga prica.
    Jasno. Citao sam i ja da je svaki mail moguce hakovati.

    Sent from my SM-N920P using Tapatalk
    Bolje dva puta po jednom, nego ni jednom drugi put.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Protonmail je, po meni, trenutno najbolji free mail servis. Em je double password protection, em nema reklama, zive od donacija usera. Nije kao gmail da ti treba minut da otvoris acc, mora se cekati par dana na verifikaciju, ali je mnogo ozbiljniji, pregledniji, vjerovatno i sigurniji.
    Ako se nije što promijenilo otkad sam slučajno naletio na njega prije po godine, besplatna verzija ima samo 300 ili 500 MB prostora, tako nešto, smiješno. A da plaćam za mail pored gmaila, vala neću, pa da ima ne znam kakvu zaštitu.

    A sa ransomwareom, koliko razumijem, nije problem sam mail koji koristiš, nego ono šta u tom mailu otvoriš, je li tako, ili ja pogrešno razumijem kako se taj virus širi? Mislim, ako otvoriš mail za koji niti znaš od koga je niti šta sadrži a ima neki idiotski naslov, naravno da možeš očekivati ko zna šta.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Ovi 'ransomware' virusi rokaju i po FB-u opasno... Sire se kao kuga... Neke sam morao brisat' iz prijatelja, za svaki slucaj...

    A Pi Kom-om mail naravno ne koristim, zadnji put sam ga otvorio prije par godina.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #15
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Billy Hills View Post
    Ako se nije što promijenilo otkad sam slučajno naletio na njega prije po godine, besplatna verzija ima samo 300 ili 500 MB prostora, tako nešto, smiješno. A da plaćam za mail pored gmaila, vala neću, pa da ima ne znam kakvu zaštitu
    Moras uzeti u obzir da ljudi koji rade na razvoju i odrzavanju servisa moraju od necega da zive. Obicno takvi servisi zive od izdavanja reklamnog prostora, a juzeri se svakodnevno bombarduju napadnim propagandnim materijalom. Vecinu ljudi nervira to sto, kad udju da provjere mail, bivaju zatrpani raznoraznim glupostima. Ljudi su napravili servis dje nema toga, sve je clean, uredno poslozeno, a sadrzaj mailova enkriptovan, sto nije slucaj ni sa gmailom ni ostalim besplatnim servisima. Imas 500MB besplatnog prostora, i po meni, sasvim dovoljno za cuvanje podataka za koje bi volio da su ti sigurni, da registrujes PayPall, razmjenjujes povjerljive fajlove, sve ono sto mora biti zasticeno. A i ako ti je malo to 500, dodatni prostor se placa na godisnjem nivou, i neka smijesna cifra je u pitanju. Ja polazim od sebe i od toga da cu radije jednu noc iskulirati izlazak i platiti enkriptovani mail nalog, nego da koristim t com, aol, google, gledam raznorazne gluposti i gatam kopa li mi neko po mailovima ili ne. Ja razumijem da ima ljudi kojima mail koristi jedino da naprave nalog na fb, instagram i to je to. Njima proton stvarno nije potreban. Ali ljudi koji koriste mail za posao, banku, moraju da vode racuna o sigurnosti.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OK, hvala za detaljna pojašnjenja! U pravu si, naročito za enkripciju, ali ja sam htio da naglasim da nisi napomenuo da se plaća ako se želi imate iole pristojan inbox, tako da nije za svakoga.

    Što se tiče eventualnog hakovanja gmaila, ja koristim Two Factor Authentication, ili kako se već to tačno zvaše, ne znam sad: logujem se sa passwordom i šifrom koja nakon toga stiže SMS-om, što je znatno sigurnije - sve i da neko provali lozinku, SMS je kod mene, bez njega ne može unutra. A enkripcija, dobro, kome treba, platiće za nju.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    634
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Evo meni ovih dana nekoliko sa cerber3 ransomwareom, za koji za sad nema metoda za dekripciju... naravno svi stigli sa telekonja...

  18. #18
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    634
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ovi 'ransomware' virusi rokaju i po FB-u opasno... Sire se kao kuga... Neke sam morao brisat' iz prijatelja, za svaki slucaj...

    A Pi Kom-om mail naravno ne koristim, zadnji put sam ga otvorio prije par godina.
    Ransomware sa FBa? Nisam to vidio... ako misliš na ona "Wow I cant believe this click here to see more" sranja, to nije ransomware, više je... clickbait crapware/adware. Ako mi nešto nije promaklo...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ja ako znam dje vi to uspijevate da pokupite, ulazim svugdje, imam NOD smart security, nikad nista...

  20. #20
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    634
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ja ako znam dje vi to uspijevate da pokupite, ulazim svugdje, imam NOD smart security, nikad nista...
    Ada BIGa, niko od postera ovdje ga vjerovatno nikad nije pokupio, ali većina smo kolege i imamo problem kad nam mušterije donesu inficirane kompove. Što je još veći problem, antivirus te neće spasiti, jer ako ne znaš većina AV zaštita i virusa igraju ćore kobile, gdje se prvo pojavi virus pa tek onda zaštita/detekcija za njega (ovo sam bio demonstrirao sa predhodnim ransomwareom ovdje na forum, ne znam zašto je taj post obrisan, ali je detekcija prvo bila 0/55, posle par minuta 8/55, i nakon par sati tipa 40/55). I sve je ugl. sa iste lokacije, tj. Telekonj mailovi.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Cerber ransomware pokupljen sa sajta o bastaovanstvu - remote code execution, instalacija pokrenuta u pozadini i ooooopppp. Korisnik je cijelo vrijeme bio ubjedjen da gleda kako da njeguje odredjene biljke i koji tipovi tih biljaka postoje.
    Vidim da sad i malwarebyte ima Ransomware protection.

    Pitanje : Ako je sada ransomware sveprisutniji - koji tip virusa je sljedeci ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    guest, sve je to jasno tebi i meni.

    Ali kako efikasno zastiti racunare, tablete i smart telefone obicnih korisnika. Jedno je ne dati im root/admin privilegije, evo Cerber se komotno rasirio na racunaru koji je bio pokrenut u User modu (pri cemu je Administrator nalog disableovan i stavljena sifra, a drugi administrator je korisnik sa jakom sifrom - doduse stari je OS ali jos uvijek vrlo prisutan).

    Govoriti korisniku - Pazi sta otvaras od sajtova, pazi sta otvaras od mejlova - nema efekta. Antivirusi su poprilicno neefikasni, a ako cijela rabota zavisi od malwarebytea i free rjesenja; tu srece nema.

    Implementirati svugdje adblokere i antiviruse, ne vodi nicemu, ako se zna/vjeruje da se virusi i zlocudni softveri sire uglavnom zahvaljujuci korisnikovoj nepaznji.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  23. #23
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LINK servis View Post
    Ada BIGa, niko od postera ovdje ga vjerovatno nikad nije pokupio, ali većina smo kolege i imamo problem kad nam mušterije donesu inficirane kompove. Što je još veći problem, antivirus te neće spasiti, jer ako ne znaš većina AV zaštita i virusa igraju ćore kobile, gdje se prvo pojavi virus pa tek onda zaštita/detekcija za njega (ovo sam bio demonstrirao sa predhodnim ransomwareom ovdje na forum, ne znam zašto je taj post obrisan, ali je detekcija prvo bila 0/55, posle par minuta 8/55, i nakon par sati tipa 40/55). I sve je ugl. sa iste lokacije, tj. Telekonj mailovi.
    Slazem se. Ali mi je i dalje misterija gdje to ljudi upadaju kada uspijevaju ovakve stvari da pokupe.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Biga, ne citas dobro postove, ljudi iz postova pomenutih gore kliknu na attachment u phishing mailovima, poslije otvore dokument ili exe file sa hard diska i eto kako.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •