Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 49 of 49

Thread: 700.oo eura za osmisljavanje brenda

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Stdado... da ne bi ulazili u neke dubioze, evo da probam najdirektnije sto mogu.
    Ovo sto si rekao korisniku Fiji, "Nadam se da ce neko uzet pare da ti zatvori usta", to ce upravo da se desi, neko ce uzet pare, i ti ces njemu da zatvoris usta, ali razmisljas li o tome sto ces da dobijes za te pare?
    Pada li ti na pamet koliko je kvalitetan brend koji ces dobit na ovaj nacin? Kako ne shvatas da ces doci do nekog novog LOBODA. Zar ti nije LOBOD dovoljan pokazatelj da neprofesionalan pristup kreiranju brenda dovede do toga da ta tvoj brend bude PLAGIJAT ili jos gore IMITACIJA. Ali ajde da kazemo da ces na osnovu ovoga katastrofalnog LOBOD-ovog resenja ti imati iskustvo da ne izaberes imitaciju i plagijat, ali odakle znas da ces ti izabrati dobro resenje za brend.
    Druze to je nauka koju ti nisi naucio, i ove konstatacije "mi cemo da vidimo da li se vase resenje nama svidja" u prevodu profesionalcima i agencijama znace sledece: mi u agenciji placamo skolovanog strucnjaka za marketing, skolovanog strucnjaka za dizajn i skolovanog knjizevnika, svi oni treba da se oderu od posla mjesec dana ili malo vise, da naprave po stotine resenja, da bi dosli do samo jednog kvalitetnog koje mora da korespondira sa 20-30 stavki koje taj brend cine brendom, a onda se pojavi polu-pismeni vlasnik firme, koji nema dva osnovne i mlatinja kako se njemu nesto "ne svidja". BRENDOVI SE NE PRAVE DA SE NEKOME SVIDJAJU! Kada marketing strucnjaci kreiraju brend, oni crtaju dijagrame, sheme, tabele koje slikovito opisuju brend.... npr. mladalacki, dinamican, moderan, retro, ozbiljan, djeciji, saljiv itd itd. U tim spiskovima nikad u zivotu ne vidjeh stavku "treba da se svidja gazdi firme". Mozemo li uzeti u obzir da gazda mozda nema stila, moze li se desit da je gazda totalni seljak, moze li gazda da bude dobar trgovac ali potpuno marketinski nepismen. Mozemo li pretpostavit da posto o tom poslu gazda nema pojma, da ce bas izabrati lose resenje. Da li mislis da agencija treba od starta da radi lose resenje i zanemari upute i pravila struke da bi zadovoljili stavku koja u strategiji razvoja brenda ne postoji (stavka Treba da se svidja gazdi).

    Evo ti nekoliko savjeta u vezi kompletnog posla ili konkursa, pa ako ti sto valjaju srecno ih implementirao:

    1. Na konkursu dobijemo vise od jednog resenja pa je to i glavna prednost. Ono sto brine je veoma veliki utisak demotivacije koji osjecaju takmicari jer mozda nece dobiti nagradu bas oni. Uvjek je bolje i lakse dogovoriti siguran posao koji se na kraju naplati nego za iste pare rizikovati da mozda pobijedis na konkursu a mozda i ne. Ljudi koji raspisuju konkurse su ovo primijetili pa su odlucili da dodatno motivisu tkmicare tako sto se na konkursima nude mnogo vece cifre nego kada se zakljucuju poslovi. Sansa da dobiju mnogo vecu zaradu nego u licnom dogovoru motivise takmicare da se uopste prijavi na konkurs!
    2. Ako pogledas vecinu pristojnih konkursa, vidjeces da se uvjek zna ko ocjenjuje pristigle radove. Primijetices da ozbiljni konkursi koje raspisuju ozbiljne firme imaju ziri sastavljen samo za ocjenu radova. Ovo je jedino resenje za situaciju o kojoj sam ti ranije govorio, a tice se zauzimanja stava vecine takmicara (a to je stav: nece meni nepismeni gazda neke firme ocjenjivat radove posle toga sto su me najbolji profesori i doktori nauka na fakultetu ucili sto je dobro a sto ne, i posle 20.000 dolara skolarine). Moras priznat da je ovaj stav takmicara opravdan, iako je ostar. U prevodu, ako na konkursu trazis marketinsko resenje, formiraj ziri od dva tri strucnjaka marketinga. Ako je potreban i logo i graf dizajn necega, u ziri se ubaci clan koji je likovno opismenjen. Ako na konkurs kupujes fudbalske lopte, valjda ce kvalitet lopte ocjenjivati fudbaleri a ne zemljoradnici. Dakle dnevnica za ziri ne moze da podigne troskove konkursa nesto puno, ali se puno dobije na kredibilitetu i povjerenju. (iako moj stav nije pravilo, ja bukvalno ne uzimam u obzir konkurse koje ne ocjenjuju lica iz struke).

    Na poslu sam pa ne mogu da kucam vise.... prastaj. Pominjao sam gore neke teske termine, tipa nepismeni gazda sa dva osnovne i slicno, nemoj nesto od ovoga gore da shvatis licno, sve ovo sam pricao generalno.
    Last edited by SubWay; 02-06-16 at 09:48.

  2. #27
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Ja fino rekoh za slogan: "Mi ne znamo kako ali snaći ćemo se nekako".
    Izgleda da bi taj slogan mogli da uptrijebe kao lični i ovaj što je postavio oglas i ovi stručnjaci iz struke te ga kritikuju


    Sent from my 6036Y using Tapatalk

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ja fino rekoh za slogan: "Mi ne znamo kako ali snaći ćemo se nekako".
    Taman ce ti na kraj neki ovakve pameti i napravit slogan. Razmisli jel to dobro za razvoj tvog brenda.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Fuji View Post
    Tehnolux tehnoplus, lapsus, ne fataj se na te gluposti...
    Teško će neko uzeti tu pare bojim se, sve i da napravi nešto da valja, no ajde, to je kod vas na riječ oglas, nešto novo kod nas...kakvi ugovori i bakrači.
    A dobro je kad znaš ko je mlađa generacija, bojim se da imam možda par godina manje staža no ti godina

    Sent from my G925F using Tapatalk
    ne vjerujem no kako ti kazes,recimo da sam ugrabio i (skoro) faks da zavrsim prije bombardovanja vidji da smo zdravo...i nemoj misliti da se ja ljutim nesto zbog komentara i sl. kao sto rekoh sve prihvatam

  5. #30
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    mi u agenciji placamo skolovanog strucnjaka za marketing, skolovanog strucnjaka za dizajn i skolovanog knjizevnika, svi oni treba da se oderu od posla mjesec dana ili malo vise, da naprave po stotine resenja, da bi dosli do samo jednog kvalitetnog koje mora da korespondira sa 20-30 stavki koje taj brend cine brendom
    I onda jedna takva agencija predloži naziv "Behar", ovaj što je spomenut na prethodnoj stranici... :yipiiii:

    Elem, ovi pljuvači su sigurno doktori za marketing, neotkriveni talenti, veterani marketinga u CG...

    A najjači mi je ovaj što je zapeo za tehnoplus, a na tri mjesta piše tehnolux, pa veli nema veze, to je sve isto, lapsus, ahahahaha, kako me nasmija ovaj thread...

  6. #31
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stdado View Post
    Za prihvatanje Vasih resenja od kojih cemo 3. izabrati slijedi nagrada:

    1. 700.oo
    2. 500.oo
    3. 200.oo
    Ne zelim da budem jos jedan party pooper, ali kako vam se isplati da placate za drugo i trece mjesto, tj. za rjesenja koja najvjerovatnije necete upotrijebiti? Pitam iz cistog interesovanja; nije da zelim da osporavam oglas/konkurs. Takodje, mozda konkurisem sa svojom idejom, bilo bi interesantno raditi na ovome, u najmanju ruku.


  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Billy Hills View Post
    I onda jedna takva agencija predloži naziv "Behar", ovaj što je spomenut na prethodnoj stranici... :yipiiii:
    Pogledajte ovaj primjerak marketinškog stručnjaka, pojma nema što je proizvod, pojma nema koja je ciljna grupa koja ga kupuje ali on ZNA da je ime Behar loše.
    Ime behar može da bude loše za ovaj proizvod, a može da bude i savršeno.... Sve zavisi što proizvođač želi da poruči u komunikaciji.
    Ime Behar je savršeno za higijenske proizvode, sapune, hemiju, parfimeriju itd itd.... Veoma bi bilo glupo ponuditi ime behar proizvođaču municije ili oružija!

    Izgleda da postoje i glupani koji sve znaju unaprijed, pa i to jeli neko ime loše ili dobro za brend o kojem ne znaju ništa.


    @stdado
    Ovo ti je takođe posebna vvrsta ljudi kojih u kreativnim poslovima moraš da se paziš. To su ljudi koji se slažu sa mišljem naručioca.
    Kao što vidiš ovaj je jedva dočekao da se nasmije imenu Behar samo zato što je pročitao da se tebi ne sviđa. Ni na momenat ne razmišlja jeli to ime dobro, ne navodi ni jedan razlog zašto nije dobro, iako to realno nikako ne može ni da zna bez teškog upoznavanja sa proizvodima koji se brendiraju, to ne može znati ni on, ni ja. Ovo ti je situacija na koju ćeš nailazit često u ovome poslu. Zamisli sebe da ulaziš u neku firmu i glasno kažeš HOĆU DA SE MOJ BREND ZOVE GUZICA! Lako može da se desi da se pored tebe pojavi neko sa savjetima: Bravo! To je odlično ime! Guzica je čak najbolje ime koje postoji. Kako se toga nismo mi sjetili!!!!! E ovo moraš sam da prepoznaš i da bježiš kao od đavola... Normalna situacija bi bila da ti kažu: Gospodine, potrebno je da nam predstavite vaš proizvod i da se da njim dobro upoznamo, i saznamo sve njegove osobine i funkcije, pa nakon toga da ZAJEDNO dođemo do rešenja koje će biti DOBRO.

    (u slučaju da ti ovo ZAJEDNO DA RADITE smeta, jer ljudi po nekad ne ocekuju nesto da plate nekoliko hiljada a onda da rade na tome zajedno sa nekim, i to jos par mjeseci.... ne znam kako da ti olaksam, ali to je stvarno tako. Ne postoji drugi način da se dođe do kvalitetnog brenda ako tebe kao vlasnika brenda nema u kreiranju strategije razvoja... Vjerovao ili ne, ovo se u školu uči kao osnova kada se kreiraju mnoge stvari. znam da to možda zvuči loše ali situacija je takva, i ne treba od nje bjezati jer nije to da ces morati klasicno sa njima da radis, ali ces morati bas cesto satima sa njima da pricas i da odgovaras na pitanja itd itd Simbolički se može situacija uporediti sa gradnjom kuće, ako dopustiš arhitekti sve sam da završi, kuća će biti dobra ali se tebi neće možda skroz svidjeti. ako sam projektujes kucu, tebi se svidja kako izgleda ali realno se ne zna da li moze vjetar da izdrzi. Zar ne bi dobitna kombinacija bila uska saradnja tebe i arhitekte, iako ti njega placas).
    Last edited by SubWay; 02-06-16 at 17:04.

  8. #33
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Bila je šala za moj slogan,iako oslikava surovu istinu za 99% firmi koje posluju u CG.A što je "Behar" loš za proizvođača oružja i municije? Posebno ako je proizvod made in BiH!?Npr. Bosnom Behar probeharao.Surovo,ali istinito.Opet napomena da je šala za ovoga što je utripovao da sam ozbiljan

    Sent from my 6036Y using Tapatalk
    Last edited by joni; 02-06-16 at 21:01.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Behar bi bio loš za hemiju i kozmetiku jer podseća na Bohor. Inačš koliko ja znam Lobod je brend kao Samsung ili LG a Tehnoplus ga uvozi. I da ovo je oglas za Tehnolux..... ☺️

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #35
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stdado View Post
    Ovako...trazimo ime brenda,slogan istog i logo..posto su firme prebukirane i ne mogu nam izaci u susret pa se oglasav ovako:
    Znaci osmisljavanje:
    -Imena brenda
    -Slogan brenda
    -Logotip brenda

    Za prihvatanje Vasih resenja od kojih cemo 3. izabrati slijedi nagrada:

    1. 700.oo
    2. 500.oo
    3. 200.oo


    Sve ponude mozete slati na [email protected]


    Svaka ponuda je dobro dosla a prva tri placamo,imate nasu garanciju. Nalazimo se na Starom Aerodromu u ul. Pera Cetkovica 36 ukoliko mislite da treba licno da dodjete mi smo tu,da Vam kazemo ovo isto.
    U pitanju su klima uredjaji,bijela tehnika,ali ce brendirati i TV tehnika, mali kucanski aparati,cisto da znate dok budete formirali ime logo i slogan.
    Ukoliko jos nesto treba kontaktirajte me ovim putem ili telefonski 069/04 04 01 Vladimir. Rok za sve ovo je 20 dana.
    unaprijed smo zahvalni.
    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Pogledajte ovaj primjerak marketinškog stručnjaka, pojma nema što je proizvod, pojma nema koja je ciljna grupa koja ga kupuje ali on ZNA da je ime Behar loše.
    Ime behar može da bude loše za ovaj proizvod, a može da bude i savršeno.... Sve zavisi što proizvođač želi da poruči u komunikaciji.
    Ime Behar je savršeno za higijenske proizvode, sapune, hemiju, parfimeriju itd itd.... Veoma bi bilo glupo ponuditi ime behar proizvođaču municije ili oružija!

    Izgleda da postoje i glupani koji sve znaju unaprijed, pa i to jeli neko ime loše ili dobro za brend o kojem ne znaju ništa.


    @stdado
    Ovo ti je takođe posebna vvrsta ljudi kojih u kreativnim poslovima moraš da se paziš. To su ljudi koji se slažu sa mišljem naručioca.
    Kao što vidiš ovaj je jedva dočekao da se nasmije imenu Behar samo zato što je pročitao da se tebi ne sviđa. Ni na momenat ne razmišlja jeli to ime dobro, ne navodi ni jedan razlog zašto nije dobro, iako to realno nikako ne može ni da zna bez teškog upoznavanja sa proizvodima koji se brendiraju, to ne može znati ni on, ni ja. Ovo ti je situacija na koju ćeš nailazit često u ovome poslu. Zamisli sebe da ulaziš u neku firmu i glasno kažeš HOĆU DA SE MOJ BREND ZOVE GUZICA! Lako može da se desi da se pored tebe pojavi neko sa savjetima: Bravo! To je odlično ime! Guzica je čak najbolje ime koje postoji. Kako se toga nismo mi sjetili!!!!! E ovo moraš sam da prepoznaš i da bježiš kao od đavola... Normalna situacija bi bila da ti kažu: Gospodine, potrebno je da nam predstavite vaš proizvod i da se da njim dobro upoznamo, i saznamo sve njegove osobine i funkcije, pa nakon toga da ZAJEDNO dođemo do rešenja koje će biti DOBRO.

    (u slučaju da ti ovo ZAJEDNO DA RADITE smeta, jer ljudi po nekad ne ocekuju nesto da plate nekoliko hiljada a onda da rade na tome zajedno sa nekim, i to jos par mjeseci.... ne znam kako da ti olaksam, ali to je stvarno tako. Ne postoji drugi način da se dođe do kvalitetnog brenda ako tebe kao vlasnika brenda nema u kreiranju strategije razvoja... Vjerovao ili ne, ovo se u školu uči kao osnova kada se kreiraju mnoge stvari. znam da to možda zvuči loše ali situacija je takva, i ne treba od nje bjezati jer nije to da ces morati klasicno sa njima da radis, ali ces morati bas cesto satima sa njima da pricas i da odgovaras na pitanja itd itd Simbolički se može situacija uporediti sa gradnjom kuće, ako dopustiš arhitekti sve sam da završi, kuća će biti dobra ali se tebi neće možda skroz svidjeti. ako sam projektujes kucu, tebi se svidja kako izgleda ali realno se ne zna da li moze vjetar da izdrzi. Zar ne bi dobitna kombinacija bila uska saradnja tebe i arhitekte, iako ti njega placas).
    Da si pročitao prvi post kao i svi mi ostali, znao bi o čemu se radi... Objasni nam sad vrijedi li naziv Behar 1800e i koji su to doktori nauka ocjenjivali stručnjaka koji je smislio taj naziv...?

    Da se razumijemo, to što ti pričaš važi na zapadu i važi za ozbiljne agencije, koje su kod na rijetke ko bijeli međedi... Tako da nije isključeno da će mu bolje rješenje ponuditi par talentovanih studenata, nego veliki stručnjaci iz naših agencija...
    #fakenews

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Da si pročitao prvi post kao i svi mi ostali, znao bi o čemu se radi... Objasni nam sad vrijedi li naziv Behar 1800e i koji su to doktori nauka ocjenjivali stručnjaka koji je smislio taj naziv...?

    Da se razumijemo, to što ti pričaš važi na zapadu i važi za ozbiljne agencije, koje su kod na rijetke ko bijeli međedi... Tako da nije isključeno da će mu bolje rješenje ponuditi par talentovanih studenata, nego veliki stručnjaci iz naših agencija...

    Brate, ti očigledno o ovoj tematici pojma nemaš. Da imaš, jasno bi ti bilo da se ne može osmisliti brend na osnovu informacije koju si ti obilježio crvenom bojom. Možda se tebi kao laiku čini da je ta informacija dovoljna da bi neko razumio kakav brend treba da kreira ali ja znam da nije tako. Evo odmah da ti objasnim i zašto. -vrsta imena brenda-. Postoji monolitno ime brenda, kada je ime firme, ime proizvoda i svih manjih proizvoda usluga i sektora isto. Postoji kombinovano, kada je korporativno ime jedno, a drugo odn. subbrand koristimo u kombinaciji. Treće je Samostalna, odnosno varijanta kada korporativni i svi ostali brendovi funkcionišu potpuno samostalno. Odakle znam za koji koncept da se odličim ako je sve što znam BRENIRAĆE SE UGLAVNOM KLIME, PEGLE, TELEVIZORI, FRIŽIDERI. Pada li ti na pamet da će na strategiju uticati kakvog je kvaliteta proizvod. Kome je interasantan proizvod. Ko je ciljna grupa koja će da kupuje ovu bijelu tehniku? Jeli dizajnirana tehnika za stare ili za mlade. (ako je za mlade vjerovatno behar otpada... ko zna mozda i ne) Jesu li za tebe sve pegle na svijet iste? I svi frižideri su isti? Jeli za tebe ista stvar, kada neko uvozi, preprodaje ili proizvodi bijelu tehniku, jer svi imaju pravo da je brendiraju. Znaš li da postoje još hiljade ovakvih pitanja na koje vlasnici brenda odgovaraju tokom procesa kreiranja? Prodavaćemo klime nije informacija kojom se marketinška agencija ili bilo koji profesionalac zadovoljava.

    Onaj ko vam kreira brand mora isto kao vi upoznati o osjetiti vaš proizvod. Odgovor tipa brendiraćemo pegle i klime ni malo ne doprinosi. Tim koji radi za vas, mora znati svaku vrlinu i manu vašeg proizvoda. Mora znati kakvog je dizajna proizvod, i kakvog kvaliteta. itd itd

    Što se tiče ovoga da ocijenim da li je ime behar u redu... Odakle ja mogu da znam da li je u redu ime kada ne znam šta tačno gospoda prodaju? Ja ovako na prvu loptu pretpostavljam da to ime ne valja za bijelu tehniku ali odakle mogu da znam da ta bijela tehnika nema odstampane cvijetove behara kao neki dezen. Valjda ti je sad jasnije sta znaci ne znati sta je proizvod.... Morao bih da cujem Brand Menadzera kako je dosao do imena pa tek onda da ti kazem mislim li da je dobro ili ne, ovako napamet da lupam... ne bih.

  12. #37
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oće, ponudiće mu taj pojedinac nešto tipa lOBOD ili onaj što prodaju ARIELli ka prašak za pranje
    Džabe ti njima pričaš, riješio direktor da da 700e za logo pa ako mu se svidi, svidi... on je stručnjak za sve, komisija u jednom čoeku.

  13. #38
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Brate, ti očigledno o ovoj tematici pojma nemaš. Da imaš, jasno bi ti bilo da se ne može osmisliti brend na osnovu informacije koju si ti obilježio crvenom bojom. Možda se tebi kao laiku čini da je ta informacija dovoljna da bi neko razumio kakav brend treba da kreira ali ja znam da nije tako. Evo odmah da ti objasnim i zašto. -vrsta imena brenda-. Postoji monolitno ime brenda, kada je ime firme, ime proizvoda i svih manjih proizvoda usluga i sektora isto. Postoji kombinovano, kada je korporativno ime jedno, a drugo odn. subbrand koristimo u kombinaciji. Treće je Samostalna, odnosno varijanta kada korporativni i svi ostali brendovi funkcionišu potpuno samostalno. Odakle znam za koji koncept da se odličim ako je sve što znam BRENIRAĆE SE UGLAVNOM KLIME, PEGLE, TELEVIZORI, FRIŽIDERI. Pada li ti na pamet da će na strategiju uticati kakvog je kvaliteta proizvod. Kome je interasantan proizvod. Ko je ciljna grupa koja će da kupuje ovu bijelu tehniku? Jeli dizajnirana tehnika za stare ili za mlade. (ako je za mlade vjerovatno behar otpada... ko zna mozda i ne) Jesu li za tebe sve pegle na svijet iste? I svi frižideri su isti? Jeli za tebe ista stvar, kada neko uvozi, preprodaje ili proizvodi bijelu tehniku, jer svi imaju pravo da je brendiraju. Znaš li da postoje još hiljade ovakvih pitanja na koje vlasnici brenda odgovaraju tokom procesa kreiranja? Prodavaćemo klime nije informacija kojom se marketinška agencija ili bilo koji profesionalac zadovoljava.

    Onaj ko vam kreira brand mora isto kao vi upoznati o osjetiti vaš proizvod. Odgovor tipa brendiraćemo pegle i klime ni malo ne doprinosi. Tim koji radi za vas, mora znati svaku vrlinu i manu vašeg proizvoda. Mora znati kakvog je dizajna proizvod, i kakvog kvaliteta. itd itd

    Što se tiče ovoga da ocijenim da li je ime behar u redu... Odakle ja mogu da znam da li je u redu ime kada ne znam šta tačno gospoda prodaju? Ja ovako na prvu loptu pretpostavljam da to ime ne valja za bijelu tehniku ali odakle mogu da znam da ta bijela tehnika nema odstampane cvijetove behara kao neki dezen. Valjda ti je sad jasnije sta znaci ne znati sta je proizvod.... Morao bih da cujem Brand Menadzera kako je dosao do imena pa tek onda da ti kazem mislim li da je dobro ili ne, ovako napamet da lupam... ne bih.
    Znam toliko da behar i bijelu tehniku mozhe samo povezati boja (evetualno proizvodjach iz Bosne)... Chu odshtampani cvjetovi behara kao dezen... :lolblue:

    Sve to ne mijenja chinjenicu da mu bolje rjeshnje nece ponuditi par talentovanih studenta (kao shto vec pomenuh)...

    Edit: Mozhda ne mozhe svak ocijeniti dobro rjeshenje, ali nije teshko prepoznati ochajno...

    Sent from tapatalk
    Last edited by MeDo_JE; 03-06-16 at 10:08.
    #fakenews

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fuji View Post
    Oće, ponudiće mu taj pojedinac nešto tipa lOBOD ili onaj što prodaju ARIELli ka prašak za pranje
    Džabe ti njima pričaš, riješio direktor da da 700e za logo pa ako mu se svidi, svidi... on je stručnjak za sve, komisija u jednom čoeku.
    njegova je firma pa neka plati i za čiča glišu, na kraju krajeva kakav god logo da bude biće bolji od onog za 10 god. nezavisnosti
    She is only here to annoy herself!

  15. #40
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    njegova je firma pa neka plati i za čiča glišu, na kraju krajeva kakav god logo da bude biće bolji od onog za 10 god. nezavisnosti
    Ne mozhe on znati kakav mu logo treba, bolje od onih koji sami kazhu da ne znaju o chemu se radi... Standardna CG pricha, ja znam kako ti treba da vodish svoj posao, ali se ti u moj ne mijeshaj...

    Sent from tapatalk
    #fakenews

  16. #41
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko sam shvatio, nije problem logotip nego ime proizvoda/firme. Sto se tice same izrade logotipa, eventualno znaka, vizuelnog identiteta uopste, zna se koja je procedura, nebitno radi li to pojedinac ili agencija, isto tako i za ime. Behar je naziv za cvijece drveta, procvjetalo drvo, i zbilja ne vidim kakve to veze ima sa bijelom tehnikom, niti je napravljena od drveta a ni drvo se ne pere u masinu. Bolje bi bilo pehar

    Za pokretaca teme, iako je kompletan konkurs a i njegova kasnija prica u najmanju ruku cudna. Ako nisi zadovoljan radom domacih agencija, probaj da potrazis neku iz okruzenja. Ako su trenutno zauzeti, pitaj kad ce da budu slobodni, ako je budzet nizak oni ce ti to reci. Da je ovo moj prokejat, izabrao bih nekoliko agencija, ispricao im sto mi je potrebno i trazio da mi posalju ponude. Ti moras da znas sto da ocekujes za novac koji dajes, je li u cijenu ukljuceno 1 ili vise resenja, itd.. Pogledas njihove prethodne radove, to je kod svih dostupno javno, i po tome biras..kvalitet se jasno vidi. I apsolutno bih prvo birao ime i slogan pa tek onda dizajn logotipa/identiteta, ovako mozes da dobijes, los dizajn za mozda ne tako lose ime i opet dolazis na isto.

    I jos nesto, ako ocekujes da vi iz firme sami odlucujete o tome, bez da saslusate sto dizajner kaze, zaboravi. To vam sigurno niko nece dozvolit a i ako dozvoli svu odgovornost vi snosite i kasnije ne mozes upirati prstom u dizajnera / agenciju.

    Srecno sa ovim

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo saznah da niste plus no lux iz postova, pa sto fali nazivu lux plus ,ide vam uz naziv firme i univerzalno je moze i na pegle i ves masine da se lijepi
    sent from tabure

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto ti ujedno i prijava ,dakle brend Lux plus ili Lux + , a slogan Luksuzno po fer cijeni
    sent from tabure

  19. #44
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    628
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    HausTech und Frigogerete.....
    ili HouseTech &Frigo.....
    Pozz

  20. #45
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ispade li sta od ovoga na kraju ima li pobjednika sa foruma
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  21. #46
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Kad ce bit objava pobjednika?

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uteka je sa idejama ili se nisu svidjele gazdi
    sent from tabure

  23. #48
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by asromacalcio View Post
    Do kad je rok? Sad tek procitah oglas, jer mi treba nekih 10-15 dana da se napravi sve to profi

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    cus 15 dana
    946.eq

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Jeli u redu koristit neciju izjAvu sa foruma kao potpis, jer bih rado stavio ovo: treba mi nekih 10-15 dana da se napravi sve to profi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 262
    Last Post: 09-12-13, 09:54
  2. Program za osmisljavanje enterijera
    By Ben Dover in forum Software
    Replies: 9
    Last Post: 17-01-06, 16:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •